• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Výroba termixu alebo pribináčiku. Ako na to?

16. januára 2014 
autor
nikol, ono to, čo volali pribináček a robí sa z pudingu, tak to je skôr termix a pribináčej je ten, čo dávala recept junovka, čiže 2 tvarohy a jedna smotana, cukor a vanilkový cukor.
6. sep 2008 o 19:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kaskya má s tím šleháním v dusíkové atmosféře pravdu.

ale teda neděsila bych se, že je to pro dítě nezdravé :grinning: hlavně proto, že ve vzduchu je 78% dusíku! a 21% kyslíku, zbytek další plyny.

takže když vaše dítě při jídle spolyká trochu vzduchu, má v sobě dusíku ažaž.

u kupovaných termixů/pribiňáků by mi více vadilo složení:

tvaroh - do roku se nedoporučuje vůbec, potom ok, ale denně bych to teda nedávala :confused:
sacharoza - v domácím receptu o něco lepší použít fruktozu/glukopur/med
želatina, éčka, konzervanty a podobně - dost nezdravé věci, ty ale při domácím receptu nehrozí :slight_smile:

já někdy dělám (pro sebe, ne dítě) dezert z tvarohu, medu a kaka.

pro děti pod jeden rok doporučuju dezert o malinko zdravější a výborně chutnající. (méně bílkovin než v tvarohu):
smíchat jogurt a zakysanou smetanu 1 : 1
dosladit podle chuti
do misky/mísy/formy pokládat střídavě piškoty (nemusí být), ovoce (banán je nej, dá se i meruňka...no asi cokoliv) a krém.
nechat v lednici nejméně 5h ztuhnout.
je to tak skvělé, že netuším jak dlouho to vydrží.....u nás sotva hodinu :grinning: :grinning: :grinning:
7. sep 2008 o 10:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mělo být kakaa :slight_smile:
7. sep 2008 o 10:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
sarik, moja mama minule doniesla niečo také, S. to jedol, ale druhýkrát už nechcel.

ja keď spravím termix al. pribináčika, tak to majú vždy na 2-3 dni a potom je zas pauza a dostávajú niečo iné. robím tak raz za 2t, tak hádam to nevadí
7. sep 2008 o 10:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kili - dík za opravu :wink: :grinning: nejak som to v tom receptíku nepostrehla že ide o termix...hoci nechutilo to ani ako termix..ale bolo to super :stuck_out_tongue_closed_eyes:
skôr som len chcela poradiť ako na ten puding aby tam neboli hrudky :wink:
a ten pribináček som ešte neskúšala, moja mamina nám niekedy robievala také niečo ako termix, zmiešala kyslú smotanu s tvarohom, cukrom, vanilkou alebo kakaom a bolo to fakt super :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. sep 2008 o 11:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fakt?
zvláštní, já když smíchám ten jogurt se smetanou a osladím, chutná to dost sladce a dobře.
myslím že pár dní tvarohu a pak týden dva pauza je ok, když už mají více než rok, proč ne :slight_smile:
7. sep 2008 o 12:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak ja robim pribinacka tak,ze si hodim do mixeru (taky ako sa robi koktail,alebo majoneza) 1tvaroch,1 kyslu smotanu,2 vanilky a cukor podla chuti,ked je husty a lepkavy,pridam smotany,ked je riedky,pridam tvaroh :grinning: ,neviem ci je to zdrave,kaloricka bomba to istotne je,ale ja uz mam velke deti a "vybehaju" aj pecenu kacicu...

Termix som este neskusala,tak vyskusam :wink:

Inak nasim chuti aj ten oetkerov puding bez pecenia+kysla smotana+konzerva jahod a spolu vytrepat v zavretej nadobe a dezert jak vysity,ale ci aj zdravy,to netusim... da sa to pouzit aj ako krem na korpus,ale nasi k tomu korpus nepotrebuju :grinning: stacia piskoty...
7. sep 2008 o 14:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Jeeeezis ze tvaroch :grinning: taka hrubka,hlboko sa ospravedlnujem :grinning:
7. sep 2008 o 14:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
nikol, vo vanilkovom tvarohu sa ti moc hrudky nespravia, alebo aj v tom? ale ja to robím tak, že keď zovrie mlieko, dám cukor, a potom trošku vymiešaného pudingu, chvíľku to nechám spojiť a potom pomaličky dolievam zvyšok. Hrudky nemávam. Ale hlavne je treba používať ten "rozhararkovávač" neviem, ako sa to volá :grinning:
8. sep 2008 o 12:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kili no nespravia, keď to miešaš, ale keď to potom necháš len tak vychladnúť, tak sa ti navrchu spraví taká akože koža :grinning: (môj syn to tak volá, nemá to rád) a keď chceš do toho vmiešať tvaroch tak sa to trošku zhrudkuje
8. sep 2008 o 16:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
som si teraz všimla ten "preklep", takže tvaroh=puding :grinning:

tak tú kožu zjec ty a máš po probléme. Ja naopak tú kožu milujem a nechávam si ju na koniec :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. sep 2008 o 19:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, ako vidím ksždý má vlastný recept :sweat_smile: ten moj je jedna šlahačka v prášku, normálne vyšlahať s mliekom, pridať tvaroh, jednu kyslú smotanu, kakao orig.,je to viac kakaové, ako ked sa pridá granko no a ešte cukor, podla chuti, všetko spolu vyšlahať a nechať v chlade mnam-mnam :wink: ,
22. sep 2008 o 15:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj,prosím vás,do toho pribináčku se dává smetana tekutá nebo smetana na šlehačku? Děkuju za radu :slight_smile:
22. okt 2008 o 13:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som davala sladku smotanu, klasicku :wink:
22. okt 2008 o 20:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Júnovka, super recept :dizzy_face: Dík - ja som smotanu normálne vyšľahala.. ozaj, ako dlho sa to dá asi skladovať v dom. podmienkach?
2. nov 2008 o 14:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Pozerám, že origoš je tam 5PL cukru.. to si neviem celkom predstaviť, ja som nedala ani celú lyžicu fruktózy a už to bolo sladké až až :grinning:
2. nov 2008 o 15:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
babule , nažhavili ste ma na pribináčky aj ostatné podobné mňamky, poobede idem do obchodu a nakúpim ingrediencie. dúfam, že to budú moje chuchriny jesť a ak nie, zjeme s mužom :grinning: :grinning: :grinning: :sunglasses:
3. nov 2008 o 10:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Bihan, ja som skladovala max, tak asi 2 dni....dlhsie som nechcela riskovat :wink:
3. nov 2008 o 12:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak som urobila ten recept od junovky a teda deti ho ohrdli tak sme ho zdlábli s mužom.....ako som predpokladala :grinning: :grinning: :grinning:
3. nov 2008 o 22:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No dnes som urobila pribináčik od junovky.Niet čo dodať len tolko,že už nieje. :angry: :grinning: :grinning: Joj sestre som dala ochutnať ale nepovedala som jej čo to je nech uhádne.Hned vedela,že čo to má byť. :grinning: :grinning: Perfektné mňam.Len ma zaujíma či tá šlahačká má byť vyšlahaná alebo nie. :wink:
4. sep 2009 o 19:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
VINKA, ja som to neslahala :slight_smile:
4. sep 2009 o 20:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ani ja :grinning: a neskúšal niekto aj vyšlahať aj nevyšlahať?že ktoré je lepšie. :grinning:
4. sep 2009 o 20:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vinka, vid vyssie :slight_smile: ...bihan :wink:
4. sep 2009 o 21:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No s tým skladovaním to zaujíma aj mňa.Neskúšali ste to niektorá sterilizovať?Teraz bol v kauflande lacný tvaroh tak sa to balo robiť o 106.A muž sa ma pýtal či sa to nedá sterilizovať,že narobím viac a ostane trošku dlhšie. :wink:
5. sep 2009 o 12:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
termix... mne ho chuťovo pripomína kyslá smotana s grankom a vanilkovým cukrom :slight_smile: Grankom netreba šetriť :slight_smile:
16. jan 2014 o 18:58  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
takto to robime obcas u nas doma

http://recepty.pozri.sk/recept-kakaovy-termix-374 aj s obrazkami...........

lebo uz ani termix v obchode nieje to co byval............ vyskusane a chut priam totozna..........
16. jan 2014 o 19:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok