Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

mukky
autor
9. aug 2009

pan maly dnes papal toto napr.,rano som kojila a mliecko um dala,mal obed az ten privarok s chlebikom,lebo spinkal,tak desiatu nemal.olovrant mal biely jogurt s bananom a nektarinkou,vecera bude kojenie a um opat.Rano a vecer mame takmer vzdy mliecko.Rano vzdy.
U svokry mrncal ked som jedla,tak zuzlal korku z chlebika.Pomimo hlavnych jedal sa mu snazim nedavat nic,len ak mrnci tak korku alebo ovocie.

sunn ved kludne pis co papa mala,to nevadi ze davas uz ine indegriencie ako my.

pan a maly uz papa zltko?ja by som chcela pockat do 18 mesiacov,koli tym mojim alergiam,ale neviem sa uplne rozhodnut ci az tak dlho cakat.A paradajky,papriku uz davate?Ja zajtra skusim papriku dat s chlebom a maslom.este sa nestalo,zeby nieco nezjedol,uz cakam co to bude,co mu nebude chutit 😀

mukky
autor
9. aug 2009

sunny tak dik za tip,kupime teda topanky az tam 😵

pancake
9. aug 2009

pan tak ja som dnes po prvy krat dala chlebik s maslom a paprikou, lebo som mala domacu zo slovenska a maly sa mi na to vykaslal. chcel iba masielkovy chlebik. tak ho zbastila ja. 😝

zltko som dala prvy krat pred dvoma dnami a v noci sa mi cely dovracal. neviem ci to mam pripisat zltku, lebo mu velmi chutil, alebo sa mohlo stat ze mal na dudli vlas a z toho ho natiahlo. ved zltko mal na obed a dovracal sa o osmej vecer. tak vyskusam o tyzden znova. inak je to dobrotka.a ma vela zivin.

ja som dnes upiekla mafiny a spravila som aj malemu s cernicami zo zahrady. tak zajtra uvidim.ale on zje vsetko tak mu asi bude chutit.
len neviem ci uz moze take domace pecene. dala som iba muku,cukor,vajicka cele, olej mlieko,prasok do peciva a tie cernice. co myslite, moze????? 😕 😕 😕 😕

vidis mukky ja maleho napchavam stale.iba obed ma v stolicke a inak pocas celeho dna. musim to zmenit, lebo dnes mi banan jedol hodinu a pol vonku na zahrade.lebo nechcel ten chlebik s paprikou. 😝

pancake
9. aug 2009

sunny diky za tie linky idem si ich precitat. este ze vas tu mam a hadzete to sem, lebo ja by som sa k tomu nikdy nedoppracovala. 😝

pancake
9. aug 2009

si tu???mukky???

mukky
autor
9. aug 2009

o 15 minut pridem

sunny_face
9. aug 2009

Tak dobre, ale upozornujem, že nemáme v rodine žiadnych alergikov ani nejake choroby-cukrovka,ladvinky a tak jedine čo trapi moju rodinu su krčové žily a to neovplyvni nič lebo je to dedične. A preto nemám zlý pocit z toho, že by som mala ist na nu pomaly.
- Takže na ranajky jej davam chlebík s maslom a šunka (ohladne mäsa som prieberciva aj ja, radšej zaplatim viac ale aby obsahovalo, čo najviac mäsa, múčky do nas pchat moc nechcem), alebo vajičko na tvrdo (žltko rozotrem s maslom a bielka si hadže do pusy sama), už som skusila aj rajčinky a bolo všetko v pohode, papriku mi odmietla, ale tu ani ja moc nemusim. A ked nie je chut na chlebik tak biely jogurt a minule som do neho dala trochu cottagu na zahustenie.Sladke mi odmieta-džem, palacinky.
- Obed: najradšej mam zapekané alebo dusené pochuťky, takže nerobim si s tým starosti, že to nesmie, lebo okrem trochy soli tam nemože byť nič zle. Dusim zeleninu-cuketka, rajčinky, paprika, ale ona zje z toho len cuketu a ma velmi rada aj tofu. Samozrejme kuracie masko- ked tato nie je doma ine ani nerobim-bravčovina mi nepride na um a hovädzie nemám rada. Ryžu moc nema rada a zemiaky len samotne, tak isto aj cestoviny najradšej ich má len čisté.
Teraz ma nič iné nenapadá-postupne.
A samozrejme sladkosti - už máme za sebou prvú zmrzlinu, a objavila som v BIO obchode javorové lízatko, tak to máva ako odmenu, koláče-bábovka, kysnuté, bubľanina.

Bože dievčata normalne vidim tu hrozu vo vašich očiach, ale .... neviem, nevidím že by jej niečo robilo zle a ak o pár rokov bude mať problémy, čomu neverím, tak to nemusí byť akurát z mojej stravy. Lebo sama som dochaosena z toho, že par rokov je niečo preferované a o pár rokov zatracované-viď mlieko, vajíčka a napod.

pancake
9. aug 2009

nieco aby si sa nasrala: 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

sunny_face
9. aug 2009

Zacala som čítať ale zatial sa necitim nasrato 😉 aspoň nie podľa prvých článkov, ale ešte to okuknem lepšie

pancake
9. aug 2009

sunny to malo byt pre mukky. hranolky a tak.... 😉 😀 😀 😀

mukky
autor
9. aug 2009

sunny teda ra rehlim na Tvojom prispevku riadne 😀 😀 😀 ,najprv to upozornenie a potom ten zaver 😀 😀 😀
neboj,ziadna hroza sa v mojich ociach nekona 😀 .ved kvalitna sunka moze byt,ja este si ce nechcem davat ale musim zistit ktora je kvalitna,ja jedavam iba prazsku vacsinou,ale ta je dost slana,ostatane vsetko v pohode,az na tie sladkosti 😀 ,ale v pohode,len ja sa bojim aby mi nebol maly tucny,mame obaja ochorenie stitnej zlazy s m,obe rodiny a tym aj nadvahu,tak sa tomu budem snazit vyhnut

mukky
autor
9. aug 2009

sunny to platil na mna ten clanok asi od pan 😀

mukky
autor
9. aug 2009

ahojte 😀

pancake
9. aug 2009

sunny v pohode, teraz som si precitala ten tvoj clanok. ja nevidim na tom nic zle. ved to je tvoja vec co malej davas. ja tiez idem zajtra mu dat mafiny
a na ranajky ma masielkovy chlieb a dobru sunku, a aj detsky syr uz davam . je bez soli a organic. v takych malickych kockach baleny. tak ten mu nastruham na chlieb. ale ked ho ochutnam tak tam sol citim. ale to asi musi byt v kazdom syre.
my davame uz skoro vsetko co ty, akurat zmrzku a lizatko este nie. tak si z toho tazku hlavu nerob. ok/ 🙂

lumistri
9. aug 2009

cafte
tak som tu..

mukky
autor
9. aug 2009

pancake skus o tyzden opat to zltko a uvidis...mohlo mu prist zle z neho aj o par hodin...ak sa mu to stane opat,tak treba vylucit ho na 6 mesiacov.

pan este som necitala tu temu,len uvod 😀 ,ja som na jedlo prisna,ale ostatne nejak nie...ja nebabusim,praveze dost otuzujem ho a vetram,to moja mama skor ho chce babusit,aj psa maju nasi,ale je pravda ze nechcem aby ho olizoval a podobne,koli psim chorobkam co maju,ale havina ho onucha a ide dalej,uz ma svoje rocky,a ani s poriadkom to extra neprehanam 😀

dnes som akurat riesila dilemu,NEZNASAM neporiadok a NEZNASAM pratanie,co s tym? 😀 .po porode taka nechut k tym domacim pracam ma niekedy chyta 😝 😝 🙄

mukky
autor
9. aug 2009

😵 jej lumi ahoj

pancake
9. aug 2009

ja sunku hladam podla toho, aby nebola udena, ani medova aby bola varena vo vode. a so solou sa nerozculujem, lebo aj tam jej musi byt na kila. ved mu dam raz za tyzden pol platku tej sunky. a nezabranim tomu. ale ked varim jedla pre seba aj pre maleho /ako dnes vyvar/ tak robim bez soli a solim si na tanieri aby som nemusela mat milion hrncov v chladnicke.

pancake
9. aug 2009

ja mam prave vygruntovanu celu chalupu tak sa vytesujem, ale uz teraz viem, ze dlllho pratat nebudem. 😀 😀 😀

lumi ahoj 🙂

boze baby uz som zjedla3 mafiny. a stale som hladna. 😠

mukky
autor
9. aug 2009

pan ak das raz za cas kolac tak sa nestane nic,nie?len deti si velmi rychlo zvykaju na sladkosti a aj dospeli,vid ja 😀

sunny_face
9. aug 2009

Tak fajn som rada že ste ma nerozdupali, lebo par mamiciek v mojom okoli len točí oči, ak urobím niečo čo nezapadá. Ale poznám aj pár mamičiek, čo mávnu rukou a kúpia dieťaťu hranolky s kečupom-tam krutim hlavou ja. Ale aj tak ten článok, ktorý bol síce pre mukky ale som si ho prelistovala aj ja je asi tak o mojej krvnej skupine (zhruba)

pancake
9. aug 2009

mukky to mas pravdu. moj nechcel sladke ani vidiet, a teraz by babovku valil kazdy den. ked ju vidi na stole reve a reve. musime to pred nim schovavat a jest po veceroch aby nas nevidel. 😀
obcas mu dam zobnut, ked robim taku bez orechov ale tiez mu nechcem dat stvrt babovky, ze ano?? 😠 😠 😠

mukky
autor
9. aug 2009

pan aby nebola medova??sunka,vysvetli..

a kravske mlieko kedy zacnes davat?sunny ty ho davas?

mukky
autor
9. aug 2009

pan 😀
moja babka mu predvcerom dala vecer knedlik do ruky 😕 😀 ,aby bolo mocny 😀 😀 ,no som tpo prekusla,ona ho strrrasne miluje,uz je stara,vidi v malom asi jej vitku co zomrel ako 7 mesacny ☹ ☹ ,tazko niesla asi ze maly musel cvicit vojtovku a tak....ona to mysli dobre,stale aj do nas tlaci jedlo,to ukrajinci su taki pohostinni 😀

pancake
9. aug 2009

sunny ale v tom clanku si pisu mamicky co maju prevazne troj rocne deti. to uz tolerujem. ale hranolky mojmu tigrovi este dobre dlho nedam. ani cokoladu. 😒

mukky mi tu mame asi 100 druhov sunky. nevybrala by si si ani keby si sa zblaznila. ked sme nemali maleho, tak sme kupovali udenu sunku, lebo mi najviac chutila ale bola nezdrava. teraz som par krat kupila medovu, ale ta je straasne sladka. bleee tak uz teraz vyberam iba taku kde je napisane ze je varena vo vode.

sunny_face
9. aug 2009

Joj dievčata ani nespominajte sladke-ja s tým mávam sakra problém. malej len tak občas niečo dám zobnúť, ale keď dostane nejakú čokoládu alebo inú blbosť tak jej to nechcem dať a aby mi to nezavadzalo v špajzi, tak to zjem ja - obetujem sa 😀 😀 😀

pancake
9. aug 2009

a kravske mlieko som skusila dat dnes robila som tu ryzu s mlekom a vyplul to. to bolo prvy krat. ja som to pekne dopapala ako vzorna mamina. 😀 😀 😀
nie este nedavam, budem davat nutrilon dokedy bude chciet. ved kravskeho mlieka ma dost v jogurtoch a syroch. no a obcas smotana. v nejakom jedle.

sunny a uz davas do jedla napriklad kecup? alebo horcicu? a davas uz aj pasteky, parky a tak dalej??? 😕 😕 😕

lumistri
9. aug 2009

som vas citala asi hodinu a pol.. ste riadne naplodili 🙂
najskor k tomu papaniu.. my jeme skoro vsetko, najnovsie som mu skusala davat fazulu, ale malo, bo neviem odkedy sa mozu davat strukoviny, tak som mu hlavne zemiaciky z polievky podavala..
a papame: zemiaky, ryzu, cestoviny, boli sme na kupku v pondelok, dala som si hranolky tak mi maly spapal asi 5, a velmi mu chutili 🙂 masko kuracie, hovadzie, rybu, uz som mu dala aj kusok bravcoveho nemal problem..
zltko davam od osmeho mesiaca, a minuly vikend mal omeletku s vajickom a syrom, celkom mu chutilo..
papriku som mu dala minule do ruky ale nechcel, vcera si ukradol koliesko uhorky a trochu ho obzuval.. ale myslim ze mu skor robilo dobre ze je studena, lebo mu idu zuby (styri horne naraz)
no a dusenu zeleninku spapa asik vsetku, kedysi mu nechutila mrkva, ale uz si zvykol 😀
a nas den vyzera asik takto: rano kojim, desiata biely jogurt alebo ovocie (banan, hruska abo co mam), obed hocico z toho co som vymenovala, rozne kombinacie a sialenosti.. na olovrant nejaky termix alebo mysiacik ci ako sa to vola.. a na veceru mu robim kasu a ak ma malo tak ho dokojim..
a babusit sa moc nebabusime, my doktorka povedala ze ho mam obliekat podla toho ako sa ja obleciem a toho sa drzim..

mukky
autor
9. aug 2009

pan aha...ja mam rada prazsku,ale je slana....malemu som vcera chcela kupit syr,take syrove lizatko a same ecka to malo 🙄 ,tak som to vratila naspat...skusim pozriet nejake "bejby" sunky,ale myslim ze velky rozdiel v tom nebude...

a co ste varili pre seba posledne dni?ja som si vcera urobila "lanc" peceny a varene zemiaky k tomu,tatarka.zdrave jak svina 😀 ,ale mala som chut,stale len take hluposti jem

dnes som mala u svokry kurca grilovane,kasu,uhorkovy salat,tatarku,ja som s m taka tatarkova 😝

mukky
autor
9. aug 2009

sunny straaasna obeta 😀

moj droga,lentilky a mega lentilky 😀