Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

pancake
22. aug 2009

inzerat na tu opatrovatelku.
langose robim takto: urobim kvasok, zalejem s nim muku a premiesam poriadne az kym sa robia bubliny. prikryjem cistou utierkou a pockam aj 2 hodiny. potom si vylejem to cesto na pomucenu dosku a narobim si bochnicky, ktore v rukach ponatahujem a hodim do horuceho oleja. jedavam ich s potretym cesnakom a solou, a na vrch si davam kecup s majonezou a udeny struhany syr. a moj p. si ich dava s cesnakom, smotanou a udenym syrom. prave sme ich dojedli. je to mnamka ked su take cerstve. 😵 😵 😵 😵 😵

sunny_face
22. aug 2009

Super kaloricka bomba, ale raz za čas prečo nie? Mam pocit, že cesto davaju aj do mrazaku a ked pride na chuť tak len vyberu, rozmrazia a vyjedaju langoše. Už si ani nepamätam kedy som mala langoš-to ich ešte v bufetikoch vysmažali na indulone. 😀

Dnes tu poobede pršalo a keď už som nevedela ako malu zabaviť, tak som ju obula do čižiem, nahodila pršiplášť a zobrala von skákať po kalužiach.Ludia to čo ona robila, normalne som mala chut pridat sa ku nej, tak si to vychutnávala, však sa ludia zastavovali a komentovali to. Domov sme prišli asi za hodinu, čo už sa mi zdalo, že už je dosť premočená ale našťastie nohy mala suche-čižmy vydržali. 😎

lumistri
23. aug 2009

cafte
tak ja som vcera urobila mrkvickovu polievku a pirohy s brynzou.. mnamotka, sa mi aj celkom podarili..
a dnes sme mali cesnacku a file.. takze sme prevonali cely byt 🙄 nastastie sa to tak za hodku vyvetralo 😕
hmm.. langose.. ja som sa raz pokusala, ale cesto sa mi dako nepodarilo, tak som to vzdala, ale mozno to este niekedy skusim, bo mm strasne miluje 😀
tu tiez vcera prsalo, trochu sa potom vytiahlo, tak sme vybehli von a na spiatocnej ceste sme taaaak zmokli do nitky.. nastastie maleho som zabalila do deky a nepremokol az tak ako my..
dnes uz bolo lepsie, len straaasne fukalo..
a vy ste mali aky vikend?

pancake
23. aug 2009

cau lumi.
ja vikend v pohode, a tiez som mala cesnakovu polievku a vyprazane file s majonezakom. 😀
a teraz som dopiekla pernik, dala ho vychladit na dvor a strazim ho aby ktosi z neho nezobkal. myslim nejaky vtak. 😀 😀 😀 😀 no a potom uz len dzem a cokoladu dam.
chcela som doniest zajtra do prace ale asi nedonesiem. akosi ho mam na jednej strane vyssi ako na druhej. ale to sa zje. cim viac sa snazim, tym je to horsie. 😝

baby mam zo slovenska zlaty klas a neviem co s nim. a dokonca si nepamatam ani na co som ho sem uv vliekla ked z neho nic neviem robit. a mam asi 6 sackov. 😠

junovka
23. aug 2009

pancake, uvar z neho puding malemu 😉

lumistri
23. aug 2009

pan alebo urob dukatove buchticky 😝 mnam 😀

pancake
23. aug 2009

a puding moze??? 😕 😕 😕

pancake
23. aug 2009

ked tu nie je mukky nemam s kym ani vypisovat. na ostatnych temach je hlucho. aj tu. ☹ ☹

junovka
23. aug 2009

samozrejme 😎

junovka
23. aug 2009

uvar mu puding z UM, ked este nedavas KM

pancake
23. aug 2009

boze mam take nervy ked mi nevyde kolac ako ja chcem..... 😠 😠 😠 😠
dost ze neviem piect iba hrncekove robim, uz som ich spravila hadam 500 a stale cosi. ked sa snazim tak vyera strasne, a ked ho odflaknem za 5 minut tak je na fotku. 😠 😠 😠 😠
chutovo je super, ale na jednej strane je je 2cm vysoky a na druhej 4cm.
prave objedam konceky a zase som si vybrala najlepsi cas...

lumistri
23. aug 2009

ja neviem, ja som mu este neskusala davat normalny puding, zatial som mu len skusala dat milacika ci pribinacika, ci ako sa to teraz vola.. a tiez jogurty, zvacsa biele, ale dala som mu uz aj ovocny 🙂

no jo, mukky tu chyba, ona to tu vzdy tahala.. ☹

pancake
23. aug 2009

cau junovka. pamatasi si ma este???

junovka
23. aug 2009

JASNE 😎

pancake
23. aug 2009

ja jogurty davam take organic s velkym obsahom tuku. tie mu beru. zjedol by aj 2 na posedenie.
inak kravske nedavam. iba raz som dala zemiakovu polievku na kyslo bez octu. aj tu bastil ako po nebohom. 😀 😀

tak mozem ? a v tom prasku neni nejaky bordel??? 😕 😕

pancake
23. aug 2009

jun ako sa mas? a baby ako???

junovka
23. aug 2009

puding mozes uvarit.Ja som takto varila Nelke asi tak na 9 mesiacov uz...nie casto, ale varila som.Potom som jej do toho pridala este piskot, alebo ovocie. 😉

Baby???Tie v juli prekonali kiahne, taze som aj v podstate rada, ze to maju uz za sebou.A vy??Ako zijte??Pracujes??

pancake
23. aug 2009

pracujem ,pracujem. striedam sa s P. pri malom. on robi jednu smenu, ja druhu, takze sa prakticky cely tyzden nevidime. 😔
ale o 3 ryzdne koncime, zatvaraju firmu a ja som si nasla novu pracu, ale tam mi neakceptuju rotacnu siftu s mojim P. tak hladam au pairku, pripade teraz nurs /jasle kde na jednu ucitelku su 2 deticky/ ale tie jasle su iba na 4-6 hodin a ja potrebujem na 8,5. takze asi nenajdem nikoho a zostanem doma.
neni som krkavcia matka nechcem ist za kazdu cenu do roboty, aby to tak nevyznelo, ale taham sa tam preto, lebo to bude permanenty job a hned chcem po skusobnej dobe zostat tehotna. potom by mi firma platila matersku. ked budem nezamestnana tak na matersku nemam narok. nemal by mi ju kto platit. 😠

lumistri
23. aug 2009

neviem co vsetko davaju do tych pudingov, hadam je tam napisane zlozenie..
moj tiez zbasti vsetko, donedavna nemal moc rad mrkvu, ale uz si zvykol.. ale spenat ma najradsej.. 😀
co si robis starosti tolko s tym kolacom, hlavne ze je jeditelny 🙂
a ja som raz skusala nieco taketo podobne:
http://www.porada.sk/archive/index.php/t-26146....
tak by si tam mohla vyuzit tie zlate klasy.. 😉
idem spat, tak zajtra, paaa 😔

pancake
23. aug 2009

a mozem sa vam pochvalit? nam v piatok prisli namontovat kuch. linku. mam fotky. mam hodit????? 😕

lumistri
23. aug 2009

nooo tak to si teda este pockam.. daaaj 😀

pancake
23. aug 2009

hodit ich nehodim, lebo neviem ako. mam ich v pocitaci. tak ich posielam do albumu. no ale kym sa to nacita tak zjem pol plechu toho kolaca. 😀 😀 😀
este upozornujem ze to je linka doma, takze ani ja som ju nevidela na zivo. len mi mama fotky poslala.
a prisli nam ju namontovat po 5tich mesiacoch a to doniesli zlu umyvacku a pracka nie je stale na sklade.!!!!

pancake
23. aug 2009

je to tam. 🙂

lumistri
23. aug 2009

😵 ohooo, tak ja ti uprimne zavidim, je to krasna linka.. radost varit 🙂
dobru chut pan 😀
ja teda idem.. bru noc 😔

pancake
23. aug 2009

diky. 😉 😉

bru noc. tak idem aj ja do hajan. ☹ rano vstavam do roboty

eva7780
24. aug 2009

baby poradte mi čo s hubami,dostala som už 4.x aj som zamrazila ,aj nasušila ,ale nenapadaju ma dáke dobré recepty,s čoho by bol mm najedený 😀 😀

pancake
24. aug 2009

ja hriby davam do masa /sote/ aby som toho mala viac. 😀 😀
potom mam zamrazene a davam na pizzu, alebo do prazenice.... tiez ma ine nenapada.
a este vyprzane. 🙂

tu dnes nikto??????? boze potrebujem rozpravat a nemam s kym.... 😔 😔

lumistri
24. aug 2009

noo huby sa daju dat vsade, do prazenice, do rizota, alebo ako pise pan masko na hubach, alebo hubovica, alebo moja mama robieva hubnik.. alebo sa daju zavarat..

pan som ti k dispozicii 😀 co sa ti prihodilo?

pancake
24. aug 2009

ale nic moc. dala som spat maleho ale asi sa mu nechce, lebo vyhadzuje tigra z postielky. on spieva uspavanky. a ked sa mu nechce spat tak ho vyhodi z postielky. no ale ma smolu uz je vela hodin. ale je zatial ticho, neplace.

dnes mi volali, idem zajtra na zaucanie do novej prace. mala som mat volno, ale o 16.00 mi zavolali ze ci by som neprisla zajtra rano o 9.00. tak idem. este ze ma P. volno, a bude s malym. inak by som prisla o pracu. boze moje nervy, neviem co mam robit. ci ist do prace alebo zostat doma s malym. a ak by som aj chcela robit, nema mi kto byt pri malom. ☹ ☹ ☹

lumistri
24. aug 2009

a tu aupairku si nenasla? vsak chod do tej prace co si si nasla, mozno ta to nebude bavit 😉 a ak hej, hadam sa to vyriesi, a muz by s nim neostal?

ja by som tiez sla do roboty, ale tiez ho nemam kde dat, som rozmyslala, ako to vyriesit.. mi napadlo, ze su tu aj iny ludia na materskej (pisem ludia, lebo poznam aj jedneho otecka na md) a ci by som im nedala aj maleho.. myslite ze by sa dali zvladnut tak dve deti priblizne jeden a pol rocne jednym clovekom?