Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

sunny_face
22. apr 2010

cavky nejake receptiky-nieco sladke

mukky
autor
22. apr 2010

adu 😀 no uz je to sikovník..
sunny 🙂

apna
22. apr 2010

ahojte babizne,
ako sa mate?my mame celkom fajne pocasie,tak sa flakame po vonku...a vy ako?inak laura ma teraz take obdobie,ze ak nieco nesmie,automaticky sa hodi do zeme a reve niekedy aj nasilu 🙄 katastrofa,ked nieco nedostane....
mukky a maly uz ok?uz ste nabehli na stary system?

adu nech sa lucka rychlo uzdravi 😎

wolfka ako?brusko rastie?este to zvladas so samkom?

co ste fajneho varili?my dnes zdravo-vyprazany syr,hranolky a tatarka 😀 😝

ankan
23. apr 2010

adulík144 tak to si ho rýchlo naučila na ten balkón asi to bude múdry psík.... Držím palce nech pokračuje.
Lucke želám skoré uzravenie a pokožku bez jazvičiek.... 🙂

sunny_face
23. apr 2010

ahojte dievcata,popijam kavco a cakam kym sa mala zobudi.uz 2dni hrozne zle spava.chcela som ist pozriet vecer aj do tej tvojej temy mukky,ale nedalo sa stale mrncala-tipujem,ze sa nam hlasi dalsia stolicka.
Adulik tiez sa pridavam a prajem nech lucka je co najskor o.k.neviem si to vobec predstavit vydrzat cele 2tyzdne zavreta doma s malou.aspon ten moj maly cert by ma priviedol k sialenstvu,ked ideme von,tak tam si vybije energiu,potom doma menej vyvadza.
Apna mas teraz tazke obdobie,toto mam uz dufam za sebou,mala sa mi tak jedovala,ze som ju musela aj nasilu zobrat na ruky a odniest z vonka prec,tak ma celu doskrabala.hlavne neustupit,skusaju co si mozu dovolit.

mukky
autor
23. apr 2010

ahojte,mne malý teraz zaspinkal..
sunny tak nech to Lucku čím skor prejde...my sme nikdy nevedeli ani že nám idu zubky,jednine pri očných mal skoro 2 dni horučky a presne vtedy sme boli v Chorvatsku,som sa zlakla ze ma upal zo slniečka ale som dávala pozor stále tak sme sli k doktorovi a ten povedal ze očáci 😀 a okrem slintania sme ziadne iné prejavy nikdy nemali tak by to uz aj mohlo ostať aj pri ostatných zubkoch..

mama.wolfka
23. apr 2010

apna ahoj 😀 jaj tentokrát budem asi rada, keď už pôjdem konečne rodiť, lebo je to teraz fakt ťažšie, nemôžem len tak leňošiť kedy sa mi zachce, ani pospať, ale inak sme zdraví, takže sa dá
akurát keby sa tata spamätal a zobral Samuša občas von vyvenčiť, nech nemusím ja, tak by som bola v siedmom nebi, no ale nemôžeme mať všetko, že?
no ešte máme pred sebou tri mesiace, takže ešte bude aj horšie, tak snáď to nejak všetci prežijeme 😀

adulik144
24. apr 2010

Mama.wolfka nezávidim ti, prajem ti aby si sa vyhla tým najväčším horúčavam. Pre mna to bol najväčši zabiják a další bol mesiac pred porodom-to čakanie..... 😒

saskarisko
24. apr 2010

Ahojte,
hodim vam sem jeden receptik na salat:
Redkovkovy salat
Redkovku nakrajame na mesiaciky, pridame najemno nakrajana mladu cibulku, a zalejeme kyslou smotanou (alebo bielym jogurtom), pridame troska soli a cerveneho korenia.

a neviem, ci tu bol tento recept na kolacik, ale je vyborny
http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=78861

vidim, ze mate trapenia zo zubkami, no u nas je detto, ale pri malej. takze nech detom rychlo vyrastu. Mama.wolfka, pri druhom je asi najhorsi posledny mesiac (inak ides mat zhruba rovnaky rozdiel ako mam ja), takze drzim paste

mukky
autor
24. apr 2010

ahojte,
mnam,saska kolácik by som si dala 😉
ako sa máte?konecne je pekne a teplo,domov z vychádzky chodíme s plačom a na rukách 😒

mukky
autor
25. apr 2010

nikde nikto? 😕 😀
idem teda kuk tv 😝

sunny_face
26. apr 2010

cavky novoodfotene recepty

mukky
autor
26. apr 2010

sunny dík 😀
musím si k nim večer sadnuť a preštudovať ich este raz 😉
ako sa máte,co robíte?
mna malý nejak vobec nepočuva,teda niekedy ano,niekedy nie..alebo je to v tomto veku este normalne? 😕 😀
raz mu poviem že nono,nesmieš tak počuvne,inokedy nie...mám bordel ako v tanku,mm stale teraz robí a bud ideme radsej von ked je tak pekne s malým alebo varim ak sa dá ale vacsinou sa nedá v klude lebo drobec robí nebezpecné najazdy na stolicku,stol,behá a lieta hlava nehlava..
takze musí byť vtedy v stoličke ☹ bud pri mne v kuchyni ked tam nie je velmi horuco z výparov alebo pozerá rozpravky v stolicke v obyvacke 😖 ,prípadne si kreslí ci sa hraje ale len v stolicke,inak neobsedí pri hraní..
no a zu kuchyne vidím jedine kusok do chodby takze toto je blbé...a tam sa nezdrziava..

teraz som mu dovarila kym papal v stolicke,ja pijem kavu a idem pomaly variť nám ....opat ho musím izolovať 😒 kedze budem piecť v rure ach jo..ako to riešite vy?
lenze ten moj je ako jeden stary pan povedal tryskáč 😀 😀 😀 dufam ze trosku z toho vyrastie,ine taketo dieta nepoznam..z kade berie tolko energie na to behanie večné? 😕
tuším je tu jedna tema hyperaktivne deti alebo maminy chlapcov no musim to fakt precitat..

mukky
autor
26. apr 2010

😀 😀

Rybárska žemľovka - rozpis pre jednu osobu

Do ešusu naberieme asi 3 Dcl vody z rieky, nádrže alebo jazera podľa toho, kde práve sedíme. Žemľu potrháme na kúsky a vložíme do vody. Počkáme, kým kúsky žemle nasajú vodu. Okraj ešusu prikryjeme dlaňou a pomedzi prsty vylejeme vodu, ktorá do žemle nevsiakla. Jedlo je hotové. Nesolíme, nekoreníme a nesladíme. Žemlovka má teplotu okolitého prostredia, je ľahko stráviteľná, vhodná pre diabetikov i deti do 3 rokov veku. Vyznávači racionálneho stravovania použijú samozrejme žemľu grahamovú.

Šťavelová hrsť – rozpis pre jednu osobu

Nájdeme lúku, na ktorej rastie šťavel. Jednou rukou šťavelové listy trháme a vkladáme do druhej, kým nemáme plnú hrsť. Ruku, ktorou sme listy trhali otrieme do teplákov z oboch strán. Potom prstami zovrieme druhú ruku s listami (tzv. Othelov stisk). Obe ruky priložíme k ústam a zahryzneme do šťavelových listov. Dôkladne požujeme a prehltneme. Postupne sa prehrýzame a zo zovretých dlaní vyjedáme celý obsah. Dobre napakovaná hrsť vydá 4 až 6 hltov kvalitného šťavelového potešenia. Jedlo je vhodným doplnkom rybárskej žemlovky.

Bedľa na ražni – rozpis pre jednu osobu

V lese založíme oheň, a ak sa nechytí horieť celý les, prinesieme k ohňu bedľu jedlú. Napichneme ju na ostrúhanú palicu a nad tlejúcou pahrebou opečieme. Mierne prisolíme a podávame opatrne, aby sme sa nepopálili. Pahrebu dôkladne uhasíme. Jedlo je dietne, prakticky nekalorické, o to viac aromatické. V prípade zámeny bedle s muchotrávkou zelenou si s hasením pahreby starosti nerobíme. Trestné stíhanie za vypálený les sa po úmrtí páchateľa vždy zastavuje.

Veveričkino prekvapenie – rozpis pre jednu osobu

V lese nájdeme bútľavinu, do ktorej si veverička nanosila oriešky na zimu. Oriešky vyberieme, rozbijeme škrupinu a všetky zjeme. Jedlo je bohaté na rastlinné tuky. Po zjedení orieškov ostaneme pod stromom a vychutnáme si veveričkino prekvapenie, ktorá po návrate zistí, že už žiadne oriešky nemá.

Zemiaky neznámeho vlastníka – rozpis pre tri osoby

Pripravujeme v čase zberu zemiakov v ktoromkoľvek chorári SR. Podľa zosušenej vňate identifikujeme zemiačnisko. Podmienkou je, že nesmieme vedieť, komu pole patrí. Vykopeme potrebné množstvo zemiakov (2 plné rádionky) a prenesieme ich o 2 kilometre ďalej. Najlepšie do lesa s potokom. Pripravíme oheň a po jeho vyhorení vložíme zemiaky do pahreby. Po 20 minútach zemiaky vyhrabeme, rozlomíme, aby trochu vychladli, prisolíme a konzumujeme. Jedlo je stredne kaloricky výdatné. Po konzumácii sa neumývame, ale zahráme sa hru „Čierna huba“.

ET šúľok - rozpis pre tri osoby

Pod zámienkou kontroly lánu kukurice, či na ňom mimozemské civilizácie nerobia záhadné kruhy, prehliadneme časť lánu a odoberieme vzorky kukuričných klasov v počte 12 – 15 kusov. Členovi poľnej stráže vystavíme potvrdenku o odobratí vzoriek na vedecké účely. Pozor! Na potvrdení nikdy nepoužívame guľaté razítko so štátnym znakom. Kukuričné klásky olúpeme a uvaríme vo väčšej plechovke od haringov v slanej vode hocikde, kde sa nám podarí urobiť si ohník. Ak nie sme pri mori, soľ získame zo soľničiek v reštauračných zariadeniach. Jedlo je mimoriadne kaloricky výdatné.

sunny_face
26. apr 2010

mukky musim sa usmievat,ked pises o malom,lebo si spominam,ako som to tu pred skoro rokom pisala o lucii ako vsade lezie a musim ju mat stale na dohlad ;-D tiez som to riesila,tak ako ty,dala som ju do stolicky poobhadzovala ju vsetkym moznym,aby sa trochu zabavila a rychlo som aspon nieco povarila-preto aj vacsinou vyhladavam recepty-rychlovky.teraz mam uz viacej casu,lebo sa uz dlhsie zabavi bud kreslenim,alebo jej pustim prenosne dvd do auta,ja jej ho dam na stol a mam dohlad nad nou aj nad hrncami.
Ale mam aj vyhodu,ze cez tyzden sme len my 2 doma.tak naozaj musim varit len cez vikend a to ju mm zoberie von alebo ju zabavi.
Uz som si dala tvoju temu medzi oblubene,len ta tam musim vystihnut,aby si mi dala podporu,ked tam napisem.vies som hanblivka. 🙂

mukky
autor
26. apr 2010

sunny si tu? 😀
mne je malý uz v postielke,hraje sa s notebookom ,kazdu chvilu nakukam ci opat nevyskočí,cakam kym zaspí,pijem naraz 2 kávy 😀 a chcem sa ist potom naobedovať
no nam to trva uz skoro rok to behanie 😀 jeho prve kroky neboli kroky ale beh a to fakt 😀 a detto plazenie.ako blesk 😀

mukky
autor
26. apr 2010

sunny cakám ta tam 😀

mukky
autor
26. apr 2010

sunny a ty si pre seba a malu cez týzden nevaríš? 😕
no mm ked je doma tak vacsinou sa ideme flakat von a po nákupoch,doma nevieme obsedieť 😀
ale potrebujem od podlahy opat poupratovat byt,umyt okná,parapety,balkon,aspon ze v skriniach je poriadocek..povysavat,pozmyvat a vsetko aby bolo uz konecne tip,top--toto ma ubíja strasne....to ze nemam taky poriadol ako ked som este bola nemamka 😀 toto mi berie energiu strasne....

sunny_face
26. apr 2010

Tak to maš pravdu. Ja ked sa niekedy pozriem po izbe,tak len v duchu zaplačem (to je v tom horšom pripade) väcsinou sa snazim aby to aspon na prvy pohlad nevyzeralo neupratane. A aspon raz za tyzden sa naserem a potajomky ked sa Lucika zacne hrat vytiahnem kybel, mop a handričky a potajomky upratujem,lebo ked L. zisti že robim poriadky tam mi chce pomahat a mokrým mopom (samozrejme nepovytlačaným od vody) zacne umývat koberec, handričku na prach si medzi utieranim strka do ust a podobne hluposti. Takže radšej to rychlo ukončim a krasne si pockam až na vikend, ked je s tatinom vonku (ja chcem byt tiež ☹ ) No a varim, ale tak že na 2 dni a napodobne. Väčšinou rýchlovky a trubu zapinam jedine, ked je mm doma, že niečo zapekám. Cez týžden sme bez pečenia.
A co sa týka toho poriadku není nad "kámošky", ktoré nemajú deti a zrazu zistíš, že ťa ohovaraju, že máš doma bordel a pritom si na dovolenke. Mam taku skusenosť. 😠

mukky
autor
26. apr 2010

sunny a to na teba povedali nejake kamosky?? 😕 🙄
ako si sa to dozvedela?

apna kde si?ako sa mate?

apna
26. apr 2010

ahojte 😎
ako sa mate?my celkom dobre,boli sme ku veceru u znamych grilovat,ale laura uz bola taka dost unavena,nakoniec aj zasopala na rukach kamosovi 😀
my sme same,p siel vcera narychlo naobed domov,svokor mal infarkt,tak isli s bratom hned domov...ani nepisem,co som prezivala,ked ja si robim a prisiel manazer,ze mam ist okamzite zavolat p,ze daco emergency sa stalo.kym som dosla hore,v hlave som uz si take scenare premietala,ze konec. tak mi je cudne samej doma,nechapem normalne.a sme si volali na skype a mala ,ked ho uvidela,tak sa rozplakala 😔 aj ja 😀 ale nie za nim,ale mi prislo luto,ked ona tak sa rozplakala 😀

idem vas docitat

mukky
autor
26. apr 2010

ap to mi je luto so svokrom ☹

apna
26. apr 2010

tak o bordeli by som aj ja vedela piiiiiisat a piiiiiiiiiiiisat 😀 ale kaslem nato,aj ja snazim mat tak naoko upratane,ale ja viem,ze nie je vsetko tak tip top 😀 ale co uz...mne najviac vadia tie rozhadzane hracky a ze obyvacka je detska 😀

mna laura absolutne nepocuva 😲 ,sem tam,ze ano,ale vacsinou nie..aj 50krat jej poviem,ze nieco nesmie a aj tak tam ide...ale ked jej povie p,hned si zakryva oci a place..mna ma na haku 😝 strasne trucuje,musi mat,co chce a ja jej vacsinou povolim,nemam nervy ,ked sa hadze do zeme a reve a nervaci....mudro robim 😀 😀 😀 🙄

apna
26. apr 2010

ale radsej sa snazim nieco ine jej ukazat,zaujat ju a tak...ale aj tak,dufam,ze to prejde uzz

apna
26. apr 2010

mukky,tak uz je ok,este dobre,ze tak,lebo bol sam doma,stihol zavolat pomoc...

mukky
autor
26. apr 2010

ap aj my mame z obyvky detsku ale uz v lete sa m,usime dokopat a urobit mu izbicku mam uz pokupene veci do nej nejake tak len zacat a premiestnit izby 😝
ja to beriem tak ze poviem nie,nesmies,nono,zvysim hlas niekedy ale su este malí nie?naucia sa pocuvat,myslim 😀
ale tiez nedovolim nieco a potom popustim lebo ked tak place velmi mi ho je luto no...ale viem byt aj prisnejsia no 😀 nepopustim niekedy

mukky
autor
26. apr 2010

tak to je dobre a svokra to ako preziva?p sa kedy ma vratit ?

apna
26. apr 2010

aj ja si uz zvykam,ze necham ju nech place a sa zlosti,ale nemam nato nervy pravdupovediac...
aj ja sa spolieham,ze ked uz bude rozpravat a rozumiet viac,tak bude ok 😀
aj ja by som chcela,aby boli hracky v detskej..ale ked tak myslim,aj tak bude s nami v obyvacke este teraz...este musi dorast asi

apna
26. apr 2010

svokra celkom ok,lepsie jej,ze su doma,inak by bola sama...uz sa mozno zamyslia a si uvedomia,ze su starsi,ze maju oddychovat a nie len furt daco robit a neobsediet si....asi v sobotu sa vratia...sak sa zblaznim dovtedy 😀

apna
26. apr 2010

a vy ako?maly uz ok,zvykol si opat na system zabehany?