Väčšinou k vareniu potrebujem recept. Viem variť?

30. mar 2021

Tento rok budem mat 27 a celkom by ma zaujimalo ako to je s varenim v pripade mna 😃 varit som zacala v 25 ked som zacala byvat sama s priatelom, kym som byvala doma varila mama (prosim aby ste ma nesudili, ďakujem!!!!!). Chcela by som vediet ako sa to berie ci viem alebo neviem varit ak k vareniu potrebujem recept??? Jasne ze zaklade jedla ktore si robime pravidelne viem z hlavy, ale ak si nieco vymyslime nove pripadne ccem nieco doladit dochutit alebo aj nieco co sme robili mozno 1-2x, potrebujem mrknut do receptu. Viem na zaklade receptu pripravit vsetko a musim podotknut, ze vysledok je vzdy vyborny, podari sa, aj dochutit viem. Len proste potrebujem vacsinou recept co uz kvoli ingredienciam alebo mrknut do postupu. Znamena to ze neviem varit?? 😃

jaja8_9
30. mar 2021

Nie, to je normálne 😀 aj ja co nevarim často sa pozriem do receptu.... Záleží aky je výsledok nie co robíš pri varení 🙂

0silvia0
30. mar 2021

To, ci clovek vie varit sa nemeria tym, ci pozeras do receptu, ale tym, ci sa tebou uvarene jedlo da zjest.

tenerifka
30. mar 2021

a nie je to jedno? Tvoj priatel tiez pozera na recept, ked vari? Dolezity je vysledok....

tramtada31
30. mar 2021

Varenie nie je o tom, či si pamätáš recept, ale či je jedlo chutne. Moja babka si pamatala recepty, ale varila hrozne. Jedlo bolo nedochutene, vyschnuté a nie, nevedela varit.

autor
30. mar 2021

Tak to ste ma potešili 😃😃 chvalit sa nebudem ale tí co moje jedla jedia len chvália 😁

tinamary
30. mar 2021

Suhlasim s nazormi...
Dolezity je vysledok. Ja velmi casto a rada skusam nove recepty a pozeram na recept, pripadne pozmenim podla seba... a to uz varim dost dlho...

alvaluka
30. mar 2021

Preco sa pytas ci vies varit? Priatelovi nechuti alebo ti vyslovene povedal, ze nevies varit, alebo ti povedal, ze ten co vie varit nepozera do receptu?

Ak tvoje jedla chutia tak varit vies. Ja pri kolacoch a zakuskoch vzdy pozeram do receptu, nechce sa mi pamatat gramaz.

terezka1947
30. mar 2021

Varit vie ten,koho jedlo chuti.

aleshka_supermama
30. mar 2021

Som vyucena kuchárka viem variť ale ešte sem tam zavolám mame alebo tatovi ci sa to robí tak alebo tak 🤷‍♀️. O mojej svokre môžem povedať ze nevie variť ani piecť 🤣 tej robí problém aj obyč rezeň s ryžou 🤷‍♀️.

stefi_k
30. mar 2021

Však rob jak to tebe vyhovuje, ked je vysledok chutny, nie je čo riešiť. Je tvoj štyl a hotovo.

wikiwiki
30. mar 2021

Pošli nejaké vzorky na skúšku a poviem ti :D :D Ale nie podľa mňa keď skúšaš niečo nové alebo varíš jedlo, ktoré nevaríš často tak je to úplne normálne 🙂 Ja varím asi každé druhé jedlo podľa receptu

guiseppinka
30. mar 2021

Peciem od asi svojich 14 rokov, mam skoro 33 a konecne si ako tak pamatam recept na babovku... Vzdy vytahujem recept. Nemam pisane postupy, iba ak je nieco speci, ale mnozstvo surovin si nevien zapamatat... Doteraz som neprisla na to preco... Co sa tyka varenia, tak ver tomu, ze tam mam tiez dost receptov a aj dost na nich kukam... Napr aj na knedlu kukam recept... Alebo ked sa pytam mamy na buchty a milujem, ked zahlasi, ze ved to je obycajne cesto a otvoris net a na knedlu ine, na bichty take ine cesto, hentake buchty maju dalsie cesto... Ja varit neviem, ale teda mam par jedal, ktorymi ai "splham" ked dojde navsteva😂

nika_m
30. mar 2021

Ja tiez pozeram do receptov :D pri kolacoch stale, lebo tie nedrzim v hlave vobec...pri obedoch robim niektore jedla len z hlavy, lebo su to uplne jednoduche jedla ale su aj take, ktore si pozriem pre istotu, ci si dobre pamatam postup...ak sa ti dari uvarit chutne jedlo tak vies varit, to ze s pomocou receptu je uplne normalne 🙂 bud rada, pretoze su ludia co aj s receptom uvaria zle 🤣 ja mozno ked budem mat 70r ako moja babka budem vediet vsetky...ona totiz vari a pecie vsetko spamati a od oka 🤷😁 samozrejme vzdy to dopadne na paradu :D

andreatytler
30. mar 2021

Jasne ze vies varit. To kto ti nataral take somariny ze kuchar nepozera na recept.
Moja starka sa naucila varit vo Francusku kde chodila ako mlada za robotou. Bola povazovana za najlepsiu kucharku v dedine... aj na faru chodila varit. Moja mama sa vsetko naucila od nej. Obe mali kucharske knihy. Ci uz kupene, alebo zbierku vlastnych receptov, ktore neustale pouzivali. Tie knihy su moje najcenejsie dedicstvo.

luccija
30. mar 2021

Jasné, že vieš variť.ja mám vytlačené recepty pár sladkych veci ako bábovka, bublanina a vždy idem podľa receptu a asi 100x som to piekla nemám to v hlave.Ja často pozerám na webe aj ako upiecť chrumkavé kura a nikdy také nie je😆

essenceee
30. mar 2021

sprav musaku 🙂

euka210
30. mar 2021

Ja pouzivam recepty na pecenie zakuskov a ked varim nieco kde je potrebny presny pomer ingrediencii alebo nieco nove z netu, pripadne z mojich zapisanych teceptov na zmenu v jedalnicku. Takze bezne nepouzivam recepty.
Ked sa to da jest, tak vies varit a ked nie, tak "nabuduce z tejto strany v kuch.knihe uz nevar"...povie moj manzel 😁

jankapepe
31. mar 2021

Začiatok dobrý 🙂 základ je, že chutí.
Skutočne dobrý kuchár otvorí chladničku vie čo k sebe vie ako na ktorú potravinu skombinuje podľa chuti odváži okom a všetkym tečú slinky.
Aj to príde časom 🙂

autor
31. mar 2021

@jankapepe 🤦‍♀️🤦‍♀️