Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

pancake
26. júl 2009

no co nove, hovor. vsetko mi to zrekapituluj.
inak dakujem aspon za linky co si tu posielate. teraz som si precitala aj o tom preco sa deti nevedia hrat same. inak by som to nestihala vsetko hladat. som rada ze to sem date, aspon mam vacsi prehlad. 😵 😵

pancake
26. júl 2009

no tu som,cakam na teba. co sa deje? co mas nove? ja som dnes robila pecene zemiaky plnene mletym masom, a babovku orieskovu.

ozaj co uz davas malemu? teda ake potraviny si zaviedla teraz na posledy? ze ci aj my to uz jeme, alebo som na nieco zabudla?

a ake mate topanocky? moj ma aj protismykove ponozky ale nie je to ono. dala som kupit na slovensku kamosovi take papucky.tie komunisticke. myslis ze budu dobre, na vyvoj klenby na nozicke? nemas o tom nic nastudovane?
a ako casto ti maly papa? a ako casto mlieko? mne sa zda, ze moj maly sa zamiloval do mlieka. ako predtym mi pekne papkaval, tak teraz len mlieko a mlieko.

pancake
26. júl 2009

boze je tolko veci co sa chcem spytat ale akosi mi vypadli. kedy budeme ucit na nocnik? asi az okolo dvoch rokov, co? ja som myslela ze by som zacala aj skor, ale ked som videla ako sa maly hra s tym nocikom./ je v tvare korytnacky/ tak som prisla na to ze to bude najskor o rok.

pancake
26. júl 2009

a co ta tvoja manzelska kriza???? 😕 😕 😕

my to chvala bohu mame dobre.stale ako kedysi.este to by mi chybalo aby sme mali problemy. to som rada. a na druhej strane ani sa nemame kedy pohadat. sme radi ze sme obcas spolu vsetci traja. 😵 tak ako vcera.

pancake
26. júl 2009

a vyzrata som ako skrina. uz mam 6kg naviac. z toho nic nerobenia. uz zacinaju prepustat u nas v robote, tak som zvedava kedy pride na mna rad. ale som sa rozhodla ze uz do prace nejdem pojdem sa nahlasit na urad prace a budem sa chodit hlasit kazde dva tyzdne a kaslem na to. nebudeme mat prachy, ale na prezitie bude. a budem s malym.

pancake
26. júl 2009

si sama so sebou asi 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mukky
autor
26. júl 2009

uz som tu 😀

mukky
autor
26. júl 2009

fiha tolko otazok 😀 idem na to

pancake
26. júl 2009

kde si bludicka??? 😀 😀 😀

rozmyslam co mam dalsie na srdci. hlavne ohladom maleho som sa chcela spytat kopec veci, lebo naozaj nemam cas do nasej temy behat. aj ked dnes som tam jeden prispevok napisala. myslim do juloviek. po pol roku som tam napisala ale nic som neciatala lebo nemam kedy.

a kukala som aj ten film secret. ak ti to ma kto zadarmo napalit, tak si to napal.alebo si to stiahni z netu. len si to nekupuj lebo je to skoda penazi. kuknes raz a zahodis. ja som to kukla do polovice a zaspala pri tom. 😝

pancake
26. júl 2009

ide tam hlavne o pozitivne myslenie. ze ked budes pozitivne mysilet, tak budes aj pozitivne veci pritahovat a budu sa stavat.
no a ked nie, tak sa ti bude stavat len same negativne veci.

ako napriklad: nemam upratane, ani desiatu na rano do prace, ani plech zo zemiakov umyty a bordel v kuchyni ale nevadi mi to, lebo som stastna zena!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

to bol moj priklad 😀 😀 😀 😀

mukky
autor
26. júl 2009

s potravinami pre maleho si ty isto v popredi...ja som po roku,teda nedavno dala lepok,maslo,biely jogurt,kedze kojim nechcela som davaz do roka mliecne vyrobky...

lepok koli manzelovej bezlepkovej diete co drzal do 7 rokov som dala radsej po roku a ok,verim ze maly nebude mat problem,velmi som sa toho bala a aj bojim..ale nemyslim na to

ja mu vacsinou varim vsetko spolu...zeleninku,masko,cestoviny ci ryzu,zemiaky...nedavam este zaprazky ,ani sunku ci syry koli soliam..

ma velmi rad vsetko 😀 ryzove vlocky su super,neviem ci pouzivas...najblizsie mu dam chlebik s maslom a na to chcem nastruhat kalerab ci mrkvu,paradajky zatial este nechcem dat..tak postupne nejak vsetko..

ja odporca instantnych kasi som davam 2 krat tyzdenne 😝 😀 ,lebo manzel pozeral v tv ze obcas je dobre ich dat lebo obsahuju rozne vitaminy a ine veci co stravou normal nedosiahnes....ja som otvorena novym veciam obcas 😀

mukky
autor
26. júl 2009

ja som schudla,zatial minus 3,3 kg

mukky
autor
26. júl 2009

a zacala som po 2 rokoch pit kavu,ale nie kazdy den,tak len na chut,aj teraz pijem veeelky hrncek 😀 a kupila som si hnedy cukor dnes..

pancake
26. júl 2009

akutat si mi to mukky z ust zobrala. tu v uk reklamuju ake stu tie kase dobre, a kolko vitaminov obsahuju, a o co deti ocudobnujem ked ich nedavam.preto ich veru davam. su bez cukru, nezavadne, tak preco nie? mam ich poprezerane vsetky. aj jogurty davam take organic detske, a aj zivocisne maslo bez soli. no a chlebik s maslom v pohode uz tiez. maly sa ide za nim zabit.

mas aj tak urcene aby mal maly pestru stravu, ze napriklad strukoviny raz do tyzdna, aj zemiaky, ja napriklad zltko nedavam ani vajicka. ale uz by som asi mala zacat lebo v tom zltku je fakt vela dobrych veci. len musim kupit drahsie vajicka. nie tie obycajne co kupujem.

mukky
autor
26. júl 2009

http://www.pluska.sk/zdravie/2009/04/

pan skus tu pozriet...o topanockach..my mame take co maju ohybnu ppodrazku ked ju prehnem a nemame klenbu..vraj do 3 rokov netreba pokial neurci ortoped,tak si vyber..a chodi pekne uz 😀 ale este nie celkom,ale pol izby uz prejde 😀

pancake
26. júl 2009

ja kavu nemusim. pijem len v robote ked nemame horucu cokoladu. inak vobec.

ozaj ty si pisala ze si kupila nejaky mliecny cukor malemu.davas? ci to nie ty????

ja som kupila na sk malemu hroznovy cukor, ale som mu ho nedavala, tak som ho supla raz do kolaca a este aj kolac bol na hovno. 😖
malemu nesladim nic. iba cajik ma ten granulovany. a tam ten cukor je. ale on vypije aj cistu vodu jemu je jedno.

pancake
26. júl 2009

moj maly chodi uz uplne sam. po celom dome.bez rpoblemov. ale von keby som ho dala, tak hned na 4 a zacne papat kamienky. tak to si este pocka kym pojdeme von.

nemas link na tie tvoje topanky?

mukky
autor
26. júl 2009

tie papucky co myslis sa mi zdaju nepriedusne,,,,ale je fajn ak su cele...z deichmanu mam topanocky,mozem ti ich odfotit lebo link nemam na nich

pancake
26. júl 2009

odfot a posli.

mukky
autor
26. júl 2009

ja kojim a davam um rano.na desiatu zvacsa ovocie,ale casto mi spi 3 az 4 hodky do obeda takze ked vstane ma rovno obed jeden chod vzdy...takze vynechava desiatu,ovocie ma potom na olovrant a vecer opat kojim a um davam...no a niekedy na olovrant chlebik ci jogurt biely s ovocim ci kasu...ale tak sa snazim ze 2 krat denne mlieko a kazdy den ovocie a varene so zeleninou..

ja som cukor mliecny nekupovala...my pijeme iba vodu prevarenu a moje mlieko mu davam pocas dna pocuckat

mukky
autor
26. júl 2009

mam teraz odfotit:ale potrva to asi 10 minut dam si to do albumu....zatial

pancake
26. júl 2009

http://www.rak-obuv.sk/products.php?gr=1&mat=0
ja mam tieto vzor: 100014 metricke.mam ich hnede a modre.

pancake
26. júl 2009

a to ti v tych topanockach beha cely den? nema spotenu nozicku???

mukky
autor
26. júl 2009

uz som pofotila len asi to dobre nebude vidno...

mukky
autor
26. júl 2009

a nemas nove foto maleho?? tie su celokozene co su cele a tamtie su sandalky

pancake
26. júl 2009

nemam nove fotky. teda mam, ale nie stiahnute v pc. ved som ti tot nedavno ukazovala. ci chces este raz? a kedy budes strihat maleho???
ja budem asi aj plakat ked mu budem tie kudrnky strihat. ale mala by som, lebo mu uz idu do oci a aby mal hustejsie vlasky. len neviem ako a kedy to budem robit. ale chcela by som.

mukky
autor
26. júl 2009

uz som dala do albumu ale nevidno velmi dobre..juj jak som sa ponahlala 😀 odporucila muňi ich predavacka a aj segra si ich kupila..a teraz maju super tam zlavy..

pancake
26. júl 2009

a moj maly ma trosku prelezanu hlavicku tak ho neostriham na kratko. iba podstrihnem asi. myslis ze to bude ok?hlavne chcem aby mu zhustli vlasky. hovori sa ze ked ho budem strihat na kratko, tak mu budu hustnut. co je na tom pravdy???

pancake
26. júl 2009

aha uz viem ktore su to. a aku mas velkost? nosi ich aj po dome?

mukky
autor
26. júl 2009

s nocnikom asi tak pomalicky nejak..vydrzal tam asi 30 sekund..vacsinou sa odporuca v roku a pol....ale moze sa isto naucit aj skor...ja budem skusat aspon tak raz za den davat aj ked nic neurobi ale nech si aspon zvykne tam posediet i ked to nema mat ako stolicku...