Ryžový odvar proti hnačke. Ako ho robíte?

zuza.m
17. okt 2008

prosim robil niekto babätku proti hnačke ryžovy odvar?ked ano ako sa to robi.kolko ryže na kolko vody.nehca sa to rozvarit alebo len uvarit.prosim poradte chcel aby som ju ešte dnes dat.dakujem.

dididi30
17. okt 2008

vraj plievkovu lyzicu do pol litra lucky a varit na kasu, rozpasirovat a podavat lyzickou ci flaskou, dobru chut a skore uzdravenie 😉

zuza.m
autor
17. okt 2008

a možem mu do toho zarobit mliečko?dakujem za recept. 😉

dididi30
17. okt 2008

zuzi, jasneeee 😉

agnes28
17. okt 2008

dididi, a nemá sa ten odvar potom precediť? to sa môže normálne aj s tou prepasírovanou ryžou dať bábätku?

jonatanka
17. okt 2008

ahojte, mi sme hnackovali minuly mesiac, detom som varila ryzu : 1,5 salky ryze plus 2 salky vody ryzu som ocedila a odvar dala pit, ryzu papali zvlast ale oni su uz trosku väcsi, inak aj nutrilon som do odvaru zarabala, a v pohode
prajem skore uzdravenie

dididi30
17. okt 2008

agnes ved som to napisala, len som dala, ze rozpasirovat 😉 cize scedit 😀

dididi30
17. okt 2008

no asi scedit skor, ze? 😉 😀

zuza.m
autor
17. okt 2008

no z toho pol litra mi ostalo par deci vody, 😠 nejako sa mi odparila.
možem to normalne zriedit s čistou luckou? ☹ či mal by pit čisty?

dididi30
17. okt 2008

zuzi cisty, daj mu to huste do miecka a aj to prepasiruj ked treba,zas mu to nemsis dat naraz ak do mliecka, ale pod,a mna bude super dat lyzickou, co ty na to 😉 tak na hrot lyzicky , a vzdy pred papanim tak 2-3 lyzicky skus 😉

junovka
17. okt 2008

zuza.m., a co tak skusit dat pit slabulinky vyluh Pigi cajiku?U nas to stale zabralo na hnacky 😉

zuza.m
autor
18. okt 2008

ja som tomala uplne huste tak že som tam dala lucku a potom mlieko.ale asi to je jedno nie*?či dam huste na začiatok a zapije normalnym mliekom ako ked dam do mlieka za lyžičku.či mysliš že nie?lebo len s lyžičkou mi pluje a všetko je na brade a nie v pusine.
a može taky čierny čaj?hrozne kedje taky malinky .sa bojim na nom experimentovat.vieš že sa to normalne pije ale predca je maly.ale ked nepomože odvar skusim aj to.

junovka
18. okt 2008

ako som uz pisala Zuza.m, Nely ked mala hnacky, tiez bola asi v takom veku, tak nam pomohol Pigi cajik, na odporucanie lekarky 😉

pemar
18. okt 2008

Ryzovy odvar 1 liter: 50g ryze varime v 2 litroch vody asi 1,5hodiny, precedime a doplnime do 1 litra vodou
Mrkvovy odvar: 0,5 liter: 250g ocistenej mrkvy varime do mkka asi hodinu, rozmixujeme precedime a doplnime preverenou vodou do 0,5l
- to mam recepty origos z nemocky z infekcneho, lezali sme tam kvoli hnackam tak sme si tych odvarov uzili. ten mrkvovy podla mna zabera lepsie, rychlo sa z neho upravi stolica. skore uzdravenie

zuza.m
autor
18. okt 2008

asi budem musiet vyskušat mrkvovy.stale kaka a už tam bola aj krvička.tak že sme išli na pohotovost ked že bola sobota.dali nam hylak forte ale som sklamana.preto že na letačiku je že od dvoch rokov a nevhodne pre ludi ktory maju v stolici krv.neviem podla čoho to davaju.dakujem za recepty,

dididi30
18. okt 2008

zuzi, to nemusi byt hnacka, mozno to je nejaka alergia na papu, co si jedla take co moze babu vadit, mozno si si dala mlieko a to vie tiez babaku vadit, skus ho vysadit na 2 dni ,ze co to spravy? alebo si si dala stiplave ...sleduj to 😉

zuza.m
autor
18. okt 2008

no zo mna to asi nebude lebo ja mu davam len raz alebo dvakrat do dnna.inak je na umelom.a aj takmlieko nepijem ani štiplave nejem.ja už neviem stale niečo mame. ☹

alica147
18. okt 2008

zuzi my máme to isté som dnes bola s malým aj na pohotovosti radšej skoč v pondelok k mudr. nech urobí malinkému výter

nám dali hylak,smectu,probiotiká... a ten ryžový vývar je lepšie variť v pomere 1l vody a kopcom polievková lyžica ryže,variť aj pol hodku a potom rozmixovať,ja som to malému dávala lyžičkou

alica147
18. okt 2008

zuzi ten hylak máme aj my a ta krvička to je z konečníku

zuza.m
autor
19. okt 2008

a maš len hylak alebo aj forte k tomu napisane?lebo miy mame forte a tam je od 2rokov.a evhodne pri hnačkach s krvou.mam kupene aj probioticke kvapky biogaia ale to je od troch mes.tak že sa mu to bojim dat ked mi to ani nekazali dat.idem skusit ten mrkvovy odvar.
ja mam mat v pondelok vysledky či nieje alregicky na tu kravsku bielkovinu a podla toho uvidia.ak nebude tak potom sa mu určite budu robit vytery.už ma tu ritku vyštipanu ako stale kaka a ja mu to utieram.. 😢

alica147
19. okt 2008

aj my hylak forte, aj moj malý má chuda bolavú ritulku,najhoršie je že dnes už prehnalo aj mna a ja mam teraz velku dilemu či by som neurobila lepšie keby som malého prestala kojiť ☹
my máme probiotiká diphilus inf. a tie su myslím od narodenia

zuza.m
autor
19. okt 2008

no a kedy davaš tie kvapky pred či po jedle?ja som ich dala 2hod.po jedle a tak sa mi povracal že až.ešte nikdy nevracal ale tie kvapky su tak prišerne kysle že mu to tam v brušku narobilo poriadnu šarapatu.od vtedy som mu to ani nedala.ved mam trapeniwe mu to aj dat a ešte ked z toho vraca,teras ma pokazene čreva no a nerada by sombola keby mi začal ešte aj vracat.hrozne.tebe nevracka?a ako ti to vlastne aj spapa ked to je take odpoprne*?

kingstonka
20. okt 2008

...ja mam od lekarky takyto recept na ryzovy odvar: lyzica oplacnutej ryze- varit v pol litri vody pol hodiny, predcedit- odvar dpolnit prevarenou vodou do objmu pol litra a davat pred kazdym kojenim/papanim....

alica147
20. okt 2008

ja mu dávam tie kvapky pred jedlom ale už som mu dala aj po jedle,oni majú hnusnú chuť 😝 my sme dnes volali o ten výter,je negat, a kedže to už mmám aj ja tak asi črevná viroza 😝

alica147
20. okt 2008

mne malý nevracal,len hnačkuje.ja mu nakvapkám 6kvapiek na lyžičku a tak mu ich dávam, ta tým mu dám trochu vodičky2-3lyžičky

alica147
20. okt 2008

zuzi a bola si dnes u mudr?

annag
20. okt 2008

Len chcem upozorniť na liečbu hnačky pred cca 4 mesiacmi bábetka a starších detí.
Obdobie prvých 4 mesiacov bábetka je výhradne obdobím čistej mliečnej výživy, čiže buď MM alebo UM. Určite do tohto obdobia nepatria napr. mrkvové odvary na liečbu hnačky. Ak má také malé bábo hnačku, tak sa musí liečiť pod lekárskym dohľadom, pretože v krátkom čase môže dôjsť napr. k odvodneniu bábetka.

Hnačku dojčené deti mávajú zriedkakedy, lebo MM je sterilné a obsahuje látky, ktoré bránia tvorbe a prieniku "zlých" baktérií. Pri UM je riziko infekcie podstatne vyššie. Okrem toho, lekár potrebuje určiť pôvodcu hnačky - či je to infekcia - baktéria, vírus, alergia , resp. iné ochorenie bábetka alebo len nevhodné UM.

Takéto malé bábetko neslobodno liečiť domácimi receptami bez vedomia lekára, lebo sa môže okrem iného neskoro diagnostikovať závažné ochorenie bábetka, a rôzne cudzorodé látky, ktoré možno staršiemu bábetku pomôžu, takémuto bábetku ešte viac ublížia. Tráviaci trakt, obličky, pečeň maličkého bábetka sú nezrelé a veľmi citlivé na takéto zásahy a je to hazard so zdravím malého človiečika. ☹

mimom
20. okt 2008

zuza.m-my sme mali hnacky a krv v stolici velmi dlho,uzavreli to ako alergia na bielkovinu kravskeho mlieka a intoleranciu laktozy,tiez nam najskor odporucili hylak,ale potom sme ho vysadili,lebo prave on obsahuje laktozu,skus vyskusat ten dophilus infants,je vekmi dobry a nam fakt pomohol,berieme ho vlastne stale na upravu crevnej flory.a odvar sme pili skoro stale cez den,sem-tam smectu.

alica147
20. okt 2008

annag ja všetko dávam na ordináciu mudr,sama by som si nikdy nedovolila liečiť si bábätko ☹

annag
20. okt 2008

alica, všimla som si 😉 🙂 , prajem Vám skoré uzdravenie 🙂

alica147
21. okt 2008

dakujeme 😉