Umývate kuracie mäso?

24. mar 2024
stanulienkat
24. mar 2024

Umyvam vsetko!!! Tu ti budú mamičky tvrdiť, že neumývajú a ešte sa im to bude zdať normálne. Umyjem, pretože neviem kde všade sa to válalo a kto to mal v rukách. Pogrcala by som sa od hnusu, keby som to mala jesť neumyté, aj keď tepelne upravené.

andreakotesova
24. mar 2024

Nemalo by sa, no ja umývam všetko 😅 tiež sa mi to neumyte hnusi.

autor
24. mar 2024

Ja tiež umývam ale všade čítam že ako to môžem umývať že viac škody ako úžitku a neviem čo

ibatanecnica
24. mar 2024

@andreakotesova a preco by da nemalo? Zaujimal by ma.nejaky rozumny dovod

lakebabe
24. mar 2024

Zevraj by sa nemalo ja umývam a všetko mäso bohvie kto to mal v rukach

lakebabe
24. mar 2024

@ibatanecnica ja som čítala zevraj sa z umývania šíri po kuchyni vodou salmonela tak ze preto. Podľa mňa je to blbosť, umývam všetko odjakživa

ibatanecnica
24. mar 2024

@lakebabe ved sa umyva v umyvadle. Voda odtecie a umyvadlo sa umyje. Hubky sa pravidelne menia.
Toto je teda dobre blby dovod. Ak ma clovek salmonelu tak urcite nie z toho ze umyl maso. Neyreba brat vazne vsetky spravy Viedci zostili...

zuzanazu85
24. mar 2024

Umývam všetko ,hoc sa doma furt ,,natahujeme",že by sa nemalo,ale nikdy mi nevysvetlí nik,že prečo by sa nemalo umývať mäso. Samozrejme ho po umytí nevyvalam po kuchynskej linke,či v drese,automaticky ide buď na pekáč,či do hrnca.

lakebabe
24. mar 2024

@ibatanecnica mne to je jasne len to je teraz strašný hit veľa to vybieha po nete v poslednej dobe. Inak som bola minule prekvapená niektorý šéfkuchár hovoril neviem ci v bez servítky alebo kde že hovädzie mäso neúmyva, Ze Teplota na panvici baktérie zabije

gleep1
24. mar 2024

Nema sa umyvat lebo ked je na nom salmonela alebo ine bakterie tak ich mikrociastockami vody rozprasis vsade po okoli a zvyšujes tym svoju sancu na ochorenie. Nikdy ti nikto kto ma nejake zaklady mikrobiologie nepovie, ze mas to kura alebo inu hydinu umyť.

lonely66
24. mar 2024

umývam. a potom poumývam poriadne umývadlo aj kuchynskú dosku, ak sa niekde to kuracie náhodou "vyváľalo". práve kvôli tým baktériám, ktoré môže mäso obsahovať. vyumývané plochy vytriem nasucho a vyriešené. nedokázala by som spracovávať neumyté mäso

nops
24. mar 2024

Samozrejme.Všetok riad,drez,linku potom prestriekam dezinfekciou.Hnusilo by sa mi variť z neumytych potravin

aaao
24. mar 2024

Umyvala som kym som nechytila campilobaktera….uz vzivote nikdy

gleep1
24. mar 2024

@nops a dezinfekcia sa ti nehnusi? Bakteriu teplota zabije, s dezinfekciou sa musi vysporiadat tvoja pečeň... A cele telo

autor
24. mar 2024

@aaao ako sa ti to prejavilo?

mamamasama
24. mar 2024

Nie. Nerada by som ohrozila svoju rodinu.

226lenka
24. mar 2024

Ja mäso poumývam, nakrájam, dám ho na panvicu. Potom poumyvam s dezinfekciu drez aj kuchynskú linku a idem sa prezliecť.

lonely66
24. mar 2024

@aaao a ako manipuluješ s mäsom odvtedy? lebo tá baktéria je predsa "ukrytá" v mäse. akýkoľvek záder na rukách môže spôsobiť, že sa ti baktéria dostane do organizmu. či s mäsom manipuluješ odvtedy v rukaviciach a nebodaj v skafandri? neber to ako iróniu, ja chápem každého, kto má za sebou zlú chorobu, sama mám x zlých chorôb, ale nechápem, ako teraz pristupuješ k mäsu, lebo však kontakt s mäsom tam predsa je...

rozculena
24. mar 2024

@stanulienkat a si myslíš,že studenou vodou niečo umyješ?😀

rozculena
24. mar 2024

@ibatanecnica kuracina sa neumýva z dôvodu,aby pri nákaze salmonelou si ju neporoznášala.

rozculena
24. mar 2024

@lakebabe si myslíš,že studenou vodou zabiješ baktérie?
To o salmonelúoze viem min.20 rokov,to nie je žiadna módna novinka

nops
24. mar 2024

@gleep1 ja tu dezinfekciu nepijem😘

vevesh
24. mar 2024

Neumyvam odkedy sme sa nakazili campylobakterom. Riadne prepecene na vysokej teplote. Jedine, co by som umyla, keby bolo cerstvo zabite krvave alebo kupene viditelne spinave (i ked take maso by som ja nekupila).

gleep1
24. mar 2024

@nops no ale to si naivna ked si myslíš ze dezinfekcia ktorú rozprasis po kuchyni sa ti nedostane do organizmu

stanulienkat
24. mar 2024

@rozculena studenou vodou nechcem zabit bakterie. Umyvam od spiny, kde sa to valalo. Ver mi, ze keby si tie podmienky videla, tak ti pride zle. A kto vsetko to chytal... Ja som tiez citala vyjadrenie, ze sa nema umyvat. Mne by sa to ale hnusilo.

lakebabe
24. mar 2024

@rozculena mne to začalo až tak v poslednej dobe všade vybiehat v článkoch nevedela som o tom. Nemyslím ze umyjem všetko ale pre môj dobrý pocit aspoň povrchovo od capkania v masokombinate. Varím 20 rokov doma pre nás zatiaľ žijeme 😄 dúfam ze to tak ostane

rozculena
24. mar 2024

@stanulienkat pod špinou myslíš čo?

andreatytler
24. mar 2024

Ja umyvam, ale uz velmi dlho uvazujem nad tym ze prestanem, lebo umyvat preto ze sa mi hnusi kto to maso chytal, tak studena voda mi tam nepomoze. To by som musela to maso namydlit.😀

stanulienkat
24. mar 2024

@rozculena nevies co je spina? Videla si v akych bednickach rozvazaju to maso? Povalane po zemi, kade-tade. Za 25 rokov som este nic nedostala.

domkakvet
24. mar 2024

Umyvam.

zuzanazu85
24. mar 2024

Týmto spôsobom by sa potom nemalo umývať nič,ani zelenina,ani ovocie, pretože si baktérie roznesiem po kuchyni. Nie som zasa chorobná osoba, ktorá všade všetko strieka dezinfekciou (baktérie sú potrebné pre dobrú imunitu),ale proste mne to nedá, vybrať z obalu a rovno šlahnút do hrnca,či na pekáč 😁.