Ako dlho trvá kým schvália rodinné prídavky v Nemecku?

barbiiika1810
27. júl 2019

ahojte zienky a mamicky ak mate niektora skusenost prosim poradte mi ako dlha trva v nemecku kym schvalia a vyplatia rodinne pridavky,?viem ze intervaly nie su rovnake u kazdeho ale tak v priemere kedy by nam mali byt vyplatene peniaze.papiere sme odovzdali v maji a manzel dostal vcera papier z uradu ze je to v priebehu.dakujem za odpovede

masenkamedvedova
27. júl 2019

Ahoj akurát to my riešime. Posielali sme žiadosť v novembri 2018, ozvali sa po 8m, dokladali sme papiere a teraz čakáme ci budu potvrdenia stačiť ak ano, dúfam pošlú peniaze konečne. Oni majú na to cca rok aby sa vyjadrili. Niekto čaká aj vyše roka aj pol. Nam majú vyplatiť za 16m spätne. Vám sa v celku dosť rýchlo ozvali, už len čakať co budu žiadať doložiť.

sapetka
27. júl 2019

My sme vybavovali sice cez Lux ale maju to dost podobne lebo to riesili aj s nemeckymi uradmi a lehotu mali pol roka

cica563
28. júl 2019

Ahojte poradíte mi. Manžel začal pracovať v Nemecku čo všetko treba na vybavenie Prídavku na dieťa z Nemecka. Ja na Slovensku poberám tu smiešnu sumu cca 25€

malinajahoda
28. júl 2019

@barbiiika1810 nám to trvalo pol roka.

masenkamedvedova
29. júl 2019

@cica563 odporúčam ti oslovit firmu ktorá sa tomuto venuje. Môže to byť aj nemusí dosť papierov a potvrdení.

0silvia0
29. júl 2019

@barbiiika1810 nám to trvalo len 2 mesiace... v októbri som odovzdala všetky papiere a v decembri sme mali vyplatené prídavky spätne od septembra. Lokalita Bavorsko.

nesiris
29. júl 2019

@masenkamedvedova Mzslim, ze sa menil zakon, po novom sa spatne vyplaca iba 6 mesiacov, sa mi zda, ale to zalezi asi od toho, kedy sa podala ta ziadost, aj ked mam pocit ze ten zakon vysiel v r. 2018

barbiiika1810
autor
29. júl 2019

@masenkamedvedova vybavuje to manzelov zamestnavatel

masenkamedvedova
29. júl 2019

@nesiris áno, my sme to poslali v novembri nám potvrdili na úrade že to prišlo a manžel nastúpil do nemecka od mája. Takže pol roka spätne nám sedí. To sa ráta od podania žiadosti na úrad

masenkamedvedova
29. júl 2019
barbiiika1810
autor
29. júl 2019

manzel nastupil koncom aprila v maji podal ziadost a minuly tyzden mu prislo rozhodnutie ci potvrdenie

masenkamedvedova
29. júl 2019

@barbiiika1810 ono to je viac tých úradov kde sa to potvrdzuje my co sme pozerali hodnotenie toho nášho tak nič moc

janakarara
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
januska2
23. feb 2022

@0silvia0 my tiež tak do 3mes sme mali