Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

apna
6. máj 2010

sun tak mozem pokracovat 😀
tak ty si dnes vegetis,fajne ti je...mne mojitiez spali,trebalo mi aj nieco porobit,ale sa mi velmi nechcelo..aj u nas skaredo,na nervy..mozno potom vytiahnem p niekam,chcela by som nieco malej kupit,nejaku hracku alebo hocico...aj oblecka nam treba vela dokupit,vsetko jej nejake uz male je...aj na leto,postupne uz nakupujeme na sk...mama jej kopec krasnych veci nakupila,skor mi uz treba len take dokupit po doma,po vonku aby mala...
laura teraz o nicom je,neviem ani co jej urobit uz...aj laura strasne ma rada zemiaky,ja tiez 😀
no uz je hore,cela dokakana 😀 caff

apna
6. máj 2010

inak,tiez minule kamoska vravela a mne a druhej kamoske,co ma tiez male,ze uz je s nami nuda,ze sa bavime len o detoch 😀 😀
kde ste vsetky?chlapom sa venujete? 😀 😉

sunny_face
7. máj 2010

Ahojky o 23:55 už vetšinou krásne buvinkám a mám sladké sny 😅 mna tu môžeš odchytiť jedine tak do 21.00 potom už začínam tuhnúť.
Včera som sa pobavila na Lucii opakovala po mne slova a som sa narehlila: takže štipec=pičec a červíky deriti (sem tam doriti). To ked sme boli vonku, tak z brezy odpadavajú kvety (su ako červíky), tak sa ma malá pýta: "Čo to je?" a ja je na to "Červíky" ona " Deriti" ja "červíky " ona "Doriti" ja "Áno červíky" A potom sme išli ďalej a na zemy ich bolo hrozne vela, tak Lucia vikríkla: "Doriti!" a ja "Áno a plno" a potom som len pozerala, čo tí ludia tak kukajú 😀 😀

mukky
autor
7. máj 2010

baby 🙂
večer pridem ..

mukky
autor
8. máj 2010

ahojte,čo robíte,čo varíte?? 😀

mukky
autor
8. máj 2010

ježkove oči ved my dnes máme 22 mesiacov 😕 😅 😀
som ja ale otrasná mama ☹ musím vystískat bobačika ked vstane 😀

henikav1
8. máj 2010

mukky, nie ze ho kvoli tomu zobudis 😀 😀 😀

mukky
autor
8. máj 2010

heni 😀

mukky
autor
8. máj 2010

Zemiakove pusinky - super priloha k masku
POTREBNÉ PRÍSADY
Rozpocet pre 4- 6 osob: 1 kg zemiakov, 3 vajcia, 1/2 pohara pochutkovej smotany , 50 g struhaneho syra, 2 PL masla, sol, korenie,

POSTUP PRÍPRAVY

Ak potrebujete k slavnostnemu obedu/veceri nieco zaujimave, chutovo vynimocne a vzhladovo velmi interesantne, tak potom tieto zemiakove pusinky su to "prave orechove". Pusinky podavame ako prilohu k masku, mozno aj k salatom, aj ked vyborne chutia iba tak, samotne.

mukky
autor
8. máj 2010

Bryndzovo-syrova omacka (na maso,cestoviny..)

POTREBNÉ PRÍSADY
brynzda, bambinoidny syr (teda tzv.syr v crievku), mlieko alebo smotana, muka na zahustenie, cibula, slanina

POSTUP PRÍPRAVY

Takze na omacku si na slaninke opecieme nadrobno nakrajanu cibulu, pridame syr a bryndzu a miesame,kym sa pekne neroztopi. (ja som si to vtedy stiahla z ohna,lebo som sa bala,ci sa to nezrazi, mam uz fobiu zo zrazenych omacok). Potom po troske prilievame mlieko alebo smotanu na varenie, z vyssie uvedeneho dovodu, prielievame pomalicky,aby sa mlieko-smotana stihli ohriat. Mozno by bolo v pohode to mlieko si trochu zohriat v MW,nabuduce vyskusam. No a varime,varime,varime, zahustime hladkou mukou a este chvilu povarime, osolime,ked treba. Mne sa na konci varenia ta konzistencia predsa nepozdavala, neviem,ci sa to predsa trosku zrazilo alebo do bola len ta "dobkovana" konzistencia bryndze, kazdopadne po rozmixovani bola omacka hladucka a naozaj lahodna.

zuziiiicek17
8. máj 2010

mukky ,to vyzera mnam 😉a jednoducho,to budem vediet aj ja 🙂

mukky
autor
8. máj 2010

zuzicek iste budeš 😅

mukky
autor
10. máj 2010

kde ste vsetky? 😕

klementina
10. máj 2010

ahojte, viete mi poradite nejaku zeleninovu omacku na cestoviny, bez taveneho syra? klasku rajcinovu s bazalkou viem, ale nieco nove by som rada vyskusala, mala zboznuje cestoviny, a uz neviem, co by som jej na ne mohla dat. dakujem

mukky
autor
11. máj 2010

klementina neviem čo papá tvoja malá a ako jedlo pripravuješ,ci len dusíš,alebo uz robíš aj na oleji,dávas um..ale tu je pár omácok

Omáčka z brokolice

Suroviny:

•100 g brokolice
•2 dl mlieka
•2 polievkové lyžice vody
•10 g rastlinného tuku
•20 g maizeny
•bazalka

Postup prípravy: Brokolicu si očistíme a odstránime tvrdé časti. Rozdelíme si ju na malé časti a dáme to podliate vodou mierne dusiť domäkka. Urobíme si zátrepku z mlieka a maizeny. Vlejeme to k brokolici pridáme tuk a varíme ešte 5 minút a nakoniec to dochutíme bazalkou posekanou nadrobno.

zemiakova: osupane nakrajane zemiaky varis vo vode so solou,bobkovym listo,novym a ciernym korenim ked su makke prilejes smotanu kde roslahas muku-podla toho aku chces hustu.

kelova:na oleji oprazis cibulku,pridas nakrajany kel,zalejes vodou,pridas sol,cesnak,majoran,zemiaky a varis do makka ,zahustis mukovou zasmažkou

Omáčka zo zelenej fazuľky

Potrebujeme:

100 g zelenej mladej fazuľky, 20 g zemiakov, 2 dl vody, soľ, 1 dl mlieka, 20 g polohrubej múky, 20 g tuku, 1 polievková lyžica bieleho jogurtu, kôpor, citrónová šťava

Ako na to:

Jemné žlté struky fazuľky očistíme, umyjeme, pokrájame a spolu s očistenými a pokrájanými zemiakmi dáme variť do mierne osolenej vody. K uvarenej fazuľke a zemiakom pridáme zátrepku z mlieka, jogurtu a múky, tuk a za stáleho miešania privedieme do varu. Varíme asi 5 minút. Nakoniec dochutíme umytým posekaným kôprom

Paradajková omáčka so zeleninou

Potrebujeme:

60 g paradajok, 20 g mrkvy, 20 g zeleru, 2,5 dl vody, soľ, bobkový list, štipka cukru, 0,5 dl vody, 20 g polohrubej múky, 20 g rastlinného tuku

Ako na to:

Paradajky umyjeme, pokrájame a spolu s očistenou, umytou a pokrájanou zeleninou dáme variť do vriacej, mierne osolenej vody. Uvarenú zeleninu prelisujeme cez sito, pridáme zátrepku z vody a múky, bobkový list, dochutíme tukom a za stáleho miešania varíme asi 5 minút

Možes skusiť dať aj cottage syr a vymiešaš ho s jogurtom,alebo smotanou kyslou,pridas kopor...

nikollette
11. máj 2010

Mukky mám ťa 🙂

mukky
autor
11. máj 2010

niki 😀
ja som bola len na chvílu..

sunny_face
12. máj 2010

ahojte kočky,akoi uzivate?ja mam tento tyzden vytazeny.zavolali mi z roboty,ci by som im nepomohla,tak zarabam tazke eurace 🙂 hadam ich hodim na nejaky uver a budem zit z urokov 😀 jak zijete?a co varite, ja som dnes vytiaha torteliny,tak uz len vymysliet nejaku omacku na ne. Idem hodit kukuc este do tabuliek potom rychlo vyuzijem,ze zatial neprsi,no neviem ci to stihnem.

mukky
autor
12. máj 2010

u nás už prší od rána a drobcek ma zapalený prstík na nozke takmer do polky ☹ tak aj tak nepojdeme von..
inak ahojte 😅

sunny som si myslela ýe či ti mm nie je doma celý týzden na dovolenke 😀 😀 a len keksujete ako vždy 😀 😀

sunny_face
14. máj 2010

ahojte dievcata.konecne piatok cloveku to tak rychlo ubehne,ked je vytazeny.nabuduci tyzden uz som zase doma teraz neviem ci je to super,alebo ci to mam brat,ze sa vraciam do stereotypu.
Vecer pride tatuldo,tak som sa rozhodla,ze dnes nieco nakuchtim,aby sme zajtra mali volno a vypadli niekam,ak bude pekne tak by som isla aj do zoo v bojniciach.slunicko,slunicko popojed malicko ... Idem skusit urobit tento recept,myslim,ze s tam nic neda pokazit.

sunny_face
14. máj 2010

takze receptik

apna
14. máj 2010

ahojte, 🙂
vidim,ze nielen ja som nepisala...
ako sa mate?my hrozne,vsetci sme presli chorobou,ja som od malej asi chytilaa a stale mi je hrozne,mam strasne bolesti hlavy a usi,len na liekoch fungujem,normalne som revala od bolesti uz 😝 neskorto preslo ajna p a aby nebolo malo,laura tak po tyzdni,co bola ako tak ok,ma infekciu v uskach a zas berie antibiotika od dnes..sak ma porazit ide..uz nevladzem normalne.

sunny tak si makala ,hej?dobre tak raz za cas,zmena...a ten recept nevidno skoda,ale podla toho shepards pie,viem,ze asi to je to,ze zemiak.kasa sa davo naspodok skla,medzi to mlete maso udusene okorenene a zas kasa a nasruh,syr a zapecene?raz som to robila,mne chutilo,ale p nie... 😝

mukky ako sa mate?

sunny_face
15. máj 2010

Ahojky dievcata
Apna diky za upozornenie,že to neni vidno,musim si davat na to bacha,lebo je zbytočne hadzat tu recepty,ked si ich nemožete prečítať. A mala si pravdu je to presne ten recept, čo si napísala, len ja som nedavala syr.Nabuduce.Lebo nam to chutilo a bola som pochvalena,že sa lepším ako kuchárka 😅
V tých Bojniciach sme nakoniec neboli, nedalo sa odhadnut pocasie a okrem toho sme sa dohodli, že radšej pojdeme cez týžden, ked tam bude menej ludí.
zatial cavky

leelo
15. máj 2010

ahojte, na zelanie pripajam recept, ktory sa, hoci na uplne 1.x, skvele podaril a este lepsie chutil 🙂

leelo
15. máj 2010

Losos v listkovom ceste s koprovou omackou.
------------------------------------------------------------------
4 kusy mrazeneho lososa (najlepsie tie klasicke, co sa daju kupit naozaj vsade. v jednom baleni su dva kusy)
2 balicky listkoveho cesta (najlepsie to uz natenucko vyvalkane a zabelene v peciacom papieri)
bylinkove maslo
sol
korenie
1 vajce

Mrazeneho lososa nechame odmrazit a ked bude mäkky, tak ho "osusime" papierovou utierkou, aby nebol mokry. Listkove cesto si rozprestrieme a rozkrojime na dve casti (jeden balicek - dve casti). Dame nan lososa, ktoreho okorenime a osolime podla chuti a nan pokrajame troska bylinkoveho masla - tiez podla chuti. Zabalime to do cesta, kraje pekne "pritlacime", aby nic nevytieklo. Potrieme vajickom, ktore sme si "rozmixovali" a pecieme na 20-25 minut v predohriatej rure pri 200´C. Vyberieme z rury a potrieme este raz vajickom a znova vlozime do rury na maximalne 5 minut.
Je to velmi lahodne a chrumkave, ale poviem vam, ze mne jeden kus bohate stacil.

Koprova omacka.
-------------------------
cerstvy alebo mrazeny kopor (mnozstvo podla chuti. niekto ma rad viac a niekto menej)
1 smotana na varenie
mlieko
citronova stava
muka na zahustenie
maslo

Spravime si zaprazku - rozpustime maslo a vmiesame do neho 1 PL polohrubej muky. Za staleho miesania pridame smotanu a asi 1-2 dcl mlieka. Miesame. Ked zacne vriet, tak pridame kopor, osolime, ochutime citronovou stavou a popripade este zahustime.

mukky
autor
15. máj 2010

ahojte apna velmi mi je luto ze ste takí choručkí ☹ ☹ ☹
písnem ti zajtra ip ☹

mukky
autor
15. máj 2010

sunny ahoj 🙂
leeo dakujeme za receptík 😵

mukky
autor
15. máj 2010

leelo možem dojsť na lososíka? 😵

leelo
15. máj 2010

mukky, od dnes to robim kazdj navsteve. je to lahke a vlastne je to v cesticku+omacka, tak velmi syte aj. max. by som k tomu dala nejaky jednoduchy salat, napr ladovy s citronom.
dojdi, ja tu nikoho nemam 😒

sunny_face
17. máj 2010

Nazdar kočky čo dnes dobreho varite? Sup sem s nejakým napadom a postupom. Dnes ešte dojedame včerajší obed a na zajtra ma nič nenapada.
My sme včera boli na obede u mojej mamy a ta upiekla bravcove masko so smotanou a syrom+zem.kaša,vraj sa inšpirovala z Markizi Bez servítky- Mukky ty si bola maniačka na tento program, tak hadam budes vediet o com je reč. Bolo to velmi velmi dobre.