Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

mukky
autor
5. júl 2009

nekricte ☹ ☹ ☹ ☹ juj si predstavte ze sa na seba pozerate ich ockami.. ☹ a ich dusickou..

baby idem off ja,idem si urobit caro a opriet sa,uz ma boli krk..potom za hodku dokvitnem ale asi tu nebudete uz.. 😢

apna
5. júl 2009

no ale potom ju vacsinou beriem a sa snou salim,rozosmievam ju

apna
5. júl 2009

ok,idem ja daco popratat,kuknem co v telke

lumistri
5. júl 2009

hlohovec je medzi trnavou, piestanmi a nitrou.. odvsadial tak zo 20 km..
s muzom sme sa spoznali v juli 2005, zacali chodit vo februari 2006 a v juli 2007 sme mali svadbu 😀
no s tym obliekanim by to zvladol len mu to trva trikrat dlhsie ako mne, lebo maly so mnou spolupracuje a s nim moc nie.. a navise mu uz parkrat obliekol tricko naopak, tak radsej neriskujem 😎

apna
5. júl 2009

lumi aj ja tak,radsej urobim samaako zza nim cakat.lumi to bol rychly proces s vasim vztahom,takze 4roky ste spolu.my 5

lumistri
5. júl 2009

ja idem umyt zubadla a do horizontalnej polohy.. aj zajtra je den..
bru noc 😵

mukky
autor
6. júl 2009

vari nespite?? 😕 😀
rano sa mi zas nebude chciet vstat..dufam ze maly vstane aspon o 7..maju nam este dojst namontovat zaluzie okolo 9..a poobede ideme kupovat chladnicku..tak piste zajtra nech mam co citat vecer 😵

sunny_face
6. júl 2009

Ahojte vy ste boli pilne ako včeličky kým som ja spala. Však som išla o 10 a do 12hod. ste zapisali 2 strany?
Musim sa priznat aj ja si semtam zakričim po krpcovi.Zavidim tym co napisu, ze ešte nekričali necapli po zadku a napodobne-musia meť velmi kludne deti.Ja ked poviem nonono-tak mala ani nereaguje, bere to ako srandu, ked trosku zvysim hlas, tak len kukne na mna (sonduje ci je to važne) a ak ani to nezabere, tak jej capnem po zadku a az vtedy prestane vymyslat.Proste dohovarania idu jednym uchom dnu druhym von a az to capnutie jej naznaci, ze to asi nemoze.Je to blbe pisat ale bohuzial.Esteze to capnutie nieje casto.

apna
6. júl 2009

cafte zeny
co ste porabali dnes?ja som bola na nakupy zas,teraz pozeram rosalindu,p v praci,nuda.mala sa tu taha po zemi,dajaky novy sposob si nasla.

baby tak rozmyslam,ze ked su horucavy,tak v com spia vase babatka?myslim oblecene,pyzamka,ci len body kratke?
joj,mala furt je taka vyhadzana a ja neviem z coho,neviem,co jej mozem davat a co nie.uz nemala az take,a teraz ma az cervene dole na lici.rozmyslam,ci nemoze to byt od toho,ze jak sa taha po zemi,ze ci od koberca to nemoze mat take cervene.predtym som jej davala deku,ale nikdy na nej nie je.kupila som taky krem,kamoska mi vravela,ze je super,tak ked ju okupem,nakremujem ju nim.
a este aj zapchu ma,ako kaka kazdy den,ale take tvrde,ze konec.mozno preto lebonechce nic pit.ale ani predtym tak nepila a bola v pohode.vodu mi nechce vobec a caj som mala granul.fenyklovy,nechcela som jej ho velmi davat,lebo je sladky,ale ked ine nechcela,tak som jej davala a to pila.tak som jej kupila taku stavu jablkovu s vodou,este som to zriedila vodou a ked je hladna,tak celkom to pije.ale chcem ju naucit na vodu,ale ako ked nechce.
a vase deticky,co piju?

apna
6. júl 2009

no tak mala sa mi konecne posrala 😀 😀 😀
najprv tvrde,a teraz take uz makksie a veeeeeeela 😀 😀 😀 konecne,sa tesim

sunny_face
6. júl 2009

Ahoj Apna.Malu zapeka asi z toho, ze malo pije.Inac vedia s tym byt velke problemy.Kamaratkina mala (mala asi 5 rokov) sa nemohla vykakat a bola s tym az u doktora.Povedali jej ze je dehydrovana a museli jej vytahovat z ritulky male bobiky odplakala si to chuda ale keby to neurobili tak by musela zostat v nemocnici.Odvtedy pije aj ked nie je smadna.Moja Lucika s pitim nema poblemy ked zaspava tak mi vypije 2x250ml caju a este aj cez den v kuse pyta caj.Ja som zo zaciatku tiez davala granulovany,ale teraz uz kupujem klasicky detsky alebo harmancekovy.Ked jej ponuknem ovocny tak mi ho nechce.
Viem ze na zapekanie je dobra aj slivkova stava,hippiky su dobre.tetky, babky a zname mi hovorievali ze keby nieco, tak mam UM zeliavat prevarenou vodou v ktorej povarim ovsenne vlocky a ked prehana tak ryzu.

apna
6. júl 2009

sunny chudacik mala ☹
ja jej davam slivkove vyzivky a nepomaha to velmi.ako pokaka sa ,ale velmi tvrde,vcera dokonca iba zopar takych bobkov ako pises.
noona by cajik pila ten granulovany,je sladky a preto som jej ho nechcela davat.a teraz uz nemam a tu take nemaju.a to je aky ten detsky?aku ma chut?harmancek mam,ale to je na spanie,nie?davas jej cukor tam?
myslite ,ze je zle davat tie stavy?ved daco musi pit,tak doma skusim ten caj ako pises,v lekarni urcite kupim a ak nebude chciet,tak budu stavy a uz.
konecne mi zaspala,to je des,dnes skoro zaspala a sa zobudila,ale viem,ze ak by som ju vzala,tak zaspi po jedenastej.tak som hodku s nou tam lezala,driemala a nakoniec zaspala,ale sa aj zlostila,fnukala opicka moja mala.

sunny_face
6. júl 2009

Detsky caj je zmes fenikal , aniz , harmancek a vsetky mozne bylinky zaleži od toho kto to vyraba. Ja kupujem u nas v potravinach od BOP, ale kupovala som aj v lekarni bol drahsi ale to nevadi.Harmančekový čaj je praveže na lepsie vykakanie aspon tak mi hovorieva mama, na spanie je medovka.Ja jej tam dam trosku cukru kupujem BIO trstinovy, ked uz sladiť tak aspon nech je zdravši.Hlavne ze pije.

apna
6. júl 2009

tak myslis ,ze mam skusit harmancekovy normalny?taky slaby?

sunny_face
6. júl 2009

Skus vsak jej zalej 1 sacok do pollitra a uvidiš čo ti na to povie. 😖

apna
6. júl 2009

haha,uz ju vidim,ona ked jej dam cistu vodu tak ju pluje,tak po svojom vies,jak deti 😝

sunny_face
6. júl 2009

Viem si to predstavit.Bublinky kade-tade. 😀

sunny_face
6. júl 2009

Dnes som dala malu na balkon do bazenu, nech sa vyčvachta vo vode.Joj cely balkon som mala mokry, jak sa tam hadzala a behala po balkone.Ale aspon to zabralo a naobed zaspala velmo rychlo.Zajtra zas.

apna
6. júl 2009

sunny tak fajne,aj si pospala dlhsie?
aj ja sa tesim uz domov,na dvor jej damea budeme sa clapkat

sunny_face
6. júl 2009

Spala vyše 2 hodin musela som ju zobudit, aby mi vecer nerobila problemy.Chvalabohu že mi už spava len raz za den, takto mi spava aj 2 až 3 hodiny. ked mi spavala 2x za den tak to bolo 30 najviac 45minut.

sunny_face
6. júl 2009

Ak sa môžem opytať, kde si v zahraniči?

apna
6. júl 2009

aj mne tak mala spi,doteraz presne pol hodka a teraz co uz dlhsie vydrzi,aj sa taha,gula a tak ,tak spi niekedy aj hodku,ale aj to po pol hodke,zafnuka a musim pri nej trochu lezat.a spi dvakrat.v zime doma mi tak fajne vonku spala aj 3,4 hodiny.ale ked sme neslivonku,ze prsalo alebo tak,,tak iba pol hodka.ale hlavne,ze spinka v noci.
ja som v UK.

sunny_face
6. júl 2009

a chystate sa naspat na Slovensko, alebo len pojdete na dovolenku na Slovensko?Co mam znamych v UK tak sa im moc nechce vratit, zariadili si tam domceky a rodinky a len hovoria, ze za polroka sa vratia a to sa natahuje už aj 3 roky.Trosku ma to aj stve, lebo su tam aj moje kamaratky z detstva a ked mam moznosť vypadnut vecer von (malu si zoberie babka), tak nemam s kym, lebo vsetci su porozliezany po svete.

lumistri
6. júl 2009

cafte babeny
apna skus malej postruhat hrusku ta obsahuje vlakninu a mozno jej to pomoze.. a feniklovy cajik je tiez na to urceny, ak ti nechce pit, skus jej davat lyzickami alebo z hrnceka mozno sa jej bude pacit nova forma 😵
moj zbojnik tiez lubi bylinkove caje, nesladim mu ich, lebo v tych granuliach uz je nejake sladidlo, myslim 😒

sunny_face
6. júl 2009

Granulovane su sladene, ja davam klasicke sackove, preto tam dam trosku cukru. Ja mam este skusenost s hroznom-mala sa isla po nom zabiť.A potom len behom hodiny sme menili plenu plnu hroznových šupiek.

sunny_face
6. júl 2009

Tak ja sa s vami lučim prichádza moja spanková hodinka. Ahojky

apna
6. júl 2009

lumi ahoj,ani hruska nezabera,davam jej.ja myslim,ze bude tym,ze nepije.tak sa vykaslem na to a budem davat granulovane.som nechcela prave kvoli tomu,ze sladke su.fenyklovy pije hipp,ale uz nemam a tun som ho nikde nevidela.
sunny,teraz ideme na 4tt,ja moznno zostanem dlhsie.aj s nami to je tak,kazdy rok si vravime,ze uz ideme domov,a stale sme tu.ja som si tu riadne zvykla,dakedy ked sme doma,tak neviem co so sebou.tu mam system.ale predtym som pracovala,teraz na materskej by som rada bola doma.
ale tak mam tu rodinu,poznam uz ludi,takze v pohode. a naj kamosky mam doma,len na ne sa vzdy tesim

a co ste varili dnes?a neodpovedali ste mi 😀 ,ze v com spinkaju deticky oblecene,ked je teraz leto doma???

apna
6. júl 2009

mukky kdde si?dnes vam vypadla elektrina? 😀 😀 😀

apna
6. júl 2009

sunny dobru...i ja si vzdy vravim,ze pojdem skoro spat s malou,ale ja som rada,ze ona spi a ze mozem si tak sama v klude posediet 😀 😀 chapete?

lumistri
6. júl 2009

aj ja mam hipp.. kupila som v lekarni 😵
dnes sme mali este kurca zo vcera, takze som len cerstvu ryzu navarila a troxu slaninku oprazila, nech nie je take suche a ma trochu inu chut ako vcera 😀 😀
maly spava v pyzamku.. takom tenkom, ale aj tak sa furt strasne spoti, som ho minule prezliekala 3x v noci, ked ho prikryjem niecim v momente sa vykope, alebo si povystrkuje nozicky a vyklada si na prikryvku 🙂