Zaváranie orechov v rúre

pampusiaci
14. máj 2023

Prosím,vie mi niekto poradiť? Zavárala som orechy v rúre, do plechu som dala vodu, do toho poháre s orechami vnútri nasucho...a po vybratí sa vo fľašiach objavili kvapky vody, vlhkosť...čo s tým? To je asi zle, však? Tie orechy by mali byť v suchu,takto ich asi chytí pleseň, či? Máte s tým niekto skúsenosť?
Ďakujem za rady....

kika831
14. máj 2023

@pampusiaci nedavam na plech ziadnu vodu. Na su ho dam na par minut do vyhriatej rury a hotovo. Teraz uz tu vlhkost odtial asi nedostanete von. Skuste ich vysypat na plech a nechat vysusit a nasledne este raz sterilizovat. Ale asi budu navlhnute uz. Drzim palce

rachel36a
14. máj 2023

@pampusiaci na jesen som to tiez riesila..povedali mi baby ze je to ok...a mali pravdu...ta voda sa vyparila, asi nazad do orechovv a su ok...ale zavaram nasucho, bez vody...

pampusiaci
autor
14. máj 2023

@kika831 Ďakujem...pred dvoma rokmi som to robila a nepoznacila som si,ako....ale nebol ten problém...možno som to tiež bez vody vtedy dala...a teraz som našla takýto recept a ma to vôbec nenapadlo,že to môže ísť do fľaše tá para...dám nabudúce bez vody...ja som sa len bála,že fľaše prasknú na sucho...a pri akej teplote a ako dlho to robíš nasucho, mohla by si mi, prosím poradiť?
Vďaka 🙂

pampusiaci
autor
14. máj 2023

@rachel36a Hm,ona tá voda tam už dnes večer naozaj nie je ...len sa bojím,že tie orechy navlhli z toho...skúsim otvoriť jednu fľašku a uvidím 😋ale pri mojej časovej vyťaženosti asi to naozaj nakoniec tak zostane a uvidíme,čo sa stane😃😃😃ale ďakujem,trochu si ma upokojila🙂