Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

akzuzs
29. aug 2009

kuchárky aké máte skúsenosti s myskou kyskou?

nadhera
29. aug 2009

nemam,ale viem ze super vec.

nadhera
29. aug 2009

jaaaj, varim,prezliekam postelne, davam prat a medzitym som napisala do noveho casu - ma skoro drblo. velky nadpis a s-z , vsetko jedno. 😠
nie som daky super slovencinar, tu stale pisem malymi, lebo sa mi nechce prepinat na to jedno pismeno, ale casak?.... 😠 😠 😠

nadhera
29. aug 2009

kde ste? tu prsi uz dobruuuuuu hodku. a nasi u babky,ja si uzivam ticho. 😉

mukky
autor
29. aug 2009

akzus ahoj,fajn recept

kamoska ma tu misku a je spokojna co viem..

nadhera asi som nepochopila...ako ze si sui neuzila deti..pracujes ci si ich dala skoro do jasli ci ako?? 😕

ja som pozerala tvoje foto a sa mi zdalo jak na jazere keby to bolo,preto som sa spytala ci nahodou nie si odtial..

chlapi mi spi,idem aj ja 😀 😀 😀 😀

podvecer nakuknem alebo potom tak po 21 hodke som tu

baby kde ste?????????????????? ☹

nadhera
29. aug 2009

mukky, ja neviem ,kde hlavka mi stoji, do noveho casu vypisujem, varim spenat polievku - pancake sa vyhrazam,ze ak nedopadne dobre,tak sme u nej na veceru , tu leje, ja pratam a ty ides spat...

fotecka s detickami je cerstva - babka byva na zeleznikoch - ale mas pravdu,podobne panelaky

nadhera
29. aug 2009

a recept akzus vyskusam tiez , len dnes nemali pekne karfioliky, takze cez tyzden spravim, recept mam odlozeny.
u nas maju krasne biele velke karfioliky aj za 20cku - vtedy kupim dva. jeden hned pouzijem, druhy obvarim,zamrazim a inokedy.... ten zvyknem dat na ruzicky a ked varim svistom zeleninovu polievku,tak pridam ruzicku-dve. najradsej mam vsak zapekany karfiol - vyprazany uz nemusim,ee a detom zapekany chuti. pozn. pisem v sk, nie v €. 😀

mukky
autor
29. aug 2009

nadhera a preco vypisujes do noveho casu,ci skor naco?fajne sa spalo,maly pospinkal 2 hodky 😵 a mamka s nim,tu prsi,take hnusne pocasie..na dovolenke sa mi vobec nechcelo spat,stale sme mali co robid az do polnoci,tu je nuda 🙄

zajtra poobede idem na chatu,takze tu nebudem 2 dni

hasleerka
29. aug 2009

tak ahojte, tiež sa ku vám pridám .. dúfam, že niake nápady načerpám

nadhera
29. aug 2009

do casu som napisala, lebo ma malem smarilo, ked citam , ze 7.pad a dali z. 😠 jaj. vies, keby daka baba, preklep lebo rychlo pise, ale v novinach? a v nadpise? nieeee!

nadhera
29. aug 2009

nikdy som nikam nepisala , ale toto ma dostalo!!!

a k detickam, praveze som stale s nimi doma, mam vsak pocit, ze dako to zbehlo, zrazu su velke - ved jeden ide do skolky a nemam pocit, ze som si ich uzila. 😒 aj ostatne babenky mate taky citak?

nadhera
29. aug 2009

mukky, kde mate chatu? este povedz, ze na sirave 😀

a uz viem , odkial si?

k veceru som to tu v byte prerovnavala /vsak sama doma/ a davala 1000r vcelu, ja ten serial mozem. naposledy sice zo 5r dozadu,co som ho videla, ale je gut. tie jakubiskove filmy zeriem. asi starnem.

a dva tyzdne dozadu,nedela, chrust spi,druhy s tatikom na kolotococh a ja pozeram alzbetin dvor. som suca na dochodok. 😉

nadhera
29. aug 2009

pancake, kde si???? neboj, polievka dopadla dobre. som netusila, ze je to taky mnam recept. dala som aj tehlu aj na kocky chlieb...teda to bolo huste,ale posmakla som si, druhe som este nejedla. nasi doniesli asi 5kil hrozna, takze nech deti pospia a pustim sa don. 😝

nadhera
29. aug 2009

tak si tak dopisujem sama 😀

mukky
autor
29. aug 2009

idem vas docitat a mozno hodim nejaky receptik z mojej zbierky

mukky
autor
29. aug 2009

http://www.dobre-recepty.sk/detail/10935-cesnak...

nechce sa mi to opisovat zo zosita 😀

nadhera
29. aug 2009

http://recepty.labuznik.com/recipes.php

ja chodim najradsej tu 😉

mukky
autor
29. aug 2009

haslerka ahoj,vidim ze si prijala pozvanie,super 😵

mukky
autor
29. aug 2009

chata je pri lodine,je to chata svokrovcov,teda skoro ako nasa 😀 ,budeme tam len my trojka,ugrilujeme si kurciatko..mne sa velmi nechce ist,ale mm vidim ze chce zmenit vzduch..sme tam este s malym nespali,ja som nechcela,tak teraz budeme..ale uz asi nebudenme sediet do rana pri ohni,jedine ak zoberiam vysielacky..

mukky
autor
29. aug 2009

pridane k oblubenym ,neskor preluskam tie receptiky

nadhera
29. aug 2009

ci mala or velka lodina, vsetko jedno - je tam pekne.

ja hodim kurca do rury 😀
pocasie hlasia este dobre, skoda sediet doma. aj my snad niekde zajtra vypadneme. 😉

hasleerka - ahoj 🙂

mukky
autor
29. aug 2009

pan robievas na tie hrncekove kolace polevu?ak nepoznas,tu mas jednoduchu..
Poleva na makovy kolac ktory som ti dala recept,co tam ide nepomlety mak

250 g praskoveho cukru
2 az 3 lyzice citronovej stavy
1 lyzica vriacej vody
bielok
rum,..nemusi byt

Vymiesame hladku hmotu ktoru natrieme na kolac

mukky
autor
29. aug 2009

kurca teraz ci ako?

my inac s haslerkou chudneme ak by niekto nevedel uz si mesiac,ze? 😀

nadhera
29. aug 2009

kde si davala recept na makovy kolac z nemleteho maku? ja nemam mlyncek 😀

nadhera
29. aug 2009

mukky, ty zajtra ugrilujes kurca na chate, ja hodim do rury v michalovciach. 😀

mukky
autor
29. aug 2009

pridem o 20 min,kecame s mamkou 😀

nadhera
29. aug 2009

kocky, raz davali v telke recept - janko kroner - na chate,pohodicka a ze daj daky recept a on vravel tento: podotykam je strasne jednoduchy, rychly,niet co skazit a mnam. podme na to:
kurca naporcujes /umyt, jasne/ a das do pacu,ktory si pripravis z oleja /přimněřene/ a z korenia na drubez /sorry,ale tak pisu na obale/. do toho das naporcovane kurca a nechas postat v chladnicke,nechavam 2-3-4hodky. kedy ako. priprav si zemiaky, ocisti a nakrajaj na platky. nachystaj pekac, naspodok das platky zemiakov, na to naporcovane kurca z pacu a vsetok olej vylejes tak, aby aj zemiacky boli olejnate. a sup do rury. upecies a bomba papanica.
uz som davala aj len labky, resp,ked som nemala cele balenie korenia na kuracinu,tak som precitala,co obsahuje a namiesala som si , ale nema to chybu.

akzuzs
29. aug 2009

Ešte k tej miske kyske kuchárečky 🙂
Pozerala som na nete a našla som tam z tupperware a keďže mám od nich škrabku a otvárak tak možno je dobrá aj tá miska, alebo mám pozrieť inú 😒 ?
Ja som tiež bola dnes na dračku varenie upratovanie, pečnie a ešte som robila aj chlebík (domáci) tak som KO 😨

nadhera
29. aug 2009

akzus, chlebik v pekarnicke, ci nebodaj v rure? ja totiz mam pekaren, jasne , ze robi v pekarnicke - vlastne to ona sam a robi, ale ked citam, co vsetko kocky dokazu vycarovat vdaka nej, tak klobuk dolu. to ja som len taky pionier.