Aké kroky urobiť, kam ísť a čo vybaviť po skončení rodičovskej dovolenky?

ria36
30. sep 2019

Dobrý den,potrebovala by som poradit ohladom ukoncenia materskej dovolenky,ktora mi konci v novembri.
Na ake urady a s akymi dokladmi sa mam nahlasit?Na socialnu positovnu alebo na urad prace?
Po skonceni materskej po 3 rokoch nemam ziadne zamestnanie a dieta mi nevzali do skolky,nemam ju s kym nechat,tak ostavam doma do septembra.
Nevie mi niekto poradit aj ohladom toho,ci mam narok na nejaku podporu v nezamestnanosti,a ci sa budem musit na urad chodit pravidelne podpisovat?Pred nastupom na matersku som pracovala na dobu urcitu na 1 rok na polovicny uvazok s tym,ze pocas toho roka som nastupila na matersku,takze ma prepustili.
Velmi pekne dakujem dopredu za Vase rady.

draik
30. sep 2019

Prečítali ste si aspoň niektorú z tých xyz diskusií na túto tému, aby nebolo potrebné všetko opakovať? Vďaka za pochopenie.

ria36
autor
30. sep 2019

@draik precitala,ale nenasla som tam odpoved,vacsinou sa jednalo o predlzenie rodicovskeho s ohladom na zly zdravotny stav dietata,ale ja len potrebujem ostat doma do septembra,lebo nemam kam dat dieta a neviem na ake urady ist a ake doklady budu ziadat,Dakujem

veronikaszabova
30. sep 2019

@ria36 btw MD si nemala 3 roky.

veronikaszabova
30. sep 2019

@ria36 ak chces ist na neplRP - smer ZP a nahlas sa ako osoba starajuca sa o dieta do 6r. Nic viac, nic menej.

ria36
autor
30. sep 2019

@veronikaszabova
@veronikaszabova len do zp,ani na urade ani na socialke sa netreba hlasit?

evittam
30. sep 2019

@ria36 Tebe konci MD ci RD? A všetko je to napísané xkrat minimalne v 10diskusiach. Treba vediet čítať s porozumením.
Podla toho co pises ti konci RD, nie MD-ta ti skoncila uz velmi dávno ak si nejaku mala.
Na podporu nemáš nárok.
Takže buď neplatena predlzena RD-nahlasit sa na ZP ako osoba starajuca sa o dieta do 6 rokov a dieta môže chodit do skolky len na 4h. Alebo na UPSVaR ako uchádzač o zamestnanie.

007apol
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veronikaszabova
23. máj 2020

@007apol 30.9.2019