Recepty z tekvice pre celú rodinu

kattum
8. sep 2006

Tekvicové placky
Potrebujeme:
kg jemne nastrúhanej tekvice, 1-2 cibule, 4-6 strúčikov cesnaku, 25 dkg ovsených vločiek, 20 dkg krupice, 3 polievkové lyžice hladkej múky, soľ, majorán.

Postup:
K tekvici pridáme ovsené vločky, krupicu a múku, mierne vychladnutú cibuľku popraženú na oleji a prelisovaný cesnak. Necháme postáť 15 minút a vyprážame z oboch strán na panvici ako zemiakové placky.

Plnená tekvica
Suroviny:
500 g mäsa, 100 ml smotany, 1 tekvica, 500 g paradajok, 100 g ryže, 1 čajová lyžička cukru, mleté čierne korenie, soľ.

Postup:
Mladú tekvicu pozdĺž rozrežeme na polovice. Lyžicou vyberieme vnútro. Potom naplníme uduseným mletým mäsom zmiešaným s udusenou ryžou. Posolíme a okoreníme. Pripravíme paradajkovú omáčku so zápražkou. Má jej byť toľko, aby polovičky tekvice vložené do nádoby boli omáčkou zaliate. Opatrne varíme domäkka. Mäkkú tekvicu nakrájame na široké krúžky (na hrúbku palca). Omáčku prichutíme smotanou a cukrom a polejeme ňou tekvicu.

biela.pani
30. jan 2007

baby, nemáte dobrý recept na wafle? dostala som waflovač, tak chcem vyskúšať, díky 🙂

curly1983
30. jan 2007

hmm.....tak s tymto ti biela.pani urcite nepomozem 😒

mimka
30. jan 2007

muži by len mäso papali a urobiť minimálne 6 dobrých obedov týždenne je riadna makačka a ešte aby neohrňali noštekom... 😀 Ja keď už neviem čo tak spravim pizu a tej moj nevie odolať, snaď by ju jedol aj každý deň 😅

curly1983
30. jan 2007

no vidis aj pizza je dobry napad 😉

mimka
30. jan 2007

pizza: 30dkg hladkej múky, jedno droždie /stačí aj polka/, 2 PL oleja, trocha cukru a soli,voda.
V 2 dcl vody zmiešaj trocha múky cukru a droždie a daj vykysnúť na asi 15 minút. potom zmiešaj s múkou a troškou soli, zapni v mixéri a nechaj to ísť 5 minút... Nemá to byť ani príliš husté ani riedke, ak tak dodať trocha múku alebo vody... nechaš 20-30 min kysnúť a z cesta spravíš asi 4 ks okrúhlej pizze ľubovoľne obloženej. 😎

curly1983
30. jan 2007

mimka ty si pokladik 🙂 no tak jeden den cestovinky, druhy den pizza 😉 a vikend vari priatel 😀

mimka
30. jan 2007

platí... 😅
papaj veľa zeleninky, Ninka potrebuje vitamínky 😉 😵 keď ma ešte niečo napadne tak napíšem. Zákusky nepečieš?

curly1983
30. jan 2007

mimka ja skor take ze kolaciky, babovku a tak... ved sladke mi chuti az az a potom je vaha moj uhlavny nepriatel 😀 😀 😀

mimka
30. jan 2007

aspoň vieš, že si zdravučká keď ti všetko chutí. Inak super recept na sladkú maškrtu: 2 pochúťkové smotany, 3 vanilkové cukry spolu zmiešame a striedavo prekladame s piškotami a mandarinkami, banánom.... nechaj cez noc na chladnom mieste a cez deň sa od toho nebudeš zaručene vedieť odtrhnúť 😀

curly1983
30. jan 2007

mimka to poznam, ale uz som to dlho, dlho nerobila - dalsi dobry napad ... urobim cez vikendik 😝 😝 😝 😝 😝 jaj to bude zranica 😀 😀 😀 len neviem ci vydzim nechaj to celu noc na pokoji 😉

smejko
8. feb 2007

ja som minule varila a manzel sa oblizoval 🙂

kuracie na sladko s ananasom

kuracie stehna vykostene (ja som mala 5kusov)
vajcia (2)
solamyl (alebo iny skrob)
zavarany ananas (1 konzerva)
sojova omacka (6 lyzic)
cukor (5 lyzic)
sol (podla chuti)
podla chuti - kukurica, hrasok, cokolvek (v povodnom recepte boli este solene mandle, ja som nemala)

maso nakrajame na sliziky
vajcia vymiesame so solamylom alebo niecim podobnym (ja som tam dala aj trosku soli)
nakrajane kuracie masko do toho nalozime na 1/2 hodku /aj menej/
na panvicu kvapneme olej, po kuskoch pridavame kuracie masko /ked to tam date naraz polepi sa to/, narychlo orestujeme, zasypeme cukrom, ked cukor karamelizuje, zalejeme ananasovou stavou, sojovou omackou, pridame ananas, kukuricu alebo cokolvek, ak je malo stavy dolejeme vodou a nechame chvilocku podusit, aby sa chute zmiesali, ak je to riedke zahustime (skrob+voda).

dobru chut

kattum
autor
12. feb 2007

JOGURTOVÁ BUCHTA S OVOCEM
TĚSTO:
Umíchat:1 bílý jogurt Hollandia 200 ml
1,5 kelímku od jogurtu polohrubé mouky
1 kelímek cukru
2 celá vejce
1 prášek do pečiva
Nalít na vymazaný a vysypaný plech, poklást ovocem a posypat drobenkou.
Nejlepší jsou meruňky, švestky, rybíz, maliny, ... prostě nějaké kyselejší ovoce.
DROBENKA:
Utřít: 10 dkg tuku
10 dkg cukru moučka
15 dkg hrubé mouky
Pečeme v horké troubě, po chvíli stáhneme na menší teplotu. Peče se cca 20 minut.

certica
12. feb 2007

kattum, aj to mas odskusane?

kattum
autor
13. feb 2007

Certi, priznam sa, ze nemam, cez vikend idem do toho... no vraj je to vyborne, potom napisem, ako sa mi ten jogurtovy kolac podaril

certica
13. feb 2007

dobre, pockam si 😀
mne sa to tiez pozdava 😉 a mozno ho spravim skor, nez ty 😀

pipo1777
14. feb 2007

Baby spravte na valentína tiramisu.Ja som robila v nedelu a nevedeli sme sa do... 😝 😀 .Na malí plech:4 vanil.pribináčiky,1 šlahač.smotana,6lyž.vaječ.likér.Asi 30ks dlhé piškóty a cca 4dc silnej nescafe/vychladenej/,A cukor podla chuti.Postup:pribináčiky vymiešať s vaj.likérom pridať pomaly vyšlahanú šlahačku a cukor kolko myslíte.Piškóty namočiť do kávy a ukladať na plech.Na to vrstvu krému,znova piškóty a nakoniec krém.Posipať obyčajným kakaom tak aby nebolo vydno biely krém.Dať do chladničky aspon na 2hod.Mňáááám 😅

nutka
15. feb 2007

Bré ranko mamulienky,
vcera vecer som robila valentinske prekvapko - fajnovy dezertik, ja viem, ze od "origoš" Tiramisu to ma daleko 😉 ,ale je taky fantasticky... 😵
A lepši ako original od Talianov....

POMARANČOVÉ TIRAMISU

Potrebujeme: 2 mandarínkové kompóty (cca 300 ml)
125 ml šľahačkovej smotany
¼ kg syra Mascarpone
¼ kg tvarohu
80 g cukru
3 PL pomarančového likéru
200 – 250 ml pomarančovej šťavy (môže byť aj 100%pomarančový džús)
1 balíček dlhých piškót
kakao
plátky pomarančov na ozdobu

Postup: Kompótové mandarínky preceďte a nechajte odkvapkať. Šľahačkovú smotanu vyšľahajte dotuha. Mascarpone a tvaroh dohladka vymiešajte s cukrom. Pridajte pomarančový likér. Do tvarohového krému opatrne primiešajte šľahačku a 100 ml pomarančovej šťavy.
Dno nákypovej formy rovnomerne vyložte piškótami, ktoré pokvapkajte pomarančovou šťavou. Na ne poukladajte odkvapkané mandarínky a potrite ich polovicou tvarohového krému.
Pokračujte mandarínkovou vrstvou, na ňu poukladajte piškóty, ktoré opäť pokvapkajte pomarančovou šťavou. Na piškótovú vrstvu natrite zvyšok krému, povrch uhlaďte. Zákusok nechajte cez noc stuhnúť v chladničke.
Pred podávaním zákusok poprášte kakaom a ozdobte plátkami pomaranča.

...u nas tak dlho nevydrzal v chladku... 😎

pipo1777
15. feb 2007

nutka vyzerá to super až slintám 😅 ja som dala pribináčik miesto mascarpone -lacnejšie a lepšie skonštatovali sme...

luciaj
19. feb 2007

pipo,

skusala som v sobotu tvoje tiramisu a poviet ti, bohovske ... mnam mnam, uz ine robit nebudem. straaasne lahke a rychle a nasi sa doma nevedeli dojest (len ked budem robit na buduce na oslavu, ako som robila teraz, budem robit 2 davky 😀 😀 😀 ).

este raz dik za recept🙂

pipo1777
19. feb 2007

to ma teší,že chutilo však aj my sme baštili jedna radosť. 😀

kattum
autor
19. feb 2007

skusala som ten kolac s jogurtom, super, lahky, rychly nenarocny, este som ho okrem ovocia posypala troku i tvarohom (mala som v chladnicke asi 1/3) Fakt chutne a hlavne bez tuku!!!

luciaj
20. feb 2007

kattum, aka velka je to davka? na klasicky velky plech do rury alebo skor do torto vej formy?

madeleine
12. máj 2007

Nenapadlo mi, kam s tym, takze sem... 😀 Urcite vacsina z vas dostala do ruk recept na zapeceny syr so sunkou. Ak ste dumali nad tym, ci je to fakt take dobre ako autorka pisala, mozem vas uistit ze neklamala. A neklamala ani v tom, ze 50s syru a sunky je na jedneho az az dost... 😀 Je to vyborne, syte a hlavne pre deti to bude skvele vybocenie z normalu... 😉

Nech sa páči, výtvor podľa mňa. 🙂
http://fotky.azet.sk/jsAlbum.phtml?i9=5d6c0d540...

zdenkaamarosko
14. máj 2007

Kattum, dík. Urobila som tu jogugurtovú buchtu v nedeľu, mňam. 😝 Manželík prišiel už pol hodiny po obede, či si nejdeme dať už ten koláčik s kávou. 😀
Luciaj, ja som ho urobila na klasický plech do rúry.
😉

zdenkaamarosko
14. máj 2007

biela.pani oskúšané receptíky na vafle:

Cmarové vafle
125 g mäkkého masla, 50 práškového cukru, 2 PL vanilkového cukru, štipka soli, 4 vajcia, 250 ml cmaru (alebo kyšky, bieleho jogurtu, kyslej smotany), 250 g hladkej múky, 1 KL prášku do pečiva,
olej na formu
Vyšľaháme vajcia s cukrom, pridáme maslo, cmar a múku s pr.do.peč. Vypracujeme riedke tekuté cesto. (Keď budeš miešať tie tekuté zložky, bude sa ti to zdať, že sa ti to seklo, ale keď tam dáš múku bude to v pohode 😉 ).
Zohriatu vaflovú formu vymastíme a nalejeme naberačku cesta. Pečieme 4-6 min. do zlatista.
(Ten čas je orientačný, niekedy i viac)

Kysnuté vafle
kvások: 25 g droždia, 50 g cukru, 3,75 dl vlažného mlieka,
375 g polohrubje múky, 4 vajcia, 125 g masla, štipka soli, nastrúhaná kôra z citróna.
Vypracujeme ľahké cesto, ktoré nechádme 25 min. kysnúť.
Vaflovú formu vyhrejeme, potrieme olejom, nalejeme cesto, pečieme 5 -7 min do zlatista.

ak máš aj ty nejaké oskúšané rec. na vafle pridaj sem. Rada skúsim 😉 nejaké nové.

escada17
20. jún 2007

baby, mate recept na nalesniky??? 😕

madeleine
5. aug 2007

Ahojte kvakalky... som sa prave vratila od dedka a neviem, co robit so slivkami... mate nejake dobre tipy?

Mam aj kopu cernic, ale polovicu zdzemujem a druhu zamrazim, co sa ale so slivkami neda... 😀 Taky mrazak nemam... 😉

julova
5. aug 2007

no mne napadaju len slivkove gule a slivkovy kysnuty kolac 😅 😀

madeleine
5. aug 2007

gula uz mam a kolac tiez a sliviek ostalo este tak desat kilo... idem nejake zavarit, co su tvrde a so zvyskom neviem co... ☹

julova
5. aug 2007

tak slivovicu 😀...no este sa opyytam mojej mamy...ta ma vzdy nieco v rukave 😉