Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

3558
20. mar 2009

co mas na mysli? ovci syr?

mukky
autor
20. mar 2009

Nie,hrudku co sa robi na velku noc,aj syrek sa tomu tusim hovori...je to take zlte a kraja sa to...ci to lem na vychodze se robi??? 😀 😀 😀 a moja mama to robi neutralnej chuti..

jankando
20. mar 2009

Ahojte
ta hrudka to len vajcia, a mliecko a robis ako prazenicu, potom das do nejakej , napr utierky, a vytvarujes gulu, uviazes dobre, a nechavss odkvapkat....., niekto ju este i jemne zo vsetkych stran upecie....nakoniec
nerobila som ju presne, ale videla som jak mamca robi

mukky
autor
20. mar 2009

jani ja porebujem presny postup a pocet vajec a mlieka....mama mi to robieva ale chcela som prekvapit....tam vyssie mas jeden recept

3558
20. mar 2009

tak ja to nepoznam 😔 😔 😔

mukky
autor
20. mar 2009

fakt?

mukky
autor
20. mar 2009

no nic,idem nieco kuknut..

mukky
autor
20. mar 2009

Baby a co zajtra a lebo aj pozajtra varite?????????Ja este neviem.nemam chut nejak na varene,asi to istia spisske parky na obed 😀 Ale manzelovi by som daco zbuchla na vecer ked dojde z roboty....a na nedelu nieco masite ponukajte 😀 😀

3558
20. mar 2009

ja mam pokazeny zaludok,lebo som sa prezierala, tak ja mam uz druhy den zeleninovu polievku zahustenu vlockami a kuracie rezne na prirodno so sampionmi a varene zemiaky s vnatkou.
od pondelka drzim kavovu dietu, tak nech sa trapi aj muz s tym co mu budem varit. to co povie uvarim a hotovo.nech si to papka 😀 😀 😀

mukky
autor
20. mar 2009

zuzana ja dietu potrebujem,ale asi opat zacnem delenu stravu,pri nej som schudla za 8 mesiacov okolo 25 kg 😕 😕 🙂 ,no to mi ani ako dietka nepripada to fajne jedlicko 😀 😀 😀 tvoje,vnatku a kopor na zemiackoch zboznujeme,mam stale v mrazaku 🙂 🙂 ale sampinony ti mozu byt tazke na zaludok,aj ked sa ti to nezda....

mukky
autor
20. mar 2009

A este baby napiste ako robievate stroganov vy,presneeeeeeeeeeeee poprosim 😀 Manzel stavy a polievky neoblubuje,ale stroganov by hadam si dal,nejaka zmena musi byt....inac ak sme niekedy mali chut,tak sme si v nedelu urobili ,teda uvarili na obed parkove klobasy ci jak sa to vola...a obed bol na svete 😀 ale to uz bolo davnejsie 😀 skusim sa ho opytat,ci mi to prejde doma 😀 😀

3558
20. mar 2009

ozaj pocula som,ze omnoho chutnejsie su mrazene sampiony ako zavarane. skusali ste ich uz niektora? lebo ja ked mam na ne chut, tak ich nikdy nemam cerstve. 😝

mukky
autor
20. mar 2009

ja cerstve kupujem len ked robim smotanovo syrovu omacku na cestoviny,a mrazene mam doma ale huby co zbiera manzel,ale ved kup si dost vela,nakrajaj a zamraz a uvidis.....Dnes sme si s malym rano zdriemli,manzel ma chcel potesit rybacou pomazankou 🙂 No bola hrozna 😀 😀 to je tak ked sa nepozera ked ju robim 😀 ja ju inac mam velmi rada...Tak urobil zo 4roch konzerv 😀 vo vlastnej stave...ale maslo bolo zamrazene tak tam dal ramu maslovu,ale jednu lyzicu asi polievkovu 😝 😝 ble 😀 a dost vela citronky 😝 ale cibula bola super 😀 😀 a chudak nechcel nas budit mixerom tak to rucne do jemna vidlickou popucil....tak som si dala 2 chleby male,ale som povedala ze je hnusna,ach jaj,,,,ze same maslo rama,,,ja davam len trosicku a aj to maslo.....tak to bude jest asi tyzden 😀 aj ma to teraz mrzi,nemala som to asi takto povedat,ale pochvalila som mu snahu 🙂 🙂 asi mu zajtra napisem peknu sms ze ma prekvapil milo....inac mi pomaha velmi,len nekoji hadam 😀 😀

jankando
20. mar 2009

Popytam sa mamci, ako presne to ona robi, tu hrudku a napisem, len kedy ona bude mat volno neviem presne.. 🙂

3558
20. mar 2009

mukky 😀 😀 😀

mukky
autor
20. mar 2009

jankado popytaj,zuzana 🙂 🤐

mukky
autor
20. mar 2009

http://www.dobrejedlo.sk/dobre-jedlo/clanky/ces... zuzana tak uz som to nasla 🙂 ale budem to robit prvy krat,tak bude so mnou robit aj manzel,ze ak sa mi nepodari tak obidvaja budeme na vine 😀

mukky
autor
21. mar 2009

Tak co dievcata varite??Alebo ste uz varili.... 😕 😵

leninka75
21. mar 2009

ahojte kočuldy, tak pekne tu varíte.........nemáte receptík na nejaké fajnučké kurča???........už ma nebaví len ho klasicky piecť ☹

mukky
autor
21. mar 2009

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... leninka mam tam asi 3 recepty ale na konci je tusim na kurca 🙂

jankando
21. mar 2009

No..tak uz mas recept
len och, tu pazitku by som tam nesupla..to potom nie je ta nasa klasicka.. 😠
a m ju este i jemne opekame do zlatova z kazdej strany trosicku.. 😉 nie vela...
niekedy som ju neznasala , potom raz ochutnala a zacla chutit.. 😉

mukky
autor
21. mar 2009

jani hej uz mam,manzelovi to teraz ukazem,prisiel z prace,ale ci chce ked tam ide 20 vajec 😀 Tam je vnat petrzlenova,moja mama ju tusim dava tiez ,ja to nejedavam,ale svokra nedava a robi na sladko...mama moja neutralnu robi.Ale neopekaju ju ...vsade inak sa asi robi....jani a nalesniky to su placky?

kisska
21. mar 2009

Ahojte, ja som dnes robila domace cestovinky s brokolicovo syrovou omackou a na zajtra chystam zemiakove placky s kuracou pecienkou. Inak cez tyzden som robila drahemu bravcove na stave - krkovicu bez kosti (moze byt aj plece alebo ine masko)som nakrajala na rezne, naklepala, osolila, okorenila, obalila v ochutenej muke a narychlo oprazila na oleji (len aby sa masko zavrelo). V hrnci som na oleji udusila cibulku, poprazila trosku muky (zvysky ochutenej z obalovania), ulozila som oprazene masko, zaliala vodou. Ked zacne vret, asi po polhodinke som pridala namocene susene hriby (vlastnorucne zbierane a susene 😝 )aj s vodou v ktorej sa namacali. Na konci, ked uz je masko uvarene, pridam lyzicu horcice a lyzicu kecupu. Necham chvilku prevret a vypinam. Skvele je to s ryzou, alebo aj varenymi zemiakmi s kyslimi uhorkami 😉
Mne najviac chuti len stava s ryzoua hribami... masko nechavam drahemu 😉

mukky
autor
21. mar 2009

kisska tak robime rovnaky obed,ja tiez budem robit kuraciu pecienku v placke,ale zajtra dam aj plus kuracie masko na rezance.Asi to robime rovnako....

3558
22. mar 2009

kiss tak my sme to mali predvcerom, ale kuracia a na sampionoch.mnam. 😵
a teraz robim slepaci vyvar a segedin.
mukky dik za ten recept. musim si ho opisat. 🙂

kisska
22. mar 2009

mukky 😀 😀 😀
zuzi tak segedin som uz tiez davno nerobila, mnaaaam. Inak si pamatam, ked som bola tehu, tak som si davala segedin na pumpe pri trencine (Zamarovce) a tak mi chutil, az sa mi robili gule za usami 😀 dovtedy som ho velmi nemusela. Vidis mukky si sa pytala´na zmenene chute pocas tehu - odtvedy mozem segedin 😉 😝 😀

3558
22. mar 2009

to si nadiktoval muz. ja drzim od zajtra dietu, tak mi to je jedno. a segedin sme uz asi aj rok nemali 🙂

mne sa po tehu nezmenili chute absolutne. jem stale to iste. dokonca ani ked som bola v tom, tak som nic specialne nejedla. ale tteraz na materskej sa nudim a pekne som sa rozpapkala. 😠

mukky
autor
22. mar 2009

zuzana nemas za co 🙂 kisska tak obed bol super 😀 😀 neviem ako ty robis,ale ja som na cibulke orestovala kuracie masko na rezance,potom som pridala kuraciu pecienku,a dnes po prvy krat som pridala hrasok aj kukuricu do toho,Potom som upiekla velke placky,polozila na jednu polku a prelozila.Na vrch davam aj postruhany syr,myslela som ze mam v chladnicke,no a nemala som 😒 😖 len zamrazeny,takze syr nebol dnes..a k tomu tatarska omacka.mnaaaaaaam,bolo to super,aj na zajtra este zostalo 🙂 A ja po tehu teda tie kolace mozem 😀 ale rada mam take fajnove,a najradsej mam listkove cesto,a napr strudlu s kyslymi jablckami a hrozienkami,a posypanu praskovym cukrom 😀 len tie kremese a vanceky este stale nemusim 😀 a kolac z cukrarne mam rada cokoladovy s cokoladovym kremom,teda torta to je...a kysle zmrzliny,ale aj puncova od porodu moze byt,a aj cokoladova 😀 😀 😀

mukky
autor
22. mar 2009

zuzana super ked sa na materskej nudis 😀 😀

3558
22. mar 2009

no ked maly spi, tak sedim na konovi a papkam. 😔 😔 😔 😔