Ruže na tortu

kika_9
14. okt 2022

Ahojte, mamičky

Chcem sa Vás spýtať začala som piecť torty len v rámci rodiny, keď je niaka oslava tak vždy upečiem bez problémov. Tento rok pečiem tortu k narodeninám pre ročné dievčatko. Jej mama ma oslovila či jej ju upečiem a tak som súhlasila. Mamička si však dala požiadavky, že chce ruže na tortu. A tu vznikla otázka
Cukrové ruže moc mamička nechce len ako krajný prípad. Na internete som našla, že na tortu môžem dať aj živé ruže. Chcem sa na ne spýtať, že to asi nemôžu byť kvety z kvetinárstva (pravdepodobne bývajú niečím postriekané), že kde také živé kúpim (aj keď ich pred konzumáciou torty dáme samozrejme dole) ale aby neotravili hostí, že z nich prejde niečo nevhodné do torty.

Vopred ďakujem za všetky rady

patka06
14. okt 2022

Existujú na tortu ruže s jedlého papiera
https://www.natortu.sk/ruze-a-ruzicky/

matula77
14. okt 2022

mozes dat aj ruze z kvetinarstva, ale ich treba obalit floristickou paskou alebo ich zabal do folie a tak ich zapichni do torty, popripade niektori davaju aj kvetinky do ampuliek a tie zapichnu do torty. Ja osobne balim do folie

kika_9
autor
14. okt 2022

@patka06 ďakujem veľmi sú tam nádherné

kika_9
autor
14. okt 2022

@matula77 ďakujem toto navrhnem

pukina
14. okt 2022

vsetky zive kvety, aj tie, ktore by si len odtrhla doma v zahrade, musia byt pred umiestnenim na tortu osetrene. urob im ladovy kupel, aby vydrzali dlho cerstve a stonky nasledne obal vo floristickej paske a nasledne umiestni na tortu. v ziadnom pripade by nemali prist orezane stonky do priameho kontaktu s kremom a korpusom

osky
15. okt 2022

Krasne ruze Sa daju nastriekat aj z kremu.
Hod si cez Google,urcite najdes navod.
Alebo Sa daju uz aj kupit take spicky,ktore tu ruzivku vytlacia na jeden sup

simca06022011
15. okt 2022

Jedle kvety som videla v metre aj vygooglis podla mna.
Inak kandizovane lupene kvetov su krasne ako ozdoby a vies ich.v lete narobit aj do zasoby. Myslim ze rozne mensie kvety sa daju aj cele kandizovat ( fialky atd). Ak by sa ti a tym v budúcnosti.chcelo zabávať.

rachel36a
15. okt 2022

@pukina ani floristicka paska nie je urcena na to aby isla do kontaktu s potravinami, kedze obsahuje vosk ktory sa aktivuje pri manipulacii...stonky treba balit do potravinarskej folie