Recepty pre 8 mesačného drobca

lienka1122
24. nov 2015

Ahojte babulky. Moj drobec ma 8mesiacov, coskoro 9 a neviem co mu mam davat papat. Je to moje prve dieta tak by som chcela dodrziavat nejake zasady v stravovani, varit zdravo a davat mu to co podla mesiacov papat moze. Prikrmujem od 6mesiaca, zacinala som zeleninkou, ovocim, kuracim maskom, ryzou atd. No uz by vraj mal papat aj zltok, strukoviny a mal by sa zacat zavadzat lepok. Niesom velmi skusena kucharka a nejake recepty z hlavy neovladam. Vedeli by ste mi poradit? Budem vdacna za kazdy receptik ci radu. Pekny den prajem 🙂

8291
24. nov 2015

Urob mu špenatik varene vajíčko a zemiak napr.malá to zbožnovala.teraz ma 17 mes.a špenat zbožnuje.a už jej ho robim aj so smotanou

8291
24. nov 2015

A kupujem mrazený spenatovy pretlak lebo listy mi vobec nechce vyplúva ich.a pretlak je predsa riedky.a v 8 mes.uz papala aj slepaciu polievku s rezancami.samozrejme nie tak ochutenu ako pre dospelakov a mäso som uplne rozvarila a najemnučko posekala,zeleninu rezance popučila vidličkou.mala obdobie že mi malé kusky vypluvala tak som jej to mixovala.

zabina27
24. nov 2015

@8291 @lienka1122 len nie cele vajicko, ale iba zltok, bielok sa do roka nema davat 😉
uplne hocico, ten maly nepozna vela jedal, este nemusi premyslat, uvar 2-3 druhy zeleniny spolu, do toho kusok masa (kuracie, morcacie, zajacie, hovadzie, telacie...), mixni alebo popuc, raz do tyzdna zltok miesto masa, ak chces lepok, tak tam hod par cestovin (bezvajecne), alebo mu daj ro ruky chlebovu korku ci rozok na zuzlanie... ked uz nevies co, tak si v obchode pozri detske vyzivy na inspiraciu, co v nich byva. ja som pomaly do roka robila taketo obedy - zelenina a maso, zelenina+zemiak/ryza/cestovina/+maso, niekedy ovsene vlocky, pseno... ale aj zemiak+maso+ovocie je chutne, to mas ako ked ty si das kompot, nas aj to lubil. odsleduj, ci na nejaku zeleninu nereaguje zle, ked tak vynechaj. ked nemas cerstvu, kup radsej mrazenu, zevraj je lepsia ako ta teraz z obchodov. strukoviny som velmi nedavala, len cervenu sosovicu.
neboj, ked zacne byt vyberavy, bude horsie 😉 😀

8291
24. nov 2015

Ja som nikdy neriešila vajecne a bezvaječné cestoviny a to sme na prikrmoch od 5 mesiaca lebo mi prestala úplne piť mlieko.a vajíčko som dávala najskor žĺtok a asi po mesiaci som jej posekala aj celé vajíčko.a alergiu teda klop klop zatial nemame na žiadne potraviny a dufam že ani nebudeme mať.a co najviac zbožnije je orechový závin a celkove vlašské orechy za nimi sa až trasie

michaela1711
4. dec 2015

Tu je super stránka pre drobcov všetkých vekových kategórii. http://prikrmy.sk/