Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

mukky
autor
1. apr 2010

ked mám masový tak na večeru ja uz velmi nejem,len jogurt activia neovocný napr,sladku actíviu
ovocie s masom by sa nemalo kombinovať,zelenina s ovocim,chlebovy den ano s ovocím

mukky
autor
1. apr 2010

hej ja viem aký mas stýl 😎
ja by som leginy nemohla,jak hurka by som bola aj som nizka..a dlhé tricka este viac rozsiruju aj ked sa ti to nezdá 😀
juj apna nafot sa zajtra alebo dnes 😀 ja ti hned poviem ze si schudla..
vsak si sportovala aj zmenila trosku jedalny listo to sa hned ukaze..

na veceru mozes napr prazenicu so zeleninou,párky,,ale nemala by tam byť muka 😝

mukky
autor
1. apr 2010

teda kočka budeš riadna 😵
aj u nás sa take boty nosia,presne take sa mi páčia 😀

mukky
autor
1. apr 2010

na masový mozes jest syra,mozarelu aj s cibulou 😀 ale bez chleba...
strukoviny sa nesmu s masom ☹ a ja lubim rezen s kukuricou a hraskom ked uz nemam zemáky 😝

apna
1. apr 2010

a tu maju super dziny,ze aj ked som mala 83kg,tak somsa citila v nich super,perfektne sedia,trochu drahsie nato,ako som tu zvyknuta,ale ok...nechce nacitat konkretne,tak chod na women-jeans- a potom napr.boyfriends-slouch-to su take ako chlapcenske,sportove...na obrazku to aj tak nie je ono
http://xml.riverisland.com/flash/content.php

mukky
autor
1. apr 2010

kuknem neskor a aký je kurz 😀
ap a ja ani neviem ake su tam vobec platy aj ty co robis tych par dni do tyzdna..ak chces tak mi daj do ip 😀
lebo oni tam aj doplacaju nejal peniaze,nie?este sa tam oplatí byť?

apna
1. apr 2010

a ty si tu? 😀
jak ze nebude co pisem?sak na privitanie 😉
aha,no asi je super ,ked mas knihu a vsetko si tam nacitas,lebo tak z toho mam chaos

mukky
autor
1. apr 2010

co?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? a kde mam byť u pelechu????? 😀 😀 😀 😀 😀
mam rusku navstevu 😀
ja to mam v hlave knihu som nekukala ani 😀

pytaj sa dalej...ked nerozumies ti vysvetlim

apna
1. apr 2010

kurz je v podstate 1:1,sem tam o par korun viac je libra...
zalezi co robis a tak,ja napr.robim 16hod.tyzden,teda sobotu a neelu po osem a mam 450libie za 4tyzdne...doplacaju tu,ale ja ked mam partnera a on pracuje,tak nemam narok na vela,to sa vypocitava z prijmu rodiny..

apna
1. apr 2010

🙄 aha..ze ruska navsteva,tak som este nepocula 😀 sak si aspon jeho mohla potesit 😀 😀 🤐 😲

apna
1. apr 2010

no musim si daco pocitat,nemam casu a pak,ked nebudem rozumiet,sa ta popytam

mukky
autor
1. apr 2010

Apne
😀
Niekoľko skupín potravín:
Živočíšna skupina
- mäso (najlepšie je biele, teda hydina a ryby)
- syry (najlepšie sú nízkotučné, teda tie, ktoré nemajú viac ako 30% tuku v sušine – napríklad Mozzarela)
- mlieko a všetky mliečne výrobky
- vajcia.

Rastlinná skupina
- zemiaky
- ryža
- chlieb a pečivo (celozrnné, sójové)
- bezvaječné cestoviny
- strukoviny (fazuľa, sója, kukurica!)
- obilniny, vločky, múka
- med

Ovocie
Ovocie len čerstvé (kompóty sú zväčša sladené cukrom!)

Zelenina
Všetka zelenina okrem kukurice a zemiakov (aj sterilizovaná – opäť tu platí výnimka a je možné jesť aj zeleninu, ktorá je má v sterilizačnom náleve cukor), zelená fazuľka, hríby

Neutrálna skupina
- mandle, orechy vlašské, lieskové, kešu, kakao, soľ, pochutiny, káva,

Základné pravidlá pri dodrživaní delenej stravy:
- Rastlinná a živočíšna skupina sa nesmie kombinovať.
- Potraviny zo živočíšnej skupiny môžeme kombinovať len so zeleninou.
- Potraviny rastlinnej skupiny môžeme kombinovať so zeleninou alebo s ovocím (nikdy nie súčasne)
- Ovocie so zeleninou sa nesmie kombinovať.
- Potraviny s neutrálnej skupiny, môžeme kombinovať so všetkým.

Ďalšie dôležité pravidlá:
1. Z nápojov najviac minerálky, sódovku, nesladený čaj.
2. Alkohol brzdí chudnucí proces, najlepšie je vydržať aspoň prvých 14 dní diéty úplne bez neho.
3. Nezáleží na množstve potraviny, nesmie však dôjsť k nežiadúcej väzbe, tuk sa okamžite ukladá.
4. V nakladanej zelenine cukor nevadí, v kompótoch áno.
5. Huby radíme medzi zeleninu.
6. Zelený hrášok a fazuľkové lúsky sú zelenina, ale hrachová kaša, alebo varená fazuľa patrí k strukovinám (tj. rastlinná skupina).
7. Pri pečení alebo restovaní, nádobu len slabo potrite rastlinným olejom. Nie vo väčšom množstve!
8. V prípade veľkého hladu po sladkostiach siahnite po ovocí, nezabúdajte však, že v deň, keď sa konzumuje ovocie, nesmie sa jesť zelenina.
9. Cukor je absolútne nevhodný, sladiť sa môže len medom alebo umelým sladidlom. Takže pozor aj na všetky koly, fanty a kofoly, väčšina obsahuje veľmi veľa cukru.
10. Pozor búrske orechy, paradoxne, nie sú orechy, ale hľuzy a sú v diéte úplne zakázané
11. Pozor na džúsy! Aj to je ovocie a vhodné sú len džúsy bez cukru. Na niektorých džúsoch je napísané, že sú 100%-né, a aj tak obsahujú cukor! Ovocie a ovocné šťavy by sa mali konzumovať výlučne na prázdny žalúdok.
12. Káva sa môže (ale s mliekom len pri “živočíšnej skupine”, so sójovým mliekom pri “rastlinnej skupine”).
13. Čokoládu obmedzovať, jesť skôr tmavú a nekombinovať ju s inými potravinami.
14. Snažím sa nejesť po 18.00 hod., iba ak nejaké jabĺčko, alebo ľahkú zeleninu

apna
1. apr 2010

a baby ostane kde ste ?co vam zacalo danove obdobie zas? 😀 😀 ci velkonocne upratovania?a co chystate na sviatky?

apna
1. apr 2010

aha 😎 dik 🙂

mukky
autor
1. apr 2010

Sú dve základné skupiny,ktoré sa medzi sebou nesmú kombinovať a to rastlinná a živočíšna.Vlastne si podľa seba zadelíte ráno,alebo večer deň pred tým,akú skupinu chcete,či rastlinnú,alebo živočíšnu.

RASTLINNÁ : Zemiaky, ryža /všetky druhy/, bezvaječné cestoviny, knedlíky v prášku, múka- všetky druhy svetlá i tmavá, všetky druhy chleba, všetky druhy celozrnného pečiva, kukurica, pop corn,vločky a musli neprisladzované cukrom, všetky ostatné druhy obilovín, všetky druhy semienok, sója a sójové výrobky,sójové mäso a všetky výrobky z neho, sójová majonéza, tofu,sójové paštéty / ale bez vajcia/, všetky druhy luštenin-šošovica,hrach,fazuľa,sójové boby,krúpy,krupica,droždie,glukóza

ŽIVOČÍŠNA : Všetky druhy mäsa,údeniny,salámy,paštéty,hydina,ryby,všetky druhy konzervovaných rýb,syry-najlepšie do 45%, biely jogurt,biely tvaroh, mlieko živočíšne-aj čerstvé aj sušené,majónéza, majolka, tatárska omáčka, vajce,živočíšne maslo,masť-bravčová,kačacia,husacia.

Teraz budú nasledovať podskupiny:

ZELENINA : zelenina čerstvá,mrazená i zaváraná / okrem zeleniny zmiešanej s kukuricou a lušteninami/, huby čerstvé i nakladané,všetky druhy tomatovo-zeleninových zmesí

OVOCIE: všetky druhy ovocia,aj sušeného,aj mrazeného -(pokiaľ neobsahujú rafinovaný cukor,)
ovocný cukor,alebo fruktóza,dextróza - / hroznový cukor/ ,všetky 100%džúsy,všetky džémy umele sladené a to fruktózou,dextrózou alebo medom

Zeleninová podskupina sa môže kombinovať: s rastlinnou a živočíšnou skupinou a taktiež s ovocím,ale len v rastlinný deň,pokiaľ máte živočíšny deň,zeleninu môžete,ale nie s ovocím.

Ovocná podskupina sa môže kombinovať s rastlinným dňom.

SKUPINA NEUTRÁLNA :rastlinné maslo a rastlinné oleje ( s rastlinnou skupinou iba minimálne),kokos a kokosové mlieko,všetky druhy orechov-okrem burských,korenie všetkého druhu, sójová omáčka,všetky druhy dresingov bez živočíšnych prísad a vajec, sušené vajcia,vaječný žĺtok,horčica,kako,karob, všetky druhy čajov,aj ovocných, káva, umele sladené limonády, med,všetky druhy umelých sladidiel, rozpustné vitamíny bez cukru

Túto skupinu neutrálnu môžete vždy.

TOTO ZÁSADNE NIKDY-NIE : Rafinovaný cukor a repný cukor /sacharóza/,výrobok nazývaný "prírodný cukor" / je to nebielená sacharóza/ ,biele pečivo,burské oriešky,alkohol / prvé štyri týždne abstinujte,potom alkohol nekombinujte so živočíšnou skupinou,môže sa pivo a víno/,príliš mnoho tukov / hlavne s kombináciou v rastlinnej skupine./

Tak baby,to je základ,alfa-omega delenej stravy

mukky
autor
1. apr 2010

ťapa,že potešiť 😀 😀 😀 😀
ved ma videl aj syna tak nech sa teší 😀 malý uz spal a tato si lahol k nemu do spalne 😀 on s nami nespava.malý bude rano vraviet ahááááááááááááá a ukazovat na mm a smiat sa 😀

mukky
autor
1. apr 2010

ked mám "chlebový den tak si dávam do kávy sojové mlieko 😝 a ked mám masový tak mlieko..
chlieb sa moze len jemne maslom postrasiť...

apna
1. apr 2010

takze,ked mas napr.na obed maso so zeleninou,tak na ranajky,vecere mozes vajka,syry,jogurty
a ked mas rastl.tak napr.v pohode rano chleba,ale s cim? 😕 na obe nejaky ryzu a vecer?

mukky
autor
1. apr 2010

sebe kupil triko adidas ale ideme uz v stredu do ba a v stvrtok do rakuska 😵
inak bola som u kadernicky,nevidno?? 😀

apna
1. apr 2010

a pocuj,ty ked sa tak snazis vsetko dodrziavat pri malom.tak sa pise,ze by mali deti same spat v izbe...kedy planujes ho sameho nechavat spinkat?mne ani samam nezaspi a asi by som sa bala ju nechat samu v izbe 😲

apna
1. apr 2010

a co si bola melir doplnit?aj ja som bola minule konecne,uz som mala strasne vlasy...
mukky ved prid tu na shopingy 😀 😀

apna
1. apr 2010

pekna fotka v pase..s novym harom?

mukky
autor
1. apr 2010

presne...
aj ku vajkam 😀 a syrom mozes zeleninu,v ten den nesmies len ovocie a s´trukoviny
ked más "chlebový den"mozes v pohode zeleninu len nie ovocie...alebo v ten den len ovocie ale uz nie zeleninu..
priklad

-ranajky-chlieb postrasit maslom,na to cibulu 😀 ,alebo cibulku,redkvicku...ak vies bez masla,este lepsie..
obed granadir,zemiakove placky bez vajicka,zemiakove hranokly s kecupom,zemiakova kasa bez mlieka s poprazenou cibulkou...
vecera polievka hocijala bez mlieka ci smotany,syru,vajka..

apna
1. apr 2010

aha,no dobre to vyzera,lebo mozes vsetko jest,co chces ...mozno skusim
a ty si co jedla dnes?

mukky
autor
1. apr 2010

ohooo,ze vsetko dodrziavam,to sa mi smejes??? 😕

no neviem si to predstaviť velmi,ale asi ked bude druhe babo,alebo okolo 3 rockov ...ale bude mi smutno a budem sa bat ze v noci bude behat a zaspim,alebo si ublizi,ci najde noze..viem,prehanam ale stava sa vselico..

apna
1. apr 2010

nesmejem,vazne sa pytam...tak sa odporuca..ja si to tiez neviem predstavit....nemam az take bujne predstavy ako ty,ale tiez sa bojim,ze sa nieco stane,zadusi sa paplonom 😕 alebo take daco

mukky
autor
1. apr 2010

rano som zjedla výživu,za viac ako 4 hodky som zjedla zemiakovu babu kusok,potom pomaranc a okolo 19.hod tiez trosku zemiakovej baby,a nedavno keksik 😔 mm mi doniesol 😒
dnes som jedla malo,ale som nemala chut a pila som len cistu vodu a doobeda kavu so sojovym mliekom a um.sladidlom,ale aj med si davam..

apna
1. apr 2010

no malo si jedla..a ja s cajom zelenym nalievam,aj 2-3l denne,a vodu cisto malo..asi to tiez nie je najlepsie..
ja lubim hanuta keks-v nemecku predavaju,asi aj rakusku..poznas?mnam

mukky
autor
1. apr 2010

tusím asi ano...s orieskami je?ci tie take male su to?

mam melir,podstrihnute a zospodu tmavé

apna
1. apr 2010

hej s orieskami..
akurat pozeram,ze mas nove fotky,zlaty je savik a s jackonom je super fotka..
malemu nevadia vlasky na uskach?laura tiez tak ma,vadia jej,sponky davam,ale nedrzia velmi alebo ich dava dole..