• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vianočné koláčiky

2. januára 2015 
Jahodka, podla mna take medovnicky alebo nejake suche keksy uz kludne mozes. Pri skorom vianocnom peceni mas skor to riziko, ze Ti do Vianoc nic neostane :grinning:
20. nov 2008 o 17:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
gucz

dakujem, zapisala som si recept a vyskusam :wink:
20. nov 2008 o 18:20  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hecuba-dakujem :slight_smile: haha, to by som im nedovolila, aby mi to pojdeli :wink:
20. nov 2008 o 21:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
petulienka ak by sa Ti cesto pri miešaní stále lepilo, tak prisyp múku, to ma ešte napadlo :slight_smile:
21. nov 2008 o 11:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
akojte pekárky,

ja zháňam receptík ani neviem ako sa to vola, ale je to jednoduché, nepečené a rýchle, len neviem pomer :( som zabudla,ide tam:
Musli, varova čokolada a maslo,
čokolada s maslom sa rozpustí nad parou, ked je rozpustené pridá sa musli, a rýchlo za tepla sa robia lyžičkou hrudky a davaju sa ztuhnuť do košíkov. je to výborné, len neviem pomer. Ak to niektorá poznáte,tak sem prosím pripíšte pomer ingrediencií :slight_smile:
dakujem
21. nov 2008 o 16:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pridavam receptik na "Studenska pecat"
kolac vydrzi dlho a je chutny :slight_smile:

250 g pras.cukor
1 Cera
3 vajcia
1 bal.hrozienok
50 g cokolady
2 bal.zele cukriky (male balenia)-pokrajane na male kusky
3 ks tortove oblatky-polamane na male kusky
3 PL kakao
10 g posekane orechy
srnci chrbat,mikrot.sacok
Postup:
Nad parou v miske,si rucnym slahacom vyslahame vajcia,cukor,cera do zhustnutia.Potom pridame cokoladu,kakao,orechy,hrozienka,polamane tort.oblatky,pokrajane cukriky,Zmes je velmi husta,poriadne ju premiesame.Srnci chrbat vylozime mikrot.sackom a dame donho zmes.Nechame v chlade 12 hod.stuhnut,aj na balkone a krajeme na hrubku aka nam chuti.Pekne sa kraja drzi v kuse.
22. nov 2008 o 20:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no, ja som minule našla recept na medovníčky, ktoré sú vraj hneď mäkké, tak mám cesto pripravené v chladničke, umyjem riad a ideme s deťmi na to, dá mvedieť, či sú ozaj mäkké :grinning:
A máte niekto recept na medvedie labky?
23. nov 2008 o 14:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jednoduche rafaelo-1 salko+250g kokosu-spravit gulicky ,vyvalat v kokose a napichnut mandlu-uz ich nedavam ani do kosickov-nestihnem. :grinning:
25. nov 2008 o 09:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak ,medovníčky sú výborné, bol iaj mäkké, ale ja som ich aj tak dala do plechovky s jabĺčkom, nech sa rozplývajú na jazyku..
Tie labky nemáte nikto? :sweat_smile:
25. nov 2008 o 18:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bianka tu studensku pecat robievam to je vyborne
26. nov 2008 o 18:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
viete mi poradiť recept na medovníčky čo sú mäkké a ako ich skladovať a hlavne upiecť ešte som nerobila

ˇakujem
27. nov 2008 o 09:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mony, moja mama robieva tieto

MEDVEDIE LABKY

400g hl. múky
180g práš. cukru
40g kakaa
160g ml. orechov
1 vanilkový cukor
1lyžica ml. škorice
asi tak 1 káv. lyžičku práš. do pečiva
6-8 klinčekov pomlietých alebo podrvených
2 vajcia
1 Hera (Palmarin)

Všetky iprísady vymiesiť na cesto, naplniť formičky, uložiť na plech a piecť
v rúre na zhruba 200°C
Po upečení ešte horúce vyklopiť a obaliť v práš. cukre.

Moja mama ich má vždy dobré, tak skús, možno sa ti budú páčiť :wink:
Ja som ich robila raz, ale mi prihoreli :grinning: Nevedela som odhadnúť, koľko sa má také
tmavé cesto piecľ. Ale ona ich má vždy o.k.
27. nov 2008 o 19:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
OPRAVA: tej Hery (Palmarinu) 300 g. :slight_smile:
27. nov 2008 o 19:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja robim tieto medvedie labky

200g hladkej muky
90g praskoveho cukru
80g mletych orechov
160g masla
1vajce
2lyzice kakaa
1/2lyzicky skorice
27. nov 2008 o 23:11  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
28. nov 2008 o 08:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lekno, ď...
28. nov 2008 o 19:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mony, p... :grinning:
Ty si už ako moja svokra, aj ona tak hovorí :grinning: :grinning:
29. nov 2008 o 19:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,už sa pripravujete na sviatky? už ste niečo napielki? myslím tým, nejaké už medovníčky perníčky, ak máte nejaký super recept, tak pošlite, :wink:
30. nov 2008 o 00:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som už napiekla tie už pečiem 5 rokov a sú výborné, aspoň mne a mojej rodine chutia a aj kamoške. recept je z knižky recepty zo života.
30. nov 2008 o 00:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lekno...
že Srdečne pozdravujem maminku, napiekla som dnes tie labky, konkrétne 127 :grinning: :grinning: :grinning: a sú úúúúúúúúúúúúúúúžasné.... Zakladám medzi strážené rodinné recepty... :wink:
30. nov 2008 o 23:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte

janamed, ja mam recept na tie Hrudky s musli ale nejde tam maslo:

300g horkej cokolady
300g musli
2 lyzice oleja na alobal
45 kosickov
alobal

Nozom nahrubo nasekame cokoladu. V horucom kupeli rozpustime. Este teplu zmiesame s musli . Vacsiu tacku vylozime alobalom a potrieme olejom. Pomocou 2 lyziciek narobime z trosicku vychladnutej ale teplej hmoty hrudky. Poukladame ich vedla seba na alobal a nechame uschnut. Hotove hrudky dame do kosickov , do krabicky, prikryjeme foliou a odlozime na chladne miesto.

a este nieco podobne, robila som minuly rok a mali uspech. pre tych co lubia cokoladku. a je to jednoduche.

Jemne cokoladove gulicky:

300g horkej cokolady
5 lyzic mlieka
125g masla
150g prask. cukru
4 zltky
30g kakaa
30 kosickov

Nahrubo nasekame cokoladu. Potom ju spolocne s mliekom za staleho miesania a pri miernej teplote rozpustime. Aj maslo si rozpustime a nechame vychladnut. Do cokolady zaslahame 100g prask. cukru a zltky. Pomaly vmiesame maslo, dobre vypracujeme a hmotu ulozime na cca 3 hodiny do chladnicky.
Potom zo ztuhnutej cokoladovej hmoty vytvarujeme male gulicky. Polovicu obalime v kakau a druhu v praskovom cukre a nechame trochu zaschnut. Nakoniec ich dame do kosickov a ulozime do krabicky alebo na misu.
1. dec 2008 o 13:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ma niekdo recept na plnene kokosky?velmi mi chutia a tento rok ich už nechcem kupovať ale skusiť spraviť sama.
1. dec 2008 o 13:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jéééééééj Mony, to ma teší :wink:
Som sa bála, že budeš nadávať :grinning: Ale sú mňam :zipper_mouth: :sunglasses:
1. dec 2008 o 16:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Murano, plnené kokosky? :fearful: To ani nepoznám :slight_smile:
1. dec 2008 o 16:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lekno navrchu je akoby kokosova pusinka na spodku čokoladovy krem v strede lekvar a a keks
1. dec 2008 o 20:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Harmi, dakujem ti veľmi pekne za recept na musli hrudky. dakujem ešte raz.
2. dec 2008 o 16:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Aha, už viem. Pohľadám... :wink:
2. dec 2008 o 17:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, pls.nemate nejaky zaruceny, dobry a jednoduchy recept na linecke kolaciky. Taky co zvladne aj zaciatocnicka. Diky
6. dec 2008 o 18:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja uz 3 roky robim tieto aj vcera som cih robila a neviem ci do vianoc vydrzia :grinning:
750 g hladkej múky
250 g práškového cukru
1ks vanilínového cukru
2 kusy rastlinného tuku /Hera/
2 žĺtky
lekvar
práškový cukor na posypanie
1. Múku zmiešame s práškovým a vanilínovým cukrom, pridáme na malé kúsky pokrájaný studený tuk, žĺtky a rýchlo spracujeme na hladké cesto, ktoré vložíme do mikroténového vrecka a dáme do chladu na dve hodiny odpočinúť.
2. Potom cesto na pomúčenej doske rozvaľkáme na hrúbku 3 mm, vykrojíme uložíme na plech vylozeny papierom na pecenie a pečieme 12 minút pri teplote 180 °C.
3. Vychladnuté kolieska spojíme s džemom a posypeme práškovým cukrom.
6. dec 2008 o 21:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja mam od kolegyne tento jednoduchy recept.su velmi dobre a s cestom sa super robi.

LINECKÉ KOLEČKÁ.

60Dg hl.múky(1hŕstku pridať),40Dg palmarín,20Dg práš. cukru,4 žĺtky,kôra z pol citróna,1 van.cukor.
vsetko zmiesat a nechat v chladnicke aspon hodinu stat.

uz som to mala v chladnicke aj niekolko hodin ked som nestihala a nic sa nedialo.
7. dec 2008 o 12:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok