Šťavnatý koláč s čokoládou

rosa197
10. feb 2013

Včera som robila koláč, noo nebola som si taká istá čo to môže byť, ale bola som milo prekvapkaná
🙂 Vyskúšajte, odporúčam... ak máte aj vy nejaká pridajte sem 🙂
POTREBNÉ PRÍSADY

5 vajec, 1hrnček kryštálového cukru, 1hrnček polohrubej múky, 1hrnček granka, 1hrnček olej, 1 prášok do pečiva, 1/2 hrnček osladenej NESCAFE kávy, malinový alebo jahodový džem na potretie, 1 smotana na šlahanie, 200g čokoláda

POSTUP PRÍPRAVY

Do misky dáme rozšlahané vajcia, najprv vyšlaháme sneh z bielkov, potom pridáme žĺtka, cukor, múku, granko olej a prášok do pečiva. Zamiešame a vylejeme na vymastený papier a pečieme pri teplote 150-200 stupňov. Upečený, ešte teplý koláč pokvapkáme poriadne kávou a necháme chvílku vsiaknuť a potrieme malinovým džemom. Potom smotanu dáme do misky aj s nalámanou čokoládou. Dáme do a mikrovlnky na 4 minuty a zamiešame. Vylejeme na koláč a rozotrieme. Koláč necháme na chladnom mieste odležať 8-10 hodín.
RADA: do kávy kľudne pridajte rum, je to SUPER!! 😉
Dobrúú chuť!! 🙂

maminka11
10. feb 2013

@rosa197 vcera som ho piekla a dnes z neho nezostalo nic🙂, odporucam, je fakt dobry a hlavne rychly

rosa197
autor
10. feb 2013

@maminka11 a tiež ho máš taký nízky??? 😀 😀

benjik
10. feb 2013

Odležet 8-10hodin? Tak to není nic pro nás.Mě cokoliv upečeného kradou z trouby 😀

maminka11
10. feb 2013

@rosa197 nie mala som ho vyssi, asi zalezi aky hrncek das,ja som mala 3 dcl 🙂 a dokonca som vobec neslahala sneh, ale rovno cele vajcia s cukrom, ale kolac chutil a nestal ani 8 hodin - iba tolko, co stuhla na vrchu cokolada

katerinanov
10. feb 2013

Jestli jsem správně pochopila, smetanu nešleháme, jen do ní nalámeme čokoládu a dáme rozpustit do mikrovlnky?

lenka1211
10. feb 2013

vyzera super, musim vyskusat....:D

zuzula2207
10. feb 2013

no ja ho mam vyskusany a robime ho (no moj syn ) aby som napisla pravdu ...a je vyborny nestihne ani pomaly vychladnut a uz nieje......suprovy a jednoduchy....)))

rosa197
autor
12. feb 2013

@katerinanov áno presne tak, dáš smotanu do misky aj s čokoládou 🙂 do mikrovlnky a je z toho super poleva 😀 😉

anina32
12. feb 2013

@rosa197
@maminka11 holky granko granulované a nebo už rozpuštěné v mléce?

maminka11
12. feb 2013

@anina32 klasicke - nerozpustam v mlieku 🙂
nech sa vydari 🙂

danielaaa212
21. mar 2013

caute baby :D.. odlezat nemusite nechavat.. a treba poriadne naslahat vajicka s cukrom.. cim dlhsie tym lepsie.. a potom nie vlozit vsetko a pomiesat.. ale vsetko zmixovat.. dajte si zalezat na mixovani.. a bude vysoky aj 2 az 3 cm :D .. co sa tyka smotany a cokolady... ja ju nenechavam uplne stuhnut... mame prave radi ako keby bola poliata. a inak ja robievam v remostke :D je to pecka.. vyzera to ako torta :D

honey10
Odpoveď bola odstránená
Zobraz