Ako môže ísť otec na materskú?

danielko1
27. nov 2017

Ahojte,
Potrebovala by som poradit ohladne materskej otca. Neviem ci sa to bude dat, ale chcela by som vyuzit, aby mazel poberal materske. Manzel je zamestnany , ale z tohto zamestnania nemoze ist na matersku . Je nejaky sposob akoby mohol ziskat matersku a robit u toho zamestnavatela? Nema problem sa zamestnat v inej firme a z tej firmy poberat materske. Dakujem za rady

lindusss2016
27. nov 2017

@danielko1
Matersku pobera zo socialnej poistovne. Celkom nechapem, ako si to predstavujete. Nemoze byt zsucastne zamestnany a poberat matersku, ved to sa vylucuje. Moze robit max na cierno a to je uz teda na nom, ako si zariadi

lumi46
27. nov 2017

@lindusss2016
@danielko1 nemusi robit na cierno, len nesmie robit na tu zmluvu, z ktorej isiel na matersku. Moze robit v tej istej firme na novu pracovnu zmluvu (napr. s udanou inou pracovnou poziciou) a sucasne poberar matersku... je to uplne legalne a vela ludi to tak robi...

evittam
28. nov 2017

@lindusss2016 Presne ako pise
@lumi46 . 😉 Ziadne na cierno. A zbytocne si založila novu diskusiu. Je ich tu uz zopar, staci si ich najst a prečítat.

evittam
28. nov 2017
lindusss2016
28. nov 2017

@lumi46
No ja viem teda tak, ze nemoze pracovat na tpp a poberat matersku.
Moze robit na dohodu alebo zivnost (teda aspon matka, tak predpokladam,.ze to plati aj pri otcoch). Ale ako by mohol niekto normalne.chodit do zamestnania a popritom este brat matersku, to mi teda nejde do hlavy???

lindusss2016
28. nov 2017

Za co potom dostava tu matersku, ked nemoze byt doma s dietatom, kedze pracuje? Nedavno sme uvazovali nad tym,.ze by pri druhom dietati siel aj manzel a zistovali sme, ako je to potom s.dalsim prijmom a vsade som sa docitala len o dohode alebo zivnosti.

evittam
28. nov 2017

@lindusss2016 Tak si sa zle dočítala. MD dostava z odvodov na NP,ktore si poctivo platil.

lumi46
28. nov 2017

@lindusss2016 ako sa hovori na Slovensku je to tak, aj mne to pride nelogicke ale zakon mame spraveny tak ze toto dovoluje 🙂

danielko1
autor
29. nov 2017

Pozerala som , ale konkretne moj pripad som nenasla. Ja by som potrebovala aby muz chodil stale do prace , na stary pp. A a novy po splneni podmienok bude nan cerpat md. A neviem ci sa to da.

evittam
29. nov 2017

@danielko1 Nie, neda. V novom by tiež musel mať splnené podmienky naroku na MD.

slniecko87
9. jan 2018

Žienky môj manžel sa chystá za šéfkou a chce sa s ňou dohodnúť že by išiel na MD ale ďalej pracoval na novú zmluvu. Znamená to pre zamestnávateľa výdavky navyše? Jeho šéfka je dosť na peniaze 😕

inseka
24. aug 2019

O

evittam
24. aug 2019

@slniecko87 Nie okrem samozrejme novej mzdy a odvodov do ZP.
Inak vid diskusie:
Otec na materskej
Otec na materskej-zamietnute prípady