Torta pre dieťa, máte overený recept?

katkapalo1
13. nov 2019

Prosím veľmi mamky co pecu torty o pomoc. Prvý krát som sa rozhodla ze malému upečiem tortu k narodeninam sama. No nikdy som tortu nepiekla stále som si dala niekde upiecť preto niektoré veci ani netuším.ked chcem aby mala cca 4kg ako sme dávali každý rok piect bude stačit do formy 26cm? Chcela by som aby mala tri platy a dve vrstvy plnky. Len netuším z akej dávky taky korpus upiecť. Radšej by som upiekla dva aby som jeden prekrojila na dve časti neviem ci by som zvládla prekrojit jeden na tri časti. Prosím nejaký recept na korpus a plnku. Nechcem to komplikovať mame radi čokoládovú. Vrch chcem potiahnuť hmotou len neviem ci objednať fondant alebo stačí kúpiť od Dr Oetk. Bude stačiť na poťah 1kg balenie? Chcem biely a zafarbit si. Teóriu som študovala 😀 ale prax žiadna. Tak ďakujem pekne za pomoc😀

sapetka
13. nov 2019

@katkapalo1 ja som urobila takuto

sapetka
13. nov 2019

Recept je od Katrionky z fb. Da sa urobit este ooschodie alw kedze nas nebolo len tak vela urobila som jeden korpus a prerezala som na dve casti

katkapalo1
autor
13. nov 2019

@sapetka ďakujem ☺️ prečítam si

sapetka
13. nov 2019

@katkapalo1 namiesto tych ovocnych rozvarov sa da pouzit tiez dzem/lekvar.. a recept je na formj 26cm

katkapalo1
autor
13. nov 2019

@sapetka ďakujem ☺️

katriona1
13. nov 2019

@sapetka jsem moc ráda, že se dortík povedl a chutnal 🙂

katriona1
13. nov 2019

@katkapalo1 pro dceru jsem delala tento čokoládový, nejdrív jsem udelala z 6 vajec, ale to jsem rozrízla jenom na dve plata, tak jsem dodelala jeste jedno plato ze 3 vajec, na oslave bylo 6 deti a asi 10 dospelých, delala jsem jeste jeden menší dort, ale z každého dortu zbylo
recept: https://www.facebook.com/PrikrmyareceptyodKatri...

katriona1
13. nov 2019

krém delám nejradeji z mascarpone, je to rychlé a jednoduché, akorát pod fondán musí jít máslový krém, stačí nejaký jednoduchý, jinak to jedno balení by melo stačit na potažení jednoho dortu, ale to potažení není až tak jednoduché, dávneji jsem to asi 2x zkoušela a nebylo to nic moc, potom jsem radeji koupila ten jedlý obrázek a boky dortu obalila v kokosu

lula313
13. nov 2019

@katkapalo1 ono to potiahnutie vôbec nie je ľahké, aby si nebola sklamana. Bola som na kurze pred par rokmi, to som dala ako tak a teraz, keď som robila dcere tortu, tak prvý poťah skončil v koši a druhý bol síce o niečo lepší, ale furt skaredy, dokonca sa mi aj natrhol, čo som potom musela maskovať. A Je lepsie už kúpiť už zafarbený..

sapetka
13. nov 2019

@katriona1 bol uuuzasny👍👏😊

yanni
13. nov 2019

@katkapalo1 Ja som tiez nie nejaka pekarka ale detom peciem kazdemu na narodeniny vzdy sama. Tento rok som diere v lete tiez piekla obycajny piskot, prerezala, planka bola tiez mascarpone spolu rozmixovane s cerstvymi jahodami. Potah bol ta rolka od Dr. Oetker, to je fondant. U nas ten potah tak ci tak nik neje, takze to bo,o ok.

katkapalo1
autor
13. nov 2019

@yanni prosím koľko tej rolky si spozrebovala na tortičku? Náhodou vypadá dobre ☺️

katkapalo1
autor
13. nov 2019

Torticku chcem takú jednoduchú obrázok si objednám myslím ze fondant zafarbit gelovymi farbami bez problémou no a už ako to natiahnem uvidíme😀 keď ja sa tohto nejak nebojím skôr sa bojím plnky nato moc niesom. Ale takú s mascarpone by som asi zvládla ☺️😀

katkapalo1
autor
13. nov 2019

Tu je moja predstava 😀

katkapalo1
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
xeniii
13. nov 2019

@katkapalo1 len keď chceš dávať navrch fondán, tak bolo by dobré keby si dala ešte potom na krém čokoládovú ganache. Aspoň si tak myslím, lebo neviem či je dobré len na mascarpone dávať poťahovku 🙂

katkapalo1
autor
13. nov 2019

@xeniii Nie nie mascarpone pod fondán. Ale stačí aj maslo s cukrom vymiešat. Ja toto všetko viem len neviem z akého množstva piecť korpus a plnky aby mala cca 4kg.

ivkus
13. nov 2019

Ja som robila 1x minuly tyzden tortu pre dceru. Plnky mascarpone s tvarohom,parizsky krem,pudingovy a cerstve ovocie

penelope11
14. nov 2019

Boze baby uplne mi tecu slinky, ked to vidim. Ja by som chcela radu ohladne toho aby korpus nebol suchy 🙂

ivkus
14. nov 2019

@penelope11 zajtra ti poslem recept na moj korpus bol mokry az tak pukal. Nakolko som robila 1x a pri mojich skusenostiach som si myslela ze mi vyschne. Kamaratka mi poslala recept a ze piect 20 min. No mojej trube to trvalo 40 minut no myslela som ze je po nom a bol krasny nadychany,mokry

ivkus
14. nov 2019

@ivkus dokonca mi 1 zvysil a dnes ho dievcata dojedli s dzemom a stale bol mokry😀

lenzas
14. nov 2019

@ivkus Aj ja si prosim 😁

katriona1
14. nov 2019

@penelope11 já už roky peču ten stejný korpus, mám ho od svojí tety, akorát ted používám špaldovou mouku a občas pridám i mandlovou, ale ten puvodní recept byl z klasické mouky, piškot je rychlý a jednoduchý a vždy se povede, je mekký a vláčný a mascarpone krém je nejlepší, skoro každý si pridává 🙂

katkapalo1
autor
14. nov 2019

@ivkus aj ja si prosím recept na korpus ďakujem 🙂

ivkus
15. nov 2019

@penelope11
@lenzas
@katkapalo1
4 zltka vyslahat s 200 gramov pras. Cukru
pridat 1dcl mlieka,1 dcl oleja ,200 gr. Polohr. Muky, 1 prasok do peciva a primiesat 4 vyslahane bielka

ivkus
15. nov 2019

@ivkus piect na 180°C 5-15 minut ale mojej trube to trvalo 40 minut sledovala som sparatkom

ivkus
15. nov 2019
lenzas
15. nov 2019

@ivkus Dakujem krasne, skusim. A ten cokoladovy korpus? To je to iste len kakao pridane? Inac fantasticky vyzera ta torta, len rozmyslam, co dat namiesto toho ovocia, kedze kupujem len sezonne ovocia, a mala bude mat narodky vo februare.

ivkus
15. nov 2019

@lenzas jaaj nie to je cesto z kolaca Tajomstvo fary to je orechovo kavovy korpus bez muky je vynikajuci