Vegetariánske recepty, ktoré sa u vás uchytili

ladyvi
22. mar 2021

Ahojte,
Mate nejake veganske/vegetarianske recepty, ktore sa u vas "udomacnili",a varite ich castejsie? (Najlepsie ak by chutili aj detom)
Budem rada, ak mi napisete nejake tipy🙏

ivver
22. mar 2021

lasagne zeleninové, zapečená zeleninka so smotanou a syrčekom na vrchu 🙂
moje dve obľúbené

jasminet
22. mar 2021

spagety putanesca, bryndzove pirohy - syn so slaninou, baby bez, grilovany camembert so zemiakmi

nafka0483
22. mar 2021

@ladyvi
vegetarianske: vsetky druhy privarkov (zemiakovy, sosovicovy, spenatovy, kelovy, tekvicovy...), francuzske zemiaky, zapekana zelenina, zapekane cestoviny, cestoviny s omackami na rozne sposoby (syrova, sampinonova, pesto, s kukuricou, paradajkova...), zemiakove placky, lokse, vsetky mucne jedla (halusky, pirohy, palacinky, sulance...), zeleninove salaty, rizota a vsetky polievky, vyprazany syr a sampinony
veganske: strukovinove kari a potom vsetky horeuvedene veci s upravou a vymenou surovin (rastlinne produkty a tofu, soja, tempeh namiesto mlieka, smotany, syra...)

spolumatka
22. mar 2021

Moje heslo je hlavne rýchlo a ak sa dá aj zdravo : )

Brokolicové cestoviny so syrom
Cuketa na kolieska ugrilovaná , zemiaky pečené americké , tzaziky dresing
Tofu na zelenine ( čo chladnička ponúkne ) trošku kari korenia , ryža
Lečo na cibuľke , zemiaky varené
Špenátový prívarok , volské oko , zemiaková kaša
Prívarok z červenej šošovice so zemiakmi , mrkvou
Prívarok zo zelenej fazuľky
Zeleninové rizoto / poprípade s kuskusom
Baby špenát na cibuľke a kvapke oleja , cherry rajčiny so špagetami
Špenátové halušky so syrovou omáčkou

iinuska
22. mar 2021

Zapecena brokolica so zemiakmi ,a syrom

meindzi
22. mar 2021

nakolko som vegetarian, tak malá je zvyknutá jest i takú stravu
miluje cestoviny s cuketou a ricottou
alebo iny druh, cestoviny s cuketou, cesnakom, mal by tam ist syr, ale my ani nedavame
fasirky z ovsenych vlociek
cestoviny so spenatom
batatove placky
moje oblubene je cervena sosovica so spenatom napr.

ckocka
22. mar 2021

Cícerová omeleta, rozne vafle alebo lievance - namiesto vajca dávam nastrúhané jablko alebo zavarené domáce pyré, mlieko nedávam vobec - stačí voda.
Tofu opečené, marinované, ako vajíčka, do nátierky, robím z neho majonézu, používam ako oblohu na slané koláče.
Nikedy si vypomáham prípravou domáceho rastlinného mlieka alebo smotany - ak nemám klasické kupované alebo sa chuťovo vačšmi hodí do určitého jedla.
Šaláty s fazulou alebo šošovicou.
Zeleninové špagety - zo špagetovej dyne, v lete z cukety, mrkvové, kalerábové + napr. boloňská omáčka buď zo sojového masa alebo červenej šošovice.
Zeleninové kari s kokosovým mliekom.
Domáce cestoviny z cícerovej, pohánkovej, šošovicovej múky s údeným tempehom a kyslou kapustou.
Papriku plním zmesou pohánky a tofu.
Pečená zelenina - čo sa doma nájde, k tomu dresing z tahiny, sojovej omáčky, citr. šťavy a javorový sirup, alebo nejaká omáčka so základom z rajčín.
Krémové zeleninové polievky, teraz v zime hlavne z dyne.
Rada používam na dochutenie lahodkové droždie.

maybe888
22. mar 2021

@ladyvi koložvársku kapustu, namiesto mäsa tofu, na lunterovej stránke je recept, aj kopu iných

negymama
22. mar 2021

Pikantne sampiony so zemiakmi a cviklovomrkvovy salat k tomu
veganske palacinky s makovym mliekom

cimage
22. mar 2021

zalezi od sezony.
v zime skor polievky-niekedy mixnute, rizoto, pizza, strukoviny, syry
v lete skor cerstva zelenina, pesto s cestovinami, leco

mmmonika
22. mar 2021

@ckocka Prosím ťa, ako robíš tú majonézu?

negymama
22. mar 2021

nase deti maju radi aj zeleninove rizoto, kde je miesto ryze bulgur, a k zelenine okrem beznej rizotovej typu hrasok, mrkva, kukurica, pridam na konci pre lepsiu chut aj male ruzicky brokolice a na kocky pokrajanu cuketu al dente, nie rozvarene.

Dobry je aj kuskus so zeleninou a opecene tofu - veganske

mmmonika
22. mar 2021

@ladyvi Lokše, pečené zemiaky, parený ružičkový kel s cottage cheese, pečená zelenina(karfiol, cvikla, mrkva, petržlen), sójové kocky s ryžou, cícerovo-zeleninové fašírky, tofu opečené na panvici, krúpkové rizoto so šampiňónmi, placky s kyslej kapusty, šalát s varenou fazuľou, tortilla plnená hummusom a zeleninou.

ilena
22. mar 2021

.

number19
22. mar 2021

super tipy, ja by som potrebovala nejake recepty na brokolicu a karfiol prosim...polievky ale nie, tie uz su spotrebovane na vsetky sposoby. dakujem.

andromedea
22. mar 2021

@number19 my mame najradsej zapekane so zemiakmi. Alebo do lasagni. Alebo potom curry (tam davam kokosove mlieko, bataty a paradajkove pyre), alebo thajske nudle s arasidovou omackou.

jana_eyre_2
23. mar 2021

U nás sa mäso je o dosť menej ako je bežné v slovenských rodinách a tak veľa jedal sa u nás je bez mäsa.. ale čo si deti pýtajú je napr. Cviklove rizoto, avokádove cestoviny, naše aj-aj (názov vymyslel najmladší keď mal 2roky - je to na cibuľke s cesnakom oprazene zemiaky a mrkva, podlejeme vodou a pridáme cervenu šošovicu na zahustenie, soľ atď) minestrone polievka, mrkvove karbonátky v rúre..