Recepty zo špaldovej múky

miska212
20. apr 2013

Milé maminky, ak máte odskúšané recepty (palacinky, muffiny, koláče....) zo špaldovej múky, tak sem s nimi 🙂 Chcem z nášho jedálnička vylúčiť bielu múku a verím, že si tu nájdu inšpiráciu aj ostatné maminy 😉

quanti1
20. apr 2013

@miska212 ja som robila palacinky a halusky zo spaldovej muky. Mala to moc nechcela, tak uz davam pol spaldovej a pol bielej. paradajkovu polievku zahustujem zasmazkou iba zo spaldovej.

kvetinka211
20. apr 2013

@miska212 moje dnesne spaldove wafle - mnamky mnam 🙂

2 pohare spaldovej muky
1-1.5 pohara mlieka (moze byt aj sojove)
1 PL spaldovych otrub (nemusi byt)
1 PL lanovych semiacok (nemusi byt)
4 PL oleja
2 vajcia (bielok zvlast vyslahat)
stipka soli
2 PL cukru
1 PL sody bicarbony

Vsetko zmiesat dokopy, vyslahane bielky nakoniec zlahka vmiesat, piect na rozpalenom waflovaci (netreba natierat olejom, staci ten v ceste). Podavat s dzemom, jogurtom, ovocim alebo s javorovym sirupom.

Vacsinou mozes nahradit 50-100% muky spaldovou celozrnnou v roznych receptoch.

iconka
20. apr 2013

Ja robim lievance zo spaldovej a nemaju chybu. (recept je na 2-3ks velkosti palacinky, lebo sa mi nechce robit male)
6PL spaldovej muky, 1/4 kypr.prasku, stipka soli, 1vajce a primerane mnozstvo mlieka, aby to malo tu spravnu konzisteniciu, ja davam polovicu vody a polovicu mlieka. Vysmazam ich na trosicke oliv.oleja, potriem ochutenym tvarohom a na to nakrajam lubovolne cerstve ovocie (kiwi, jablko, pomaranc, cokolvek...) su uzasne na ranajky a pod.

miska212
autor
20. apr 2013

Ja som zatial piekla len tento kolacik, no bol moc fajn:
Cesto:
2 hrnceky spal.muky
1 hrncek hnedeho cukru
vanilka
prasok do peciva
2 vajicka
1/2 hrnceka vody
1/2 hrnceka oleja

Postup: vyslahat vajicka s cukrom. Potom pridat muku, PDP, vodu a olej- dobre vymiesat. 2/3 cesta vyliat na plech.
Ja som cesto posypala malinami a tvarohom (do toho siel vanil.cukor). Potom som na vrch vyliala zvysok cesta (nepokryje to cely kolac, ale to nevadi)... A sup do rury (200 stup., cca.30 min)

cicimotinka
20. apr 2013

Palacinky : 3dcl vody, 2dcl mlieka, 1dcl oleja, štipka soli, 2vajcia, 200g špaldovej múky... cca 10ks... sú mňam... ja ich baštím samotné, nepotrebujem ani pocukrovať... vôbec sa nelepia, takže sa robia na skoro suchej panvici... len masleničkou potieram olejom... (prvá sa trošku prilepí niekedy) 😝

euphoria
20. apr 2013

Ja robim zo spaldovej takmer vsetko, bielu kupim vynimocne na kysnute. Vyborne recepty su v knihe od E. Tekelyovych. A takisto od Bukovskeho. Dokonca ja vsade aj menej cukru, takze je to zdravsie!

pimpulienka
20. apr 2013

Ja robim skoro vsetko zo špaldovej, namieste bielej daj spaldovu a mas to 😉

lilysk
21. apr 2013

@miska212 Robim uplne vsetko takisto so spaldovej -psenicnu bielu som asi nikdy v zivote nekupila🙂

levandullka
21. apr 2013

Ja robim zo spaldovej muky skoro vsetko.. Vacsinou miesam s bielou, pretoze z cisto spaldovej muky sa mi bohuzial este nepodarilo nic extra schopne 😅. Vsetky recepty mam v mojom fotoblogu

miska212
autor
21. apr 2013

@cicimotinka
@iconka
@kvetinka211 ďakujem vám za recepty, určite vyskúšam 🙂

@levandullka fotoblog si pozriem 🙂 ja by som chcela robit jedlo len zo spal.muky, bielu potrebujem uplne vylucit..

natasha3
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pivonecka
2. júl 2013

nemam recept na spaldovu muku, ale na spaldovu krupicu... je to super rychly dezer, alebo aj hlavne jedlo... kto ma ako rad... robievam to od oka, takze recept nie je uplne presny

Spaldovo-riccottove gulky

500 g riccotty (kupujem velke polkilove balenie v obchodikoch so syrmi) - da sa pouzit aj tvaroh
5-8 PL spaldovej krupice (kupujem v DM)
2 vajicka
vanilkový extrakt (robim si vlastny - namocenim vanilkoveho struku do vodky), alebo vanilkoveho cukru (tiez vlastna vyroba - struk+krystalovy cukor)
hnedy cukor
dovnutra pouzivam rozne variacie - ceresne, jahody, broskyne

POSTUP:
nic jednoduchsie nepoznam... dam si varit dostatocne mnozstvo osolenej vody a potom vsetky ingrediencie zmiesam dokopy a robim gulky, ktore plnim ovocim. Pokial by sa Vam hmota lepila, navlhcite si ruky a potom uz len sup do vriacej vody. Varim asi tak 5-7 min odkedy gulky vyplavaju na povrch.
Servirujem s vanilkovou omackou a brusnicovym dzemom, alebo horucim ovocim... vyskusajte... je to rychle, zdrave a hlavne mnamkove 😝

gmirah
5. júl 2013

ja som dnes urobila túto špaldovú roládu : http://varecha.pravda.sk/recepty/spaldova-rolad... a je vynikajúca, chutí skoro ako štrúdľa takže veľká mňamka, ja som použila trstinový cukor a brusnice namiesto hrozienok, ale asi som urobila chybu, že som ju upiekla lebo teraz sa musím krotiť, aby som ju celú nezbuchla 😝 😀

tinka1411
3. dec 2013

konecne som nasla niekoho kto mi poradil :D dakujem. My nesieme ani mlieko a mala miluje mufiny ale neviem ziaden recept bez mlieka a len so spaldovou mukou.poradite???

sophia111
3. dec 2013

Ja dám namiesto bielej špaldovú a je to🙂 žiadne špeci recepty.-)

tinka1411
3. dec 2013

@sophia111 na vsetko?Ale spaldovu hladku alebo spaldovu raznu?Som v tom novacik tak sa pytam ...dakujem

zitaje
3. dec 2013

@tinka1411 spalda je druh psenice. Cize neexistuje spaldova razna muka.
Ja tiez nekupujem bielu muku, len psenicnu celozrnnu a spaldovu celozrnnu.

sophia111
4. dec 2013

@tinka1411 ako napísala @zitaje , spaldova razna neexistuje, je bud spaldova alebo razna. Ja ziez puzivam spaldovu celezrnnu prevazne.

tinka1411
4. dec 2013

:D pravda myslela som celozrnu a pisala raznu uz mi z toho sibe baby a raznu teda budeme tiez kedze psenicu nemozme.dakujem

standu
4. dec 2013

@tinka1411 ako bolo uz vyssie pisane, v takmer kazdom recepte sa da nahradit biela psenicna muka spaldovou. s raznou je to trocha ine, ma iny obsah lepku. treba len skusat. namiesto kravskeho mlieka sa da pouzit hadam akekolvek rastlinne- sojove, spaldove, mandlove, ovsene...

albao
4. dec 2013

@miska212 ja jednoducho menim v kazdom recepte psenicnu za spaldovu celozrnnu. Mam ju hladku, hrubu, ... takze fungujem ako pisu v recepte, ale dam spaldovu celozrnnu. Ziadna veda tam nie je, napr. makovnik, pernik, kysnute kolace, domace rozky, ...

tinka1411
5. dec 2013

@standu a nevies mi poradit co mam nahradit pudingom?Existuje nejaky prasok?dakujem

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
standu
5. dec 2013

@tinka1411 nerozumiem. namiesto pudingoveho prasku?? co chces varit? klasicky puding bez neho ci co?

tinka1411
5. dec 2013

@standu punding zlaty klas obsahuje susene mlieko,nie?ci?a my mozme len ryzove alebo sojove mllieko

sirinka
5. dec 2013

Aj ja jednoducho nahradzam muku spaldovou, bud hladkou alebo celozrnnou, pouzivam aj pohankovu a celozrnnu raznu. Vyborna je aj spaldova krupica.

standu
5. dec 2013

@tinka1411 puding zlaty klas je kukuricny skrob.

wweronique
5. dec 2013

ja robievam palacinky už len zo špaldovej múky...lepšie sa mi robia, netrhajú sa mi vobec ked ich prevraciam...
dávam 1dcl oleja (najlepší je slnečnicový, skúšala som olivový, keďže je zdravší, ale neodporúčam, potom v telke som počula, že olivový je len na studenú kuchyňu, keďže je lisovaný za studena), 2dcl vody, 3dcl mlieka ( ja dávam sójové), 1-2 vajcia (ak to chcete mať úplne podľa zdravej výživy, tak kokosovú múčku), špaldová múka, cukor stéviový. Olejom trošku pomastím panvicu len pred prvou, potom už nie, keďže olej je v ceste.

Idú vianoce, ak chcete upiecť zdravšie koláčiky, rada pošlem receptíky.

egyptanka
5. dec 2013

@wweronique pls. Posli mi recepty na kolaciky. Dakujem pekne. Mam ti napisat do IP moj mail?

wweronique
5. dec 2013

@egyptanka poprosím ta mail cez ip...potom vecer ked budem doma ti poslem...mam ich ulozene doma v notebooku...a ospravedlnujem sa dopredu ak to nebude dnes vecer, niekedy sa vecer doma nedostanem na pc...ale urcite do 2dní pošlem...