Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

lumistri
11. aug 2009

dnes?.. klasicky stereotypny den zenskej na materskej 😀 😀
rano o siedmej vstat, maleho na nocnik, potom ranajky, potom sme sa hrali v izbicke jeho, popritom som varila, poobede sme spali a popoludni sme sa zase hrali, kupanie, vecera a spat 🙂 toť nas den v kocke 😝
nemohli sme ist este von bo mal tu anginu, mozno sa uz zajtra odvazim..

sunny mozno zaspala, a apne sa asik zapacilo na slovensku kde, ako spominala, nema pristup na net 😖

mukky
autor
11. aug 2009

zapekana rybicka 😵 ,napriklad...

http://ekucharka.net/zapecene-file/

mukky
autor
11. aug 2009

lumi pekny dnik 😵

a co si varila?ja rezance s tvarohom a slaninkou,malemu zeleninovu polievku s k,maskom a ryzovymi vlockami
kolko ti maly spi cez den?

lumistri
11. aug 2009

dnes sme mali masko.. take v paci nalozene, a este som vo vypeku opiekla cibulku.. mnaaam, a polievocku zeleninovu s mrvenickou a kuracim masom pre maleho, takze nieco podobne 🙂
maly spava uz len raz, hned po obede ho ulozim a spi tak tri hodiny plusminus pol hodky..
a na zajtra som si kel kupila, ale neviem ci ho stihnem spracovat, bo doobedu chceme ist do piestan malemu kupit postel.. uvidim.. 😒

mukky
autor
11. aug 2009

ja lubim kelove fasirky,alebo kelovu polievku..co chces z neho robit?

ja toho moj ho asi zahlusim 🙄 ,ma liguere,trieska a je hladny 😝 ,teraz prisiel,ni hadam sa nepotentujem ze je hladny 😀
chudak mi vyvolaval nech mu vyberiem z mraznicky chlieb a ja som mala stiseny mobil 😕 😀

mukky
autor
11. aug 2009

juj suem,prepaaaaaaaac,som ta prehliadla

mukky
autor
11. aug 2009

suem vitaj a nic nepytaj 😵 😀

lumistri
11. aug 2009

😀 😀 aspon mas veselo
mozno urobim polievku.. podla casu, potom ti dam vediet..
idem si lahnut, zajtra budem mat urcite nervy, tak nech som aspon oddychnuta.. tak zase zajtra, bru a veselu noc 😝 😀 😀

mukky
autor
11. aug 2009

hej strasne 😝 😀 😀 ,uz si nabral zajtrajsi obed,zajtra bude lyzat labu 😝 😀

papapa ☹
preco nervy? ☹

lumistri
11. aug 2009

rano vstavat, nachystat obe deti 😀 😀 a behat po piestanoch a hladat bratislavsku ulicu, no a uz vidim mojho flegmatickeho manzela (to je to druhe dieta) ako mi hovori "sak kluuud, mame caaas" a podobne dristy co ma dokazu vytocit, hlavne ked nemame obed navareny.. proste nemam moc rada ked nemam veci pod kontrolou..
mozno povies ze som mohla navarit dnes, ale my radsej cerstve a nie prihrievane, a navyse som rada ze mam konecne chvilu pre seba a mohla som si aspon vlasy umyt 😉
ok tak uz fakt idem, paaa 😔

mukky
autor
11. aug 2009

lumi vobec som nechcela povedat ze si si mohla navarit dnes 😀 ,ja by som to riesila uplne inac,malemu by som len navarila a nam by som kupila nieco fajne nezdrave v meste 😀
ja to budem asi riesit zajtra takto,ideme od rana na trh,na plienky a nakupy,malemu zoberiem papat ma navarene aj na zajtra

mukky
autor
11. aug 2009

a ak mozem vediet tak co idete vybavovat?to mate daleko od bydliska?

ze obe deti 😀 😀 😀

mukky
autor
11. aug 2009

m mi vyvolava na mobil z detskej nech za nim pridem 😀 😀 😀 ,hej pojdem za nim ale len ak najdem tu velku muchu co mame doma,aby ju zabil,asi ked otvoril vchodove dvere priletela 😠 ,svinucha jedna 😝

mukky
autor
11. aug 2009

aj vasi ked si vypiju su tutkovia? 😀

mukky
autor
11. aug 2009

idem pit kavicku a pozerat dnesne serialy,som tu taaaaaka sama ☹

sunny_face
12. aug 2009

Ahojte tak my sme včera mali polentu a dnes tarhoňu s kuracim maskom. Mate nejake dobre napady s polentou? Ja som ju zatial jedla len klasicky uvarenú ,ale viem že segra ju aj zapeka ak mate nejaky mnam napad dajte ho sem.

lumistri
12. aug 2009

hmm sanny ja ani neviem co polenta je 😒 😕 😝
mukky boli sme malemu objednat postel, malo by to prist koncom septembra, tak budem mat necele dva mesiace aby som ho v nej naucila spat 😀
piestany nie su tak daleko, asi 20 km, ale obavala som sa ze tam budeme bludit jak matohy, ale nastudovali sme si cestu a nasli sme to raz-dva.. vyrazili sme o pol deviatej a o stvrt na jedenast sme boli doma.. a to sme stihli aj tesco 🙂 ale ten kel som nechala na zajtra, malemu som urobila brokolicovu polievku a nam som len tak rychlo zbuchala klobasku a aby to bolo akoze zdravsie urobila som uhorkovy salat s cesnakom a jogurtom, mnam 😝
dnes mi maly zazracne rychlo zaspal, bolo len tristvrte na osem a uz spinkal 😅 😝 😀
a co vy? ako ste sa dnes mali? sme boli aj chvilu von poobede, ale nas stihol dazd..

sunny_face
12. aug 2009

Ahoj Lumi - polenta je ako krupicová kaša, len je z kukurice.
Maleho chces dat na klasicku postel, alebo kupuješ niečo specialne? Ja som malu dala na postel uz od 9.mesiaca, ale kupili sme jej barikadu, aby nespadla. Ale v ramci jej nocenho kutrania spadla 😀 našťastie nič sa nestalo, len sa trosku zlakla, ale cajik to vyriesil.

lumistri
12. aug 2009

objednali sme poschodovku co sa z nej daju urobit 2 postele, su tam aj zabrany, takze dufam ze neprelezie 😀

mukky
autor
12. aug 2009

ahojte,my sme nedavno dosli domov,maly uz spinka,ja asi za hodku pridem,asi vas tu uz nenajdem,ci?

sunny_face
12. aug 2009

jooj Mukky ťažko povedať, ale ja tu budem najviac do 22.30 a potom 😔

sunny_face
12. aug 2009

Lumi ale maleho budeš davat spat dole, že? Hore by ti to bolo aj neprakticke, alebo uz v noci vobec ku nemu nechodiš?

lumistri
12. aug 2009

dole, hore by som sa bala, ze aj tak by to nejakym stylo preliezol.. on je betar 😀
a co sa tyka budenia.. uz si odvikol pytat cicku, ale este sa sem tam prebudi a ziada si aby sme ho zobrali k nam 🙂 a ked ho zoberiem za minutku uz zase tvrdo spi, a potom ho vratim do postielky.. minule som bola rano prekvapena, lebo rano spal s nami a vobec som si nepamatala ze som ho k nam davala.. a to moj drahy manzel.. maly sa zobudil a stal v postielke, tak ho zobral a fukol ku mne pod perinu a siel pozerat telku, maly zaspal a ja som ani netusila ze je vedla mna, a potom ho tam nechal do rana.. maznacik..

sunny_face
12. aug 2009

Zlaté 😅

Mne sa mala budi, vecer mi nechce pit mlieko len caj a to mi vypije aj 2 flaše, tak potom asi okolo 2-3hod. si pyta mlieko a zaroven ju aj prebalim, lebo z tolkeho caju ma aspon kilovu plenu.

pancake
12. aug 2009

baby potrebujem au pair. neviete o nejakej dievcine co nefajci a ma kladny vstah k detom????
a nepracuje a hodilo by sa jej vypadnut zo slovenska na par mesiacov?????? som stratena. zobrali ma do novej prace a neviem ci to prijat, alebo zostat radsej doma na podpore. 😠

lumistri
12. aug 2009

moj pije velmi vela caju cez den, hlavne ked je teplo.. 3-4 flase (2,5 dl) denne.. a vecer ma kasu a este ho dokojim, aj v noci aj je moc umrncany.. ale posledne dve noci vydrzal az do rana bez cici..
aj my mavame kilovu plienku, ak ho nestihnem polozit na nocnik skor ako pusti rannu davku je to riadny balik 😀

lumistri
12. aug 2009

paaaan takze ti dali tu pracu co si tam nieco prifarbila v zivotopise?
aupairku nepoznam.. ja uz len take stare babizne v mojom veku 😀
aj ja by som chcela praaaacuuu 😢 ☹

sunny_face
12. aug 2009

Pan naozaj ti nepomožem, ja som skusala zohnat niekoho cez prazdniny aspon na 4 hodiny 1 den v tyždni-nech si v klude upracem a bola to bieda.Ale vsak keby nahodou dam vediet
Lumi-aj si este vie poriadne potiahnut, alebo to uz ma len ukludnovak pred spanim? Mne uz mala ku koncu len dudlala a uspavala sa, tak som to zatrhla.

sunny_face
12. aug 2009

Oooo praca, ako rada by som uz išla niekde do kolektivu. Najradsej by som si nasla robotu na 4 hodinky denne, tak aby som nebehala s vyplazeným jazykom. Ale teraz to bude asi dost tazke-kriza a najhlavnejsia otazka-kde nechat malu?