Recepty pre 7 mesačné dieťa

pumperlik
30. okt 2018
hettinka
30. okt 2018

ktorý mesiac prikrmuješ? Mne sa zdá, že do roka to nebolo veľmi o "receptoch", varila som sezonnu zeleninu s kúsočkom mäska, rozmixovala a bolo. Striedala som mrkvu, petržlen, tekvicu, patizon, zemiak, neskôr brokolicu, kuštik karfiolu a menila akurát pomery podľa toho, čo bolo v chladničke. Okrem toho chlebík s pomazánkou (klasika maslo rozmixované so zeleninou, žltkom, strúhaným kvalitným tvrdým syrom, mletým mäskom) , biely jogurt s ovocím, kaše.

pumperlik
autor
30. okt 2018

Tak prikrmujem ju od ukončenia 4 mesiaca striedal jej všetko možné z toho xo ste písali ale ako to k z večerou ..Čo na večeru pre 7 mesačne?

hettinka
2. nov 2018

@pumperlik biely kvalitný jogurt , nemal by byť nízkotučný, ale plnotučný (3,5% ) a mal by obsahovať iba 2 zložky - mlieko a mliečne baktérie. Do toho je možné primiešať ovocie na ochutenie. V každom džeme je cukor, ale ak máte domáci a viete, čo v ňom je, tak aj trošku džemu. Treba kontrolovať, či sa neprejaví alergia na kravské mlieko, z ktorého je vyrobený.

Malému som dávala aj mliečne kaše, bol na UM, takže som kupovala z tej istej značky, ako sme mali UM. Prípadne som kúpila nemliečnu instantnú a zamiešala do teplého UM. Ak je dieťa kojené, je to na zváženie, dávať mu kaše na báze UM.
Alternatívne môže zemiakovú kašu rozriedenú mliekom (materským, alebo UM), redšie zeleninové polievky, drobné cestoviny s omáčkou už tiež pomaly áno. My sme dávali od 8. mesiaca lepok, ale teraz sa odporúča aj skôr.