Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

mukky
autor
28. aug 2009

som u,som odbehla...

my sme sa este nestretli tusim v ziadnej teme..

mukky
autor
28. aug 2009

dnes mozno pridam nejaky recept z mojej sukromnej zbierky 😀

nadhera
28. aug 2009

mukky, ja som tu len "omylom" - nevedela som,kam dat recept / k teme o maminach,ktore nevedia varit,ci mozu byt dobre maminy/, tak som to hodila tu a tam som nechala link. poriesene. 😀 len som chcela dopisat, ze ked vyberiem vnutro z tekvice, tak ju nakrajam na 1,5cm pasiky a dam do cesticka. a ten grif je tu - skusala si dat miesto mlieka pivko alebo bublinkovu vodu 😀 ? skus. ked mam,dam. ked nemam,staci aj mlieko,to mam stale.

nadhera
28. aug 2009

a este jedna dobra vec,ktoru maminy s malymi detmi ocenia - ked varim kuraciu polievku /kridelka alebo chrbaty davam/, pred zaverom dam do polievky zo 4zemiaky , len ocistene,nie nakrajane. chvilu prevru a vypnem polievku,dojdu. takze ked idu sviste papat, tak zemiaky /perfektna chut / rozpucim,naskubem masko kuracie a dam zeleninku. deti sa pri papani mlsne olizuju. 😀

nadhera
28. aug 2009

mukky, cakam dobry rychly mnam recept. 😉

pancake
28. aug 2009

no citam citam.... len davajte recepty.

ja varim uz 3 hodiny hrach a stale tvrdy... do frasa.... som chcela dat aj zajtra malemu. ale asi ho smarim do kosa. nemam na to cas. uz chcem ist spat a este v tom nemam ani zemiaky.
idem umyt riad a pridem.
napisem ako som pred hodino dostala skoro infarkt. 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

nadhera
28. aug 2009

pancake a namocila si ho predtym? strukoviny /okrem sosovice/ davam na celu noc. a vraj ked potrebujes rychlo mat uvarenu strukovinu, tak sa dava soda bikarbona,ale zatial som to neodskusala.

pancake
28. aug 2009

no namoceny je od vcera obeda. uz je rozvareny na kasu a mne sa zda stale tvrdy. asi som uz davno nejedla hrachovu polievku. 😖
uz mam hotovo, a aj upratane. aj som z nej odlozila malemu, ale zabudla som tam dat majoranku a trosku sladkej papriky tak to ma chuda iba sosovicu so zemiakmi ☹ ☹
lebo najskor som odobrala jemu, a potom dochutila nam. a uz som tam mala sol ked som si spomenula na majoranku. 🙄 🙄 🙄

dnes nikto a nic????????

mukky
autor
28. aug 2009

ahojte,uz som tu..s mamou som asi hodku volala tak sme sa vykecavali..som tu za 10 minut

pancake
28. aug 2009

nadhera ja stale rozmyslam ako sa ta luci vola. hanbim sa jej to spytat lebo sa urazi.



aaaaaaaaaaaaaaaaa uz viem. Hakova. 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

pancake
28. aug 2009

cuketak opisane v mojom kucharskom zosite, tak dufam ze niekedy vyskusam.
este otazka ako nastruhane? na hrubom struhadle alebo ako na placky? a aj ten syr tak???
a ta salama je jemna, polosucha alebo sucha?? ja taku nepoznam. vdaka. 😉

nadhera
28. aug 2009

pancake, ee .

pancake
28. aug 2009

tak asi zase sama so sebou si budem pisat.

dnes som sa rozpravala s jednou polkou od nas z prace, a ze robia nejake leco, ale oni bez vajec a davaju do toho bolonese omacku / co je na bolonese spagety/to uz je taka hotova v konzerve. som odpadla. a ze je to taka dobrota ze by som odpadla. no neviem.... 😠

nadhera
28. aug 2009

k cuketaku - cuketa na hrubom struhadle, syr tiez a co sa tyka salamy - nie klasicka, ale narez /kupujem humensky/ ale daj kuraci, nemusi byt nic drahe a davam na kocky nakrajany.

mukky
autor
28. aug 2009

CHCEM dat nove foto a dajak mi tonejde 🙄

nadhera
28. aug 2009

u nas odpadol z leca kamos, lebo v zivote nejedol leco na sladko 😀 ale chutilo mu. ked ja inac neviem.

pancake
28. aug 2009
mukky
autor
28. aug 2009

idem vas rzchlo docitat..neviem dat fotky z mobilu kaslem na to 😠

nadhera
28. aug 2009

ved pekny vikend pred nami, za dva dni sa snad podari 😝

pancake
28. aug 2009

mukky to ste fotili oba na mobil? daj tie z fotaka. 😀 😀 😀 😀 😉

pancake
28. aug 2009

k nam pride zajtra kamos s priatelkou a asi budu aj u nas spat. budeme oslavovat, lebo nebol malemu gratulovat a aj mal maly vcera meniny, ja pred tyzdnom a buduci tyzden mam narodky, tak to tak sklbime vsetko do jedneho.
budem robit kebab ale taky slovensky. nie origos... no ale hviezda si myslela ze ma z domu gyros a ma prd. 🙄
takze maso rozmrazene ale nenalozene. zajtra musim ist rychlo po praci kupit. 😔 😔 😔

mukky
autor
28. aug 2009

nadhera dobre receptiky 😵 ,ja z tekvice vnutro nevyberam ked ju vyprazam,a mineralku aj ja ked mam davam do cesticka,pivo nie,lebo nepijem 😀 aj ked viem ze sa alkohol vypari

pan ahoj,ja ked robim mojuBOZSKU hrachovu polievku,ktoru lubim a aj moj,co on polievky nemusi,tak ja ju ponorným mixerom na konci rozmixujem,mnam

ja namocim hrach na noc,dam do chladnicky,na druhy den dodu zlejem a premyjem ju,dam varit do hrca hrach,nakrajam cinulu na kocky a aj tu spolu varim,dam aj stale bujon,zeleninovy alebo hovadzi,ked uz je makka,urobim zaprazku na oleji s cervenou paprikou,pridam,potom ku koncu dam veela cesnaku pretlaceneho povarit..tesne pred vypnutim majoranku.Nakoniec rozmixujem,je potom taka hladucka,mnam..a obcas tam aj pridam na kocky nakrajanu klobasku,koli mojmu 😀 ,k tomu chlebik,mnam,citim jej vonu

pancake
28. aug 2009

a este som vam nepovedala co sa mi dnes stalo::::::::::!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

no uz mam tu linku, to viete a 2 spotrebice mi chybaju....
a ten majitel mi dnes poslal mail, ze chce peniaze za linku a odratal mi za tie dva spotrebice co mi nedodal. ze tie ked budu, tak mi ich prinesie. chapete to?????????????????????
od marca mi nebol schopny linku namontovat a ked uz namontoval tak nema spotrebice, a chce peniaze.
tak som sa nasrala ze keby som mala s kym tak si aj za jeden dam. uplne ma triaslo, musela som zavolat P. do prace lebo by ma asi kleplo. 🙄 🙄 🙄 🙄
tak to rozdychavam a chystam si rec na zajtra co mu poviem do telefonu. peniaze uvidi az o 6 mesiacov,presne tak ako ja linku od neho. alebo pridem domov, vytrham ju a vyhodim von oknom, nech nemusi pre nu chodit po schodoch....

no ma stastie ze uz je vela hodin a nechcem mu volat.
ale zajtra nech si ma nepraje.

pancake
28. aug 2009

mukky si ma zabilaaaaaaaaaaaa....
tak az teraz som prisla na to, ze som nedala cibulu a cesnak. 😔 😔 😔 😔 😔 😔 vdaka idem ju dorobit. 🙄 🙄 🙄 🙄
alebo kaslem na to? uz je vela hodin. ci mam??????

mukky
autor
28. aug 2009

pan aj z fotaka,ale neviem kde ani je a ci sa robi to tak isto..zajtra hadam na to kuknem,z mobilu som len ja daco pofotila,zvacsa sme nakrucali aj kamerou..

mukky
autor
28. aug 2009

pan 🤐 😀 😀 😀 ,ty si asi zamilovana 😀

mukky
autor
28. aug 2009

a preco si skoro dostala infarkt?

nadhera
28. aug 2009

som si myslela, ze to len na slovensku su take kvalitne "sluzby". od marca cakat... 😠

mukky
autor
28. aug 2009

aha,idem to prewcitat,som si to nevsimla

mukky
autor
28. aug 2009

pan to video som uz dala do oblubenych,rano pustim malemu 😵