Sushi - recepty

katkaseiner
11. apr 2013

Zboznujem sushi, ale kedze kojim, este sa take kupovane neodvazim (hlavne ked je v nom nieco surove nahodou)... nemate nahodou nejaky fajny recept na sushi? Potrebovala by som ale mozno s obrazkami, navodom na pripravu, proste vsetkymi info co k tomu potrebujem. Dakujem pekne 🙂

raffaella
11. apr 2013

@katkaseiner ja som sushi jedavala bezne pocas kojenia. Ak mas napriek tomu strach, da sa objednat si bez surovej ryby (napr. s udenym lososom alebo krabou tycinkou), zeleninove, s vajickom a podobne.

danka2105
11. apr 2013

@katkaseiner Je to velmi jednoduche aj na pripravu doma, tiez kojim a tak som si ho minule robila s udenym lososom a avokadom alebo uhorkou, nie so surovou rybou. Mozes si donho dat co chces, na co mas chut. Staci ti obycajna ryza, kupis si v obchode riasy, sojovu omacku a wasabi....A budes potrebovat este tu drevenu bambusovu podlozku na zakrucanie. Niekto to robi aj s bambusovym prestieranim. Ale tu podlozku tiez dostat v hypermarketoch. Ja pouzivam aj foliu, polozim na to riasu,natenko nato nanesies uvarenu ryzu, na kraj si poukladas toho lososa, avokado, uhorku, co chces...a pomaly zakrucas aj s tou foliou aby ti ryza nepopadala na tu bambusovu podlozku, lebo sa to tazko z toho vybera. Ked to mas zakrutene este stlacis aby sa to pekne prilepilo a potom to uz len krajas na kolieska...Na youtube najdes aj video ako to presne robit 🙂

sisulqa
11. apr 2013

@katkaseiner zaklad je sushi ryza ( hlavne tam nedavaj obycajnu ) tento recept je super, robievam podla neho stale. http://www.sushiblog.sk/clanky/zaruceny-recept-...

katkaseiner
autor
11. apr 2013

dakujem vsetkym, usetrili ste mi cas, presne preto som sa pytala, lebo som chcela 'zaruceny vyskusany recept '
urcite vyskusam a uz sa tesim na sushi nakup a potom pripravu 🙂

cawes
11. apr 2013

zaklad je sushi ryza a sushi ocot, ktory sa ryza zmiesa a potom sa robi sushi.

cicamica1980
11. apr 2013
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

kukni si videa na youtube - a kukni si tam aj california roll - to je s ryzou vonku. ja som sa podla youtube naucila robit sushi

warholette
11. apr 2013

sushi 🙂 tiez mam rada sushi, ale som leniva to rolovat, takze z prisad robim sushi salat. zmiesam ryzu s natrhanou riasou nori, kuskami uhorky, avokada, sezamovymi semiackami a sojovou omackou (som vegetarianka, takze nejem ryby ani nic podobne). je to jednoduchsie ako rolovat plus muz nevegetarian si prida na vrch svojej porcie lososa a krevety 😉

renaz
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tinushka13
11. aug 2013

Baby kde nakupujete suroviny na sushi??

momo289
3. feb 2022

@danka2105 ahoj, sice stary prispevok ale skusim.
Viem ryzu zrobit aj inak nez s ryzovym octom? Dakujem 🙂 vsade v receptoch ho pisu, resp s klasickym octom?

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
momo289
24. máj 2022

@vlcik1 ahoj, ano vsade v receptoch tak je, nakoniec som kupila v lidli cez azijsky tyzden