Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

mukky
autor
6. feb 2010

blabola zajtra odpisem aj tebe len dnes uz som utahaná.. 😔

neurologia
7. feb 2010

Ahojte baby,

prisla som k vam po radu....
od svokry som dostala zavarenu zelenu fazulku ale ja vooobec neviem co z toho mam uvarit...poradte prosim nejaky receptik nech mi to tu nestrasi na policke dakujem.... 🙂

apna
7. feb 2010

ahojte 🙂
ja mam navarene,kolac pudingovy upeceny,pozeram palomu 😀 ,moji isli ku svagrovi
co porabate?

mukky hej si viem predstavit,ja sa tiez tesim,ked mi mala povie mama sem tam,ale si myslim,ze ani nevie co to ...sice niekedy ,ked place a ma drzi za nohy a mamama vravi,ale ked jej povies,ze kdeje mama?tak prinesie babiku,ktora vravi mamma 😀 😀 😀aj sa tesim,ked uz bude mala rozpravat,kamoskina mala ma dva roky,tolko keca a sa z nej tak nasmejem,ked rozprava nam,jak si v noci vykecava zazitky 😀

apna
7. feb 2010

neurologia ja iba ked pridavam fazulku do masa,do nejakej omacky..ale viem,ze aj robia ako polievku zahustenu smotanami,dokonca som videla,ze aj ako privarok,take hustejsie na kyslo ku zemiakom

blabola
8. feb 2010

dobre ranko 🙂

to jaakajka: ja, bohuzel, neporadim.. na 7-10 dni opravdu nemam zkusenost, mozna ostatni?

to neurologia: ja delavam z fazolek prilohy k masu jen ze zmrazenych, ale treba by slo i ze sterilovanych - no neviiim, ale pisu:

1. delavam ke kurecimu steaku nebo ke kureti pecenemu na bramboru

ingredience: mrazene fazolky (cca 30 dkg), 10dkg anglicke slaniny, 4 strouzky cesneku, olivovy olej, cibulka
postup: mrazene fazolky povarim a necham okapat. slaninu pokrajim na prouzky a osmazim na oleji. pridam cibulku a fazolky, nakonec cesnek pokrajeny na platky a opekam vse najednou. dochutim soli a peprem.

2. ja osobne jsem delala k rybe (pstruh na citronu - recept je z casopisu apetit)
ingredience: fazolky, cerstvy kopr, bily jogurt, citron, sul, pepr
fazolky vsypte do vrouci slane vody a 3 minuty nechte povarit. pote scedime a nechame okapat. jogurt promichejte s nasekanym koprem a dochutte citronovou stavou, soli a peprem.

to apna: aaale, nakonec jsem nepekla samozrejme nic, i kdyz mam chut jeste tedka (mozna dneska, kdyz mam volno se do toho pustim) - vcera jsme trajdali po nakupech a nakonec jsme se i najedli v oc. odpoledne jsem udelala jen ovocne pohary s tvarohovou zmrzkou (misa tedka vyrabi jen ciste tvarohovou - mnaaaaam 😝 😝 ) a se slehackou - a to jsem nemela chut na chlazene, ze? 😀 .

blabola
8. feb 2010

zdraviiim 🙂

nikde nikdo? 😕 jsem vas necim urazila? 😕 a ja se vam chtela pochlubit, jak jsem dneska nakonec upekla vynikajici kolac - delala jsem toto:

moucnik nescafe

testo: 15 dkg polohrube mouky, 8 dkg cukru moucky, 1 lzice nescafe, 2 lzice kakaa, 1 vejce, 2 lzice oleje, 5 dkg rozpusteneho masla, trocha mleka, lzicka rumu, prasek do peciva

na potreni: merunkova zavarenina

na krem: zakysana smetana, cokolada na vareni

postup: ingredience na testo smichame a peceme pri 180 st. cca 15 min. po vychladnuti potreme korpus merunkovou zavareninou. v hrnecku si rozpustime cokoladu na vareni a do vychladle primichame zakysanou smetanu. naneseme na zavareninou potreny korpus.

chtela jsem vam ho vyfotit, jak vypada vystavne, ale v pravidlech MK, stoji ze budou smazany fotky, ktere se netykaji tematu a uz mi driv zmizely "netematicke" fotky, co jsem ulozila do alba a ukazovala na Adopci, tak jsem nefotila nic ☹

dobrou noc

apna
8. feb 2010

cawes baby,
ako?kde ste vsetky?ja som akurat doupratovala kuchynu,ale tak poriadne,bvsetky poliky,linku,vsetko vydrhnute,utrete,poukladane..konecne,uz od odkedy som sa chystala,ale nejak sa mi do toho nechcelo a dnes som dostala chut...ja vzdy tak v noci 😀 zeby preto,ze v stredu pride svokra? 😀 😀

ja som dnes nevarila,p mal od vcera,ja som si robila vajic.polievku a malej zeleninovu...zajtra urobim kuracie so zeleninou na smotane s cestovinami ... a sebe nejaku polefku

blabola kolac vyzera byt fajny,asi hned zajtra skusim,aj ked moj nemusi take,kde je kava,ale pride segra s p,tak si daju ;)

ja som robila pudingovy,neviem,ci poznas,hodim ti recept;

ingred.-4vajicka,200ghladkej muky,200gpraskoveho cukru,1prasok do peciva,1dclvody,dcloleja
puding-1l.mlieka,cukor,cokol.puding(ja nerobim z litra mlieka,ale tak z 800ml,ale davam dva sacky pudingu,tak akoby na liter)
-slahac.smotana,kysla smotana,vanilk.cukor

postup-vymiesas zltky s cukrom,postupne pridas vodu,olej a muku zmiesanu s praskom do peciva,nakoniec sneh z bielkov
cesto vylejes na vymasteny a vysypany plech
este pred tym si uvaris puding a vylejes ho tak hakibaki 😀 na plech do toho cesta a das pect na 180stup.cca 20-25 min.
a vychladeny kolac potries vymiesanou slahac.smotanou zmiesanou s kys.smotanou+vanilk.cukor,navrch nastruhs cokoladu alebo posyp grankom a hoptovo...
u nas kazdemu chuti 😉

apna
8. feb 2010

co ste porabali dnes?my sme boli nieco dokupit,kupili sme aj malej velky box na hracky,ale to je des no,asi jej urobime detsku a tam bude mat vsetko...alle co z toho,aj tak sa bude hrat v obyvacke pri nas

p umrela babka,svokrina mama v nedelu,zajtra ju pochovaju a v stredupride tu na desat dni..aspon sa odreaguje pri detoch..

mukky a co svokor?ako sa ma?ako to s nim vyzera?m je nestastny urcite....

mukky
autor
8. feb 2010

ahojky baby bolí ,a hlava ale idem vas mrknut len neviem ci prispejem 😒

apna
8. feb 2010

caw,co mas migrenu zas?chod si lahnut...
vidim,ze mas nove fotky,tesil sa maly tomu plagatu?aj ja som nieco pridala...

apna
9. feb 2010

dobre rano 😀
my sme nedavno vstali,mala ranajkuje,daco porobim a pojdemem treochu vonkju,vrait budem az neskor,poobede...

sebe chcem urobit hrachovu polievku,myslite,ze oze aj mala?a ako ju mam urobit,zlievate prvu vodu,ked zovrie polievka?

mukky
autor
9. feb 2010

ahojte kočky
😀

AKO ZISTIŤ ČI SI DIEŤA 20. STOROČIA

1. Omylom vyťukáš svoj PIN-kód na mikrovlnku.
2. Na trojčlennú rodinu máš 15 rôznych telefónnych čísel.
3. Človeku sediacemu vedľa teba posielaš e-maily.
4. So známymi nemáš kontakt, pretože nemáš ich e-mailovú adresu.
5. Na pokeci máš 300 priateľov, ale najlepšieho kamoša v skutočnosti nemáš.
5. Zavoláš mame, či je doma, zatiaľ čo vchádzaš bránkou do dvora.
6. Na konci každej reklamy je internetová adresa.
7. Keď odídeš z domu bez mobilu, spanikáriš a okamžite sa poň vrátiš.
8. Ráno zapneš počítač skôr, ako si urobíš raňajky.
10. Ked prídeš zo školy, zapneš najskôr telku, až potom si vyzlečieš bundu.
11. Zatiaľ čo toto čítaš usmievaš sa a prikyvuješ.
12. Si príliš zaneprázdnená, aby si zbadala, že na zozname chýba 9 bod.
13. Naozaj si sa pozrela či v zozname chýba 9 bod.
14. Zdá sa, že si nezbadala ani to, že na zozname sú dve 5.
15. Aj to si sa opäť pozrela.

16. A teraz sa smeješ sama na sebe. xD
17. Prečo asi...?

😀
😀

blabola
9. feb 2010

hezky veciir preju,

to mukky: doufam, ze uz hlava prestala bolet. ja na migreny zabira nejrychleji rozpustny panadol extra (kdyz uz je mi blivno 😝 ), ale to je mozna u kazdyho jiny. drzim pesti at to je lepsi s tvym tchanem.

to apna: je mi moc lito, ze musite resit takovou smutnou udalost v rodine. drzte se.

s tou kuchyni jsi tedy borec! to ja se chystam take.. uz dlouho.. ale stale nejak... 🙄 🙄

dekuji za recept na pudinkovy moucnik, delavam take podobny a muzu jen potvrdit, ze je vybornej 😵

jen k tomu memu kavovemu nescafe receptu, neuvedomila jsem si hnedka - pecu vetsinou v kulate dortove forme i kvuli tomu, ze se hezky uhladi ten smetanovy krem k okraji a kdyz po ztuhnuti odepnu obvod, je dezert ukazkovy 😉 - jsme zatim jen dva a tak toho zas nedelam tolik. 😉 jen kdybys chtela zkusit na velky plech, aby te neprekvapilo, kdyby testa i toho kremu bylo malo - to bych dala mozna dvojnasobnou davku.

s hrachovkou ti, bohuzel, moc neporadim, delam domaci jen cockovou a hrachovka je v mem podani bohuzel nejlepsi ta z pytliku 😔 😔

preju vam hezkou noc

mukky
autor
9. feb 2010

ahoj blabola,už ides? ☹

mukky
autor
9. feb 2010

Zapečený hrách s kysaným zelím
500 g hrachu,200 ml rajčatové šťávy,500 g bílého kysaného zelí,100 g sýra eidam,40 g strouhanky,lžíce rostlinného oleje,pepř, sůl

Z předem namočeného hrachu uvařte hustou kaši. Vmíchejte rajčatovou šťávu, kysané zelí,sůl, pepř a vše vlijte do vymazaného pekáče, vysypaného strouhankou a zapečte. Před dokončením pečení ještě posypte pokrm strouhaným sýrem a nechte dopéct.

Bochánky plněné špenátem a kuřecím masem
1 balíček listového těsta,2 mražené špenátové protlaky,500 g kuřecích prsíček,strouhaná cihla
do špenátu : 2 vajíčka,dle chuti česnek,sůl,1 střední cibule,máslo
před zapečením: 1 rozmíchané vajíčko,pepř,provensálské koření

Kuřecí prsíčka omyjte, osušte, nakrájejte na nudličky,osolte, opepřete a orestujte doměkka na troše oleje.Špenát rozmrazte, osolte, očesnekujte. Cibuli nadrobno pokrájejte, osmažte na troše másla, přidejte do špenátu,přisypte maso a vše dobře smíchejte. Listové těsto rozválejte na zhruba 1 - 2 mm silný plát a rozkrájejte na čtverečky zhruba 10 x 10 cm i menší. Na každý čtvereček dejte doprostřed trochu sýra, jednu až dvě vrchovaté polévkové lžíce špenátu s masem a opět posypte trochou sýra. Spojte všechny čtyři cípy tak, aby špenát neměl kudy vytéct. Bochánky potřete rozmíchaným vajíčkem,posypte trochu pepřem a provensálským kořením. Pečte na plechu s pečicím papírem při 200 - 220 °C dozlatova.Bochánky jsou výborné teplé i studené

Drůbeží pirožky
200 g kuřecího pečeného nebo vařeného masa,2 vejce,sůl, pepř,sekaná petrželka,1 balíček listového těsta,2 bílky,50 ml mléka,voda

Maso umelte, vejce uvařte natvrdo a usekejte, společně promíchejte s petrželkou, osolte a opepřete. Je-li směs příliš suchá, přidejte lžičku vody. Těsto rozválejte na plát cca. 3 mm silný, na polovině vyznačte(nevykrajujte) formičkou kolečka, do jejich středu naklaďte hromádky masa, obvod naznačených koleček potřete jedním bílkem,rozšlehaným s vodou. Hladkou polovinu plátu přehněte (přehoďte) přes vyznačená kolečka s náplní. Těsto kolem hrbolků s náplní a mezi nimi pečlivě přitiskněte, formičkou vykrájejte kulaté pirožky. Zbytky těsta složte na sebe, rozválejte a opět naplňte. Pirožky poklaďte na plech vyložený pečicím papírem, potřete mlékem s druhým rozšlehaným bílkem, vložte do předehřáté trouby a pečte při 200 – 220 °C
cca. 20 minut dozlatova, až se pirožky nafouknou.

Koule plněné olivami
500 g mletého kuřecího masa,sůl, pepř,1 lžíce plnotučné hořčice,1 lžíce usekané petrželky,eventuálně solamyl, maizena,zelené olivy plněné papričkami,nebo ančovičkami2 lžíce strouhanky,olej na smažení

Maso osolte, opepřete, důkladně promíchejte s hořčicí a petrželkou. Můžete přidat lžíci škrobu pro lepší soudržnost. Ze vzniklé hmoty vytvarujte placičky,do každé vložte olivu, zabalte ji do hmoty, uhlaďte do tvaru koule a lehce obalte ve strouhance. Pomalu smažte v hlubší pánvi nebo lépe ve fritéze zcela ponořené v horkém oleji asi 5 - 7 minut. Podávejte se salátem a pečivem.

mukky
autor
9. feb 2010

Bramborové taštičky
600 g brambor,200 g hrubé mouky,150 g krupice,1 vejce,100 g švestkových povidel,30 ml vody na rozředění povidel,2 l vody na vaření taštiček,100 g strouhanky,100 g moučkového cukru,150 g másla

Oloupané a uvařené brambory po zchlazení jemně nastrouháme , přidáme k nim sůl, krupici , prosátou hrubou mouku a vypracujeme těsto. Část hrubé mouky si ponecháme na podsypání.Těsto vyválíme na tenčí plát, ze kterého vypícháme kolečka o průměru asi 6 cm , na jejich střed naneseme povidla , vložíme do tvořítka a překlopíme. Nemáme-li k dispozici tvořítko , kolečko v polovině přeložíme , okraje pečlivě stiskneme. (Nebo těsto nakrájíme na čtverečky a překládáme po naplnění protilehlé cípy a tvoříme šátečky). Taštičky vkládáme do vařící mírně osolené vody a zvolna vaříme , lehce zamícháme, aby se nepřichytily u dna.Uvařené a okapané taštičky prosypeme nasucho osmahnutou houskou , posypeme moučkovým cukrem a přelijeme přepuštěným máslem.

Mrkvová bábovka
250 g měkkého plnotučného tvarohu,4 vejce,100 g třtinového cukru,400 g mrkve,200 g hrubé mouky,2 kávové lžičky jedlé sody,80 ml slunečnicového nebo olivového oleje,50 g dýňových semínek,50 g slunečnicových semínek,50 g vlašských ořechů,2 lžičky skořice,2 polévkové lžíce kvalitního kakaa,citrónová kůra,trochu másla na vymazání formy,hrubou mouku na vysypání formy

Čokoládová pěna: 1 šlehačka ke šlehání nebo rostlinná šlehačka,100 g čokolády na vaření,1 vanilkový cukr

Formu na bábovku dobře vymažeme máslem a vysypeme hrubou moukou.Tvaroh, vejce, cukr a kakao dobře vyšleháme, přidáme jemně nastrouhanou mrkev, mouku smíchanou s jedlou sodou, skořici, olej, semínka dýně a slunečnice, hrubě posekané vlašské ořechy a citrónovou kůru.Dobře promíchané těsto nalijeme do formy a pečeme na 180°C cca 40 minut. (Bábovka je hotová, pokud se na vpíchnutou špejli do bábovky již nelepí těsto).Po upečení necháme bábovku ve formě chvilku „vydechnout“, poté vyklopíme a necháme vychladnout.Bábovku můžeme podávat s čokoládovou pěnou: šlehačku ušleháme s vanilkovým cukrem do tuha, čokoládu rozpustíme ve vodní lázni a zlehka ji smícháme se šlehačkov
Vločkové sušenky
80 g másla,60 g moučkového cukru,80 g ovesných vloček,100 g hladké mouky,50 g rozinek,1 vejce,½ lžičky jedlé sody,špetka soli,mouka na posypání válu

Máslo necháme změknout na pokojovou teplotu, rozinky nasekáme na menší kousky, ovesné vločky posekáme ručně nebo v kutru nadrobno a nasucho je opražíme.Smícháme všechny sypké suroviny, do kterých na vále zapracujeme máslo a vejce. Necháme v lednici půl hodiny odpočinout.Z těsta tvoříme kuličky, z nichž tvarujeme malé placičky o průměru cca 5 cm. Pokládáme na pečící papír a pečeme (spíše sušíme) ve středně vyhřáté troubě dorůžova (cca 160°C).

Grilované banány s medem a kávovou šlehačkou
4 banány,4 lžíce medu,100 g piniových oříšků (nebo sekaných vlašských),1 smetana ke šlehání,1 vanilkový cukr,50 ml silné instantní kávy

Banány nakrájíme podélně napůl a opečeme na grilu stranou, kde je dužina nakrojená.Jakmile jsou banány ogrilované, servírujeme na talíř, pokapeme medem, posypeme opraženými oříšky a doplníme kávovou šlehačkou (do ušlehané šlehačky se zamíchá vanilkový cukr a chladná silná káva). Banány se konzumují lžičkou, kterou vykrajujeme ochucenou dužinu

mukky
autor
9. feb 2010

apna to mi je luto co sa stalo ☹
svokor ide este na nejaké vyšetrenia,ešte sa nevie kedy ho pustia a co vlastne dalej bude 😢
mm o tom nehovorí ale som dnes videla že pozeral otcove fotky s naším krpčekom z leta,kde su spolu vstetci traja v bazéne a bolo mi ťazko..

blabola dakujem,uz nebolí tá hlava moja 😝 ale pobolieva...su 3 príčiny..bud je to z toho ze potrebujem okuliare,uz mam papaier na očné len sa tam dokopať...alebo z toho ze pomenej jem 🙄 ,alebo dufam ýe neumieram 😔

mukky
autor
9. feb 2010

neviem či ste toto videli ale je to strašné niečo,mi bolo z toho zle...by som dala tých ludí zavrieť doživotne 😠

http://www.ceskatelevize.cz/program/1097181328-...

mukky
autor
9. feb 2010

apna a dnes uz konečne su 3 kg dole 😵 ,ešte do leta takých 7 keby sa mi podarilo 😔 ...

blabola
9. feb 2010

ahoj mukky,

promin, ja jsem si prve nevsimla 😔 jsem rada, ze je to alespon s hlavou krapet lepsi - treba to bude opravdu jen temi brylemi. preju at uz te to netrapi. verim ze je tm smutny a je mi vas lito. musi to byt tezke..

ta kila - jsi borec! obdivuju kazdyho s pevnou vuli, ja ji jen tak skadlim a pevnou nemam urcite ☹ tu zpravu o tech "letacich kurzech" jsem videla, take se mi z toho udelalo zle 😠 😠

receptiky vypadaji velmi dobre - mam chut na ten grilovany banan - bude se mi tezko usinat 😀

dneska uz moc nenapisu, zitra zas do prace, jdu spat at jsem tam zitra co platna. dobrou noc ti preju a drz se.

mukky
autor
9. feb 2010

blabola 😵
tak nech ti to v práci rýchlo ubehne... 😉
no ja som už raz schudla 25 kg..za 8 mesiacov 😀 ja mám pevnu volu ale nemám od porodu pevnu volu na sladkosti 😀 ,proste sa niečo zmenilo a sa mi žiadaju trosku a hlavne večer 🙄 ..ale dnes som este nemala nič sladké okrem cukru hnedého v káve..

možno este prihodím receptíky,naschvál som dala v tvojom rodnom jazyku 😀 aj pre "cezpoľné baby" 😀

mukky
autor
9. feb 2010

apna ja som pre malého namočila hrach na noc a potom tu vodu ked som šla variť na druhý den zliala a premyla hrach,pridala malinko cesnaku a cibule pred koncom varenia a potom rozmixovala tyčovým mixérom
aj nám tak robím,len pridávam vela cibule a cesnaku,zápražku na oleji s č.paprikou 😝 😀 /niekedy nie/,majoránku,bujon,vegetu ,soľ a koli mm niekedy opeciem aj klobásku a pridám tam..ale nevýžadu je si to 😀

blabola
9. feb 2010

ale jeste poslu neco, v teto zime tady vsude okolo vas to treba zahreje 🙂

nostalgicka vzpominka na detske vecernicky:

https://www.youtube.com/watch?v=JXf69o8wABQ


https://www.youtube.com/watch?v=kABeWNBRsFU


https://www.youtube.com/watch?v=ETqaMBYMVcQ

ale tedka uz opravdu dobrou noc.

mukky
autor
9. feb 2010

blabola 😀 dobru noc 😔
moj chlapček frčí na bamuľke 😀 ,mackovi uškovi,macko pooh v španielčine 😀 a michaelovi jacksonovi 😀

mukky
autor
10. feb 2010

ahojte krásky,neskor nakuknem...malý mi spinká,idem nieco popratať a potom vyložit nohy ...a papať...šiel po pizze do reštiky.mňam 😀

apna a kolko si zhodila ked si chudla teraz?ved skus opat tak po svojom..ja chudnem pomaly,za 2 mesiace tie 3 kg ale na obed vacsinou zjem co chcem,ako dnes pizzu napr,alebo hocico ine aj viac kaloricke ..a vecer vacsinou pomaranč uz len,pomelo...
som vylucila z jedalnicka kazdodenne jogurty moje ☹ 😀 /ochutene/ a nahradila som ich bielymi,3 % tuku a davam si ho s medom 😔 /namalo by byt 😀 / a s musli..ale nie denne..
ani neviem co jedavam ale je toho malo 😒 ,ale aspon sa snazim pravidelne nieco zobnut kazde 4 hodky..pol bananu napr a podobne...to asi nastartovalo metabolizmus

adulik144
11. feb 2010

Ahojte
Mukky klobuk dole v chudnuti sa držiš. A podla všetkeho ideš na to dobre radšej pomaly a dlhodobo ako rychlo a stretnut sa s jojom 😉 Ja som minule mala 1x pomelo u babky a pride mi to ako velikansky grap, ktorý sa neda zjest na posedenie-je velikansky a sýty.
V sobotu som panikarčila, lebo som sa chystala na ples a hroza v očiach, ked som si obliekla nohavice a že čo k tomu,aby som zakryla faldiky 😀 , ešteže som nemala vela času na špekulovanie,lebo by to asi skončilo,tým že nikam nejdem.
Apna len počkaj ked bude mala hovoriť, tak budeš aj rada, ked sa jej usta zavru. Ja som niekedy taka ohučana ked na mna baby spustia, že pomoooc. A ked sa hadaju... skoda reci.
A čo sa týka varenia,dnes nemusim- mama mi zobrala malu s tým že mi ju večer vrátia,takže upratujem vo velkom a potom využijem volno na pracovne povinosti-robim danove priznania známym.
Takže práci česť a chudnúcim tiež ahojte

pancake
11. feb 2010

ho ho krasky.ahojte.
ja mam zase malu, aj zajtra cely den, tak casu na zvys nemam, no a na dietu nemam tiez. som rada ze stiham rano chlieb s maslom a potom az ked p.pride z prace.viem ze by som uz cosi mala robit, ale zatial sa nemozem dokopat. ale uz tyzden nejjem po 18.00 tak aspon nieco. a stihlejsia sa veru necitim. 😔 😔

mukky 25kg??? co si blazon? to si ako dokazala??? ja potrebujem 7kg a len o tom rozpravam.este som nikdy neschudla ani deko. akosi mi to nejde. lebo nedokazem drzat dietu. 😢 😢
no ja prasim do postele,lebo mala o 7.rano klope na dvere. 😀

mukky
autor
11. feb 2010

ad ahoj, si tu dlho nebola...dufam že si si to pomelo poriadne očistila od šupiek 😀 ..lebo ja prvý krát len tak ledabolo ako pomaranč a bolo to riadne horké 😀 .ale už viem že treba pekne očistiť a vrchnu šupu treba omyť pod teplou vodou poriadne..mám doma jedno a bude zajtra na ranajky,sa teším..teraz na nom frčím aj na pomarančoch

pancake ahoj,no áno schudla som tolko 😀 na 41 kg 😝 ..držala som 8 mesiacov delenu stravu ..
pan dufam že aj oddychuješ 😝 ..a ako sa ma malý?nič nepíšeš ☹

adulik144
12. feb 2010

41 kg? 😲 vsak to si musela byt uplne vychrtnuta?! Na delenej sa podarilo v 18.tich schudnut aj mne,ale potom mi baby vraveli,ze som vycivena, tak som sa na to vykaslala a teraz som zase zaoblena 😀 Len tak pre provokaciu napchavam sa susienkami z LIDLA,su tam kusky cokolady-hrozne dobra mnamota.Ale uprimne som aj na seba nasrata,ze to do seba pcham,ale ked tento vikend maju prist kramy a ja uz neviem, co to mam za chute-sladke,slane vselijake divne kombinacie. 🤐
Idem dat malej jest, robila som vajickovu polievku a pre mna fazuľový šalát s tuniakovou drťou. Cavky

mukky
autor
12. feb 2010

adi ahoj,no ale ja som nízka ale áno,uz som bola dosť chudá..už to bolo na hrane 😝 ale ja som bola vzdy tenká až potom som ochorela na tu štítnu žlazu a už to slo dole vodou ☹ ,lebo ja nie som vobec jedák nejaký....a ani som sa nikdy nenapchavala a nejedavala klobasy a podobne..raz za cas si dám..ale mám rada dobré a kvalitne jedlo ale ako gurmán