Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.
bianka...
3. feb 2020
Keď je akcia do Permonu 🤪:v:
Zobraz celú správu
bianka...
15. nov 2019
Iny tvar než som zvyknutá mať
Zobraz celú správu
bianka...
22. okt 2019
Alergici máte problémy s kaslom v tomto obdobi?
Zobraz celú správu
bianka...
12. okt 2019
Kam do ZOO ??
Zobraz celú správu
bianka...
30. sep 2019
Grizly.sk Máte prosím skúsenosť s nákupom??
Jedna sa mi najmä o orechy či si chutné??
Zobraz celú správu
bianka...
28. sep 2019
Prosím vás o recept na zavaranu cviklu :ok_hand::blush:
Zobraz celú správu
bianka...
Správa bola zmenená 14. sep 2019
Čo mi poradíte prosím, niečo overene na aftu. Dcérka bude mať o 4 mesiace 3 roky.
Zobraz celú správu
bianka...
7. sep 2019
Konečne som ju urobila :heart_eyes::blush:
Zobraz celú správu
bianka...
Správa bola zmenená 6. sep 2019
10 vecí ktoré mama nikdy nepovedala

Matky sú tie najobetavejšie osoby, aké v živote máme. Sú to naši anjeli odkedy prídeme na svet, až do chvíle, kedy zostarnú a ony samé musia odísť. Do tej chvíle sme pre ne tí najdôležitejší ľudia na svete. Sú našou oporou a neraz si naberajú na svoje plecia toho ďaleko viac, ako vládzu, len aby sme my, ich deti, boli šťastné.

Napriek tomu, že ste si so svojimi mamami možno veľmi blízki, existujú  veci, ktoré vám pravdepodobne vaše mamy nikdy nepovedali.

Tu je 10 z nich:

1. Rozplakali ste ju...veľakrát.

Plakala vo chvíli, keď zistila, že je tehotná. Plakala, keď ťa porodila. Plakala, keď vás po prvý raz vzala do náručia. Plakala od šťastia. Plakala od strachu. Plakala, vždy keď mala pochybnosti. Plakala, lebo bola tak silno s vami prepojená, že cítila každú vašu bolesť i šťastie. A všetko s vami prežívala, či ste si to už uvedomovali alebo nie.

 

2. Chcela si dať posledný kúsok koláča.

No vždy keď uvidela, ako naň hľadíte svojimi veľkými očami a zalizujete sa, nemohla ho zjesť. Vedela, že bude oveľa šťastnejšia, ak uvidí plné to maškrtné detské bruško a nie to svoje.

 

3. Neraz ju to bolelo.

Keď ste ťahali jej vlasy, keď ste ju poškriabali svojimi nechtíkmi, ktoré nebolo možné poriadne ostrihať alebo keď ste ju hrýzli pri kojení.  Aj vtedy, keď ste sa len tak spoločne bláznili. Boleli ju rebrá, keď ste v brušku rástli a kopali do nich a ani jej žalúdok na tom nebol v tom čase oveľa lepšie. No táto výnimočná mama vydržala akúkoľvek silnú bolesť, lebo vedela, že ste jej najväčším šťastím.

 


4. Vždy sa bála.

Od okamihu vášho počatia robila všetko z plných síl, aby vás ochránila. Bola vždy dostatočne blízko, pretože neverila, že vás dokáže ochrániť niekto lepšie ako ona sama. Bála sa pri každej chorobe, pri každej odrenine kolena či udretej hlavičke.  Bála sa, či zvládnete každú ranu, ktorú  v škôlke či škole dostanete od iného dieťaťa a či sa dokážete dostatočne brániť. Bála sa, aby ste nikdy netrpeli tým, že nenájdete priateľov, ktorí vás budú rozosmievať a neskôr sprevádzať na ceste k správnym životným rozhodnutiam. Keď ste vyrástli, zostávala dlho do noci hore, aby sa uistila, že ste sa vrátili v poriadku domov. Mama je tá, čo sa celý život strachuje, aby ste mali šťastný život či už je každý deň pri vás alebo na druhom konci sveta. Jej myšlienky, aby ste boli šťastní k vám smerujú každý deň.

 

 

5. Vedela, že nie je dokonalá.

Je svoj najväčší kritik. Pozná všetky svoje nedostatky a veľakrát sa za ne nenávidí. Myslí si, že vždy bola a je na vás tvrdá. Chcela by byť dokonalou mamou a nerobiť nič nesprávne. Ale rovnako ako každý človek i ona robí chyby. Možno sa stále snaží odpustiť si, ak vám nejako ublížila. Praje si z celého srdca, aby sa mohla vrátiť v čase a urobiť veci inak, ale nemôže, tak k nej buďte milí a myslite na to, že robila všetko najlepšie, ako v tom čase vedela.

 


6. Pozerávala sa, ako spíte.

Boli noci, kedy sa o tretej ráno pozerala na hodiny a modlila sa, aby ste konečne zaspali. Len s ťažkosťami dokázala udržať svoje oči otvorené, spievala vám uspávanku a upokojovala vás. Keď sa však po nejakom čase táto únava z prebdených nocí vytratila a vy ste zaspávali stále lepšie a lepšie, chodievala sa pozerávať, ako spíte. Sedela vedľa postele, hladila vás po vlasoch a bola šťastná, že ste vstúpili do jej života a možno ho od základov zmenili. Hľadela na vás a vo vašej tvári videla viac lásky, ako si kedy dokázala predstaviť.

 

 

7. Vzala vás do náručia, vždy keď ste to potrebovali.

Potrebovali ste ju, preto vás zdvihla vždy, keď ste k nej natiahli svoje rúčky. Nosila vás, keď upratovala, varila či jedla. Občas dokonca aj keď spala, lebo to bola jediná možnosť, ako si mohla oddýchnuť. Jej ruky  a chrbát boli prvé roky príšerne unavené a boleli ju, ale nosievala vás, lebo vedela, že k nej chcete byť blízko. Túlila si vás, bozkávala, láskala a hrala sa s vami. V jej náručí ste sa vždy cítili bezpečne, šťastní a vedeli ste, že ste milovaní. Robila to tak často a dlho, ako ste len túžili.

 

 

8. Vždy, keď ste plakali, trhalo jej to srdce.

Nebol smutnejší  a bolestivejší zvuk v jej živote ako váš plač či pohľad na slzy kotúľajúce sa po vašich lícach. Vždy robila všetko čo vedela, aby váš plač zastavila. Tieto okamihy boli pre ňu vždy tými najstresujúcejšími chvíľami dňa.

 

 

9. Vždy vás dávala na prvé miesto.

Dokázala existovať bez jedla, bez sprchy i bez spánku. Vždy vás dávala na prvé miesto. Dokázala celé dni tráviť napĺňaním vašich potrieb a na konci dňa už nikdy nemala síl, aby urobila niečo pre seba. A na ďalší deň opäť vstala a možno aj túžila urobiť niečo inak, ale robila presne to isté, pretože pre ňu tak veľa znamenáte.

 

 

10. Urobila by to všetko opäť.

Byť mamou je jednou z najťažších vecí na svete, ktorú nedokáže robiť dobre každý.  Občas nás možno prekvapí, že prakticky táto životná rola nemá žiadne hranice.

Mamy plačú, zraňujú, skúšajú a zlyhávajú, začínajú od znova a učia sa. Ale tiež zažívajú viac radosti a lásky, ako by si vôbec mohli myslieť, že ich srdce dokáže prijať. Napriek všetkej bolesti, smútku, prebdeným nociam a skorým ránam, cez ktoré si vaše mamy museli kvôli vám prejsť, by to všetko urobili opäť. A to jedine preto, že ste toho hodní. Preto najbližšie, keď uvidíte svoju mamu, povedzte jej, že jej ďakujete a že ju milujete.

Tieto slová nikdy nebude počuť priveľa krát.
Zobraz celú správu
bianka...
Správa bola zmenená 7. aug 2019
...Ako veľmi som ti chcela pomôcť, uľaviť od neustálych bolestí. Niekedy som prosila boha aby aspoň časť z tých bolestí preniesol na mňa, lebo ja som silná a zdravá, ale tvoje slabé srdce to neunesie. Nikdy si neprestávala bojovať. Jedného dňa si to vzdala. Nie, nehnevám sa na teba a viem, že ani ty na mňa sa nehneváš, poslala si mi odkaz a ja som ho pochopila, áno pochopila ako veľmi sa ti uľavilo, ten tvoj tajomný úsmev....

Sviečka pomaly dohorieva, utriem si slzy a usmejem sa, viem že tam, kde si, si šťastná a konečne ťa nič nebolí, no aj tak mami, tak veľmi mi chýbaš.... veľmi maminka moja
Zobraz celú správu
bianka...
26. júl 2019
Cez 3 hodiny vareny hov.vyvar neskysne sa do rána?
Zobraz celú správu
bianka...
26. jún 2019
:heart:
Zobraz celú správu
bianka...
21. jún 2019
MAMINKA MOJA :cry:,
chýba mi to, ako si ma ľúbila. Chýba mi spôsob, akým tvoj úsmev vo mne vzbudzoval pocit bezpečia a domova. Chýba mi to, ako si sa o mňa starala a vedela som, že ma vždy ochrániš. Chýba mi to, ako si ma povzbudzovala a ako si ma vždy držala za ruku. Vždy, keď som sa cítila zle.
Chýba mi to, ako si bola pre mňa výnimočná a ako zvláštne som sa správala v tvojej spoločnosti.
Chýba mi tvoj hlas na druhom konci telefónu. Keď som počúvala o každom detaile tvojho dňa a hovorila ti o všetkom, čo som zažila ja.

Chýba mi ten pocit, ako som ťa mohla pevne objať a stlačiť tvoju teplú ruku. Povedať ti ľúbim ťa a tvoja odpoveď aj ja teba... Chýba mi zvuk tvojho veselého smiechu a úsmev, akým si sa na mňa pozerala zo svojho obľúbeného kresla.

Chýba mi to, ako si ma motivovala k tomu, aby som urobila možné aj nemožné. Chýba mi to, ako si ma utešovala, že všetko bude v poriadku, hoci ja som mala pocit, že sa mi rúti celý svet.
Chýbaš mi. Tak jednoduché a úprimné. Chcem ťa vidieť každý deň a ľúbim ťa každou bunkou svojho tela. Chýba mi čas, ktorý sme spolu trávili a myšlienka toho, čo všetko ešte máme pred sebou.
Chýbaš mi. Bez teba sa mi žije horšie. Zdá sa mi, že ma okradli. Zdá sa mi, že som bola zbavená nových spomienok a nových príbehov. No všetko, čo musím teraz chrániť, sú spomienky, ktoré sme spoločne vytvorili.

Príliš pomaly si zvykám na život bez teba a učím sa, ako ťa mám nechať odísť zo svojho života.

Zistila som, že tvoja strata neznamená, že budem každý deň plakať alebo že sa nikdy neusmejem. Neprítomnosť tvojej osoby neznamená, že som sa prestala snažiť žiť alebo nechcela žiť.

No znamená to, že niekedy sa necítim dobre. Niekedy sa zamyslím nad nasledujúcim dňom a proste z toho nemám dobrý pocit. Tvoja neprítomnosť v mojom živote niekedy znamená, že sa cítim otupene a neviem prečo.
Pokúšam sa upokojiť, spomeniem si, aké som mala šťastie, že sme mohli žiť v našom vlastnom svete nekonečna. Na druhej strane mám obavy, pretože viem, že na niektoré veci po čase zabudnem.

Od chvíle, čo si ma opustila, malá časť vo mne zostala prázdna. Táto prázdnota mi ešte stále spôsobuje bolesť. Malá časť zo mňa ešte stále nevie, ako má bez teba žiť na tomto svete. A úprimne povedané, pravdepodobne nikdy nebudem vedieť, ako to urobiť.
Aj napriek tomu sa budem snažiť. Budem sa aj naďalej snažiť takým spôsobom, aby zo mňa naďalej vyžarovala láska, ktorú si mi dala.

Chýbaš mi. Chýbaš mi každú hodinu každého dňa. A budeš mi chýbať každý deň aj naďalej. Neviem, či to bude jednoduché, no budem v tom pokračovať. Nie som si istá, či jedného dňa bude všetko v poriadku, no pokúsim sa o to.

Ale jednu vec viem: ak za tebou trúchlim každý deň, je to cena, ktorú platím za to, že som ťa ľúbila a stojí to za to.
Zobraz celú správu
bianka...
19. jún 2019
To nevymyslíš to proste ona urobí :person_facepalming::female_sign::pray: to sú sekundy toto :see_no_evil::joy:
Zobraz celú správu
bianka...
28. máj 2019
Kto spí v spálni s dieťaťom kde máte ich postele?
Zobraz celú správu
bianka...
Správa bola zmenená 19. apr 2019
Pre ocina veľkonočné koláče. Prva Velka Noc bez nej :cry::heart:
Zobraz celú správu
bianka...
14. apr 2019
Nieje dokonalá, ale domáca torta od krstnej 12 a 20 :heart::blush::heart::blush:
Zobraz celú správu
bianka...
10. apr 2019
Moj 10 roč.syn začal chodiť mesiac sam zo školy. Dnes keď prišiel domov, mi s plačom a celý roztraseny hovorí: Mami okradli ma 2 cigáni. 
...včera dostal chuť na zmrzlinu. Nemal peniaze tak dnes som mu dala drobné. Drobné do 1 eur.
Svojou trasou zo školy je zmrzka, kúpil si ju a ako išiel ďalej, pribehli ku nemu 2 cigáni ; Cau a podávali mu ruku hovoriac; daj 5 eur inak ťa zabijem. Syn vraví, ja nemám 5 eur. Dávaj 3 eura dostaneš!! Nemám. Tak dávaj čo máš!!! Za bieleho dňa 15:30 na chodníku. Ľudia neriešia, bezohľadny načo si všímať?
Syn sa zľakol. Chvíľu ho sledovali, nevolal, lebo sa bál...že fakt niečo urobia a ešte mal cestu domov dlhu. Úplne viem čo tých ďalších cca 15 min.cestou prežíval !!!
Zobraz celú správu
bianka...
31. mar 2019
...ked surodenci oslavuju naraz :heart_eyes::hugging::blush:
Zobraz celú správu
bianka...
1. mar 2019
Chvíľka teplej šálky kávy a mysliac si, ze Kata pozerá rozprávky...nový matný rúž :ribbon: je fuč, raz vyskúšaný...:pray::disappointed_relieved::disappointed_relieved::person_facepalming::female_sign::person_facepalming::female_sign:️ a nejde dole ani z jej rúk a tváre a už vôbec nejde z gauča.
Zobraz celú správu
bianka...
1. mar 2019
Nasa rodinka, podla manzela. Druha som ja, hlavne, ze prsa mam, ale nos a usta nie :joy::laughing:
Zobraz celú správu
bianka...
Správa bola zmenená 26. feb 2019
Som zvedava dokedy vydrzi :blush:
Marhulova bublanina s tvarohom :hugging:
Zobraz celú správu
bianka...
24. feb 2019
Co je s tymto kvetom??
Mamina sa o neho krasne starala, ale otec...toto sa deje a dalsie som obstrihala.
Zobraz celú správu
bianka...
22. feb 2019
Ten mini kočik znesie :thumbsup::blush: a vraj je dnes uz všetko šmejd :stuck_out_tongue_closed_eyes::hugging::heart_eyes:
Zobraz celú správu
bianka...
Správa bola zmenená 14. feb 2019
Deň všetkých zamilovaných...muž sa nevie dojest :blush: ... teda večer
Pečené údene koleno a dezert som dala urobiť mascarpone s malinovým pyre :cherry_blossom:
Zobraz celú správu
bianka...
1. feb 2019
Rozpravkovo :heart_eyes:
Zobraz celú správu
bianka...
Správa bola zmenená 26. jan 2019
Posielam všetkým matkám, slova básnika, ktoré vyjadrujú vzťah matky a dcéry :heart:

Prajem si z celého :heart: aby som mala s dcérou tak krásny vzťah ako ja s mojou maminkou.
Mami, tak veľmi mi chybaš :heart::heart::heart:

MILAN RÚFUS

BÁSEŇ O KRÁSNEJ MATKE

 

Prekrásna matka, hoc sú už jej vlasy strieborné leské, predsa jej však neubudlo z krásy, bo svetu dala krásnu dcéru, a svet sa díva na obe,  a kochá sa v ich podobe.

Akou je dcéra dnes,  jej matka bola kedysi, upomínajúc na kvety, a aká je dnes matka vznešená takou sa niekedy dcéra stane, medzi nimi je všetko  divne zharmonizované.

Matka má oči ako uhol a sú to oči dcérine, tie hľadia s ohňom na človeka a tamtie krotko nevinne.

Jedny z nich velia, poľúb pery osemnásťročnej dcéry, tie druhé klakni pred matkou a bav ju žitia pohádkou.

Ó, oči dcéry, oči matky, ktoré ste drahšie človeku, jedna ich nosi k čiernemu, bielemu druhá obleku.

Musí sa riecť i smútočné to, nebude matky kedysi, však v dcére budú zachované jej drahocenné obrysy.

Uteká život ako rieka z dcéry sa matka stane raz a po rokoch sa zopakuje metamorfóza krás.

(*metamorfóza - premena, zmena )
Zobraz celú správu
bianka...
3. dec 2018
Prosím ma niekto recept na detský punč?
Zobraz celú správu
bianka...
2. dec 2018
:heart:
Zobraz celú správu
bianka...
25. nov 2018
V nejakej skupine som čítala, ze toto je dobre na kĺby. Máte tu niekto skúsenosť? Mne je to veľmi divne, ze ľudia užívajú aj.
Zobraz celú správu
Strana
z 3
Predošlá Strana
z 3
Ďalšia