Aká je výška podpory v nezamestnanosti po rodičovskej?

jesso79
23. feb 2012

Pekný deň prajem, chcel by som sa opýtať ako je to s výškou podpory v nezamestnanosti, po rodičovskej dovolenke. Manželke momentálne začala rodičovská dovolenka, rátajme že bude trvať minimálne 3 roky, potom pokiaľ by sa nezamestnala, mala by nárok na podporu v nezamestnanosti, a ako by sa rátala výška tejto dávky.Nepamätám si presne chronologický postup zamestnaní, ale v novembri 2010 zistila manželka že je tehotná, v tom aktuálnom roku pracovala, od januára do novembra , plat mala v priemere 550 netto, potom sa zamestnala inde tam bola asi týžden-dva, s nástupným platom približne 400 netto. A naštastie potom si našla prácu kde mala zarobiť 1100 netto, po troch dňoch v práci nastúpila na PN /rizikové/ trvala asi pol roka, potom materská dovolenka / max vymeriavací základ materská aj pn /, no a teraz od marca ide na RD, keďže predpokladám že po skončení RD, dostane moja manželka výpoveď. Tak by som sa chcel spýtať ako sa bude rátať tá podpora. Z čoho ju budú rátať? A ako sa do toho ráta obdobie / PN , materskej dovolenky, rodičovskej dovolenky / . Ďakujem Jožo.