Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

mukky
autor
13. aug 2009

idem si uz fakt lahnut,tak paaaa,potom odpisem ale ty tu kludne pis a prispievaj aj sama a pis postrehy 😀

uz iste vies,ze mi tu moju lasku sirinka nasla 😀 😀 😀 😀 ,aj tu ju dam 😀

https://www.youtube.com/watch?v=J5Pd6owVaA0

a tohto chalana milujem 😀 😀 ....

https://www.youtube.com/watch?v=gJ-Qc4cgyXshttps://www.youtube.com/watch?v=iq5QoTGcwlghttps://www.youtube.com/watch?v=HPbQWMx2LBc

krasne spieva a je z mojho rodneho mesta,som zatazena na dlhovlasych 😀

sticker
13. aug 2009

Viem, viem 😀 😀 Ale teda nič mi to nehovorí 😝
Idem dať malej jesť a tiež zaľahnem 🙂

lumistri
13. aug 2009

cafte baby
sticker nic som nevidela, mame pod balkon lampu, a kym som konecne zaostrila na nebo zatiahlo sa.. a tak dookola.. tak som to potom vzdala a radsej som sla citat..
idem aj ja maleho nakrmit a dat spat..

uvidime sa asik az vecer..

sticker
13. aug 2009

Tak som si trochu pospala, ale nejako ma hlava bolí. Tak snáď to káva spraví.
No a chcela by som vyskúšať ten závin, ale normálne to odkladám, čo sa bojím, že sa mi to nepodarí 😔 . A o tomto je moje varenie. Radšej nespravím ako mať potom "depku" z nepodarku...

mukky
autor
13. aug 2009

sticker neboooooj a urcite sa tak nepodari ze by sa to nedalo jest..

mukky
autor
13. aug 2009

maly lezi v postielke a nechce sa mu spat..a mne je nejak divne..juj krici mamamamama,idem k nemu 😀

mukky
autor
13. aug 2009

take mam nervy 🙄 ,vsade bordel,same hracky,pradlo poprane,povesane..teraz mi doprala pracka...balim malemu veci a uz je mi zle,len jeho bude cela cestovna taska 😕 😀 ,neviem kolko coho mam zobrat,ale beriem takmer vsetko co nosime

sunny ako ste mali v noci,teplo?beriem aj vetrovky 2,mikiny,puncochy hadam brat nemusim,snad sa neochladi 😕 ,my sme ich takmer nenosili vobec..

potraviny mam uz nejake pobalene,este zajtra ideme na ovocie a zeleninu,chlieb..

uz je tisko,asi zaspal..pojdem sa suchnut k nemu a vecer pobalim co,to este...budem tu asi potom tak po 21 hodke priebezne

lumistri
13. aug 2009

mukky teda to je riadna cestovna horucka 🙂
sa obavam ze ked tu nebudes, pomrieme od hladu, bo nebudeme vediet co varit 😕 😀

sticker
13. aug 2009

Lumi práve preto to čítam od začiatku, aby som mala čo variť 😀. Ale som iba na 40 strane 🙄 . Nestíham to. Pustili sme sa do prerábanie poslednej nedorobenej izby v byte a som z toho nervózna 😒 . Lebo to bola "bordel" izba a všetko odtiaľ sme museli niekam dať a tak mám zase po byte rozvlákané veci. Mm vraví, že tak týždeň...no ja typujem dva - predsa len ho už nejaký ten rok poznám 😝 . A malé chceli všetko brať, so všetkým pomáhať...
Štrúdle sú hotové, ešte treba niekoho kto ich ochutná. Akurát som mala mierny problém, lebo v recepte bolo písané, že zohrejeme trúbu a stíšime keď dáme plech dovnútra, no vyzerali ako keby mali pľuzgiere tie štrúdle 😅 . Maminka mi povedala, že som to mala nechať tak 10-15 skoro naplno a potom stíšiť. Ale ešte som ich zachránila 🙂 Akurát nemám odvahu ich ochutnať.

lumistri
13. aug 2009

maly mi podozrivo rychlo zaspal.. uz druhy den po sebe pred osmou a bez reptania 😲 😝 😀
a k tomu peceniu.. najviac zboznujem recepty, kde sa pise ze zohrejeme si ruru a dame piect.. bez akehokolvek casoveho alebo stupnoveho udaju.. vtedy strasne nervacim, bo ja nie som taka intuitivna 🙂

lumistri
13. aug 2009

s tou malovkou ti nezavidim.. my uz len dotahujeme detsku, momentalne tam mame len koberac a hracky.. ale tiez tam bol boordel izba.. a som sa nastvala a vsetko som vyhadzala, a je pokoj 😀 😀

sticker
13. aug 2009

No tak to si môžme ruky podať - s tou trúbou 😀. Ja potrebujem mať všetko pekne "po lopate" napísané 😅 😝 . No ale ochutnala som ho a je mňamkový. Ponúkla som manželovi, že sa nemusí báť otrávenia 😀.
A väčšinu vecí sme vyhodili, ale mám tam krabice s oblečením po malých, keďže na nejakú väčšiu vstavanú skriňu nám juráče neostali 😔 . Ale mm vraví, že nech aj tie veci buď vyhodím, alebo darujem.... Kto ich bude o takých 20 rokov chcieť?

pancake
13. aug 2009

ste tu????

mukky
autor
13. aug 2009

ahojte 😵

lumi isto neumriete od hladu,neboj 😀 ,ved je tu plno receptov 😀

sticker aj my mame "bordel izbu 🙄 ,su tam susiaky,gauc pre m,maleho hracky,bicykle, a este par blbosti..neznasam tam chodit ked to vidim...do starej skrine na chodbe sa mi to nevojde,do pivnice to nedam...na druhy rok hadam uz prerobime sanitu a dlazbu na chodbe a kupime aj nejake skrine...

veci isto nevyhadzuj..ved nevies ci este nebudes mat tretie babo... 😵 ,ja take co maly nosit nebude som odniesla do sekacu,alebo predavam na nete,ale teraz sa tomu vobec nevenujem 😝 ,mam este par letnych veci,ale uz mi ich nezobrali na predaj,vraj uz nie je letna sezona 😝 ,inak si vsetucko okladam,a m som to natrieskala do skrine,ja vo svojej chcem mat len poriadocek 😀

mukky
autor
13. aug 2009

pridem za 3O minut

sticker
13. aug 2009

No tak tretie naozaj neplánujeme 😝 Viem, že sa vraví "Nikdy nehovor nikdy", ale v tomto máme s mm jasno. Hypotéka 30 rokov, auto 10 rokov..... a ja ťahám materskú už šiesty rok. A tiež sa snažím predať lepšie kúsky, občas ma to baví sa prehrabať v tých veciach a vždy nejakú vyhodím. To bolo iné, keď naši rodičia odkladali veci. Dupačky po mne ešte malé nosili. Ale podľa mňa to boli kvalitnejšie veci. A dnes sa dá aj lacno kúpiť, tak naozaj nevidím moc význam odkladať veci, ak už niekto nechce dieťa 🙂 Ale také pamiatkové sme odložili - prvé dupačky, súprava v ktorej prišli domov, prvé capačky a tak 🙂

sunny_face
13. aug 2009

Ahojte
Mukky v Chorvatsku bolo dusno, ako ked u nas boli 30tky.Vsak kukni ake je tam pocasie, ale myslim, že pančušky a bundy brať nemusíš. Ja som brala každemu, 2x krátke,1x dlhé tričko, 1xkratasy a 1x dlhe. Malemu samozrejme pleny nezabudni nabaliť, flašky a dudel.
U nas je bordelova izba spalna-tam odkladame vsetky kravinky. Skrine su plne vianocnych ozdob, letných a zimných veci no proste hroza. Neviem co budem robit s deckými vecami ale zatial to neriešim, ved clovek nikdy nevie, či sa niečo nazdarí 😀 .

pancake
13. aug 2009

caute. ja ficim na facebooku a akosi zase nemam cas. vcera som tam stvrdla 4 hodiny, ale poviem vam akosi sa tam nevyznam. maju v tom bordel. 😝 😝 😝
neviem co budem zajtra varit lebo dnes som dojedla spagety milano. ale asi bude dieta. 😀 😀 😀 😀

ja sa stale neviem rozhodnut pre druhe dieta. bojim sa ze budem moc zviazana a nebudem mat volnost. neviem ako by som sa spravne vyjadrila. ale asi tak, ze jedno diete mozem dat postrazit kamoske kedykolvek ale dve mi nezoberie uz nikto na prazdniny naraz. mozno sa vam zda ze som blba, ale tak sa mi to zda. bojim sa ze si neoddychnem ani den. tak ako teraz ked mi tu nema kto pomoct, alebo postrazit maleho./ked som bola napriklad na pohovore do prace.../

sunny_face
13. aug 2009

a ako a kde predavate tie vecičky čo už nepotrebujete? Myslite, že to len tak zoberu v sekáčoch? a cez internet viem len o mimibazare, ale tam sa za to aj niečo plati však?

sticker
13. aug 2009

Sunny aj tu na koňovi sa dá predávať, alebo na babybazar.sk
Len sa mi moc nechce to merať a fotiť a zapisovať a tak... No keď mi potom "zmizne" nejaká krabica a je viac miesta 🙂
A konečne som vás dočítala. 😝
Ešte mám v zálohe tie detské recepty. Ale to si nechám na zajtra 🙂

sunny_face
13. aug 2009

Pan ty si v zahraniči mala by si to dosť ťažke, kedže sa tam nemozes obratit na babky, aby malého zobrali aspon cez vikend. Ja sa zatial nestažujem mne moji aj manželový rodičia velmi pomožu, ale keďže robia, tak tiež len cez vikend, ale to mi stačí, to je akurát tata doma 😀
Ale sticker nám môže povedať čo a ako ta ma skusenosti

pancake
13. aug 2009

sticker kde su tie detske recepty??? 😕

pancake
13. aug 2009

lenze mi mame iba jednu babku a ta ma na starost non stop dalsie dve deti vo veku maleho.takze ta nepripada do uvahy. a dedkov uz nemame tiez. 😖 😖 😖
noje to na figu. jedine ze by som dala postrazit kamoske, a potom ona na oplatku mne.
a tu v Uk uz mi vobec nema kto postrazit. ale chvla bohu ze jedna moja kamoska mala zrona volno, tak prisla ku malemu ked som bola na tom pohovore. ale uz hrozilo ze sa tam nedostavim. ☹

mukky
autor
13. aug 2009

sunny ,neboj to mu iste zobrat nezabudnem 😀

a to malemu stacilo tolko veci,ci to vam si tak väm brala,ci ako?my ideme na 10 noci..

http://www.bazos.sk/

tu sa mi podarilo predat ,na mimibazare nie,je tam toho strasne vela 😝 ,ale je to makacka,popisat inzeraty,poukladat ich,pofotit veci..teraz tam nemam nic momentalnne,ale chcem este predat striebro a bizuteriu co mam

sticker
13. aug 2009

Pan strana 60 o 02:36 - jasné, že ich hodila mukky 🙂

pancake
13. aug 2009

nikdy som nic nekupila z netu. teda oblecko. lebo clovek nikdy nevie v akom stave ti to pride a ci bude sediet velkost. 😒

sticker
13. aug 2009

Sunn si myslela skúsenosti s dvoma deťmi? 😅 Normálne som chvíľu nechápala, že čo za skúsenosti to mám 😅

sunny_face
13. aug 2009

Mukky malej som brala tričko s krátkym na každy den, však určite viete ako to je ked sa učia krpci jest 😉 . A ked bolo nutne tak som preprala v rukach. My sme boli vlastne len na 7 dni ale stacilo.

Pan mas to dost blbe-proste o držku, ešte že ti drahy pomože.

sticker
13. aug 2009

Inak trochu ste ma šokli s tým pangasom 😕 Ja som sa potešila,že môžem byť konečne na Vianoce kľudná a nemusím sa báť, či sa mi deti nezadusia 😝