Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

apna
29. apr 2010

cafte 🙂
adu super,ze ste uz ok,muselo to byt strasne cely cas doma,aj dievcatam bolo iste dlho...som sa zasmiala,ze ako zaluju 🙂 no,musis byt spravodliva 😎

sunny,ved az tak hrozne si nezhresila 😀 vcera prisiel p a doniesolpapriku cerstvu,mnam,ked vsetci zalahli,ja som si urobila o polnoci dva chleby s paprikou a 😝 😀 a este slake 😲 😀 od 1.5. zacnem zas 😀 uz som si dnes nakupila somariny.

baby a vam sa deti nehadzu do zeme,ked nie je po ich?ja neviem ako na nu normalne a neviem byt prisna,rychlo jej povolim 😝

my sme mali katastrofalnu noc,pocut,ked dycha,ze je zahlienena,nemohla dychat poriadne,sa vzdy budila,mrncala,na posteli spala pri nas...este je netecie z nosa,ale isto bude coskoro...mna porazi...ja nechapem...vcera vecer mala trosku zvysenu,ale inak nie...

a este,co obliekate na noc detom?spia pozakryvane?a nechavate hole nozky?

ja dnes nevarim,p ma este od vcera ryzu a maso na stave..aj tak je na poobednajsej...ja budem jest somariny 😀 fajne cerstve rozky mame 😀 mala mala spenat,masko a zemiaky...
sunny mi narobila chute na gulas,ale nemam vhodne maso 😝

mukky
autor
29. apr 2010

ja len na skok
😀
Streda
Raňajky: nízkotučný ovocný jogurt, čierna káva
Desiata: jeden banán
Obed: bezvaječná tarhoňa s dusenou zeleninou
Olovrant: 2 dl acidofilného mlieka
Večera: dusené kuracie prsia, mrkvový šalát s bielym nízkotučným jogurtom a kvapkou citróna

Štvrtok
Raňajky: tri plátky hydinovej šunky, jedna paradajka, zelený čaj
Desiata: 2 dl kefíru, môže byť ovocný
Obed: plátok pangasiusa na grile, šalát z čerstvej zeleniny s bezvaječným dresingom
Olovrant: dva ryžové chlebíky s polevou z horkej čokolády
Večera: zeleninové rizoto bez syra

Piatok
Raňajky: nízkotučný biely jogurt s jedným pomarančom a lyžičkou škorice, čierna káva
Desiata: jedno jablko
Obed: omeleta z dvoch vajec so šampiňónmi, hlávkový šalát
Olovrant: plátok celozrnného chleba s troškou rastlinného margarínu
Večera: bryndzová nátierka, šalátová uhorka

Sobota
Raňajky: jedno vajíčko natvrdo, paprika, paradajka, bylinkový čaj bez cukru
Desiata: dve kivi
Obed: pečené kuracie stehno, dusená kyslá kapusta
Olovrant: nízkotučný ovocný jogurt
Večera: cottage cheese, zelenina

Nedeľa
Raňajky: nízkotučné kyslé mlieko, ale nie s ovocnou príchuťou, grahamový rožok, čierna káva
Desiata: strapec hrozna
Obed: pečené zemiaky, nízkotučný tvaroh, cviklový šalát
Olovrant: hrsť sušených hrozienok
Večera: grilovaná alebo pečená cuketa, dresing z kyslej smotany a byliniek

Pondelok
Raňajky: tri plátky nízkotučného tvrdého syra, paprika a uhorka, čierny čaj
Desiata: nízkotučný biely jogurt
Obed: grécky šalát
Olovrant: jeden menší grapefruit
Večera: dve celozrnné hrianky s cesnakom, zeleninový šalát

Utorok
Raňajky: nízkotučný ovocný jogurt, káva
Desiata: pohár paradajkovej šťavy, grahamový rožok
Obed: kapustová alebo zeleninová polievka bez mäsa, celozrnný chlieb
Olovrant: tri plátky chudej šunky, paprika
Večera: nízkotučný tvaroh s čerstvým ovocím a lyžičkou medu

Jedálny lístok delenej stravy

2. časť

Naše tipy
1 Nemôžete dodržať jedálny lístok úplne do detailov? Nezúfajte. Inšpirujte sa iným dňom alebo si vyberte to, na čo máte chuť – dbajte však na to, aby vaše jedlo bolo podľa zásad delenej stravy. Napríklad, ak je na obed kurací steak, pokojne ho vymeňte za bravčové či hovädzie mäso, malo by však byť na prírodno, bez omáčky zahustenej múkou alebo pripravené na grile. Určite si vyberajte chudé druhy mäsa. Ak je však v jedálnom lístku napísané, že si máte dať chudú šunku, v žiadnom prípade ju nemeňte za mastnú salámu alebo nebodaj klobásku.

2 Mimo určených jedál nemaškrťte. Ak máte chuť na sladké, dajte si dve kocky horkej čokolády a pomaly si ju vychutnajte alebo jeden-dva želatínové cukríky.

Ako na to?
1 Ovocie nikdy nejedzte po jedle.

2 Ak ste jedli mäso, nasledujúce jedlo si dajte až o štyri hodiny. Po zemiakoch, bezvaječných cestovinách, ryži, pečive, syroch a vajciach potrebujete trojhodinovú pauzu. Dve hodiny by ste nemali jesť po zelenine, hodinu po banáne, polhodinu po inom ovocí.

3 Kávu pite bez mlieka a smotany, cukor nahraďte umelým sladidlom. Čaj neslaďte vôbec. Vzdajte sa sladkých nápojov a obmedzte alkohol.

Skupiny
1 Mäso a ryby
2 Vajcia
3 Syry, mlieko, mliečne výrobky
4 Chlieb, pečivo, zemiaky, ryža, cestoviny
5 Zelenina, strukoviny, sója, orechy
6 Neutrálne potraviny: tvaroh, cottage cheese, kyslomliečne výrobky, bryndza, tuky – olej, maslo, margarín
Jedlá z prvých štyroch skupín nesmiete kombinovať. Môžete ich však ľubovoľne spájať
s 5. a so 6. skupinou – tie môžete kombinovať aj navzájom.

Streda
Raňajky: krajec tmavého chleba s trochou rastlinného tuku, reďkovka, čierna káva bez cukru a mlieka
Desiata: nízkotučný ovocný jogurt
Obed: bezvaječné špagety s paradajkovou omáčkou,
bez syra
Olovrant: malý banán
Večera: lečo s vajcom, bez pečiva

Štvrtok
Raňajky: nízkotučný biely jogurt s lyžičkou škorice a lyžičkou medu, celozrnný rožok, čierny čaj
Desiata: nízkotučné jogurtové mlieko, môže byť ovocné
Obed: kurací steak, zeleninový šalát s octovým nálevom
Olovrant: jablko
Večera: tuniak vo vlastnej šťave, paradajka a paprika

Piatok
Raňajky: vajíčko natvrdo, ľadový šalát, mrkva, reďkovka, bylinkový čaj bez cukru
Desiata: banán
Obed: zeleninový šalát s grilovanými šampiňónmi a jogurtovým dresingom
Olovrant: celozrnný rožok s trochou rastlinného margarínu, nízkotučné acidofilné mlieko bez príchuti
Večera: zeleninová polievka s bezvaječnou cestovinou

Sobota
Raňajky: nízkotučný tvaroh s ovocím, čierna káva bez cukru a mlieka
Desiata: dve mandarínky
Obed: šošovicový prívarok zahustený postrúhaným zemiakom a dochutený kyslou smotanou
Olovrant: dva ryžové chlebíky s jogurtovou polevou
Večera: šošovicový prívarok z obeda

Nedeľa
Raňajky: celozrnná hrianka so sójovou nátierkou, paprika, zelený čaj bez cukru
Desiata: tri plátky chudej šunky
Obed: slepačia polievka so zeleninou a s mäsom,
bez cestovín
Olovrant: ovocný šalát z čerstvého ovocia s lyžičkou medu
Večera: dusená zelenina, plátok celozrnného chleba

Pondelok
Raňajky: krajec celozrnného chleba s bylinkovým tvarohom, káva bez mlieka a cukru
Desiata: nízkotučný ovocný jogurt
Obed: zeleninová pizza bez syra, šunky a vajca
Olovrant: dva plátky nízkotučného tvrdého syra, paradajka
Večera: paradajková polievka bez syra, celozrnná žemľa

Utorok
Raňajky: nízkotučný ovocný jogurt, jablko, čierny čaj bez cukru
Desiata: kefírové mlieko
Obed: dusené rybie filé, uhorkový šalát
Olovrant: jeden pomaranč
Večera: fazuľka v paradajkovej omáčke, krajec celozrnného chleba

mukky
autor
29. apr 2010

Počas diéty nezabúdajte na pitný režim. Znie to možno ako otrepaná fráza, ale bez pravidelného „zalievania sa“ čistou vodou, bylinkovými alebo ovocnými čajmi bez cukru a nesýtenými minerálkami sa budete kíl zbavovať s oveľa väčšou námahou. Denne by ste mali vypiť minimálne dva a pol litra tekutín.

Začnite po prebudení
Polhodinu pred raňajkami vypite 2 dl vody so šťavou
z polovice citróna. Citrón môžete nahradiť pomarančom alebo grepom, prípadne si do vody dajte lyžičku jablkového octu.
.

Streda
Raňajky: grahamový rožok s trochou rastlinného tuku,
čierna káva bez cukru
Desiata: jablko
Obed: opekané zemiaky, šalát zo zelených listov
Olovrant: grapefruit
Večera: bezvaječné cestoviny s duseným hráškom
a lyžicou kyslej smotany

Štvrtok
Raňajky: nízkotučný ovocný jogurt, zelený čaj
Desiata: banán
Obed: kuracie soté so zeleninou, bez prílohy, uhorkový šalát
Olovrant: acidofilné mlieko
Večera: omeleta s paradajkami

Piatok
Raňajky: celozrnná žemľa so sójovou nátierkou, nakladaná kapia, bylinkový čaj
Desiata: hrsť sušených marhúľ
Obed: hustá zeleninová polievka s krúpami, malé pečivo
Olovrant: tri plátky hydinovej šunky, zelenina
Večera: plátok celozrnného chleba s bylinkovým tvarohom, paradajka

Sobota
Raňajky: ovocný šalát z čerstvého ovocia, s lyžičkou medu, čierna káva bez cukru
Desiata: celozrnná žemľa s rastlinným margarínom
Obed: pečené chudé mäso alebo mäso na prírodno,
dusená zelenina
Olovrant: nízkotučný ovocný tvaroh
Večera: dva kvalitné párky, horčica alebo kečup,
bez pečiva

Nedeľa
Raňajky: nízkotučný ovocný jogurt, čaj alebo káva
Desiata: vajíčko natvrdo, uhorka
Obed: šalát z fazule, dusenej zelenej papriky, cibule a tuniaka vo vlastnej šťave, bez prílohy a pečiva
Olovrant: dva ryžové chlebíky s horkou čokoládou
Večera: dve celozrnné hrianky s cesnakom,
neochutené kefírové mlieko

Pondelok
Raňajky: pohánková kaša s čerstvým ovocím, bylinkový čaj
Desiata: banán
Obed: dusená brokolica, strúhaný syr
Olovrant: nízkotučný ovocný jogurt
Večera: dusené zemiaky posypané
čerstvou petržlenovou vňaťou

Utorok
Raňajky: tri plátky chudej šunky, paradajka, paprika
Desiata: acidofilné mlieko
Obed: ryba na prírodno alebo pečená, zeleninový šalát
Olovrant: jablko
Večera: zeleninový šalát s dresingom
z nízkotučného jogurtu, citrónovej šťavy
a olivového oleja

mukky
autor
29. apr 2010

este som to nestihla poštudovať ale večer na to kuknem 😎

apna
30. apr 2010

cafte,kde ste vsetky? 😎
u nas je dnes skareo,zacalo aj prasat...zato doma je super pocasie,co?
mala mi spi,uz 2 a pol hodky,co je nenormalne 😀
ja som akurat dovarila-varene zemiaky, s koprom,bravc.kare som dala do skla ochutene paprik.pomazankou a vareny karfiol,brokolica a mrkva k tomu...mala ma zelenin.polievku na masle s maskom...
trochu sme boli v meste zas doobedu daco pokupit...a vy?
idem aj ja nastuovat tu dietu 😀

sunny_face
30. apr 2010

Nazdar Apna
to tam musite mat ine šoky ked vam prasce padaju 😀 😀
Tu je dnes neuveritelne teplo 23-25C tak su vsetci vonku a okrem toho mnohe mesta robia akcie, kedze zajtra bude 1.maj-vsak si pospominaj ako to byvalo na Slovensku, len tie 1.majove pochody už nie su 😀
Ja som zbita ako pes dnes som cely den behala s malou povonku a teraz ked ma prist vecer drahy, zalahnem do postele a moze neviem ako sepkat do uska tutuli mututuli asi mu poviem, že jedine čo si može dovoliť ku mne je škrabkanie chrbatika. 😀 Ale vsak uvidim ked hodim sprchu, ci ma nahodou nepreberie.
Apna pridavam sa nanovo k tebe s dietou, lebo sa stalo co som predpokladala a ked uz som raz zhrešila so sladkym,tak odvtedy zhrešujem každy den,takže musim zase zacat naostro. A teraz si k tomu skusim pridat aerobik dohodnem bud nasich alebo svokru a aspon 2x do týždna mi malu na hodinku a pol postrážia. Pekne plány už ich len realizovať.
My budeme mat zajtra fasirku-no ja teda nie ale moj tatuldo a Lucik, ja zatial netušim co budem jest. Asi si nejako to mlete maso dam zapiect, ale to mi tu Mukky musi dat nejaky recept vramci diety alebo budem experimentovat. Zatial sa majte,idem rozmyslat nad mojim zajtrajskom.

mukky
autor
30. apr 2010

ahojte,mne malý uz spí cez 4 hodiny 😕
som chcela ist s nim von aj poobede ale uz asi nepojdeme ked ho chcem aj kupkat a umyvat mu vlasky....idem kuk co ste popisali..
aj vcera spal 4 hodiny 😅

mukky
autor
30. apr 2010

apna a co ste pokupili? 😀
my dnes len malému vychadzkove boty a 2 dvd s mackom Pooh nejaký celovecerný film a so sobíkom nejaku rozprávku a potraviny..
u nás je pekne 😅
a ako Laurinka a svokor?a ako p to niesol,co vravel ked dosiel domov?oni su dvaja bratia?

mukky
autor
30. apr 2010

sunny 😀 😀 😀
a to ako?vzdy ked pride po týzdni chce tutu mutu?? 😕 😀

sunny_face
30. apr 2010

Cavky Mukky,
samozrejme že musi byt tumutu (vsak ako sa hovori,dufam že to není moc neslusne-pavučinky treba povymätat). 🙂 ale dnes ma asi bez. Idem hodit tu sprchu a ešte dobehnem nakuknut

mukky
autor
30. apr 2010

sunny 😀 😀 ved ho to casom prejde 😀 😝
kolko ste spolu? 😀
a mam na teba dotaz v tabulkach 😀

mukky
autor
30. apr 2010

sunny _face 😀 vlastne sa ta tu opytam to ako mas vytetované to obocie?vobec nemas svoje vlastné?ako to vyzera?

sunny_face
30. apr 2010

Jaj Mukky nestiham to tam sledovat, tam sa to kecanim a roznymi temami len tak hmýri, čo je dobre,lebo vždy sa na niečo chytím a poviem si na toto odpoviem a nemožem čítať dalej, lebo kým to všetko prečítam tak aj zabudnem, co bolo predtým.
Ja nemám tetovane obočko ale hornú linku na ociach. Vzdy som si kreslievala s tekutou linkou a potom som sa nechala od kamosky ukecat na tetovanie. Ale dobre že ma ukecala, je to fakt dobre, predtým ked som slzila, tak som sa celá zaciernila a ja si hrozne rada žmolim oči, takže teraz bez výčitiek svedomia, že budem rozmazana si pošucham viečka. Sice to bolo nepríjemné ked mi to robila, išla som odtial spuchnuta jak žaba,ale slnečné okuliare to zakrili a rano už bolo dobre.
S mojim drahým sme spolu 3 roky. Nám sa podarilo Luciu zamiešať hned po 3 mesiacoch chodenia 😅 tak sme to riskli a zatial si tukam na drevo som spokojna.

sunny_face
30. apr 2010

A podarilo sa mi stiahnut 90-dňovu dietu co baby date ssa nahovorit?
tu je link, kde je ta kniha zadara:
http://www.ulozto.cz/4189781/90-denni-dieta-kni...

mukky
autor
30. apr 2010

aha 3 roky 😀 😀 to je ine to sme aj my tutu mutu vsade kde sa dalo aj nedalo a tak casto ako sa len dalo 😀 😀 😔 🤐 😀

a nemas foto ako to vyzera ta linka na tebe?som zvedava...

sunny_face
30. apr 2010

Nemám ale skusim to zajtra za svetla odfotit a poslat cez mobil, bude to zaujimave robit detail oka 😀

saskarisko
30. apr 2010

Ahojte,
aj u nas bolo dnes velmi prijemne 😉 Mukky - ja 90 ee, mne absolutne nevyhovuje. po dvoch dnoch som to zabalila.

inak sme dnes prebehli 30 km od MT aj na jednu aj na druhu stranu (samozrejme autom. aj som sa 60 eurovej pokute za svetla vyhla. mozno vdaka detom 😅 ). a detom som kupila dnes topanky (60 euro ta tam), ale hlavne su to kvalitky (na tomto sa fakt neoplati setrit).

Apna - Risko sa nehadzal. ale mal svoje NIEE obdobie na vsetko okolo 28 mesiaca sucastou, ktoreho bol 2 mesacny bojkot obednajsieho spanku 😝 . a co sa spanku tyka - Saska bodycko s kratkym rukavom, pyzamko (2-dielne. preto to body pod tym) a ponozky. Risko - dvojdielne pyzamko, ponozky (tie chce sam). obaja spia na perine a nie pod nou. a zasadne rozcestovane po celej posteli resp. postielke

Mukky - ze 4 hodiny ?? 😕 poslem ti malu na preucenie ??? ked ona da cez den 2 hodiny, tak tu ujukam. a dnes konecne prespala celu noc (tznm. ze bola o 23.30 hore na mlieko, a potom tahala do 6.20). inak si este dokaze urobit zurku o 4.00 rano. a co sa tyka zvladania ? ked sa mi konecne podarilo zosuladit ich rezim, je to super. ale su horsie a lepsie dni (vsak ako vsade), ale kazdopadne pri dvoch detoch je to jednoduchsie ako pri jednom 😅

apna
30. apr 2010

mukky ved po tyzdni by sa im patrilo,nie? 😀 😀 ze pavuciny povymetat 😀 😀 😀

mukky len sebe nejake veci a leto dokupila,furt este daco treba...

a laura ani nevravim uz,sople po kolena 😝 ,teploty nema,asi va dni tak chrcala a dnes uz sa jej spustili...mna porazi z toho decka...normalne som si mala pisat do kalendara,ze ako castoo...ale zakazdym som si poveala,ze snad uz nebude skoro...
myslite,ze jej mam nieco davat?ci netreba hned?

co obliekate detom na noc?som sa pytala vyssie..prosim...

sunny_face
30. apr 2010

Ja som Lucii cez zimu davala pancusky a spodok nohavic a navrch body a vrch pyžamka. A teraz už davam len body a vrch pyžamka + pancusky. Mne sa mala dost odkopavala preto ju viacej obliekam a prikrývam ju len dekou. Paplon neznášala vždy mrnčala, ked ho mala cez seba.
Ja som inac tiež vbehla dnes do obchodov, ale mo som toho nepokupila, lebo mam pocit, že teraz vyrabaju veci len na anorektičky. A pri tom sa mi tak vela toho pacilo, ale o už ked som v tom naprataná. Takže do leta musím schudnúť, lebo by som si chcela aj plavky kupit.

saskarisko
30. apr 2010

Apna - ak mas fenistil, tak daj ten. pre lepsie dychanie je taka mentolova mast Koalka (je bud do roka, alebo do troch). a ak mas nasivin, tak mozes kvapnut (pred tym vystriekaj nostek nejakym marom, malu maj na kolenach, naklon ju nech nieco same vytecie, a potom odsaj. len nie moc casto, lebo cim viac odsavas, tym viac sa soplikov tvori).

apna
30. apr 2010

sunny presne to vravim,ze doma maju velkosti iba na figuriny ... 😝 preto vsetko si nakupujem tu,aj ked ieme na dlhsie domov..
po porode som doma nemohla na seba kupit rifle normalne..mi musela segra odtial posielat...

saska,fenistil mi uz dosiel a ten bol fakt super,spala po nom celu noc....p doniesol aj tu odsavacku na vysavac konecne,som skusila,tak je super...ale bala sa velmi,tak len tak trosku...

ja som v zimetie\z avala pancuchy spodok pyzamka,body s kratkym a vrch pyzamka..teraz zas jej davam overal a pod to body s kratkym..nejak nechcem davat ponozky,ze otlacia ju a tak..mama vravi,ze my sme spali s holymi nozkami,aj svagrina,ze jej deti tiez...

apna
30. apr 2010

mukky,hej p ma brata aj segru este,starsich...oco im uz po ceste volal,ze nemaju ist,ze je ok...ale svokre dobre padlo,ze tam boli,predsa bolo treba za nim cestovat,bol v ke...tak ju mal kto vozit aspon...celkom dobre to niesli uz doma,lebo oco ze bol ako keby ani nic sa nestalo,srandoval a tak...iba tu,ako sa dozvedeli,tak reval velmi a tak.....sa bal....

sunny ja mam tu knihu doma,90.dnovu dietu,ale ja ten ovocny den by som nezvladla isto...

sunny_face
30. apr 2010

Ap ja som to uz kedysi držala a to bol narocny den, teraz to chcem skusit s malými obmenami a to že ovocný den nebudem mat a budem striedat len tie 3 dni a chcem jedavat kazde 3 hodiny, aby som nemala hlad, ten by som zo zaciatku urcite mala a to je potom tazsie vydržat. Ale ako chces, to je len take na motivaciu.

apna
30. apr 2010

sunny aj ja som skusila a vydrzala som tie 3dni a ovocny uz nieee,ale tiez som rozmyslala,ze bez ovocneho...
ja neviem,mne najviac asi vyhovuje tak podla seba,ze zdravsie,dietne a menej.....
a asi idem urobit zatah na sladke naposledy 😀 😀 😀

zajtra do roboty,och jooo

sunny_face
30. apr 2010

Tak jo, skusim to sama. Zdravsie a dietnejsie sa snazim aj teraz, len mavam tie nalety na sladke a stojim. Takže topiaci sa aj slamky chyta-skusim sa potrapit 90-kou. Idem cakat mm- papa.

mukky
autor
30. apr 2010

tu ste? 😀
idem kuk co ste popisali

mukky
autor
30. apr 2010
mama.wolfka
30. apr 2010

ahoj mukky 😀
aj ja dočítavam 😉

apna ... jasné, že sa hádže, aj vreští, alebo niečo hodí o zem, alebo nás ide buchnúť, alebo poškrabať, ale to ho vždy hneď zastavíme a rýchlo ho to prejde
mal dokonca obdobie keď si kľakol na zem a buchol si hlávku, najskôr som naňho vtedy kričala, že to nesmie, ale raz som ho prekvapila a som ho hneď objala a bol z toho mimo, našťastie ho to prešlo, hoci niekedy ešte má taký nápad, ale to už len škaredo pozriem a hlavne robí to tak, že sa pozerá, či pozerám ...

Samko už pár dní spáva v letnom pyžame - overal, krátky rukáv, krátke nohavky
predtým mal overal s dlhým rukávom aj nohavkami, ale z chodidiel mu to už dávno odstrihujem, lebo mu to vadilo, nohy má stále teplé a veľmi sa už potil okolo krku aj na hlave, tak sme nabehli na letné, v lete bude asi nahý spávať alebo čo 😀
zakrytý je občas, ale len trošku nohy a to si aj tak hneď odkope
inak sme na najvyššom poschodí a mávame dosť teplo, posledné noci už mávame otvorenú vetračku skoro celú noc

mama.wolfka
30. apr 2010

apna len ma tak napadlo, nebolo by dobré dávať malej niečo na posilnenie imunity? vôbec sa v takýchto veciach nevyznám, len ma to tak napadlo

mama.wolfka
30. apr 2010

tiež používame odsávačku na vysávač, Samko ju nenávidí, ale musíme, lebo inak sa to von nedostane a nie je dobre, keď sa tam sople hromadia
aj ja som počula, že sa nemá často, že sa potom viac tvorí, ale naša doki sa na tom len zasmiala, že nie, že treba toľko krát koľko treba, tak ako keď sebe dospelák fúka nos
inak Samko si aj sám sadne na postel, aj hadicu chytí do ruky, síce mrnčí, ale zatiaľ všetko ok a keď zapnem, tak jačí akoby som ho týrala, ale krik nekrik odsávam keď treba, lebo s plným nosom ani spať nevie ani nič
tiež prefukujem vincentkou (podobné ako ...mar-y) a občas dávam nasivin