Aká je dĺžka MD pri náhradnej rodinnej starostlivosti?

nela007
5. júl 2011

potrebujem poradiť. Aká je dĺžka MD pri NRS, dieťa nám bolo zverené do predosvojiteľskej starostlivosti v dec. 2010. Predpokladala som, že mám nárok na 34tt. MD, avšak soc.poisť. mi ukončila MD po 28tt. Ďakujem za odpoveď. N.

bubatinko
5. júl 2011

myslim ze na vyplacanie materskej zo socialnej poi mas narok tak ako kazda ina matka... tj 34tyzdnov.. musis si ale odratat dobu 6t pred narodenim dietatka kedze si nerodila... vychadza to na 28tyzdnov ak vam male zverili hned po narodeni

lucia.kl
5. júl 2011

aj ja si myslím, že je to tak ako povedala bubatinko, treba odrátať tých 6tt pred narodením...

maznacik007
5. júl 2011

uz sme ti pisali do inej temy ale este raz... do januara 2011 boli nahradny rodicia diskriminovany a nemali rovnake naroky na materske ako biologicki rodicia... dovtedy to bolo tak ze ak si si brala dieta ktore malo viac ako 8 mesiacov v case pravoplatnosti rozsudku .. co pri nasich sudoch nebolo nic nezvycajne tak narok nevznikol vobec ...

tebe sa to rata na 28 tyzdnov odo dna prevzatia dietata.. predpokladam ze bolo uplne malinke ked ste si ho brali.. ti co mali pravoplatni rozsudok o zvereni po prvom januari 2011 tak ti uz maju tych 34 tyzdnov a rata sa to odo dna pravoplatnosti nic sa neodratava a je to ohranicene tromi rokmi veku dietata pri pravoplatnosti rozsudku