Smažené alebo to je jedno aké pirôžky?

dadulik75
1. máj 2008

ahojte vsetky, u nas v meste pecu v jednej pekarni pirozky kakaove a jablkove a moje deti by zjedli aj 20denne pomaly nemate niektora raceptik na nejake dobre plnene pirozky ktorych by bolo moc a zbastili by ich tiez bez problemov dakujem

renerka
5. máj 2008

Ahoj dadulik,
zial s pirozkami Ti nepomozem, ale mam pre teba typ a mozno sa ti zapaci a hlavne hladosom. V kauflande mavaju mrazene mini croassanti. Je to 450g a stoja okolo 30Sk mozes ich plnit, natriet, ale su fantasticke aj samotne. Ja tiez milujem pirohy, ale za toto ich kludne vymenim. Ak budes mat moznost vyskusaj a neskutocne usetris. 😉

dadulik75
autor
6. máj 2008

dik renerka ale ked mi nemame kaufland skusim kuk aj v tescu ci nemaju nahodu alebo billa a lidl velmi dakujem za tip hadam to zaberie a bude kus klud a ked sa prejedia zas na mna vymyslia daco nove

wien
16. máj 2008

ja mám opísaný z Nového času pre ženy, ale nemám ho odskúšaný.

1 kg polohrubej múky, 3 PL kryšt.cukru, 2 vajcia, 1 žĺtok, 2 dl oleja, 0,5 l mlieka, 2 kocky droždia, 1 van.cukor, 1 ČL soli, trochu perlivej mineráůlky, prášok do pečiva

Kvások - droždie, polovica mlieka a trošku cukru
Zo zvyšných surovín vypracujeme cesto, prilejeme kvások, a vymiesime do hladka.Necháme 20 min kysnúť na teplom mieste. Na doske vyvalkáme na hrúbku 4-5 mm. Plát narežeme na štvorce 7x7 cm a poukladáme na ňu plnku podľa chuti. Okraje štvorcov zlepíme tak, aby bola plnka zakrytá. Batôžtek vytvarujeme do podlhovastého tvaru. pirôžky vypražíme do zlatista.

z 1 kg múky by toho malo byť dosť. Potom napíš, či sa vydarili, skúsila by som ich aj ja 😉

honey10
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jana121212
14. aug 2013

@dadulik75 mne pirozky nikdy nechutili, takze recept nemam odskusany, ale pirozky vyzeraju podobne ako tie co vidim predavat http://www.receptiky.sk/pirozky/

jana121212
14. aug 2013

@dadulik75 az teraz som si vsimla rok zalozenia otazky 🙂