Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

mama.wolfka
31. máj 2010

@mukky a ostatné babule 😀 ahojte
nejak to tu spí, tak aspoň zviditeľním tému 😉 😀

sunny_face
1. jún 2010

Nazdar žienky, ako vam to varí. Nejako som nemala čas a priznam sa ani cut chodit k počitaču, ale dnes som si tu naladu urobila. Ako sa mávate?
V piatok som bola na babskej jazde-bolo suprovo už dlho som sa tak nezabavila a co bolo najlepšie na druhy den mi nebolo vobec zle parada. Po dlhej dobe som si aj zatancovala a vyjašila sa. Mamka.wolfka aj na Lady gaga som vyvádzala, máme so Samkom rovnyký vkus... 😀

sunny_face
4. jún 2010

Tak tu to teda žije!!!! Ženske kde ste?

mukky
autor
4. jún 2010

@sunny_face ahoj 😀
ako sa máte?
@mama.wolfka a vy? 😀 my vsetko po starom,vsetko ok len akurát mm je chorý,inac nemáme nič nové

mukky
autor
4. jún 2010

@apna ahoj,ako sa máte,laurinka uz je ok?

mama.wolfka
4. jún 2010

@mukky u nás podobne 😀
nebodaj už nespíš ? 😕

sunny_face
7. jún 2010

Babenky prave som zjedla polovicu melona!!!! Hurá začína leto a ovocie 😀
Predchvílou sme prišli z vonku a zda sa, že sme to akurát stihli, vyzerá to tu na búrku. Nevadí teraskovú kavičku som si už dala 😉
Mama.wolfka kukám pozerám tebe sa to blíži!!!! Ide asi najhorší mesiac tehotenstva-vždy v pohotovosti (aspon pre mna to bol stres ked som bola po termíne tak som vkuse pila tonic, behala a natriasala sa a aj tak som týžden prenášala.)
Zatial cavky

mukky
autor
7. jún 2010

@sunny_face 😀 😀
aj ja mám rada melon,taký cervený sladučký,mnam 😎

lara1705
9. jún 2010

kto mi hodi recept na dobru brusnicovu omačku. Prosím.

sunny_face
11. jún 2010

ahoj dievcata.vy ste uzuplne neverne tejto teme ☹ mukky ja viem,ze ty si behas v tabulkach,ale obcas by si mohla nakuknut aj sem. Akurat som vybehla s kamoskou na jazdu a pokym ju cakam vyuzivam barove wifi-parada 🙂

mukky
autor
12. jún 2010

@sunny_face ahoj 😀
no neviem kde sa baby flákaju 😀 a ako bolo na dámskej jazde? 😅

dnes som robila tuto tortu tak som zvedavá ci mi stuhne do zajtra aká bude 😅

Dezert: Jogurtová ovocná torta

Potrebujeme:
- 2 pol litrové jogurty
- 1 smotana na šľahanie
- 2 vanilkové cukre
- Granulová želatína
- Ovocie podľa chuti (jahody, ananás, mandarínky, broskyne...)
- Šľahačka

Postup:
Jogurty vy miešamie s vyšľahanou smotanou a vanilkovými cukrami. Želatínu nasypeme do pohára s 1dcl vody a necháme napučať asi 45 – 60 minút. Keď je želatína napučaná, dáme ju do horúceho kúpeľa – pohár ponoríme do horúcej vody, kým sa želatína neroztopí. POZOR, voda vrieť môže, želatína nie! Rozpustenú želatínu pomaly nalejeme do pripravenej zmesi a rýchlo ju rozmiešame. Potom už len pridáme ovocie a nalejeme do predom vypláchnutej formy. Formu zavrieme, dáme do chladničky a necháme tortu tuhnúť 24 hodín.
Tortu môžeme podávať so šľahačkou alebo horúcimi malinami.

@mama.wolfka ako sa máte?čo si varievala? 😀

mukky
autor
12. jún 2010

@pancake ahoj,nemáme sukromnu temu 😀 neskor ti napísem viac 😉

mukky
autor
12. jún 2010

@apna ahoj,to je ale zmena co?na sk je riadne horuco 😀

mukky
autor
12. jún 2010

@saskarisko a ty si čo varievala?nemáš nejaké lahké overené receptíky? 😎

v tej horučave ani nemám nejak chuť na varené ale tak dám si keby mi niekto navaril 😀

mukky
autor
12. jún 2010

@adulik144 ahoj,ako sa máte?ako detičky a havo? 😀

lara1705
13. jún 2010

tak mi nikto neporadil dobry recept na brusnicovu omačku, čo nikto ju nerobite?

mukky
autor
13. jún 2010

@lara1705 ja som ju ešte nerobila..

mukky
autor
13. jún 2010

dievčatá tak mne tá torta nestuhla 😖 ☹ ☹ ☹ ani po 24 hodinách a este aj v mrazáku som ju mala 🙄
neviem kde je chyba,ale predpokladám ze v zelatíne..ale mm ju teraz laduje 😀 ,je to ako hustejsi jogurt 😨 ,ale nevzdám to,nabuduce kupim inu želatínu a skusim len s jedným jogurtom ak by mi opat nevysla 😝

henikav
13. jún 2010

mukky, asi si nedala dost zelatiny, to ja mam stale s tym problem, ak das vela, je to priliz tuhe, ak malo tak to nestuhne

sunny_face
14. jún 2010

Ahojky dievčata!
Mukky si pospominala na všetky žienky z tejto temy 😀 No veru babenky mohli by ste sa pochvalit ako sa vam darí. Ja som v piatok bola na tej jazde a veru som sa skvelo zabavila, len na druhy den som mohla ist volit až o 5 poobede-dovtedy som sa snažila čo najmenej pohnuť, aby som si bruško nepomrvila a nebežalaaaa..... No čo už raz za čas to predýcham.
Už mam aj tie fotky z toho detskeho ihriska, len ich hodit do PC. Ste ma mali vidieť ako som tam nenapadne pobehovala a fotila akože malu 😀 Ale v pohodičke asi som bola fakt nenapadna, lebo nikto nič nenamietal. brnknem ich sem neskor.
želatinu som už robila a viac krat a nie všetky su dobre. Viacere mi nestuhli aj ked som išla presne podla navodu. Najviac sa mi osvedčila Dr.Otker-ta držala pevne.
A čo dobre ste varili? My sme dnes dojedali včerajšiu sviečkovú. Mňam na druhý den bola ešte lepšia ako včera. No a zajtra asi vysmahnem pre mna syr a malej dam zemiaky s tofu.

sunny_face
14. jún 2010

Zase máme novú verziu konníka, musím si ju naštudovat

mukky
autor
15. jún 2010

@henikav hmm tak to si ma nepotesila 😖 ,ale neva,skusim opat..s inou zelatinou

@sunny_face 😀 hej vsetky som skoro spomenula...takze dobre bolo,hej?joj to ti nezavidim ze ti bolo zle 😀 😝 😔 co si pila?si miešala čo? 😀

idem kuk foto ci si uz dala...

mukky
autor
15. jún 2010

@sunny_face hej pani ta dze je toto ihrisko 😕 😀

henikav
15. jún 2010

mukky, zmenila si foto za nejake zebrovite 🙂
venujes sa umeleckej fotografii?

sunny_face
16. jún 2010

slubene interne ihrisko v tn.zatial len 2 dalsie neskor

mukky
autor
16. jún 2010

@henikav nie 😀 ako sa inak máte?syncek počuva?nás vobec 😔 😀 mali ste aj vy take obdobie vzdoru ked bol malý?

mukky
autor
16. jún 2010

@sunny_face super je 😅 ale daj si ho do albumu nech vidim blizsie 😀

mukky
autor
16. jún 2010

a to je v nejakej budove na poschodí?

henikav
17. jún 2010

@mukky, mame skusky, obaja, aj ja, aj maly, on uz cely tento tyzden a ja idem tento vikend do skoly a potom zas o tyzden. No a tazke velmi tazke obdobie sme mali od 3 do 5 rokov, to som si takmer trhala vlasy od zufalstva 😀 Mike bol strasne zivy, taky maly sinter, daval mi zabrat a potom zrazu ked mal 5 akoby seklo a stal sa z neho najposlusnejsi chlapcek na svete. Teraz uz je velky, aj pocuva, ale je strasne lenivy, sam od seba by si veru hracky nepoukladal, aj ked sa mu stale vyhrazam, ze raz vezmem bager a vsetky jeho hracky pojdu do smeti 😀 😀 😀

lussy23
18. jún 2010

Potrebujem pomoc! Dnes u nás škole robili také posúchy. Spolužiačka uvarila nakrájanú slaninu a cibuľus s olejom a to primiešala do rozpučených uvarených zemiakov. Posolila to a zabalilo sa to do štvorcov z kysnutého cesta. Potom to potrela žĺtkom a dala piecť. Bolo to strašne dobré. nepoznáte niekto taký recept na posúchy? Potrebujem suroviny. Ďakujem.