Ako oznámiť zamestnávateľovi nástup na rodičovskú?

inuska84
13. dec 2013

Ahojte maminky a zienky, Prosim vas, ako to je s oznamenim zamestnavatelovi, ze nastupujem na rodicovsku dovolenku po materskej dovolenke? ako to ma vyzerat ? kedy sa to presne robi? ja som nastupila na matersku 31 augusta. Neviem kedy tak mam urobit. a mam nieco oznamovat aj zdravotnej positovni ci inemu spravnemu organu? Dakujem za rady a pomoc 🙂 pekny den

zuzka_puska
13. dec 2013

to by aj mna zaujimalo, tak piste 🙂

luba28
13. dec 2013

ja som to napisala ako ziadost o rodicovsku dovolenku od-do a podpis,.....zatial len na rok a teraz budem pisat zas na rok,....pise sa to este pocas materskej-tyzden-dva pred ukoncenim,...
potom je potrebne ist na UPSVAR a tam vypisat ziadost+rodny list+potvrdenie o poberani materskej od-do,...
od 31.augusta do 28.2.2014,cize predtym asi tyzden poslat ziadost

liz_lemon
13. dec 2013

Žiadosť o čerpanie rodičovskej dovolenky
Dňa 00.00.2012 som v súvislosti s narodením môjho syna/dcery, nastúpila na materskú dovolenku, v dĺžke trvania 34 týždňov. Materská dovolenka končí 00.00.2013.
Týmto si Vás v zmysle § 166 odsek 2 Zákonníka práce v znení neskorších predpisov, dovoľujem požiadať o čerpanie rodičovskej dovolenky, a to až do troch rokov veku môjho dieťaťa.

treba to poslať najneskôr mesiac pred ukončením MD

surriana
13. dec 2013

ja som len zatelefonovala,ze nastupujem,odsuhlasil,tak som isla do socialnej poistovne nahlasit to,tam sa ma spytali či o tom zamestnavatel vie a bolo-bez akejkolvek ziadosti.preco by som sa mala zamestnavatela doprosovat o matersku dovolenku,mam na to narok,

pipinka4
13. dec 2013

@inuska84 ja to akurat tiez riesim.najlepsie je mesiac dopredu oznamit zamestnavatelovi nastup na rod.dov.j to pisala ako klasicku ziadost hore adresa tvoja do prava adresa firmy a potom vec: ziadost o rod.dov a tak pises od kedy si na materskej do kedy a kedy nastupujes na rod.dov.a podpis. mne firma poslalal list ked som isla na matersku ze kedy mi zacina tak z toho som to vypisala.a potom hned ako ti skonci materska treba ist na soc poistovnu pre potvrdenie o poberani materskej a potom na upsvar pre papiere k tomu rodny list pref.obc preukaz a to ti tam vlastne uz vsetko povedia.

5leni12
13. dec 2013

To sa má oznamovať? no do kelu, ja som na rodičáku už 4 mesiace a zamestnávateľovi som žiadnu žiadosť nepísala....

evelinq
13. dec 2013

To som aní ja nevedela, mne už RD bude končiť a žiadny problém som nemala