Vegánsky syr

laura07
27. jan 2023

Ahojte. Nesmiem mliečnu bielkovinu. Všetky náhrady syra sú divné, cítim tam len kokos, vo vňčšine je ich súčasťou tak na 25%, teraz som kúpila taký, kde je len 10% kokos. oleja ale ja to furt cítim. To už nikdy nebudem jesť pizzu alebo cestoviny bez príchute kokosu? :( nemáte nejaký odskúšaný, ktorý nie je cítiť za kokosom? Ďakujem

iwesska
27. jan 2023

@laura07 Kupujem vegan syry v AT - chutia tak,ako nase bezne syry. Z nasich len Violife.

laura07
autor
27. jan 2023

Och, violife vôbec. Ten mi nechutí a samý kokos tam cítim. Mohla si niekedy jesť bežný syr? u mňa sa táto intolerancia vyvŕbila až v cca 33rokoch, dovtedy som zasypala syrom všetko čo sa dalo 🙂 19 rokov som bola vegetarián, tak fakt všade a teraz to proste neviem zjesť. Už som toľko pizzc vyhodila..urobila cesto,, upiekla, posypala tými kvázi syrmi a letelo to 🤐

pošli prosím odkaz na ten z AT. Díky

iwesska
27. jan 2023

@laura07 Ja mozem jest bezne syry - ja som bezlakto. Ale tym,ze tu je taky hrozny vyber bezlakto vyrobkov,tak si kupim miesto toho obcas vegan. No je to take ine,ale ja uz som mala aj HIT,kedy som dokola jedla asi 6 potravin,takze ja si zvyknem na akukolvek chut😁

gabika0825
27. jan 2023

@laura07 Ja napríklad kupujem tieto veganske syry v Rakusku v Hofer… tam majú tu svoju vegansku značku a tie syry sú úžasne. Chutia ako normálne syry a mávajú tam aj s príchuťami- paprika, korenie atd. Veľmi dobre

laura07
autor
27. jan 2023

Ďakujem kuknem v AT 🙂

@iwesska ako dlho máš intoleranciu? aj ja som začala len že bez lektózy a nakoniec všetko. A to som dodržiavala bezlaktózovú ako sa len dalo.

Dala by som si veternííííííík 😍 😒

ninka99865
27. jan 2023

@laura07 nič len si zvyknúť. Nemôžeš ani ovčie a kozie výrobky? Ja mám tiež alergiu na kravskú bielkovinu, ale ovčie kozie ok.. My používame 100 percentnú ovciu bryndzu a je super. Aj syry ovčie sú fajne kozie otras.

laura07
autor
27. jan 2023

@ninka99865

super správy!! vieš čo? nemám ešte odvahu, skúsiť to. viacej ľudí tvrdí, že ovčie a kozie by možno mohlo prejsť, ale to utrpenie, ako pri kravskej, už nikdy nechcem zažiť. Veľmi sa sústredím na máj, kedy vybehnem niekam priamo na salaš, a vykúpim im asi všetku čerstvú bryndzu 🙈 lebo aj 100% bryndza ak nie je práve najčerstvejšia, tak sa vraj uskladňuje v nejakej srvátke alebo ničom čo už má tú bielkovinu. :/

Zvykla som si už na sójovú smotanu, jogurty, to problém nemám. Len ten kokos, tomu neviem prísť na chuť :/

ninka99865
27. jan 2023

@laura07 presne viem čo myslis. Ja už som to vzala s tými vegan syrmi a tak ale v lidli majú celkom fajn mrazenu pizzu vegan a neni taká strašná.. ale celkovo tie syry a náhrady sú otrasne aj zložením aj cenovo. Vyskúšaj pomaly, naozaj sú ľudia čo toto môžu a sú ok 🙂

laura07
autor
27. jan 2023

@ninka99865 hej? skúsim teda 🙂 mala som ristorante, ale to len kým som bola "bezlakto", to sa dalo, len tie vegan čo som mala, boli akési divné, ale len z kaufu som skúšala. Všetky syry, čo sú bežne dostupné, som už mala. Ale ak by niekto vedel o nejakej regionálnej predajni, čo by vedeli poslať..

ja som kupovala produkty Dobrá karma, ale už ich neobjednáva obchod kam chodím :/ tam bola tá bryndza síce vegánska, ale chuťovo super. Cena - 🤐

tykat
27. jan 2023

@laura07 syn teraz skusil tento a hovori ze vyborny, za mna tiez 👍

laura07
autor
27. jan 2023

@tykat ďakujem, ako prvé tam na obale vidím "whit coconut oil" a tú značku free from poznám, mala som od nich. Ja to mám asi "v hlave" 😵 že to proste nie je syr :/

ale je to ťažké takto fungovať a to je už cez 4 roky, stále mi to chýba.

Skúste ma tu niektorá poslať s týmto k psychiatrovi 🙊 ja Vás pošle do prdele :D

avanka
27. jan 2023

@laura07 tento si skúšala? Aj tam je kokos,ale ja ho tam necítim a milujem ho

kulumulu123
27. jan 2023

@laura07oj syn ma velmi silnu alergiu na bkm ale kozie mlieko a vyrobky z neho su uplne v pohode iba nesmie obsahovat ziadnu primes kravskeho mlieka. Ako je to u teba?? Mozno toto by bola alzernativa skutocneho syra ak by ti nerobilo problem kozie mlieko 🤷‍♀️

tykat
27. jan 2023

@laura07 vies co ja tie veganske tiez nemusim, syn poskusal vela druhov a tiez je nestastny ze chutia tak "dzivo" a on syry miluje (zistili mu intoleranciu BKM) ale tento bol naozaj vyborny, na pizzu, na spagety, aj rizoto si nim posypal a spokojne mlaskal ze konecne nieco fajne. A zapiekla som ho aj do pizza roliek so sunkou a kukuricou a boli fantasticke.

tykat
27. jan 2023

@avanka na tento mi syn rovno povedal ze nie, nechuti mu. Ale cheddar tejto znacky si zapeka do tortil a toastov, pripadne na hamburger. Ale zje aj v rozku so sunkou.
A super je do "smotanovych" vegan omacok, rozpustim 2 platky a ani nepoznat ze nie je z klasickej smotany a syra.

avanka
27. jan 2023

@tykat škoda..ja intoleranciu nemám,ale veľmi mi chutí.

laura07
autor
27. jan 2023

@avanka
@tykat

dakujem..ja som už tieto všetky dostupné značky mala. A nie je to "syr". Ja čo mám teraz..tak to je nurishh a v zložení je citrónový džús!! :/

https://sortiment.metro.sk/sk/nur-struhany-gran...

avanka
27. jan 2023

@laura07 túto džús nie je. A tofu? Nemôžete? Ja ho často dávam miesto syra

laura07
autor
27. jan 2023

@avanka

myslíš to čo dávala @tykat? free from parveggio? toto som ešte ani nevidela a ani nemala. len tú značku som mala a už len palmy, kam by som vešala kokosové orechy, mi tu chýbali 😕

avanka
27. jan 2023

@laura07 nie, klasické tofu

laura07
autor
27. jan 2023

@avanka tofu predsa nie je syr. chcem niečo konzistente rovnaké ako syr..že sa roztopí, bude mať tú chuť.

Ako som písala 19 rokov som bola vegetarián, tofu mám odskúšané všetky, milujem ho, ale nie je to syr.

hľadám náhradu syra..

gondyo
28. jan 2023

Ja mám alergiu na mliečnu blielkovinu,bohužiaľ nemožem ani bryndzu,ani ovčí syr,asi u každého inak...tvrdila mi lekárka,že môžem kozie mliečko aj ovčí syr...no nemôžem...

tvyks
29. jún 2023

Moja mala rovna ma teraz zistenu abkm..nesmie ani obcie ani kozie ani sojove lebo vacsinou to je skrizena alergia..kedze ju kojim mlieko ani mliecne nemozem ani ja…nieco sa da ale tiez ako vy ten syr mi strasne chyba..jogurty sa este daju veganske ale ten syr tiez neviem ..mala este syr nepapa ale ja tiez hladam nejaky co bude chutit obdobne ako syr proste..baby a tie veganske syre sa mozu normalne zapiect?ako napriklad do toastu a tak?

dajsipohov
20. feb 2024

@laura07 tiež by som bola rada,keby niekto poradil 🙏