Ako dostať príspevok na starostlivosť o dieťa 300€?
viete mi poradiť ako to presne bude.dieťa môže strážiť aj príbuzný aké podklady k tomu potrebujem? som zo šamorína toto je iný kraj
dostanes ho ak dás dieta do jaslí,ci skolky,ktorá ti potvrdí papier ktorý dostanes na úrade práce,o výske výdavkov,ktoré ti na zariadenie vznikajú..čiže preukázatelných výdavkov 😉
ale vztahuje sa to i ked si nájdes opatrovatelku na živnost,prípadne ak si príbuzný,babicka.... urobia takýto druh živnosti,a budú sa starat o tvoje dieta... 😀
v prípade že ides do práce a dieta nedáš do zariadenia,prípadne nechce si príbuzný robit živnost, už od nového roka možeš poberat rp a zároven byt zamestnaná na tpp,a budes dostávat celkovu výsku rp.
a prispevok bude len 230€ vdaka navrhu poslanca Kužmu 😠
Ak ti bude dieta strazit pribuzny, nepotrebujes ziadne doklady. Ak ale chces, aby si na dieta dostavala ten prispevok, musi ti ho strazit niekto so zivnostou, alebo nejake zariadenie, potrebujes doklad o zaplateni sumy. /ostane ti teda len plat, kedze prispevok pojde opatrovatelovi/ Ak ti bude strazit niekto dieta za dobre slovo, ostane ti RP+plat , co s ami javi ako vyhodnejsie - ak mas niekoho takeho 🙂
inak jedna otazka..ked si vyziadate tento prispevok tak automaticky stracate rodicovsky prispevok?ci ako to je?

ahoj ten pripevok 300 eur je len vtedy ak mas dieta v jasliach, ak ho mas doma len 164, od noveho roka 192