Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

mukky
autor
1. apr 2010

uz som ho ostrihala predvcerom 😀
dam foto,taky je zlatunky 😀

apna
1. apr 2010

a ako s nocnikom?na wc-ku sa mu paci?

mukky
autor
1. apr 2010

este nic neurobil 😀 sedim pri nom a cita si...a laurinka ako je na tom? 😀 a s dudou ste ako?

apna
1. apr 2010

nechcela som ju nechavat bez plienky,ked bola chora..ale ked ju dam na wc a treba jej,tak sa vycura ,zatlieskame,splachne,ruky umyvame...a najlepsie ked toaletak berie 😀 a o nocnika sa vycura...ale nehrozi,zeby sma sa pytala..som sa rozhodla,ze zacnem,ked budeme na sk,bude behat po dvore a bude teplo.

mukky
autor
1. apr 2010

uz je tolko hodín 😕 idem kuk film na markize alebo modre z neba,rano ideme na nakupy potravin,este nic nemam nakupene a poobede pridu svokrovci 😨

apna
1. apr 2010

ja ckam na foto,ale pozeram,ze tam mas,ako sedi v stolicke uz ostrihany,ze?dobre mu nebudu vadit..jake ma fajne licka 😵
a v lete mu budes robit copik?

mukky
autor
1. apr 2010

davas ju asi castejsie..ja som dnes nedala,som zabudla 😀
sikovnicka je laurinka 😀

apna
1. apr 2010

aj my zajtra ideme na potraviny,nic nemame...
modre z neba som kuk iba prvy pribeh a som tak revala,ze som uz dalej nepozerala 🙄
ooo,tak si uzi navstevu 😀 😝

mukky
autor
1. apr 2010

posledne foto som uz dala kde sedi v stolicke,hej..mozno licka,ale asi nepribera lebo on vybeha,on nesedi len v stolicke 😒
pocuvaj ved on ti zje 3 chleby a este place ze chce 🙄 😀

mukky
autor
1. apr 2010

aj ja mám nové foto 😀

apna
1. apr 2010

teraz ju fakt nedavam,iba ked ju necham holu na chvilu,tak vtedy,dnes tiez nebola..
ok,idem aj ja spat uz...

apna
1. apr 2010

3 normalne chcleby naraz?dobry je 😀 aj laura by bola schopna,verim tomu,tiez nikdy neodmietne..ale si myslim,ze taka tucnucka 😝 tak mi vravia

apna
1. apr 2010

hej vidim 😀 kocka si...a uz si bola na ocnom pravdepodobne 😀

mukky
autor
1. apr 2010

hej bola 😀,,po roku ž 😝 e kočka 😝
a dik za zajtrajsie blahozelanie k navsteve 😀 😝
ale davam mu menej papat,sa bojim aby ho nebolelo brusko..ale zje vela a sa strasne tesi na jedlo este niky nic nenechal a neodmietol 😀 😕

mukky
autor
1. apr 2010

tak pááááááá a daj svoje nove foto aj malej 😵 😵

apna
1. apr 2010

joj,ved ako nam odisiel laptop predtym,tak nemame ziadne fotky,nic,vsetko bolo v pc.. ☹ sice aspon z malej nieco dal na cd este predtym,ale malo 🙄 nestastna som z toho...nejak sa nefotime teraz 😀 zajtra ju cvaknem uz
tak caw

tinad
2. apr 2010

maminky, ked ma moj syncek dnes 4mesiace, mozem mu davat uvareny zemiacik, mrkvicku..? poradili by ste mi ako zacat? dakujem

chalotka
2. apr 2010

Ahojky holky, ještě jsem neměla čas si tuto diskuzi pročíst, ale přesto poprosím, jestli by mi někdo nemohl napsat recept na koprovou omáčku pro 15ti měsíční dítě (asi s UM). Nejsem moc zběhlá ve vaření, ale snažím se 🙂 Děkuji.

mukky
autor
2. apr 2010

tinad ahoj,zacni s mrkvickou,podaj mu ju po 3 dni a sleduj ci nebude mať nejaku reakciu..najprv len po 1až 2 lyžičkách,ale nie je sa kam ponahlať,aj pokial dieta nie je kojené,zacala by som prikrmovať az v 6 mesiacoch

mukky
autor
2. apr 2010

chalotka ahoj pridávam receptík..

Kôprová omáčka
1 zemiak, kôpor, zemiakový alebo kukuričný škrob, dojčenské mlieko, slnečnicový olej
Zemiak nakrájaný na kocky dáme variť spolu s kôprom nakrájaným nadrobno (do cca 150 ml dojčenskej vody). Keď sú zemiaky mäkké, pridáme dojčenské mlieko (100 ml). Odoberieme 2 PL tekutiny, v ktorej rozmiešame zemiakový škrob na hladkú kašičku a za stáleho miešania omáčku zahustíme. Do hotovej omáčky pridáme 1 ČL oleja.

kludne mozes miesto UM pridať kyslu smotanu,alebo biely jogurt,aspon 10% tuku aby mal.par sekund pred vypnutím omacky,kopor mozes dat aj tesne pred koncom
ja osobne radsej zahustujem ovsenymi vlockami,alebo pohankovymi,alebo ryzovými

skrobom nie ale dá sa a mukou vobec...

chalotka
2. apr 2010

mukky díky moc, hned zítra vyzkouším 🙂

mukky
autor
2. apr 2010

ahoj a ako?so smotanou kyslou,jogurtom či um? 😀
aj nabuduce/příště/ 😀

mukky
autor
2. apr 2010

pridávam ešte detské receptíky,upravte si ich podla seba ako potrebujete a čo vaše detičky papju a čo nie

Kuracie mäso s čínskou kapustou
kúsok kuracieho mäsa, kúsok čínskej kapusty, 1 malá cibuľka, 2 PL hrášku, slnečnicový olej Kuracie mäso udusíme alebo upečieme. Cibuľku nakrájame, speníme na troche oleja, pridáme čínsku kapustu pokrájanú na rezance, hrášok, podlejeme a dusíme, kým nie je zelenina mäkká. Mäso pokrájame na drobné kúsky, zmiešame s kapustou a podávame so zemiakmi alebo s chlebom.

Guláš z kuracieho mäsa
kúsok kuracieho mäsa, menšia cibuľa, 1 mrkva, 2 menšie zemiaky, hladká múka, slnečnicový olej, rasca Cibuľku mierne osmažíme na troche oleja, pridáme mäso nakrájané na kúsky, premiešame, podlejeme horúcou vodou, pridáme trochu rasce a dusíme. Postupne pridáme mrkvu a zemiaky nakrájané na kocky. Keď je všetko mäkké, guláš zahustíme zátrepkou z vody a múky a povaríme ešte asi 5 minút. Podávame s chlebom.

Brokolicovo-karfiolová kaša
par ružičiek karfiolu a brokolice, 1 mrkva, 1 zemiak, kúsok kuracieho mäsa, tvrdý syr, rasca, slnečnicový olej Karfiol a brokolicu udusíme nad parou, mrkvu, zemiak a kuracie mäso uvaríme v malom množstve dojčenskej vody s trochou rasce (vývar odložíme). Mäso nakrájame na drobné kúsky, zeleninu roztlačíme vidličkou, pridáme nastrúhaný tvrdý syr, 1 ČL oleja a premiešame. Ak je kaša veľmi hustá, zriedime ju vývarom.

Pečené rybie filé
kúsok rybieho filé, slnečnicový olej, soľ, mletá rasca Zapekaciu misku potrieme olejom, dáme do nej z obidvoch strán mierne osolené a mletou rascou posypané rybie filé, pokvapkáme olejom, podlejeme trochou vody a pečieme v rúre vyhriatej na 180 stupňov asi 30 minút (po 15 minútach filé otočíme).

Granadír
2 zemiaky, kúsok mrkvy, bezvaječné cestoviny, petržlenová vňať, olivový olej Zemiaky a mrkvu nakrájame na kolieska a dáme variť do vriacej vody. Uvarenú zeleninu podľa potreby roztlačíme vidličkou. Cestoviny uvaríme, nakrájame na drobné kúsky a premiešame so zeleninou. Nakoniec pridáme nadrobno nakrájanú petržlenovú vňať a 1 ČL oleja.

Zapekaný karfiol
zemiaky, karfiol, žĺtok, slnečnicový olej, pažítka Zemiaky uvaríme, karfiol podusíme v malom množstve vody alebo nad parou. Zapekaciu misku potrieme olejom a striedavo do nej ukladáme vrstvy zemiakov a karfiolu (začíname aj končíme vrstvou zemiakov). Polejeme rozšľahaným žĺtkom a dáme zapiecť do rúry vyhriatej na 180 stupňov. Pred podávaním posypeme nadrobno pokrájanou pažítkou. Karfiol môžeme nahradiť brokolicou, prípadne môžeme namiesto žĺtka zemiaky posypať postrúhaným tvrdým syrom a tak zapiecť

Kuracie mäso s jablkami
kúsok kuracieho mäsa, polovica jablka, slnečnicový olej Kuracie mäso dáme dusiť. Keď je mäso mäkké, pridáme jablko pokrájané na kocky a spolu povaríme 5 - 10 minút. Mäso pokrájame na drobné kúsky, jablká roztlačíme vidličkou, pridáme 1 ČL oleja a podávame s uvarenou ryžou.

Kuracie soté so zeleninou
kúsok kuracieho mäsa, 2 mrkvy, 1 menší zemiak, 2 lyžice mrazeného hrášku, 2 lyžice mrazenej kukurice, rasca, hladká múka, slnečnicový olej Kuracie mäso nasucho opečieme, podlejeme horúcou vodou, pridáme trochu mletej rasce a dusíme. Postupne, podľa dĺžky varenia, pridávame zeleninu - mrkvu pokrájanú na kolieska, zemiak nakrájaný na kocky, hrášok a kukuricu. Keď je všetko mäkké, pridáme zátrepku z múky a vody a ešte asi 5 minút povaríme. Do hotového soté pridáme 1 ČL oleja, premiešame a podávame s ryžou.

Kuracie mäso na zelenine
kúsok kuracieho mäsa, menšia cibuľa, 1 mrkva, pár ružičiek brokolice, slnečnicový olej, rasca, soľ Kuracie mäso mierne osolíme, nasucho (alebo na troške oleja) opečieme, podlejeme horúcou vodou, pridáme trochu mletej rasce a dusíme. Postupne, podľa dĺžky dusenia, pridávame zeleninu - cibuľu, mrkvu pokrájanú na kolieska a brokolicu a dusíme, kým nie je všetko mäkké. Podávame so zemiakmi alebo s ryžou.

Kuracie mäso s kapustou
kúsok kuracieho mäsa, hlávková kapusta, menšia cibuľa, 1 paradajka, menšia paprika, rasca, soľ, slnečnicový olej Zapekaciu misku potrieme olejom, dáme do nej polovicu hlávkovej kapusty nakrájanej na rezance, polovicu nakrájanej cibule, paradajky a papriky, mierne osolíme a posypeme rascou. Na zeleninu poukladáme mierne osolené kuracie mäso a zakryjeme zostávajúcou zeleninou (polovica cibule, paradajky a papriky, zvyšok hlávkovej kapusty) tak, aby kapusta bola navrchu. Mierne osolíme, posypeme rascou, podlejeme vodou a dáme piecť do vyhriatej rúry. Pečieme zakryté, kým nie je mäso mäkké (na poslednú polhodinku môžeme misku odokryť

DOBRU CHUT 😎

apna
2. apr 2010

cawte 😎

mukky
autor
2. apr 2010

ahojte 😀

mama.wolfka
3. apr 2010

ahooojte 😉

mukky
autor
3. apr 2010

ahoooooj 😵 😵 😵 😵
som v netabl 😀 ale uz nie dlho

mama.wolfka
3. apr 2010

OKi 😉
písla som tam 😀

mukky
autor
3. apr 2010

wolfka nech ste čím skor zdraví a hlavne Samko,posielam božtek a aj fazuliacikovi Simonkovi 😵
idem už,peknučké sviatky a šetri sa a vela spinkaj 😵
papá

mama.wolfka
3. apr 2010

😉 dík
aj vám pekné sviatky 🙂
idem to aj ja už zabaliť, dobrúúú