icon

Klimatizácia pre dve miestnosti: skúsenosti a odporúčania

Dnes o 12:51

Nerobil niekto teraz klimatizaciu - dve miestnosti.
Nejaku konkretnu, striednu triedu? Nie uplne najlacnejsiu, ale nie drahu.
Kolko to vychadza cenovo? Dakujem.

anonym_b29b84
Dnes o 13:07

@anonym_autor
Nerozumiem chces 2 jednotky, 1 jednotku a 2 vyfuky alebo vedenu klimu. My mame na poschodi vedenu

autor
Dnes o 13:08
@anonym_b29b84

@anonym_autor
Nerozumiem chces 2 jednotky, 1 jednotku a 2 vyfuky alebo vedenu klimu. My mame na poschodi vedenu

@anonym_b29b84 Jedna jednotka, ktora by vychladila dve miestosti, take sa neda?

avatar
draik
Dnes o 13:23

@anonym_autor
Multisplit = jedna vonkajšia jednotka, dve a viac vnútorných. Chlad sám o sebe necestuje po jednom poschodí tak, že všade bude rovnaká teplota.

avatar
martinka17
Dnes o 13:23
@anonym_autor

@anonym_b29b84 Jedna jednotka, ktora by vychladila dve miestosti, take sa neda?

vyber si konkrétneho dodávateľa, ak je to dobrá firma, príde technik, zhodnotí a navrhne konkrétny model. Mne tak poradili - dostala som 3 cenové ponuky, 2 značky, 2 rôzne výkony a presne mi povedal čo kam by sa namontovalo a ako by to bolo vo výsledku. Mám chladenie na 2 miestnosti, v tej duhej je to chladenie slabšie, ale tá je chladnejšia, takže to funguje.

anonym_49cf9b
Dnes o 13:24
@anonym_autor

@anonym_b29b84 Jedna jednotka, ktora by vychladila dve miestosti, take sa neda?

@anonym_autor no my mame klimatizáciu v 2 izbovom byte a je umiestnená v obývačke ale tak kúsok to vychladi aj izbu ale teda primárne tu miestnost kde je umiestnená. A nás to vyšlo cca 1500€ ale teda mali sme už prípravu od developera takze len prišli nainštalovať vnútornú a vonkajšiu jednotku tak to trvalo do 1,5 hod časovo. Klimatizáciu sme riešili cez firmu teplozima.

autor
Dnes o 13:28

Dá sa kúpiť aj nejaká do 1000 eur? Ideálne menej :-/

anonym_b29b84
Dnes o 13:31
@anonym_autor

@anonym_b29b84 Jedna jednotka, ktora by vychladila dve miestosti, take sa neda?

@anonym_autor
Presne ty potrebujes multisplit aby si mala rovnaku teplotu jedna velka nefunguje my mame na prizemi 7kw a to chladi 90m2 a to nechces aby ta odfuklo v jednej izbe a potom islo do druhej

avatar
patrike
Dnes o 13:33

Za 1000 ? Ty si z lacneho kraja. Dve miestnosti = od 2000 vyssie.
Mam vyskusane, byt 70m2, ked bezi jedna v jednej miestnosti, celkovy pocit horucavy sa zlepsi, ale na poriadne fungovanie plati : 1 izba = 1 klima, vonku potom spolocny kompresor.

avatar
patrike
Dnes o 13:34
@anonym_autor

Dá sa kúpiť aj nejaká do 1000 eur? Ideálne menej :-/

@anonym_autor Da, ventilator alebo vejar.

anonym_704939
Dnes o 13:43

@anonym_autor my sme robili aj jednu multisplit. Firma Bole. Slovenské klimatizácie.

avatar
martinka17
Dnes o 13:43
@anonym_autor

Dá sa kúpiť aj nejaká do 1000 eur? Ideálne menej :-/

@anonym_autor dá sa ale nebude mať potrebný výkon takže v konečnom dôsledku to budeš ľudovať. Nepíše mesto, nič, ťažko poradiť. Začni hľadaním recenzií v damom mieste.

avatar
andreakotesova
Dnes o 13:45

Mame na poschodi Daikin (1 vonkajsia jednotka + 2 vnútorné). Cena minuly rok 3600 Eur.

avatar
bg92
Dnes o 13:54

Oslov viacero firiem na ohbliadku a nacenenie a ako sa to vobec bude dat a ake prace budu potrebne, z toho co pises sa neda poradit. ale 70m2 do 1000 nezozenies asi. Iba nejaky nevykonny model ktory obanujes
My sme dali 2tis za vykonny model na 60stvorcov. Ale aj to v zime kuri a ma to tepelne cerpadlo, slo to na prizemie domu a vonkajsia jednotka je hned z druhej strany, ziadne zasekavanie kablov a pod

anonym_245d78
Dnes o 13:55

@anonym_autor my máme do 2 miestností, obývačka a kuchyňa, dosť veľké, ale presný rozmer ti nepoviem. 1 vonkajšia a 1 vnútorná jednotka. Cena tento rok okolo 1500e ale mal aj lacnejšie. Západné Slovensko. A viem, že niektoré firmy dávajú aj na splátky.

avatar
biba_18
Dnes o 14:21
@anonym_autor

@anonym_b29b84 Jedna jednotka, ktora by vychladila dve miestosti, take sa neda?

@anonym_autor dá sa, ale ako hore písal niekto - tá druhá miestnosť je len trochu vychladená… ale nám to stačí…

anonym_c4d4ad
Dnes o 18:14

Pred dvoma týždňami nám montovali dve vnútorné jednotky a jeden multisplit, Samsung, cena 3000. Mali sme cenové ponuky od 3 či 4 firiem, všetky vyvhádzali takto v rozpätí pár sto eur. Tiež sme chceli strednú triedu.

avatar
kp7333
Dnes o 18:22
@anonym_autor

Dá sa kúpiť aj nejaká do 1000 eur? Ideálne menej :-/

@anonym_autor do 1000 eur kupis 2 mobilne klimy, do kazdej miestnosti jednu. Ale huci to viac ako chladi a musis doriesit odvod tepleho vzduchu z miestnosti (cez okno), tak aby to bolo efektivne.