Ako postupovať pri vybavovaní si neplatenej rodičovskej dovolenky?

miriam1234
16. jún 2019

Dobrý deň,potrebovala by som poradiť, keď dovŕši malý 3 roky a ja mám v práci riadnu zmluvu môžem ísť na neplatenu rodičovskú dovolenku a ostať zamestnaná alebo musím dať výpoveď v práci a ísť na úrad práce? Ďakujem

evittam
16. jún 2019

@miriam1234 Mozes zamestnavatela poziadat o neplatene volno.S cim nemusi súhlasiť. Cize bud nástup, čerpanie dovolenky alebo skončenie PP. Pozor ak nepodpise dohodu o skončení PP tak mas 2mesacnu vypovednu lehotu kedy musís bud nastúpiť alebo čerpať dovolenku ak bude zamestnavatel súhlasiť.

miriam1234
autor
16. jún 2019

@evittam vďaka a zamestnávateľ má nejaký limit koľko neplateneho voľná mi môže dať? Alebo to je jedno či mesiac,dva,pol roka.. A keby som takto ostala doma môže ísť malý aspoň na 4 hodiny do škôlky či vôbec?

evittam
16. jún 2019

@miriam1234 Nie nie je limit. Ano moze na 4h

siska53
16. jún 2019

@miriam1234 len sa nezabudni potom na zdravotke nahlasit ako osoba starajuca sa o dieta do 6r.

erikavivien
25. aug 2019

Dobrý. Chcela by som sa opýtať od vás prosím chcela by som si predĺžiť neplatné rodičovské a som ešte v pracovnom pomere v praci mi tolko povedali že mam si to vybaviť a priniesť im papiere otom,a moja otázka by bola že dcéru prijali do škôlky od septebra nastupuje a vtom pripade by nemohla zostať v škôlke na 8hodin normálne? Ďakujem za odpoveď

evittam
26. aug 2019

@erikavivien Aky im chces doniesť "papier"?! Nemáš aky. Zamestnávateľ ti poskytol neplatene volno?
A ak chces byt na neplatenej predlzenej RD dieta moze chodit do škôlky len na 4h.

radenzy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz