Rýchle jedlá pre návštevu

marry144
7. jún 2021

Dobrý deň, máte nejaké lahké rýchle recepty na jedlá ktore varite pre návštevu? myslím ak k vám príde prespať rodina. Takže aj ranajky, niečo napečene, obedy, večere. Objednávať nechcem, hladam inpsiráciu. dakujem pekne 🙂

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kiki68
7. jún 2021

@marry144 to zalezi co su zac ( intolerancie, vegani atd) . Vopred sa vzdy spytam. My casto grilujeme, potom osvedcene su schnitzle so zelenym salatom, rizoto, zapekane bagety, domaca pizza. Na ranajky my mame jogurt a ovocie, vlocky. Tiez omeleta , pecivo s roznou ponukou salam, syrov. Ked chces setrit cas, tak obed nieco co sa robi samo skoro, cize do velkeho hrnca ratatouille alebo podobny Eintopf. Ako desert nieco, co iba rozkrajas, cize napr rolada je efektna a mas vela kuskov. Alebo nieco vyliate na plech. Pripadne kupim zmrzlinu v podobe tych magnum a cornetto. To ma asi kazdy rad a vyberie si svoje.

sense
7. jún 2021

To čo pre nás len vo väčšom množstve 🙈, nemáme v rodine nikoho s alergiami a intolerancia mi. Raňajky kto co ma rad, obed cestoviny, šalát mäso, príloha. Guláš... Keď je prijateľné počasie tak grilujeme.

janeninka
7. jún 2021

@marry144 ranajky - to co my ( vajicka, sunka, zelenina) pripadne sa spytam lebo dakto ma rad sladke ( vianocka, jogurt, ovocie..), obed - domaca pizza ( ak treba velmi rychlotak z kupenskeho cesta), panenka, pstruhy, losos, chilli con carne tortilly. ak je viac casu tak kacka, chicken tikka masala palacinky.. Vecera - nakladany hermelin ked mame, alebo len syrovo sunkovy tanier, cestoviny carbonara...

janeninka
7. jún 2021

A este dodam ze domaca pizza sa mi osvedcila aj pri deťoch - sami si ponakladali co chceli, pomahali s krajanim takze sa z toho celkom tešili

didi2102
7. jún 2021

@marry144 na raňajky by som urobila niečo v štýle obloženú jednoduché misy,šunka saláma syr,pokrájať zeleninu,bude to dobre vyzerať každý si vezme koľko a čo chce,keď uvariť parky k tomu, možno pizzove slimáky napr na večeru alebo taká pochúťka,ak máte možnosť tak grilovať opekat

evkamotka
7. jún 2021

Na ranajky bezne veci len vacsi vyber, aj makovnik aj syry, sunky, pomazanky, vazeny salat (vsetko kupovane).
Obed: kuracie stehna s ryzou sa robia same, aj perkelt s cestovinou je rychlovka. Raz sme v pekarni kupili buchty na pare a len sme doma zohriali nad parou.

wetsel
7. jún 2021

Normálne to, čo my, na raňajky máme doma zakaždým, aj jogurty, aj šunku, aj syr, aj džemy, takže je z čoho vyberať a pečivo tiež kupujem aj rožky aj vianočku, takže nie je problém. A obedy detto 🙂

sashka22
7. jún 2021

@kiki68 och, k Tebe by som chcela prísť na návštevu 😍
K téme... Ja som asi krkavčia hostiteľka, u nás sa musia obslúžiť sami ako doma. V mrazaku sa vždy nájde niečo, z čoho je hlavný chod. Dokonca sa teším, keď príde jedna kamoška, to hneď viem, že týždeň sa sporáku nedotknem. Varí všetko ona, ja s radosťou umyjem riady. Ona momentálne nežije vo svojom, takže akejkoľvek kuchyni, kde sa môže angažovať sa teší. Mládež si so sebou ponosí suroviny, aj keď nemusia, máme a už spoločne vonku pri kotliku z toho niečo vznikne.

kiki68
7. jún 2021

@sashka22 len prid 😍
No ja som prave ten opacny typ, co neznesie v kuchyni skoro nikoho . Je to moja pracovna plocha a tam ledva vstupi muz na par minut 😂 hlavne ked mi tam napr svokra prehadze nejake veci na ine miesto, tak ma ide trafit. Cize ta tam tiez vstupuje iba na vlastnu zodpovednost 😂 u nas som ja taky ten sef kuchyne. Este aj v masiarstve maju z toho respekt. Lebo som hlavny planovac jedla v podstate. Ja milujem varenie a pecenie. Svokra sa smeje, ze by som vykrmila vsetko co sa pohne okolo 😂

emmabenkova
23. apr 2024