• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vianočné koláčiky

2. januára 2015 
@babatko37 dakujeeeem...buduci tyzden idem na to :slight_smile:
15. dec 2011 o 14:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, po dnesnom peceni vanilkovych rozkov a lineckych kolieskach mi ostalo 6 bielkov, neviete nejaky kolacik, kde by som ich vyuzila, pusinky nemame radi, dakujem za tipy
15. dec 2011 o 15:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aurra kokos mate radi?
15. dec 2011 o 16:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
7 bielkov, 300 g práškového cukru, 100 g kokosu, 5 lyžíc hrubej múky, pol vrecúška prášku do pečiva.
bielkov a cukru vyšľaháme tuhý sneh. Potom pridáme kokos, hrubú múku, kypriaci prášok a spolu premiešame. Mozeme piecť aj na na tortovej oblátke. Robim to bez oplatky. Po vychladnutí potrieme plnkou a polejeme čokoládovou polevou.
http://kuchar.mojerecepty.sk/tag/kokosovy-kolac/

Plnku by som dala napr. falosny parizsky krem.
250 ml slahackovej smotany, 150 g krys. cukru, 1 vanilky - nechame zovriet.
Pridame 150 g rozpustenej cery. (robila som nugatovy krem - pridala som nutelu- asi 250g. Bolo to dost nutelove). Dobre vymiesame a dame na noc do chladnicky. Zhustne to.
Na druhy den, vymiesame 200g masla a pridame slahackovy krem. Krem pouzivaju cukrarky na torty.

15. dec 2011 o 16:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
15. dec 2011 o 16:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@abriela ved prave ze kokos nemame radi :slight_smile:
15. dec 2011 o 16:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
15. dec 2011 o 16:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@titkovamiriam mm by bol nadseny, ale pri dvoch malinkych detoch by som to asi nezvladla, ale dakujem za tip,
nieco fakt pre blbcov a super rychle :slight_smile:
15. dec 2011 o 16:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aurra tak uz ma len napadne ryzovy nakyp alebo zemlovka s bielkovou penou a mas aj obed :slight_smile:
15. dec 2011 o 16:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@titkovamiriam a o nejakom bielkovom suchary si nepocula? ci by to nemohlo byt
15. dec 2011 o 16:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@babatko37 tych jezkov idem robit aj ja, si ma inspirovala, strasne su chutni a urobim teda aj tie cappuccinove rozky
15. dec 2011 o 16:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
tak medovnicky upecene :slight_smile: vyslo nam nejakych 130 :wink: a chcem sa opytat neviete nejake "jednoduche" kolaciky pre celiatikov? dakujem :slight_smile:
15. dec 2011 o 16:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@titkovamiriam dakujem tak idem to vyskusat :slight_smile:
15. dec 2011 o 17:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzana76 kedy robis cappucino rozky, nech viem ake. Ked povies, ze fajn, upeciem :slight_smile:
15. dec 2011 o 17:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak ja robím tie škoricové klbká ale akosi sa to nedarí veď ako z toho urobím klbko? ja mám z toho také hrebene :fearful: uvidím keď to vyberiem z rúry čo z toho bude...
15. dec 2011 o 17:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nerobil niekto tieto čokoládové koláčiky
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=44748#diskusee
neviem v čom môže byť chyba ale čokoláda mi nestuhla, neviete mi poradiť čo by som mohla pridať aby mi to stuhlo
15. dec 2011 o 17:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@abriela asi cez vikend, alebo v pondelok
15. dec 2011 o 17:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@abriela potom dam vediet ake su
15. dec 2011 o 17:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@babatko37 a tie slivky co si prosim ta davala do ježkov si predtym aj v niecom namocila ?
ci len tak ako su si dala dovnutra (nie je to potom suche az tvrde)?
15. dec 2011 o 17:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@veve39 Nenamacala som ich. Ale mala som také kupované, tie nie sú také tvrdé ako doma sušené. Nám to chutilo, do dvoch hodín bolo po nich :slight_smile:. A ďalšiu dávku som už hned zabalila a na druhý deň odniesla do škôlky, tiež boli hneď preč.
15. dec 2011 o 18:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@titkovamiriam
tie samrole su uzasne - milujem ich,
jaj hned zajtra by som ich robila - len rurky chybaju
zijem v DE a neviem kde zozeniem take rurky - idem zajtra pozriet
15. dec 2011 o 18:22  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@babatko37 dakujem...uz som zhava :slight_smile:
15. dec 2011 o 18:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Kocky vymyslala som recept. Kedze tu boli chvalene vanilkove rozky od @cessy rozhodla som sa ze ho skusim. Ubrala som masla a pridala orieskovu nutelo. Aby to malo aj cokoladovu farbu pridala som trosku kakao. Cesto je chutne, uvidim ako sa to upecie a co z toho vznikne :grinning: :grinning: :grinning:
15. dec 2011 o 19:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som dnes dorobila kolaciky - cokoladovo kavove hrudky, anjelske oci, suhajdy, mandlove placicky, vanilkove rozky, linecke lepene, zazvorniky, cookies s bielou cokol
15. dec 2011 o 19:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
@kralicica krasne...klobuk dole :slight_smile:
15. dec 2011 o 19:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kralicica fiha toto by sme my maly do velkej noci :grinning: :grinning: :grinning: .
15. dec 2011 o 23:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kto ma recept na tych krasnych jezkov?
15. dec 2011 o 23:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cessy Ahoj. Robila si uz rozky. Ja som tu vcera pisala, pouzila som tvoj recept na vanilkove rozky, pridala nutelu a mam novy perfektny recept. Davala som to do formicky, cez celofan. Rohlicky malinko stratili tvar, ale to iste pisu kocky aj pri tych cokoladovych - ale su perfektne, jemnucke. Konce namocim do bielej cokolady.
16. dec 2011 o 08:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok