Šmolková torta

desgaire
22. júl 2022

Ahojte, blizia sa narodeniny mojej dcerky a vypytala si smolkovu tortu. Ale ona ani rozpravku smolkov nepozna, takze o postavicky nejde, lubi modru smolkovu zmrzlinu takze tak nejak by mala torta vyzerat 😀nemate tip na nejaku jednoduchu smolkovu tortu co zvladnem doma upiect? dakujem 🙂

kandelabra
22. júl 2022

čo tak zmrzlinovú tortu? keď jej nejde o postavičky, tak aby nebola sklamaná, že to chutí inak.

domiklik
22. júl 2022

@kandelabra ako chutí smolkova zmrzlina?

kandelabra
22. júl 2022

@domiklik no to práve neviem, viem len, že je modrá, ale vraj môže mať rôzne príchute. Ja by som nevedela, čo popridávať napríklad do plnky, aby to chutilo rovnako. Tak mi napadlo, že najjednoduchšie by bolo upiecť doma tortové pláty, naplniť kúpenou zmrzlinou a potom dozdobiť buď tou zmrzlinou, alebo šľahačkou, ovocím... Neviem, len taký nápad

lindous
22. júl 2022

Šmolková všade chutí inak, niekde cukríkovo, niekde je to citrónová, niekde skôr jahodová, neviem akú majú u vás, ale podľa mňa to dôležité pre deti je, že je modrá 😅 Zmrzlinová torta je podľa mňa fajn nápad, ale neviem či si všetci pochutia (ja by som si určite !! ) ... ak by si chcela skôr klasiku, tak ja by som spravila obyčajné piškótové cesto a akýkoľvek bledý krém, ktorý máte doma radi (či už tvarohový, mascarpone, pudingový... ) zafarbila na modro + ovocie podľa chuti, napr. čučoriedky a ozdobila by som buď jednoducho šľahačkou a cukríkovou posýpkou ako sa dáva na zmrzlinu alebo jedlou oplátkou so šmolkami, aj keď ona postavičky nepozná, bude to veselé a šmolkov si môžete pozrieť 🙂 cesto moc neodporúčam farbiť, tam je náročné dosiahnuť peknú modrú farbu ...

anavixy
22. júl 2022

Smolkova zmrzlina je taka tuti-fruti, zuvackova prichut, nieco take 😄 nejaku taku prichut do slahacky mozno zozenies na strankach pre cukrarky, ale podla mna bude stacit ked bude zvonku modra smolkova 🙂 vnutri ju mozes vyvazit ovocim a tvarohom,mascarpone.. niecim neEckovym 🙊 ja som dnes robila Hulkovú, komplet zelená zvonku aj zvnútra, aspon krem bol citronovy, nech sa Ecka skamaratia s Cckami 🙄 🤣