Vianočné koláčiky

lidka619
11. nov 2006

Ahojte tehulky, mamičky, gazdinky, cukrárky a pod.
Blíži sa vianočný čas a ak máte dáky dobrý, rýchly, jednoduchý a odskúšaný receptík na vianočné koláčiky, sem s ním. Pripájam aj ja jeden veľmi dobrý a jednoduchý:

ČAJOVÉ PEČIVO: 40 dkg hladkej múky, 1 prášok do pečiva, 7 dkg mletého cukru, 1 vanilka, 1 palmarin. Zmiesiť dokopy, vykrajovať srdiečka, hviezdičky, kruhy... dať piecť na vymastený plech /potrieť masťou, nie olejom/, pečieme do slaboružova na 170 st., upečené a vychladnuté obaliť v práškovom cukre. Kto má zdobičku na cesto, môže dať do zdobičky a vytláčať. Ja to robím len zo zdobičkou a rovno 2 dávky, lebo jedna u nás nestačí 😀 😅 😀

eva7780
13. dec 2011

@nikuska4 tak tento rok vyskusam polevu miesto nastruhanej cokolady 😉 potom dam vediet

abriela
13. dec 2011

@rastulka recept som nasla na stranke - dr. oetker
http://www.oetker.sk/oetker_sk/html/default/deb...
Neskusala som, ale chcem piect podla toho

cessy
13. dec 2011

dievcata tato poleva je bajecna, inu uz ani nerobim, vyskusajte

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=12759

skvele
13. dec 2011

@cessy zaujimave, o tom som este nepocula, samozrejme vyskusam 🙂

cessy
13. dec 2011

@skvele ale ja som ju doteraz davala len na rezy alebo roladu, na viaocne kolaciky asi nebude, lebo ona ostane taka polomakka 😕

rastulka
13. dec 2011

@abriela Dakujem! 😀

@eva7780 Ja davam na 100g cokolady 100g margarinu 🙂

cessy
14. dec 2011

ahojte, co peciete?? 😕 😵 😉

abriela
14. dec 2011

@cessy ja prvykrat v zivote zazvorniky. Nikdy som ich ani nejedla, takze ani netusim ake maju byt. Peciem recept kde ide aj salajka a idem dorabat pernicky, lebo sme ich v nedelu upiekli a hned aj polovicu zjedli 😀 .
A ty co pecies?

cessy
14. dec 2011

@abriela AHOOOJ
ja momentalne zdobim prvy krat v zivote medovnicky bielkovou polevou...no hruza....ale ako sa hovori.....treba skusat a skusat. no u mna to vyzera na dlho 😀 😀 😀

abriela
14. dec 2011

@cessy ja so zdobenim uz skusenosti mam. Drzim palce, chce to trpezlivost, lebo mna zvycajne uz pri poslednych prechadza a uz polevou len cmaram 🙂
Jezkov si este neskusala?

cessy
14. dec 2011

@abriela jezkov zatial nie ale dnes som si kupila mandle v cokolade a tu cokoladovu ryzu na pichliace, asi dnes vecer si to pripravim a zastra ak sa podari tak odpeciem 😵

abriela
14. dec 2011

@cessy ja chcem dat do jstredu jezkov, susene slivky a ananas. Ale piect asi budem az buduci tyzdne, kedze mame uz dovolenku 🙂

cessy
14. dec 2011

@abriela myslis ze je to este skoro piect???? lebo ja pekavam tak tyzden pred vianocami, ale teraz som s malym doma, tak uz pozeram ze co budem vlastne piect

abriela
14. dec 2011

@cessy niektore zienky pecu uz zaciatkom decembra a teraz uz maju vsetko upecene. Pre mna by sa takym skorym pecenim stratilo caro vianoc 😎. Robila som perniky, dnes zazvorniky, kt. sa den susia ale to tento rok zacinam vynimocne skoro 🙂 . Ale prvykrat peciem pre seba aj pre nasich. Prve vianoce mimo rodicovskeho domu, doma u seba.
Budem piect asi aj kokosove jeze. Cessy prosim ta daj mi nejaky typ na normalny zakusok, nie drobne pecivo. Co pecies?

cessy
14. dec 2011

no ja uz mam tie medovniky co tu teraz s malym machlim 😝 😝 😝

a ake zakusky lubite??? ovocne- cokoladove????

teraz cez vikend som robila tento a bol fantasticky

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=20239

cessy
14. dec 2011
abriela
14. dec 2011

@cessy co si piekla poznam ako vlny- len krem je karamelovy, ten druhy mi pripomina obrateny jablkovi, ale slahackovy krem moze byt super. Mnam, vyskusam. My sme len dvaja a len prvy rok 😉 . Pecieme mozno kazdy druhy vikend a casto kysnute rozky, alebo tvarohove. Slahackove pomenej, ale s tym, ze nieco nezjeme nieje problem. Ja nemam rada orechove a dryhy je ako mlyncek.
Moja klasika: http://www.toprecepty.cz/recept/1921-domino-v-o...
Hod potom foto pernickov, ked mas aj pomocnika 🙂

dolyjalu
14. dec 2011

zopár vianočných receptov je tu: http://recepty.albumy.biz/category/prilezitosti...
zajtra chcem skúsiť tie kokosové guličky rafaello 🙂

lenuss84
14. dec 2011

ahojte.super tema babky.
no veru,mozte zacat puncovymi rezmi a pokracovat dalej...tesim sa a urcite vyskusam...

alias313
14. dec 2011

dolyjalu svokra dnes robila tiez rafaello, ale trosku iny receptik ma ak by si chcela a su vynikajuce. Ja ich idem zajtra robit. 30dkg krystalovy cukor, 1,5dcl voody, 1 vanilkovy cukor, 25 dkg kokosovej mucky, 6dkg masla, 2PL kakaa, 1balik piskot. (moze byt aj trosku rumu). Cukor zalejeme vodou a spravime sirup, nechame ho trochu vychladnut zamiesame kokosovu mucku, van.cukor, kakao,maslo a rozdrvene piskoty (ja ich drvim v takom malom mixeriku). Urobime gulky a obalime v kokose.
a prave som dopiekla linecke, zajtra mozem plnit a budem robit cajove pecivo...

cessy
14. dec 2011

@abriela presne aj moja mamina robievala tie vlny len s karamelovou plnkou. ale toto som len tak nahodou nasla a moj muzik je skor na cokoladove, tak tato verzia u nas vyhrala 😵
no a kysnute??? tie som v zivote nerobila 🤐 , raz som skusala "svadobne kolaciky" a boli tvrde jak slak, vobec mi cesto nevykyslo.......no hruza. to bol prby a posledny pokus o kysnute 😢 😖 😠 ☹

no a ten link co si dala.....to som videla v receptoch zo zivota, urcite vyskusam lebo ma to laka 😅

cessy
14. dec 2011

@abriela no pokusim sa zajtra odfotit medovnicky lebo fotak mam neaky pokazeny....no a s malym to bola parada zdobit....vsetko mi chytal...stale my drgal do stola 😲 ....no ved uvidis ked odfotim 😀

abriela
15. dec 2011

@cessy ja s kysnutim nemam problem a hlavny miesic cesta je mm 😀, aj ked to predtym nikdy nerobi. Zazvorniky so salajkou su pekne. Rano som upiekla a az tak sla do prace. Kolegyna ma uz na stole na ochutnavku.
Robila som raz kysnute slimaciky na slano (syr, sunka) so zbytkom zemiakovej kase - boli ako z listkoveho cesta - uzasne. Recept z mm, len ho neviem najst .

mikita4
15. dec 2011

Ahojte, chcem sa spýtať kedy začať piect vianočné koláčiky napr. šuhajdy teda tie sa nepečú ale keď ich urobím dnes do Vianoc sa im nič nestane? Medovníky už mám aj také rožteky nejdú tam ale vajcia tak neviem či napr. linecké či mám zača´t lebo večer je doma nuda a deti aspoň trochu zabaviť ďakujem za odpoveď

kibuk
15. dec 2011

ahojte zatial len citam,inspirujem sa 😉 ja som napiekla skoricove klbla kakaove,vanilkove,kokosove pusinky,linecke kolaciky lepene lekvarom,medovnicky a chcela by som este jezkov 🙂
a v chladnicke mam zpravenu dvojitu davku cesta na medovnicky lebo prve sa zjedli do posledneho 😉

vierkasteffi
15. dec 2011

aky mate recept na medovníčky a su makke či tvrdé?

cessy
15. dec 2011

@abriela no tak u mna je kysnute cesto stale zahada...ked chcem take kolaciky, mamina napecie a doruci 🤐 🤐 😀

cessy
15. dec 2011

@mikita4 moja mamina dnes doobeda piekla linecke kolaciky. myslim ze tie sa uz mozu piect. plnia sa len dzemikom, tak tam sa nema co pokazit 😉

skvele
15. dec 2011

@cessy citala som, ze len na zakusky, na vianocne pecivo klasika 🙂

cessy
15. dec 2011

@kibuk tie skoricove klbkasom aj ja pozerala, videla som ich aj blede aj tmave. uvidim co este do vianoc stvorim

@abriela uz mam zamiesene na jezkov 😅