Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

sunny_face
15. júl 2009

Lúčim sa s vami a idem do hajan, majte sa krásne

mukky
autor
15. júl 2009

sunny ☹ tie kravinky su ale mile 😀 😀

potom daj recepik na ten napojik

lumistri
15. júl 2009

noo sunny, ja by som muza najradsej odvelila do zavodnej jedalne a ja by som si len nieco male uvarila, polievocku pre maleho a pre mna, abo tak.. ale asik to nepojde, lebo moj drahy manzel by zabudol chodit aj na tie obedy 😀 alebo by sa vyhovaral ze ma vela roboty 🙂

mukky
autor
15. júl 2009

lumi a ma aj volno manzel potom ked ma kolotoc?

lumistri
15. júl 2009

ma volno cez vikendy.. teda niekedy, minulu sobotu robil, ale teraz ma volny vikend.. sa tesim 😝 🙂

lumistri
15. júl 2009

sunny bru noc 😉

mukky
autor
15. júl 2009

lumi tak to je fajn ked ma volne vikendy..

my este mame 2 rezne z nedele 😝 ,som dnes posledne 4 vyprazala..ja ked urobim rezne ci fasirky tak obalim len tolko kolko spapame,ja ohrievane velmi nelubim,oj ale som panska 😀 😝

lumistri
15. júl 2009

ani moj nema rad ohrievane.. dokonca aj polievku robim len tak aby sme akurat na obed mali..

lumistri
15. júl 2009

inac som dnes zazila sok, mi svokra povedala ze ak by som tu pracu dostala a nemala by som kde dat maleho ze bude ona chodit ☹ 😖
no som z toho na prasky.. skoda ze tu nie su ziadne jasle.. ak sa nebude dat dohodnut, ze popri materskej, radsej odmietnem potom tu robotu.. mame velmi odlisne vychovne metody 😒

lumistri
15. júl 2009

co som ja madar??!! ked si to takto spatne citam, no hrozny slovosled.. 😀

mukky
autor
15. júl 2009

lumi tak to chapem...a ty kedy by si chcela ist do prace..ja 3 roky aspon chcem byt doma,teda uz len 2 a potom dalsie babo ak bude tak opat budem s nim doma..musis ist pracovat alebo chces?Ci to je ta praca na doma?Vy tm asi nemate vela podmienok na pracu,nie...dnes to je vsade tak s tou robotou 😒

mukky
autor
15. júl 2009

lumi ja pisem ako hotentot skrizeny s madarom tekze bud v pohode ako pises..a to som mala najradsej diktaty 😀

lumistri
15. júl 2009

vies co, ani moc nemusim.. celkom vyjdeme z muzovho platu.. moc si nevyskakujeme, ale ani nehladujeme, a aj obliect a obut si mame co.. 😀
horsie je ze mame hypoteku, a to by som bola najradsej, keby sme to mali cim skor z krku a nie az v dochodku, na a na druhej strane mi uz zacina trochu hrabat doma, a citim ze blbnem, hlupnem a leniviem ☹
ale uz som si celkom zvykla ze nemusim vstavat, a ponahlat sa a podobne veci.. najradsej by som chcela nieco na doma 😀

lumistri
15. júl 2009

ja len aby ste mi rozumeli.. 😀 😀

mukky
autor
15. júl 2009

tak na doma ,to by bolo fajn teda...urcite nehlunes,ani nelenivies 😀 ,my hypoteku nemame,ale poziciek mame dost..dohromady vsetky seky co mame je dost penazi..no ale co uz ...v dnesnej dobe som stastna ze mame svoj byt

mukky
autor
15. júl 2009

tak toto slovo co som tam napisala je teda riadna konina 😀 ,nehlupnes tam malo byt..asi tu je nejaky skriatok

lumistri
15. júl 2009

noo aj ja som rada ze sme na svojom, sme byvali so svokrou, ale ked som zistila ze som tehotna, hned som zacala panikarit, a hnala som muza do toho aby sme si zohnali nieco vlastne.. jooj aka som spokojna teraz 😵

mukky
autor
15. júl 2009

my sme tak postupne..najprv sme byvali v podnajme v garsonke ,potom sme mali 1 izbovy,potom 2 a teraz 3 izbovy a som spokojna..i ked 4 izbak by bol lepsi..

tak to je super ze manzel sa chcel osamostatnit,a nechcel ostat doma s mamou..

lumistri
15. júl 2009

on moc nechcel 😀
ale postupne som mu vysvetlila svoje dovody, a dal na mna, a pochopil preco som to tak velmi chcela 😝

mukky
autor
15. júl 2009

😀 😀

a svokra byva v dome,ci?A svokra nemas?
dobre si mu vysvetlila 😀 😉

lumistri
15. júl 2009

svokor zomrel ked mal manzel 14, svokra byva v 4 izbaku, ked sme odchadzali bola sama a teraz tam byva frajej sesternice mojho muza 😀

mukky
autor
15. júl 2009

aha, 😀

lumi uz pojdem,,si pokukat este co to..

lumistri
15. júl 2009

ok
tak zajtra
a bru noc 😔

mukky
autor
16. júl 2009

ahojte..maly mi dnes spal do 8,krasa..to sa este hadam nestalo..

je strasne horuco,asi aj u vas...ideme o chvilu spinkat,potom varit a pojdeme sa tulat..tak vecer pa

sunny_face
16. júl 2009

Ahojte ja som chvalabohu nemusela riešiť bývanie, lebo môj mužíček sa veľmi rýchlo snažil osamostatniť a mal už kúpený byt, keď sme sa dali dokopy. Dovtedy sice byval u rodičov a pomaly prerábal, ale potom ked sa nam pošťastilo s Luckou, tak sme sa tam nasťahovali. My splácame leasing ešte rok a pol a budeme odbremenený.

Píšem recept na to mojito: 8-10 lístkov mäty, 1/2 limettky, 2 lyžičky trstinového cukru, veľa podrveného ľadu a zázvorová limonáda (nahariť ju môžete sódou)

a ak chcete mať alkoholické, tak atm pridajte 0,4dl bieleho rumu 😵

sunny_face
16. júl 2009

Nahradiť ju môžete sódou - ach tie písmenka 😀

lumistri
16. júl 2009

dnes som si kupila caro.. tak si idem urobit, dufam ze mi to bude chutit.. 😀

sunny_face
16. júl 2009

Vyskúšaj a daj vedieť. Ja si niekedy večer viem dať meltu-zvyk z cias ked som kojila a nemohla piť kávu.

lumistri
16. júl 2009

ja pijem aj kavu, nescu s vela, vela mliekom.. ale maximalne dve za den.. 😝

sunny_face
16. júl 2009

Fiha moj clovek jedna rano a druha naobed ked mala spi. Cez vikend si davam s tatinom niekde v kafečku chutovku kafe late