Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
  Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.

  Viete mi poradit, kde získam zápočet rokov. Keď firma, kde som pracovala do roku 2019 už zanikla?

  Dievčatá nemáte typ kde by sme konkrétne takuto časť kúpili? Na nete neviem nájsť, a v predajni s takým tovarom v meste nemajú.

  Minuly rok sme kúpili deťom trampolínu Marimex. Presťahovali sme sa a bývame v kopci. Tento týždeň bola taká víchrica, že sme zistili, tu trampolínu sem dať nemôže. Nemáte nejaké nápad ako ju dobre uchytiť? Pripadne nemáte trampolínu zabudovanú v zemi?

  Syn má z vnútornej strany chodidla akoby vyrástok, nikdy sa mi nesťažoval až dnes prišli tenisky, a že ho zvnútra suchaju...chytím a úplne e akoby kosť, ale na tom mieste? Ne jednej nohe menej na druhej veľmi. Má 12 rokov nemal to. Čo to môže byt?

  (3 fotky)

  Pri covide skúsiť zohnať isoprinosine, alebo nechať náhradu čo dali v lekárni?

  V škôlke využili vaše deti krátko rukavove a nohav. pyzamo? Alebo radcej dlhé?

  Zabudla som podať ocr za marec. Je možné, že online mi to už nepojde? Neprichádza mi SMS.

  Veľkonočná hrudka. Robíte? Dobre to chuti? Oplatí sa urobiť?

  Kde sa prosím vás objednáva na očkovanie otec má 70+

  bianka...
  Správa bola zmenená    4. mar 2021    

  Poznáte stabilizovaný mach? V interiéri úžasný stalozeleny bez starostlivosti. Milo má prekvapil.

  Kedy zasadiť jahody? Aby sme mali plody tento rok?

  Baby ako používate kolagén aký? A spokojnosť?

  ...to budú raňajky ☕️🥐

  ❤️

  Asi poznáte jednoduché a vynikajúce tvarohové šišky 😉

  Dievčatá máte manzela čo sa vyzná do PC 🙏

  Pekný podvečer 😘

  ❄️Pani Zima❄️

  (5 fotiek)

  Keď je akcia do Permonu 🤪✌️

  Iny tvar než som zvyknutá mať

  Alergici máte problémy s kaslom v tomto obdobi?

  Kam do ZOO ??

  grizly.sk Máte prosím skúsenosť s nákupom??
  Jedna sa mi najmä o orechy či si chutné??

  Prosím vás o recept na zavaranu cviklu 👌😊

  bianka...
  Správa bola zmenená    14. sep 2019    

  Čo mi poradíte prosím, niečo overene na aftu. Dcérka bude mať o 4 mesiace 3 roky.

  Konečne som ju urobila 😍😊

  bianka...
  Správa bola zmenená    6. sep 2019    

  10 vecí ktoré mama nikdy nepovedala

  Matky sú tie najobetavejšie osoby, aké v živote máme. Sú to naši anjeli odkedy prídeme na svet, až do chvíle, kedy zostarnú a ony samé musia odísť. Do tej chvíle sme pre ne tí najdôležitejší ľudia na svete. Sú našou oporou a neraz si naberajú na svoje plecia toho ďaleko viac, ako vládzu, len aby sme my, ich deti, boli šťastné.

  Napriek tomu, že ste si so svojimi mamami možno veľmi blízki, existujú  veci, ktoré vám pravdepodobne vaše mamy nikdy nepovedali.

  Tu je 10 z nich:

  1. Rozplakali ste ju...veľakrát.

  Plakala vo chvíli, keď zistila, že je tehotná. Plakala, keď ťa porodila. Plakala, keď vás po prvý raz vzala do náručia. Plakala od šťastia. Plakala od strachu. Plakala, vždy keď mala pochybnosti. Plakala, lebo bola tak silno s vami prepojená, že cítila každú vašu bolesť i šťastie. A všetko s vami prežívala, či ste si to už uvedomovali alebo nie.

   

  2. Chcela si dať posledný kúsok koláča.

  No vždy keď uvidela, ako naň hľadíte svojimi veľkými očami a zalizujete sa, nemohla ho zjesť. Vedela, že bude oveľa šťastnejšia, ak uvidí plné to maškrtné detské bruško a nie to svoje.

   

  3. Neraz ju to bolelo.

  Keď ste ťahali jej vlasy, keď ste ju poškriabali svojimi nechtíkmi, ktoré nebolo možné poriadne ostrihať alebo keď ste ju hrýzli pri kojení.  Aj vtedy, keď ste sa len tak spoločne bláznili. Boleli ju rebrá, keď ste v brušku rástli a kopali do nich a ani jej žalúdok na tom nebol v tom čase oveľa lepšie. No táto výnimočná mama vydržala akúkoľvek silnú bolesť, lebo vedela, že ste jej najväčším šťastím.

   

  4. Vždy sa bála.

  Od okamihu vášho počatia robila všetko z plných síl, aby vás ochránila. Bola vždy dostatočne blízko, pretože neverila, že vás dokáže ochrániť niekto lepšie ako ona sama. Bála sa pri každej chorobe, pri každej odrenine kolena či udretej hlavičke.  Bála sa, či zvládnete každú ranu, ktorú  v škôlke či škole dostanete od iného dieťaťa a či sa dokážete dostatočne brániť. Bála sa, aby ste nikdy netrpeli tým, že nenájdete priateľov, ktorí vás budú rozosmievať a neskôr sprevádzať na ceste k správnym životným rozhodnutiam. Keď ste vyrástli, zostávala dlho do noci hore, aby sa uistila, že ste sa vrátili v poriadku domov. Mama je tá, čo sa celý život strachuje, aby ste mali šťastný život či už je každý deň pri vás alebo na druhom konci sveta. Jej myšlienky, aby ste boli šťastní k vám smerujú každý deň.

   

   

  5. Vedela, že nie je dokonalá.

  Je svoj najväčší kritik. Pozná všetky svoje nedostatky a veľakrát sa za ne nenávidí. Myslí si, že vždy bola a je na vás tvrdá. Chcela by byť dokonalou mamou a nerobiť nič nesprávne. Ale rovnako ako každý človek i ona robí chyby. Možno sa stále snaží odpustiť si, ak vám nejako ublížila. Praje si z celého srdca, aby sa mohla vrátiť v čase a urobiť veci inak, ale nemôže, tak k nej buďte milí a myslite na to, že robila všetko najlepšie, ako v tom čase vedela.

   

  6. Pozerávala sa, ako spíte.

  Boli noci, kedy sa o tretej ráno pozerala na hodiny a modlila sa, aby ste konečne zaspali. Len s ťažkosťami dokázala udržať svoje oči otvorené, spievala vám uspávanku a upokojovala vás. Keď sa však po nejakom čase táto únava z prebdených nocí vytratila a vy ste zaspávali stále lepšie a lepšie, chodievala sa pozerávať, ako spíte. Sedela vedľa postele, hladila vás po vlasoch a bola šťastná, že ste vstúpili do jej života a možno ho od základov zmenili. Hľadela na vás a vo vašej tvári videla viac lásky, ako si kedy dokázala predstaviť.

   

   

  7. Vzala vás do náručia, vždy keď ste to potrebovali.

  Potrebovali ste ju, preto vás zdvihla vždy, keď ste k nej natiahli svoje rúčky. Nosila vás, keď upratovala, varila či jedla. Občas dokonca aj keď spala, lebo to bola jediná možnosť, ako si mohla oddýchnuť. Jej ruky  a chrbát boli prvé roky príšerne unavené a boleli ju, ale nosievala vás, lebo vedela, že k nej chcete byť blízko. Túlila si vás, bozkávala, láskala a hrala sa s vami. V jej náručí ste sa vždy cítili bezpečne, šťastní a vedeli ste, že ste milovaní. Robila to tak často a dlho, ako ste len túžili.

   

   

  8. Vždy, keď ste plakali, trhalo jej to srdce.

  Nebol smutnejší  a bolestivejší zvuk v jej živote ako váš plač či pohľad na slzy kotúľajúce sa po vašich lícach. Vždy robila všetko čo vedela, aby váš plač zastavila. Tieto okamihy boli pre ňu vždy tými najstresujúcejšími chvíľami dňa.

   

   

  9. Vždy vás dávala na prvé miesto.

  Dokázala existovať bez jedla, bez sprchy i bez spánku. Vždy vás dávala na prvé miesto. Dokázala celé dni tráviť napĺňaním vašich potrieb a na konci dňa už nikdy nemala síl, aby urobila niečo pre seba. A na ďalší deň opäť vstala a možno aj túžila urobiť niečo inak, ale robila presne to isté, pretože pre ňu tak veľa znamenáte.

   

   

  10. Urobila by to všetko opäť.

  Byť mamou je jednou z najťažších vecí na svete, ktorú nedokáže robiť dobre každý.  Občas nás možno prekvapí, že prakticky táto životná rola nemá žiadne hranice.

  Mamy plačú, zraňujú, skúšajú a zlyhávajú, začínajú od znova a učia sa. Ale tiež zažívajú viac radosti a lásky, ako by si vôbec mohli myslieť, že ich srdce dokáže prijať. Napriek všetkej bolesti, smútku, prebdeným nociam a skorým ránam, cez ktoré si vaše mamy museli kvôli vám prejsť, by to všetko urobili opäť. A to jedine preto, že ste toho hodní. Preto najbližšie, keď uvidíte svoju mamu, povedzte jej, že jej ďakujete a že ju milujete.

  Tieto slová nikdy nebude počuť priveľa krát.

  bianka...
  Správa bola zmenená    7. aug 2019    

  ...Ako veľmi som ti chcela pomôcť, uľaviť od neustálych bolestí. Niekedy som prosila boha aby aspoň časť z tých bolestí preniesol na mňa, lebo ja som silná a zdravá, ale tvoje slabé srdce to neunesie. Nikdy si neprestávala bojovať. Jedného dňa si to vzdala. Nie, nehnevám sa na teba a viem, že ani ty na mňa sa nehneváš, poslala si mi odkaz a ja som ho pochopila, áno pochopila ako veľmi sa ti uľavilo, ten tvoj tajomný úsmev....

  Sviečka pomaly dohorieva, utriem si slzy a usmejem sa, viem že tam, kde si, si šťastná a konečne ťa nič nebolí, no aj tak mami, tak veľmi mi chýbaš.... veľmi maminka moja

  Cez 3 hodiny vareny hov.vyvar neskysne sa do rána?