• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vianočné koláčiky

2. januára 2015 
Ahojte tehulky, mamičky, gazdinky, cukrárky a pod.
Blíži sa vianočný čas a ak máte dáky dobrý, rýchly, jednoduchý a odskúšaný receptík na vianočné koláčiky, sem s ním. Pripájam aj ja jeden veľmi dobrý a jednoduchý:

ČAJOVÉ PEČIVO: 40 dkg hladkej múky, 1 prášok do pečiva, 7 dkg mletého cukru, 1 vanilka, 1 palmarin. Zmiesiť dokopy, vykrajovať srdiečka, hviezdičky, kruhy... dať piecť na vymastený plech /potrieť masťou, nie olejom/, pečieme do slaboružova na 170 st., upečené a vychladnuté obaliť v práškovom cukre. Kto má zdobičku na cesto, môže dať do zdobičky a vytláčať. Ja to robím len zo zdobičkou a rovno 2 dávky, lebo jedna u nás nestačí :grinning: :sweat_smile: :grinning:
11. nov 2006 o 18:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ja sem pridam medovniky ktore nemusia stat pred vianocami aby zmakli, slubujem, len cakam na receptik kym mi ho kolegyna donesie...robila som ich minuly rok a ozaj je to pravda. mnam
11. nov 2006 o 19:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
erika153:super,už sa teším,určite ho vyskúšam.sem s ním :grinning:
12. nov 2006 o 20:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aj my uz netrpezlivo cakame!
cim jednoduksie tym lepsie,nie sme velke cukrarky ale papat ...mnaaam
13. nov 2006 o 01:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Uz aj ja sa tesim na tie medovnicky:slight_smile:mnam mnam:slight_smile:
13. nov 2006 o 02:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak aj ja vam pridam jedny kolaciky,su skor dietne ako vianocne,ale chutne a jednoduche a rychle.
100g masla
100g prask.cukru
1vanilkovy cukor
1vajce
Vsetko spolu vymiesame.Pridame
100g polohr.muky
100g ovsenych vlociek
1lyzicka pr.do peciva
50ghrozienok.
Vsetko spolu dobre vymiesame,urobime male placky/asi ako je fidorka/ a dame na papier na pecenie upiect do zlatista.
13. nov 2006 o 08:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Čaute maškrtníčky :grinning:
Aj ja mám jeden osvedčený a vyskúšaný recept na medovníčky, /sú na 100 percent mäkké/

Mäkké orechové medovníčky

Potrebujeme:
1 kg hladkej múky
25 dkg medu
25 dkg mletých orechov
1/2 kg práškového cukru
6 polievkových lyžíc rozpusteného masla
5 celých vajec
3 čajové lyžičky sódy bikarbóny
2-3 čajové lyžičky perníkového korenia
Spracujeme cesto, necháme do druhého dňa odležať, vyvaľkať na 0,5 cm a vykrajujeme medovníčky. Pred pečením potrieť vodou a po pečení rozšľahaným vajcom. Pečieme na pomastenom plechu asi tak 7-8 minút pri 170 st.C.
Nemusia sa ani zdobiť, pretože sú krásne lesklé. Nedávať ich do chladu, ale ich nechať pri izbovej teplote.
P.S: z tejto dávky vyjde strašne veľa, tak vám možno bude stačiť aj z pol dávky. Dobrú chuť. :slight_smile:
13. nov 2006 o 21:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
tak toto hned zajtra vyskusam ( dufam ze mi nic nezhori hi hi)
moja mala sa bude vytesovat pri vykrajovani kolacikov,
potom dame vediet ako sme dopadli,pa pa
14. nov 2006 o 02:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ahoj kyk- tak potom sa ozvi,ako to dopadlo s tym pecenim :grinning:
14. nov 2006 o 07:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte kocky tak tu je ten slubeny recept na Perniky bez ulezania (hned mäkke)

500g hl. muky
190g cukru
125g masla
125g medu
3 vajcia
1 lyzicka sody bicarbony
1 a 1/2 lyzicky skorice
4-5 drvenych klincekov
na potretie 1 az 2 vajcia

POSTUP: Preosejeme muku, zmiesame so sodou, cukrom, skoricou a klincekmi. Urobime jamku, nalejeme med, vyklepneme vajcia, nakrajame na kusky maslo a rukami vypracujeme cesto. Ruru zohrejeme na 150°C. Cesto vyvalkame asi na 5mm silny plat a vykrajujeme tvary. V odstupoch ukladame na plech, potrieme pred pecenim rozslahanym vajcom. Pecieme v strede asi tak 15 minut.

Pre zaujimavost mozme pred pecenim do stredu do niektorych na ozdobu pichnut vlassky orech alebo mandlu, a ostatne po ozdobeni zdobime bielkovou polevou. ak chcete zaujimave kreacie tak mozte ozdobit farebnou polevou (farebne lentilky rozpustime v citronovej stave napr.cervene a nalejeme do polevy rozpustene farbivo z lentiliek. Dufam, ze Vam budu chutit. :wink:
15. nov 2006 o 19:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
erika super,vyskusam ich na vianoce,celkomlahko to vyzera.
aj ty budes piect??k vam pride tento rok maly Santik :slight_smile:
15. nov 2006 o 19:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja ich asi vyskušam už zajtra. nemám strach že by sa nezjedli :frowning2:
15. nov 2006 o 19:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
maly santik :grinning:
ano samozrejme ze budem piect to si nenecham ujst, aj minuly rok som piekla tie medovnicky a boli super. okrem ineho :slight_smile: aspon dufam ze stihnem napiect :sweat_smile:
15. nov 2006 o 19:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
boooze, som hladna normalne :slight_smile:
15. nov 2006 o 19:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
erika a netreba to cesto dať stuhnúť do chladničky?
15. nov 2006 o 19:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
newyork..gratulujem k babatku :wink: od veci k teme, ale aj tak!
15. nov 2006 o 19:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
natana kludne mozes, ja davam vacsinou cesto do chladnicky kazde ktore ma taku konzistenciu, kym poumyvam riady a tak kym si narobim poriadok a miesto v kuchyni na vykrajovanie. :wink:
15. nov 2006 o 19:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ale teraz ma napadlo ze mam este jeden super recept juj a ten som robila teraz nedavno a strasne nam chutil a dokonale sa hodi na vianoce. hned ho idem vyhladat..
15. nov 2006 o 19:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ok, zajtra idem na to.
držte palce.
15. nov 2006 o 19:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
tak ja zajtra utekam kupit vykrajovacky,neviete kde zozeniem pekne vykrajovacky??nikdy som to nerobila a ani vykrajovacky nemam :astonished:
15. nov 2006 o 19:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
PERNIKOVY MOTANEC
Suroviny:
Cesto:

600 g hladkej múky, 4 vajcia, 4 PL medu, 100 g rastlinného tuku, 200 g mletého cukru, 1 KL sódy bikarbóny, 1 KL škorice, 4 KL perníkového korenia

Plnka:

500 g slivkového lekváru, 3 PL posekaných orechov, 2 PL hrozienok, 2 PL kandizovaného ovocia
Postup:
Všetky ingrediencie na cesto spolu zmiešame.
Cesto rozdelíme na 4 bochníky a necháme 3 – 4 hod. postáť v chladnicke.
Odstáte bochníky rozvaľkáme, potrieme slivkovým lekvárom, posypeme posekanými orechmi, pridáme hrozienka a kandizované ovocie.
Naplnené cesto stočíme ako makovník.
Vrch cesta potrieme vajíčkom a dáme zapiecť do zlatista.

ja som robila z polovicnej davky, vysli mi dve strudle ale mohla som aj z celej. zienky toto je daco vynikajuce, naozaj..Mozem odporucit! Piekla som asi pri 180°C potom som stisila a asi tak 20 minut myslim.a mozte dat toho ovocia aj viac:wink:

PL- pol.lyzica
KL- kavova lyzicka
15. nov 2006 o 19:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
takže, spravila som tie medovníky podla eriky. sú super (neviem sa dojesť)
len neviem ako dlho majú vydržať mäkké a či majú byť v sáčku alebo v krabici.

erika, ty toľko vypekáš?
to musíš byť z tých štastnejších, ktoré asi moc nepriberajú.
Ja čakám zajtra +2kg. Ale sú fakt dobré.
16. nov 2006 o 19:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
natana este dobre ze sa pytas, dnes som bola u dokiho a ma pod ciernu zem udupal ako som mohla pribrat 20kil! som rada ze ti chutia, ja som ich skladovala normalne v skatuli s vrchnakom umelej. nevypekam vela ale rada mam take lepsie kolaciky, obycajne neznasam(napr. kusnute alebo bublaniny nemusim) este vyskusaj ten druhy recept a ma budes chvalit do neba :grinning:
16. nov 2006 o 19:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jasne, že vyskúšam. ja sladké môžem. :slight_smile:
Aj bublaniny a kysnuté. a naštastie čo manžel prestal zo solidarity fajčiť, zje aj on. Chutí mu snád všetko a koláče obzvlášť
16. nov 2006 o 20:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja osobne mam tiez svoj recept na pernicky... vzdy ich skladujem v plechovke a davam k nim jablcko. Nielen preto, ze su potom stale makke, ale preto, ze su neuveritelne chutne, ked nasiaknu vonu jablka... :dizzy_face:
16. nov 2006 o 21:02  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má v apríli 2017  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som minulý rok piekla prvýkrát a boli :stuck_out_tongue_closed_eyes: Také dobré ani moja mama nenapiekla. Dúfam, že to tu nečíta :sweat_smile: :grinning:
16. nov 2006 o 21:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lidka,
mnaaaaam,tak podarilo sa!!! :grinning:
kolaciky su ozaj dobre!
16. nov 2006 o 22:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aj ja som kedysi piekla tie co stoja s jablckom a naozaj su take dobre ako tieto, ale tie bez ulezania su pre zienky ktore nemaju casu na pecenie a maju malo casu len pred vianocami..
16. nov 2006 o 23:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Caute žienky, ja mám kopu vynikajucich a vyskusanych receptikov aj na take trochu zložitejsie kolaciky,/ale nie moc/, takže ak budete mat zaujem, mozem dake napisat, spomeniem len napr. Punčové rezy, Sungwickové rezy, Makovo-punčové, Parížske rožky - mäkké, Orechové žabky, Karamelovo-punčové, tak ak dake chcete, napisem.
17. nov 2006 o 09:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hmmm, dala by som si povedat! len keby mi to niekto iny upiekol, lebo teraz na to vobec nemam cas :sweat_smile:
ale chute si mi teda urobila riadne! :dizzy_face:
17. nov 2006 o 09:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lidka mohla by si napisat nejake tie receptiky. Chcem sa tento rok konecne realizovat :grinning: Tak napr. mozes zacat tymi puncovymi rezmi a postupne pokracovat ako si ich vypisala
21. nov 2006 o 15:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok