Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

mukky
autor
9. aug 2009

pan a to fakt ti mama zakazovala jest?prepac,ale pre boha... 😕

pancake
9. aug 2009

mukky mam to natocene len to hviezda neviem poslat. ale raz ked sa to naucim tak ti to poslem. 🙂

sunny_face
9. aug 2009

Krasne som ju zretušovala, že??? 😀 Ale nie po tých všetkých dietách som prešla na klasický pravidelný režim - len sa nesmiem dostať k sladkostiam.

mukky
autor
9. aug 2009

pan 😀

sunny neva,skaceme hore dole 😀

to ste stihle obe,ja som obezna,bleee 😝

sunny mas ich v oblubenych polozkach tie pesnicky?ved by si nam ich tu mohla hodit 😵 😵

a aku hudbu mate radi ci koho?

pancake
9. aug 2009

mukky ano nemohla som jest ked som prisla neskoro z vonku. ale bola som v pohode.nevadilo mi to. teraz by som potrebovala taku ruku nad sebou. ☹ mne to bolo vtedy smiesne. nepotrebovala som jest aj cely den teraz mam ,,bufet 5 krat denne,, 😝 😝 😝 😝

sunny_face
9. aug 2009

Dobre dievčata pokecajte, popíšte, hodte niečo zaujímavé do placu a ja si to zajtra precítam.Teraz ma už vola moja postielka. Dobru

mukky
autor
9. aug 2009

pan myslis tym aj jaternice ataaak?

ja nejem salaty,ale zemiakovy a vajickovy kupeny by som zjedla no...nejem koconinu,tlacenku,vajickovu polievku nemusim

mukky
autor
9. aug 2009

pan ale ved ked ti chuti tak jedz..ci priberas nejak velmi?si pribrala od porodu?

sunn no skoda ze ides..

mukky
autor
9. aug 2009

neviem ci je vzslovene nejake jedlo co by som nezjedla,samozrejme ze okram extremov..

pancake
9. aug 2009

to ja idem do sirky kazdym dnom. 😀 😀 😀

ozaj baby este jedna otazka a uz idem spat. nezda sa vam ze sa na materskej nudite? alebo nie ze nudite, ale ze ci vas deti nevycerpavaju. ja budem zase o mesiac doma s malym a ja neviem ci sa mam tesit alebo nie. ked si spomeniem aka som bola z maleho unavena, a ten stereotyp, tak neviem co mam robit. teraz mam pol dna pracovny a pol dna som len s tigrom. a bojim sa ze zase budem nervozna a unavena z toho ze som s nim cely den non stop. a ze sa budem nudit a na nic ine nebudem mysliet iba na jedlo a na nakupy. teraz na take veci nemam cas. neviem co som sa spravne vyjadrila v rychlosti, nemyslite si ze sa netesim byt s malym cele dni. ale ked mate zmenu, je to take ine. tesim sa z roboty ako sa s nim budem hrat, ako sa s nim budem hrat na schovavacku a nahanacku,,, a pred tym som sa zase tesila kedy pride p. z roboty aby sa s nim pohral chvilu aj on a ja si oddychla.

pancake
9. aug 2009

mukky ja priberam podla rokov. kazdy rok kilo. od dvadsiatky. takze to neriesim a jem aj o pol noci chipsy a uplne vsetko co mi pride pod ranu. akurat rano mi byvava zle ked v noci jem. inak mi je to fuk.

a tlacenku ani jaternice nemusim. ale salaty vsetky. v parizskom by som sa dokazala kupat. 😵 😵 😵 😵 😵

pancake
9. aug 2009

sunny cauko. mozno sa ukazem este cez tyzden. ved mam rannu, tak ked vecer maly zaspi tak nakuknem.

mukky
autor
9. aug 2009

pan nic si nevycitaj....chapem ta ako to myslis...mozno keby si bola doma...ides k vasim ,ci s kamoskami a detmi von,co ja nechodim 😀 ,mne osobne je doma dobre,a nenudim sa nejak.ale je pravda ze m je doma tri dni a 2 robi,a jedna z toho je nocna a s malym je aj on,ja si pospim a podobne,alebo sme vsetci spolu,nenudime sa...takze urcite keby bol tvoj castejsie doma a ste spolu bolo by to ine...by ta nechal dospat a podobne,siel by s nim von atd..

mukky
autor
9. aug 2009

a si pisala ze musis byt pri malom stale a to iste vycerpava..moj sa zahra aj hodku sam v postielke prenosnej a ja si nieco robim,ci kukam tv,surfujem,,

mukky
autor
9. aug 2009

ja ten parizsky nemozem ani vidiet,ani tu dlhu salamu tam,to mi pripomina prax v skole 😀

pancake
9. aug 2009

mam novu prenosnu postielku ale to bol hukot ked som ho tam dala. on vobec nemoze byt v ziadnej ohradke. je tak nauceny behat si po celom dome.okrem schodov. tam su detske bezpecnostne branky.takze on brazdi uplne vsade ale teraz uz ma zakaz do kupelne lebo sa naucil zdvihat prkienko na zachode a vsetko tam hadze.papuce, telefon, dudle.... musim kupit detsku poistku na wc. idem si to hned aj zapisat.

a P. mi pomaha. ale my sa cely tyzden nevidime iba cez vikendy a v noci ako teraz. lebo o cakam kym o polnoci nepride z prace. ale na ukor toho ze budem zajtra nevyspata ja. lebo on robi aj vikendy.

pancake
9. aug 2009

a telku nekukam, lebo je v anglictine a to by som sa nechytala.no a surfovat nemozem lebo maly mi tu trha klavesnice a natahuje snuru zo zastrcky. 😝 😝 😝
ale ked zostanem doma, tak budem musiet cosi vymysliet. ja tak stihnem pri nom iba osupat zemiaky na obed, alebo umyt riad. to je vsetko. a nesmiem vysavat ani pouzivat mixer a fen. strasne place. preto aj piect mozem iba v noci. a vysavame tak, ze jeden z nas ide s malym von pred dom sa hrat a druhy zatial vysava.on hned zacne tak strasne plakat a hned mu tecu slzy. takze ma panicky strach zo spotrebicov. ani ked vidi len tak vysavat, tak sa k nemu nepriblizi. ma respekt. niektore deti ho kmasu, olizuju ale moj nie.

mukky
autor
9. aug 2009

ked je m doma,tak tie 3 dni sme stale niekde von,v meste,ci v nakupnom centre trosku,na chate,ked ma dennu tak je to dlhy den,sunny je sama cez tyzden ved ona ti povie..
ked maly vecer zaspi sa aj trosku tesim,ale zaroven sa tesim na dalsie nove rano ked s nim budem a pomojkam ho,a ked idem spat tak mam postel pri nom hned,pohladkam ho a som stastna prestastna ze ho mam...urcite kazda mamina to tak citi,unavu obcas,obcas stereotyp ci nudu...este do dospelosti deti je daleko a vlastne uz cely zivot sa o nich budeme starat 😀
ale ja chcem druhe,co ma brzdi otehotniet je moja terajsia vaha a trosku obavy..m chce druhe za 2 roky ale nebol by problem ho presvedcit skor

pancake
9. aug 2009

aj ja chcem druhe. od noveho roka sa ideme snazit. tiez som prestastna ze ho mam. mackam ho olizujem... vsak to poznas. a on ako take maciatko. omrzi ho to, ujde mi a o chvilku pride znova.aby som ho bozkavala a hladkala, a masirovala a cvicila s nim. to ma rad.len nech sa mu niekto venuje. nesmiem stat pri hrncoch lebo to ide zosaliet ze nevidi co robim.

tak pokracujeme zajtra.pa. ak budem mat cas, tak ti hodim link na jeden dom co sa mi paci.

mukky
autor
9. aug 2009

pan hmm,no to mas tazke..ja som maleho nenosila vobec na rukach napr,lebo sme nemohli koli chrbatiku jeho,takze bol" samostatny",ako to napisat,no nezvzkol si na ruky napr ale mojkala som ho 😵 ,aj v postielke som ho nechavala sameho ked bol mensi a uz vnimal v spúalni a odchadazala na per minut nech si zvyka...a tak isto aj teraz ci potom,ale len nech sa neboji aby si zvykal...a neboji sa..a ani spotrebicov ale to kazde babo je ine...nas je zvyknuty na vysavac chudatko ☹ ,ked bol malyy asi mesiac sme mu odsavali sopliky co mal ich stale ☹ ☹
takze ty ccely den kmitas ☹ a nemas stolicku na papanie?

mukky
autor
9. aug 2009

ved mozno to obdobie pominie a pohra sa trosku aj sam v postielkke a ty si najdes cas pre seba..a ked je s nim m tak vladze sa mu tolko venovat,co robia,co vravi?

pancake
9. aug 2009

moj maly ti v postielke nebude. iba ked ma spat. vtedy mu dam flasu a on tam sam zaspi.
a P. ma to iste co ja. tiez sa hraju, chodia von a az ked zaspi tak sa ,,stary,, hrabe na internete. 😀 😀 😀
on je v pohode. ale ja popri tom musim varit a upratovat. nemam volno pre seba. teraz po troch tyzdnoch. inak nemam si ani kedy vlasy umyt.ale zase mi ide rychlo cas.mam aj stolicku na papanie ale v tej tiez vydrzi 5 minut denne a aj to iba ce obed. ostatne jedla davam iba ked pride ku mne ze ham.
uz fakt koncim. este som ti kukala aj ten link ale uz je ten dom predany. aj tak. len som mala pokusenie. a nepacila sa mi farba. bol kriklavomodry. tyrkysovy.

mukky
autor
9. aug 2009

pan tak neh trosku navari a poprata aj p a odbremeni ta,nie?no bed si mohla link hodit

mukky
autor
9. aug 2009

tak sa maj pekne,si zlata,pa

pancake
10. aug 2009

cau si tu? dufam ze mi pojde net. prve som ulozila maleho a spravim len parizsky salat a mam veget. no a musim upratat tu spust co tu zostala po malom.
a dnes som nejedla nebolo kedy, tak mam odlozenu tresku. mnam pojdem si dat ked maly zaspi. este mrnci v postielke.

mukky
autor
10. aug 2009

tu som

sunny_face
10. aug 2009

Ahojky tak mala spi mozem ist pokecat.Pozrela som co ste popisali a uplne ta chapem pan. Ja som s malou doma uz vlastne rok aj 4 mesiace a sem tam mam chut si to hodit od stereotypu. Kazdy den prechadzka po tom istom sidlisku, nakupit v tom istom obchode a potom zase domov a blablabla... Uz som spekulovala, ze by som si nasla robotu na doma ale to by nebolo dobre, lebo malá sa nevie moc zahrať sama, ešte aj pri videu musim byt pri nej-takže nestiham nič (jedina moja vyhoda/nevyhoda, že tato neni doma cez tyžden,nemusim tolko variť). Najlepšie by bolo ist mimo dom, ale bohužial pokym nebudu babky na dochodku neni šanca až kym nepojdeme do školky. Takže nadych vydych a "dovolenkujeme".
Ja s druhym nebudem pokušať pokym mala nebude chodit do školy, až potom budu pokusy, neviem si to vobec predstaviť ako by to fungovalo.

pancake
10. aug 2009

sunny ja sa zase musim s druhym ponahlat,lebo uz mi lasko neni 30 let... 😀 😀 😀 😀 😀

pancake
10. aug 2009

mne P. so vsetkym pomaha. aj upratuje, aj maleho kupe,krmi, hra sa s nim, ide s nim von.. uplne vsetko ako ja. ale asi je chyba v tom, ze som tu sama. fakt len 2 kamosky co chodia do prace a nemaju vela casu nazvys. 😔

sunny_face
10. aug 2009